Keresés

Részletes keresés

KataDavina Creative Commons License 2009.09.06 0 0 48
Tudod,a felmenőim megye birtokosok-CSONGRÁD-,ígyhát HITELEZŐK!

A drágalátos Habsburgok már háromszáz éve folyamatosan csak halmozzák a tartozásaikat!

Engem nem érint ,ha kipusztulnak!

KI FOGNAK PUSZTULNI!

Akkor ,pedig senki semmit nem fog tudni azzal a névvel kapcsolatban,Habsburg!

HITELEZŐJÜK VAGYOK ÉN IS!
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.06 0 0 47

"Habsburg Ottó - köztársasági elnök"

 

Tudok jobbat:

 

Habsburg Ottó - király császár

 

De szerintem az Habsburg Károly Kostantin, az unoka lesz.

naki6 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 46

Nem az unokájáról van szó?

96 éves embert senki nem küld az EP-be...

Kiss G. Eszter Creative Commons License 2009.03.01 0 0 44
Ez lesz az MDF kovetkezo javaslata az EP utan?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.03 0 0 43
Ne a mi hazánkban! Örüljön, hogy nem bántjuk a magyargyalázásáért!
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.03 0 0 42
Na majd a fia bevállalná ha nagyon akarnátok....ahogy elnézem öregen az is lesz olyan szinten mint a ferencjóska.Szerencsétlen.
kékbarisnya Creative Commons License 2005.05.31 0 0 40
Engem akármelyik Habsburg koránál jobban zavar az állampolgársága. Ha nem kell, hogy magyar áp legyen a közt. elnök, bárki más is indulhat ezért a címért. (Egyébként az új pápa is 78 éves, nem kor az...)
Előzmény: vizinikk (39)
vizinikk Creative Commons License 2005.05.31 0 0 39

Habsburg Ottó elmúlt kilencven éves.

Mádl is a kora miatt nem vállaja, pedig ő, ha jól tudom, hetvennyolc.

jozanesz60 Creative Commons License 2005.05.31 0 0 38

A H. György mint a köztársaság elnöke ? Aki apuci gyámkodása nélkül ma sem tud meglenni ? Jól tudom, hogy még ma sem tudott egy picuri egyetemi diplomát összeszedni ?  Hogy történelmi párhuzamokat ne hozzak az elmúlt 400 évből...

 

Azért ne adjuk már egy szint alatt .....

Előzmény: I. Blasius (17)
Teju Creative Commons License 2005.05.31 0 0 37

Neeeee!!!

rutilus Creative Commons License 2005.05.06 0 0 36
Mégha amúgy szar-házi is az illető.
Előzmény: gombb (34)
rutilus Creative Commons License 2005.05.06 0 0 35
Miért is ne? Hiszen a Habsburgok mindig is közismerten köztársaság-pártiak voltak.
gombb Creative Commons License 2005.05.06 0 0 34

Kiváló ember és még realitás érzéke is van. pl megmondaná, hogy ez egy buta ötlet! 

 

De szétnézhetünk itt a polidilin, hogy nincs e véleretlenül egy szabad Árpád-házi leszármazott, aki vállalja! :)))) 

geszthi Creative Commons License 2005.05.06 0 0 33
Meg aztán nem értem mi ez a Habsburg ellenesség! Ha ez nem lett volna, nem lett volna mit tönkretenni a kommunizmus ideje alatt. Akkor most úgy néznénk ki mint Szlovákia!"

Az mar biztos, hogy ugy neznenk ki, mert Szlovakia fele Magyarorszag volna.

Igazad van nem is lenne, az jo. Nesze a Habsburgjaid, meg a Monarchia!
;-OOOO
Előzmény: djkalo (24)
shadowcruiser Creative Commons License 2005.05.06 0 0 29
no-no. Emlékeim szerint az elsö köztársasági elnök jelölésnél, vagy még elötte 1989-ben nagyon komolyan felmerült a neve. Ahogyan Csoóri Sándoré is.
Előzmény: Katzor (27)
Alberto Ley Rivas Creative Commons License 2005.05.06 0 0 28
Szerintem ő lenne a legalkalmasabb!!!
Katzor Creative Commons License 2005.03.08 0 0 27
Gratulalok, esetleg egy Haynau utodot miniszterelnoknek, ellathatna egyben a belugyeket es az igazsagugyet is. Mi magyahok!
Előzmény: Youwine (-)
petfol Creative Commons License 2005.03.08 0 0 26

Van némi gond Ottó főherceggel.

- Először is, bár ezt már néhányan kifejtették, Magyarországon nem sikerült eloszlatni azokat a durva hazugságokat, amit az előjogaik elvesztésétől rettegő magyar nemesek terjesztettek. Ebből ered, hogy Ottót ma nem lehetne köztársasági elnökké választatni (noha a bulgárok megtették a volt cár leszármazottával).  

- Másodszor, az öreg elég konzervatív és nagy utálattal tud beszélni pl. az oroszokról (igaz, a nácikról is). Nem tenne jót a külkapcsolatainknak.

 

 Alkotmányos Monarchia:

 Ez nem fog menni. A magyar embert már régen behülyítették, számára a király csak egy "újabb nalopó" lenne. Nem érti azt sem, hogy miért olyan fontos a köztársaság a mai hatalmi elitnek, és miért nem engedik, hogy a nép válasszon elnököt.

 A válasz a következő: egy még viszonylag kevés hatalommal rendelkező köztársasági elnök is belerondíthat a parlamenti hoppáréba (a wirtschaftba), de legalább Ő csak négy évig van pozícióban. A király élete végéig, vagy lemondásig.

Veszélyes továbbá, ha a nép választ elnököt, mert akkor nem zsarolható, és nem lehet "kiválasztani".

Képzeljétek el, ha a nép megválasztana egy elnököt, aki valóban komoly munkát várna el a pártoktól, elítélné az elharapózó közbeszéd stílusát, és mondjuk javasolná a parlament látszámának csökkentését?

 Na, ezt nem fogják hagyni.

Előzmény: Youwine (-)
Aragorn Creative Commons License 2005.03.08 0 0 25

Hihetetlen, de ám legyen!

 

Csak akkor halkan megkérdezném: ha Ferenc József unokája a legmagasabb magyar közjogi méltóság lesz, akkor abba lehetne végre fejezni Apró Antal unokája férjének állandó bactatását a felesége családja miatt???

 

És ha a Köztársasági elnök úr (a majdani!) október 6-án megy Aradra koszorúzni, akkor neki megengedik, hogy mexólaljon? Nem fog úgy járni, mint Göncz Árpád, Mécs Imre október 23-án?

 

Mert ha ezekre a kérdésekre igen a válasz, akkor én mexavazom a Habsburgok egyikének megválasztását!!!

djkalo Creative Commons License 2005.03.08 0 0 24

Volt régen egy topic, talán igaz se volt, én nyitottam: Alkotmányos monarchia MO-on, vagy vmi hasonló. Ott is elmondtam, hogy MO-nak semmilyen hátránya nem származna abból, ha most alkotmányos királyság lenne. És amig nálunknál jóval fiatalabb országokban is királyság van még a huszonegyedik század hajnalán, akkor egy olyan országban, ami Európában a 3. legrégebbi ország a maga 1000 éves államiságával, miért ne lenne az?

 

Ha már királyság nem is lehet újra, legalább HO legyen köztársasági elnök! Az nem baj hogy öreg, amig birja bírja. A pápáról is azt lehetett hinni hogy meghal (már 5 évvel ezelőtt is ) és még mindig él. HO meg olyan makkegészséges, szinte hihetetlen.

 

Meg aztán nem értem mi ez a Habsburg ellenesség! Ferencz József óta nem volt gond a Habsburgokkal. Az hogy olyan Budapest belvárosa, vagy más vidéki nagy városok, az hogy van vasúthálózatunk, földalattink, színházak, múzeumok, jó részt a kiegyezés utáni pár évtizednek köszönhető. Ha ez nem lett volna, nem lett volna mit tönkretenni a kommunizmus ideje alatt. Akkor most úgy néznénk ki mint Szlovákia!

 

IV. Károllyal ugyan elég gáz volt (HO apja) ellenben HO már teljesen felvilágosult Habsurg. Mentes azoktól a rossz tulajdonságoktól amik IV. Károlyt jellemezték, és ahogy IV. Károly, ő is magyarnak vallja magát. És ez fontos. Tökéletesen beszéli a nyelvet, nyoma sincs akcentusnak. Méltó államférfi lenne.

Előzmény: atyus (19)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 23

Nem beszélve arról, hogy az európai arisztokrácia része a Habsburg-ház, így sokkal könnyebben intéznének el dolgokat a politikában, mint mondjuk egy.....

 

 

 

Előzmény: djkalo (22)
djkalo Creative Commons License 2005.03.08 0 0 22

Legalább egyvalamiben azok lehetnénk, ha már az életszinvonal sehol sincs az osztrákhoz képest. És ez nem feltétlenül osztrákabb az osztráknál, hanem végre egyszer magyarok is lehetnénk már. HO ugyanis magyar! Magyar anyanyelvű, magyarnak vallja magát! Mi kell még a magyarsághoz? Ráadásul nagyon jó történelmi rálátása van mindenre.  Mellesleg a Páneurópai Únió elnöke!

Előzmény: zsiragy (16)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.08 0 0 21

Habsburg György, nagyon jó 5let!

 

Előzmény: George Sand (2)
djkalo Creative Commons License 2005.03.08 0 0 20
Azt irod jönnének a demagógok! Csak hogy tudd demagógok mindkét oldalon vannak, nem csak a kommunistázók, a fasiztázók is azok!!! Ráadásul ha vki, hát ezerszer inkább a Fidesz lesz az, amelyik támogatja HO-t. MSZP, SZDSZ, az kizárt. Pont ők lennének akik leginkább riogatnak, ők érvelnének a nyomorgatással, a nyomort a dec 5-ei választáson már úgyis elsütötték!
Előzmény: ethrnz (12)
atyus Creative Commons License 1999.12.03 0 0 19
Európában több, mint tíz-tizenhárom országban.

Királyság néven futnak, királyuk van, de a miniszterelnök az igazi "halljakend" - vezér.

Jó-jó amolyan köztársaság félék.

Előzmény: Medieval (18)
Medieval Creative Commons License 1999.12.02 0 0 18
Nam vagyok igazán képben. Hol van köztársaság + király együtt?
Előzmény: atyus (14)
I. Blasius Creative Commons License 1999.12.02 0 0 17

Habsburg Ottonak egy nagy baja van, hogy öreg mint az országút. A fia lehetne, de az nem járna annyi előnnyel Magyarország számára, hogy megérné vállalni a külföldi államok neheztelését. ( bár szerintem a Szlovákok és a Románok bárki ellen tiltakoznának, akinek egy kicsi kötődése is van a régi monarchiához.)
zsiragy Creative Commons License 1999.12.02 0 0 16
Elvből ellenzem minden olyan személy megválasztását, aki élete során soha nem lakott Magyarországon.

Igaz, hogy Habsburg Ottó magyarnak is tekinti magát. Ha magyaroknak nyilatkozik. Ha csehekkel, akkor csehnek mondja magát, ha horvátokkal akkor horvátnak, etc. Joga van hozzá egy Habsburgnak. Nekünk meg jogunk van ahhoz, hogy magyar köztársasági elnökünk legyen.

Ausztriában elképzelhetetlen lenne, hogy egy Habsrburg legyen a kancellár. Most megint osztrákabbak akarunk lenni az osztrákoknál? Mint 1848 októberében, amikor a bécsi forradalom elől menedéket kínáltunk Ferdinándnak?

Újlaki Creative Commons License 1999.12.02 0 0 15
És március 15-én kellene kinevezni.

A Habsburg-ház végső bosszúja...

Előzmény: Youwine (-)
atyus Creative Commons License 1999.12.02 0 0 14
Abban azért egyetértünk ugye, hogy amig nem volt alkotmányos monarchia a túfelen, addig is volt király. Aztán jöttek a polg. forr.-ok, és imitt-amott megmaradtak a királyok is, - azok pedig nem válaztott első emberekként - meg az államforma is köztársaság lett.

Húúú, most mi lesz?

Előzmény: Medieval (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!