Keresés

Részletes keresés

mokus- Creative Commons License 2007.05.25 0 0 128

Muszlima lettél?

A  férjed  "randizott" veled,  mielőtt összeházasodtatok volna?

Katherina Creative Commons License 2006.03.31 0 0 127
En mar meghoditottam egy muzulmant:-) a kedves ferjemet, igy az egyszemelyes haremje tagja lettem:-). Ket eve elünk boldog hazassagban Törökorszag deli partjan. İgy kerdezzetek csak nyugodtan az itteni szokasokrol vagy a vallasrol is, ha tudok valaszolni fogok.
pevek Creative Commons License 2006.03.18 0 0 126
Vagy talán nem volt az esete? :)
Előzmény: wainnalahulahafizun (125)
wainnalahulahafizun Creative Commons License 2006.03.18 0 0 125

Ha a lány tényleg vallásos volt, akkor ezt is tudnia kell, hiszen másképp nem kerülhet közel hozzá. Valószínűleg az lehetett, mert a topiknyitó szerint a Szívtipró már három hete probálkozott kávéval és mással, mindhiába.

Előzmény: pevek (124)
pevek Creative Commons License 2006.03.18 0 0 124
Őt az érdekelte, hogy lehet meghódítani egy síita kirgiz lányt és nem az, hogy mit tilt az iszlám vallás!
Előzmény: wainnalahulahafizun (123)
wainnalahulahafizun Creative Commons License 2006.03.18 0 0 123
Gondolom azt a topiknyitóban említett Szívtiprót, aki a címben említett kirgíz lányt (aki ma már inkább ifjú hölgy, hisz a topik 1999-ben indult) igyekezett meghódítani.
Előzmény: pevek (122)
pevek Creative Commons License 2006.03.18 0 0 122
És? Kit érdekel, hogy mit tilt az iszlám!
Előzmény: wainnalahulahafizun (121)
wainnalahulahafizun Creative Commons License 2006.03.18 0 0 121

1. Csak házasság keretein belül jöhet létre bármi, az iszlám ugyanis tiltja a házasságon kívüli nemi érintkezést.

2. Ám a házasságkötés előtt a Szívtiprónak fel kell vennie az iszlám vallást, ugyanis egy muszlim nő nem mehet hozzá nem-muszlim férfihoz.

Előzmény: nemisbéka (-)
nemisbéka Creative Commons License 2001.10.09 0 0 120
Továbbítom az illetékesnek :), köszi qszi! Bár még nem jelentkezett a távoli kecskemezőkről, noha állítólag van emil havi 7 dolcsiért.
Előzmény: originalqszi (119)
originalqszi Creative Commons License 2001.10.09 0 0 119
1 kirgiz siita muzulman lany meghoditasa,
Olyan, mint egy vallás megkorbácsolása!
A lány 5-öd magával lehet csak feleség,
Olyannak, ki számolatlanul ad érte kecskét:DDD
nemisbéka Creative Commons License 2001.10.09 0 0 118
Hát a lány részéről nem volt soha. Báránykánk meg leginkább beletörődő magatartást tanúsított. Most meg repkednek a feje felett az amcsi gépek. Pedig úgy ment el, hogy elég unalmaska lesz ott. Hogy a leányka hogy távozott NYC-be, arról nincs infóm.
Előzmény: Ghanima (117)
Ghanima Creative Commons License 2001.10.09 0 0 117
Őőőő, úgy értettem, hogy maga az érzelem. Ezek szerint az megszűnt?
Hogy a manóba bírt a kirgíz leány elmenni NYC-be? Mi lesz a vigyázó családi szemekkel? gondolom, ezek már csak költői kérdések.
A srác meg ott ül Kirgizisztánban? Elég vicces...
üdv,
Ghanima
Előzmény: nemisbéka (116)
nemisbéka Creative Commons License 2001.10.09 0 0 116
Azt hiszem NY Cityben. Hát ez van. De azt hiszem már lemondott róla, úgy nagyjából.
Előzmény: Ghanima (115)
Ghanima Creative Commons License 2001.10.08 0 0 115
Na és hol van a szerelem maga?? :-oo
Előzmény: nemisbéka (114)
nemisbéka Creative Commons License 2001.10.08 0 0 114
Sőt, most már Kirgizisztánban van! :) A leány viszont Ámeriákban. Ez a szelavi.
Előzmény: nyman (113)
nyman Creative Commons License 2000.09.07 0 0 113
Oh szegeny, csak nem javul az allapota
Előzmény: nemisbéka (112)
nemisbéka Creative Commons License 2000.09.07 0 0 112
És októbertől megy az oroszokhoz... :) Plusz egy ösztöndíj után kajtat második félévre a kirgizekhez... Gyanítom, hogy még nem teljesen egészséges... ;)
Előzmény: stevie wonder (111)
stevie wonder Creative Commons License 2000.07.29 0 0 111
Kuldott velem egy konyvet neki... :-)
Előzmény: nyman (110)
nyman Creative Commons License 2000.07.27 0 0 110
A bari +gyogyult mar?
Előzmény: nemisbéka (109)
nemisbéka Creative Commons License 2000.02.21 0 0 109
Na szép. Szégyellje is magát! Tudod mit, ha akarna is jönni, akkor se hozd el! :) Báncsa itt a szegény barikánkat.
Előzmény: stevie wonder (108)
stevie wonder Creative Commons License 2000.02.14 0 0 108
Nem nem nem, te'ves info! Maga a hosszuhaju kirgiz istenno nem utazik, csak a ket baratnoje! (En szallitom oket, ugyhogy tutti.)
Előzmény: nemisbéka (107)
nemisbéka Creative Commons License 2000.02.14 0 0 107
Na emberek, most mosogassátok fel magatokat!

A Hölgy (ld. nyitó témakör) a tavaszi szünetben Magyarországra akar látogatni és bolygatni akarja szegény báránykánkat, plusz hozni két barátnőjét is! Erős a gyanúm, hogy kihasználás esete forog fenn és ingyenszállásra-ellátásra pályázik, persze az egészet gondosan csak bizonytalanra mondta, no de akkor se lezárt a téma!

off
cukorfalat: útiajándéknak légycsapót kapsz, hogy azzal hessegethesd el a körülötted tömegesülő férfinépet :)
ha a poggyász visszafelé nem lesz fullos (ami persze kizárt, ennyire már ismerlek :) ), csomagolj nekem is egyet! :)
on

cukorfalat Creative Commons License 2000.02.10 0 0 106
off
nemisbeka!

majd belehuzok, tudod, csak ugy ahogy szoktam.:))
off

De ha mar itt a torok kapcsolat is szoba kerult, az egyik unokatesomnak torok nemzetisegu a ferje. A leanyzo nem egy elveszett teremtes, szoval nem mindig az van am, amit a ferje parancsol. Ok, serteshust haza jar enni az edesanyjahoz, mert azt kifejezetten tiltja neki az ember, de masban nem olyan dogmatikus. Szo mi szo, hogy ertek a magyar leanyzot meglepetesek, amikor Torokorszagban is megtartottak az eskuvot, es a rokonok eleg furcsan neztek a fedetlen fovel, miniszoknyat (csak probalni) hordo lanyra.
De itt Magyarorszagon azert mas a helyzet, es ha nem is tipikus magyar csaladtipust kovetnek, nem hinnem, hogy panaszra lenne oka, sot!

nemisbéka Creative Commons License 2000.02.08 0 0 105
off
dragam, inkabb egy dogos spanyolt spajzolj be, az talan kevesbe problemas :)
on
Előzmény: cukorfalat (103)
Katherina Creative Commons License 2000.02.08 0 0 104

cukorfalat!

Teljessen igazat adok,én is ezt gondolom csak nem sikerült ilyen egyszerúűen kifejeznem magam:-))

A negatív példának továbbra is ott van a hugom,viszont épp tegnap beszéltem egy lánnyal a mircen akinek török férje van és pár éve már ott is élnek törökországban.
Faggattam őt mindenről,és abszolút pozitiv élményei vannak!
Megpróbáltam ide csábítani az indexre,lehet hogy egyszer hozzá is fog szólni a dolgokhoz:-)))

Üdv Katherina

cukorfalat Creative Commons License 2000.02.07 0 0 103
no igen. Bar kedves Katherina, azt hiszem, hogy tudatlansaggal mashol is megszivhatja az ember. Az a no, aki europai, vagy amerikai elet utan elmegy egy muzulman orszagba, az vagy nagyon szerelmes es ugyanakkor naiv, vagy total sotet, es elkepzelese sincs, hogy valojaban milyen durva dolgok tortenhetnek ott. Talan minden no, aki oda kerul valahol tudja, hogy mirol is szol ott a dolog, de ugy gondolja, hogy vele ugyis mas lesz, mert ugye az a bizonyos ferfi meg a csillagokat is megigerte neki.
Azert jo lenne, ha valaki konkret negativ peldat is fel tudna vonultatni, legalabb a naiv abrandokban lubickolok szemenek egy kis felnyitasara.

(milyen erdekes, hova tuntek a bolcs ferfiu hozzasolok?:-)

off
nemisbeka, hat Spanyolorszaghoz mi a legkozelebbi arab orszag (ahol aztan lehetne tapasztalatokat gyujteni), hat Marokko. :-)

udv
cuk

Ghanima Creative Commons License 2000.02.04 0 0 102
Kedves Katherina,
Azt hiszem, rosszul fejeztem ki magamat, vagy inkább kétértelműen. Én a Lányom nélkül-nél úgy értettem a hivatkozást, hogy hiszen megismerte az a szegény asszony a férjét, több éve éltek együtt az USÁ-ban, honnan kellett volna még csak gondolnia is, hogy egy másik országba is el "kell" majd mennie, ráadásul hogy ott majd úgy befolyásolhatja a rokonság, sőt az időközben, ottléte alatt megromlott USA-Irán kapcsolat az őáltala szeretett és a korábbi évek alatt megismert!! férfit, hogy az lesz a vége, ami lett!
Ebben az esetben azt gondolom, nem volt hibás a nő gondolkodása. Az szerintem is oktalan butaság, ha valaki hipp-hopp, némi aranykarkötő, fülbevaló, körülrajongás, csillagok lehozása után egykettőre elutazik egy férfival, mondjuk, Szaúd-Arábiába, amelyről már egy mondjuk kettő középiskolai osztályt elvégzett fiatalnak is tudnia kellene, hogy mi várhat rá, addigi szabad, európai nő-élete után.
Tehát a felelőtlenség semmiképp sem írható a "gaz csábító" terhére :-)
Amit a kairói példáddal írsz, azzal is egyetértek, ahogyan az angol mondja: "When in Rome, do as the Romans do" (Ha Rómában vagy, úgy élj, ahogyan a rómaiak.). Ebből a szempontból nézve viszont már régóta zavar és nem tudom eldönteni a magam számára sem, hogy melyik volna az előbbrevaló: ha Eu-ba jön egy keleti, fátyolt, nagykendőt hordó nő, akkor éljen-e úgy mint ahogyan itt teszik, vagy a vallásszabadság+egyéni döntési jognak kell "erősebbnek" maradnia/lennie. Pár éve volt nagy vita Franciaországban arról, hogy a muszlim vallású iskoláslányok hordhatnak-e nagykendőt az iskolában, pl. a kémiaórákon, ahol, úgymond veszélyes lehetett. Én úgy gondoltam, hogy ha állami fenntartású, francia oskolábakívánják járatni, akkor tegyen le róla. Ha a Korán iskolába jár, akkor hordja. De persze akkor megjelenik a gond a szabad vallásgyakorlás miatt, ugye!!?? Vagy ott volt a Kanadai Királyi Lovasrendőrök és a szikhek esete a turbánnal. Ott végül megengedték a viselését.
üdv,
Ghanima
Előzmény: Katherina (100)
nemisbéka Creative Commons License 2000.02.04 0 0 101
off
milyen marokkoi bandat?!?! :)))
on
Előzmény: cukorfalat (99)
Katherina Creative Commons License 2000.02.04 0 0 100

Kedves Ghanima!

Van egy muszlimos topic is igen,gondolom már körül is néztél ott,és ha végig is olvastad akkor nagyon sok mindent megtudhatsz belőle(jót és rosszat egyaránt)

"a Lányom.... írója is azt gondolta, amíg az USA-ban élt férjével, hogy minden rendben van és bizalommal ment el Iránba"
Én épp ezt akartam kihangsújozni:szerintem az a baj hogy az emberek tájékozatlanul,naivan(bizalommal) vágnak bele a dolgokba és ez katasztrófákhoz vezethet.

Lehet hogy én vagyok a hülye,de én ha bárhová is utazom mindíg veszek utikönyveket és kiolvasom indulás előtt,ha új emberekkel(más vallású vagy nemzetiségű)ismerkedem meg mindíg egy kicsit tájékozódom a támában(szokások,kultúra)hogy megértsem őket,és engem se érjen meglepetés.

Szerintem a fő baj az hogy az emberek NEM NÉZNEK A DOLGOKNAK UTÁNNA nem nyitottak vagy,naivitás vagy tudatlanság,vagy lustaság nem tudom.

Egy kis tájékozódás pl és rájöttem hogy mi nem, és mi illik Pl:Kairóba nem csomagolok shortot(még ha dög meleg van is akkor is inkább lenge hosszú nadrágot viszek)vagy egy török elött nem mesélek disznó vicceket, és nem ülök szétdobált lábakkal(ami a saját haveri körben még elmegy)
Szerintem ez csak egy kis munkát igényel, hogy kivel mit igen és mit nem ,aztán meg eldöntheted hogy akarod-e vagy nem a társaságukat.

Cukorfalat:
Igen ez valóban így van:a muszlim(de álltalában a déli)férfiak nagyon romantikussak és a csillagokat is lehoznék neked az égből.Mindent megtesznek ami nállunk már kezd vagy épp már kimnet a divatból.(virág,holdfényes séták,gyertyafényes vacsorák,)mindíg kapsz valami kis ajándékot és ami a fő:királynőnek érzed magad(vagy monnyuk szexis nőnek:-)
De jaj annak aki más férfira néz!Főleg ha még beszélget is vele anélkül hogy ismerné(de persze ez mint minden európainál)úgy más férfiaknál is más más a tűréshatár.

A negatív példa meg itt hever előttem(csak ő nem netezik):A HUGOM
2 évig élt egy koszovói albán muszlim családban(persze nem albániában)
teljessen tudatlanul vágott bele,sem a vallást sem az albánokat nem ismerte.
Most lett vége a dolognak pár napja,és azt mondja nem kezdené előről,és muszlim sem lenne ,de szimpatikus neki a vallás, csak szokatlan volt neki a csapongó természetével ,hogy nagyon erős korlátok közé szorult.
Saját magát hibáztatja hogy tudatlanul vágott bele,mostmár éretteb és tapasztatabb lett és ismeri a korlátokat,és ha a következő szerelme muszlim lenne,el tudná dönteni hogy ér-e a szerelme annyit hogy mégegyszer ekkora áldozatot hozzon vagy sem.

cukorfalat Creative Commons License 2000.02.03 0 0 99
Hali MIndenki!

No ezek szerint (mar a topic megmentese erdekeben is) jo otlet volt felvetni egy kicsit a masik oldal kerdeset is. Reszemrol egyetertek Katherinaval, hogy mukodhet a dolog vallasi hovatartozasok kulonbsegevel is. Azt hiszem, amig a no nem egy ilyen kulturaba csoppen (mint az a bizonyos lany a konyvbol) akkor megvan az esely, hogy a csalad erosen ervenyesiti a muszlim szokasokat, es talan a ferj is jobban ala van rendelve a tarsadalmi elvarasoknak. Viszont ha pl. Europat nezzuk, ugy hallottam a temaban tapazstalt noktol, hogy muszlim ferjuk a "tenyeren hordozta" oket, es mint no-t magasan megbecsulte. Egyetlen dolog a foben jaro bun, ha mas ferfivel kezd. De hat ugye -monogamnak kikialtott tarsadalmunkban- ez amugy is kene, hogy mukodjon.
Katherinanak jo tapasztalatai voltak, de ki hallott negativakrol, kivancsi lennek ra.

cuk.

off egyetlen nemisbekucim, megcsalni teged -megha egy muszlim is lenne- soha, es meg le sem maradtal, bar megnezem majd magamnak a marokkoi bandat. hehe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!