Keresés

Részletes keresés

micu Creative Commons License 1999.11.28 0 0 46
Nem baj, az én gépemen úgyis csak StarOffice van! Ami a makró vírusokat illeti, szerintem soha nem fogják kikapcsolni az automatikus futtatást. Méghozzá azért nem, mert B$-ék az egész Office csomagot egy alkalmazásfejlesztő-futtató környezetnek tekintik. Azaz ebben írhatsz, futtathatsz alkalmazásokat, és mellesleg szöveget is szerkeszthetsz vele. Ez egyébként az ő szempontjukból nem egy hülye álláspont, gondoljatok bele, hogy minden ilyen alkalmazás futtatásához meg kell venni egy százezer forintos "futtatókörnyezetet". Azaz oda is a kis szoftverük kerül, ahová egyébként nem kellene. Az, hogy ezáltal a vírusok melegágya lesz a rendszer, a kutyát nem érdekli. Egyébként az W$ alapú rendszerek árába bele vannak kalkulálva a kliensenként havonta cserélendő két-három fajta víruskergetők ?

Üdv: Micu

Előzmény: mal (44)
zuzmo Creative Commons License 1999.11.27 0 0 45
Ha oreg dzsonal tobb kell, akkor mar gond van!
Előzmény: mal (44)
mal Creative Commons License 1999.11.27 0 0 44
"csakis RTF formában ... így legalább a makró vírusok sem terjednek."

- Sajnos ez a módszer nem jó, mivel az RTF-be egyszerűen belekódolja az állat word. Akkor kamilláztam nagyot mikor látom hogy a scan listázza a fertőzött RTF-állományokat. StarOffice 5.1-el megnyitva, maj visszamentve DOC formátumba már nem lesz vírusos, kipróbáltam.

Előzmény: micu (36)
John Zero Creative Commons License 1999.11.27 0 0 43
UPI:
Az ilyen virusok azon elnek, hogy a Microsoft mar a WinWord 6.0 (!!!) ota NEM VOLT KEPES megfeleloen letilthatova allitani a makrok futtatasat. Ha jol tudom a legujabb Word-ben is "csak" elougrik egy ablak, ami megkerdezi a usert, hogy futtassa-e a makrot. Ha arra a lama user "igen"-t nyom, akkor megint kesz az egesz.
Igaz, a Word2000-et meg nem lattam, de megtippelnem, hogy abban se sokkal fejlettebb ez a "vedelem".
Előzmény: _UPi_ (42)
_UPi_ Creative Commons License 1999.11.27 0 0 42
Időnként lehet olvasni mókás híreket, hogy az X vírus Y millió dollár kárt okozott, amire általában vállat vonunk, mert dollárkárt azt szabad okozni. De ezekből rövidesen lehet Z milliárd forint kár is, ami már nem olyan vidám. Ezek a vírusok az explorer-outlook-exchange stb. mindenféle biztonsági hiányosságain éldegélnek. Ezt sokan a számítógép velejárójának tartják, de talán felmerül majd egyszer a gyanú, hogy barátunk a Microsoft talán túl szélesre tárta a kaput a vírusoknak.
Szóval a Microsoft szoftverek költségeihez gondoljuk hozzá a bugok patchelése, miattuk való leállások stb. miatti időkiesést és pénzveszteséget is. Aztán amikor jól hozzágondoltuk, akkor tegyük fel azt a Linuxot, vagy Mac OS-t, vagy BSD-t, vagy .....
UPi.
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.27 0 0 41
Kopasz indian!

Mi a fene tortent, hogy nem olyan lekezeloen szolsz hozzam? :/ Nem mintha baj lenne, csak furcsallom. Naszoval csapjunk a lecsoba:

Az Office dokumentumok (akar Word6 Akar Word2000-rol leven szo) meg sajat magukkal sem kompatibilisek! Soxor kerult mar sor arra, hogy kenytelen voltam StarOffice-al megnyitni es elmenteni csak azert, hogy a Word segge ki legyen nyalva... No more comment...

Ha neked az Upgrade azt jelenti, hogy lassan a Word3000 3dfxVoodoo9 nelkul nem fog elindulni, akkor jo. Mert en ezt inkabb Downgrade-nek neveznem. Eskuszom, hogy ez jobban visszafogja a fejlodest mint barmi mas. Win2000 is mar olyan HW kovetelmenyeket tamaszt, hogy az mar fergeteges! Hallottal mar a mikroLINUX-rol? 5 lemez az egesz (1.44-es 3.5"-os!!) es meg grafikus felulete is van! A QNX meg elfer 1 lemezen is... Na ezt nevezem en fejlodesnek! Ha veszel 1 jobb procit a gepedbe, akkor meg gyorsabb is lesz, nemhogy lassabb!

Munkaero: Van egy mondas miszerint az ido penz. Nos. Ha leulteted az emberkedet Win+Word ele akkor szamithatsz ra, hogy par honapon belul telepitheted ujra a Win, mert vagy osszefosta magat (ebbol lett elegem) vagy "elavult". Akkor megint kidobhatsz ra egy rakat penzt + idot a telepitesre. Mert valljuk be: Jo par oraba beletellik mire mindent sikeresen visszapakolsz es ugyanugy bekonfiguralod. Nos. LINUX-ot nem szukseges ilyen gyakran ujratelepiteni. (Sot! Igaz kuriozum, de csak a hasonlat kedveert:Az Amigam operacios rendszeret 1995 ota nem telepitettem ujra! Ugyanis akkor raktam fel eloszor. Ja! Es kitunoen mukodik es nem porosodik, hanem nyustolom. Ezt a szoveget is neki lehet koszonni.)

Masik erv a Linux mellett: A LINUX fejlodik. Hala a sok lelkes es profi fejlesztonek. Ok ertenek hozza. Es a Windoze???? Abban mi a fejlodes, hogy 400 megasra dagad egy NT amire Win98-as feluletet huztak? Meg az M$ nyalo Chip magazinban is megirtak, hogy semmi uj nincs benne. Amiket meg irtak ujdonsagok, azok meg egyenesen nullak, vagy mas oprendszerek mar evek ota tartalmazzak. Emlitetted, hogy tudsz programozni. Akkor azt te is jol tudod, hogy ha egy programot szarul alapozunk meg (MS-DOS), akkor azt az esetleges toldozassal-foldozassal csak egy ideig huzhatjuk mert egy ido utan osszedol a kartyavar. Nemde? Marpedig az M$ tipikusan ezt csinalja. Mindannyian tudjuk. A LINUX-nak nem tolnak akkora marketinget mint a WIn ala, mert az sajat magat reklamozza azzal, hogy mukodik!

Előzmény: Törölt nick (35)
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.27 0 0 40
Kopasz indian!

Mi a fene tortent, hogy nem olyan lekezeloen szolsz hozzam? :/ Nem mintha baj lenne, csak furcsallom. Naszoval csapjunk a lecsoba:

Az Office dokumentumok (akar Word6 Akar Word2000-rol leven szo) meg sajat magukkal sem kompatibilisek! Soxor kerult mar sor arra, hogy kenytelen voltam StarOffice-al megnyitni es elmenteni csak azert, hogy a Word segge ki legyen nyalva... No more comment...

Ha neked az Upgrade azt jelenti, hogy lassan a Word3000 3dfxVoodoo9 nelkul nem fog elindulni, akkor jo. Mert en ezt inkabb Downgrade-nek neveznem. Eskuszom, hogy ez jobban visszafogja a fejlodest mint barmi mas. Win2000 is mar olyan HW kovetelmenyeket tamaszt, hogy az mar fergeteges! Hallottal mar a mikroLINUX-rol? 5 lemez az egesz (1.44-es 3.5"-os!!) es meg grafikus felulete is van! A QNX meg elfer 1 lemezen is... Na ezt nevezem en fejlodesnek! Ha veszel 1 jobb procit a gepedbe, akkor meg gyorsabb is lesz, nemhogy lassabb!

Munkaero: Van egy mondas miszerint az ido penz. Nos. Ha leulteted az emberkedet Win+Word ele akkor szamithatsz ra, hogy par honapon belul telepitheted ujra a Win, mert vagy osszefosta magat (ebbol lett elegem) vagy "elavult". Akkor megint kidobhatsz ra egy rakat penzt + idot a telepitesre. Mert valljuk be: Jo par oraba beletellik mire mindent sikeresen visszapakolsz es ugyanugy bekonfiguralod. Nos. LINUX-ot nem szukseges ilyen gyakran ujratelepiteni. (Sot! Igaz kuriozum, de csak a hasonlat kedveert:Az Amigam operacios rendszeret 1995 ota nem telepitettem ujra! Ugyanis akkor raktam fel eloszor. Ja! Es kitunoen mukodik es nem porosodik, hanem nyustolom. Ezt a szoveget is neki lehet koszonni.)

Masik erv a Linux mellett: A LINUX fejlodik. Hala a sok lelkes es profi fejlesztonek. Ok ertenek hozza. Es a Windoze???? Abban mi a fejlodes, hogy 400 megasra dagad egy NT amire Win98-as feluletet huztak? Meg az M$ nyalo Chip magazinban is megirtak, hogy semmi uj nincs benne. Amiket meg irtak ujdonsagok, azok meg egyenesen nullak, vagy mas oprendszerek mar evek ota tartalmazzak. Emlitetted, hogy tudsz programozni. Akkor azt te is jol tudod, hogy ha egy programot szarul alapozunk meg (MS-DOS), akkor azt az esetleges toldozassal-foldozassal csak egy ideig huzhatjuk mert egy ido utan osszedol a kartyavar. Nemde? Marpedig az M$ tipikusan ezt csinalja. Mindannyian tudjuk. A LINUX-nak nem tolnak akkora marketinget mint a WIn ala, mert az sajat magat reklamozza azzal, hogy mukodik!

Előzmény: Törölt nick (35)
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.27 0 0 39
hehhe. Erdekes informaciok jutottak birtokomban a MEH jelenlegi biztonsagaval kapcsolatban. Szal. Adott a MEH szerver ahonnan informaciokat lehet lehivni (Netscape Navigator segitsegevel! Jo mi???) a megadott login/pass segitsegevel. Nos, egy ismerosom (aki ott dolgozik) egyszer kiprobalta InternyetSExplorerrel. Es woala! A login/pass bekero urlap megjelent kitoltott nevvel es jelszoval! Cool! LeCachelt jelszavak.... Mit mondjak? M$ .... Biztonsag = 0.... Ennyi erolvel aki ott mozog (akar kisebb jogosultsaggal is) azt csinalhat amit jonak lat! Csak eleg a kollega gepen a lecachelt jelszoallomanyokban turkalni.... fasza.....
ks Creative Commons License 1999.11.26 0 0 38
mellékesen megjegyzem hogy a Miniszterelnökség Közbeszerzési és Gazdasági Igazgatósága nemrég írt ki pályázatot hálózati szoftverekre. A nyertes a Novell Ireland Software Ltd. lett. Az eljárás módja: hirdetmény közzététele nélküli tárgyalásos. Beérkezett ajánlatok száma: 1. :))
A közbeszerzési keretszerződés összege: 500 millió Ft.
Forrás: Közbeszerzési Értesítő nov.24.
üdv
ks

Solt Creative Commons License 1999.11.26 0 0 37
A véleményem:

1. Teljesen igaz, hogy az államigazgatási informatika (és titkai) nem dobható oda a Micros~1 szoftverek áraiból kapott 20-50 %-os jutalékért. Ez mind morális, mind biztonsági szempontból felháborító.

2. Nem tarható érv az, hogy azért kell Micros~1, mert akkor a titkárnő szárnyalni fog.
Jellemző példa, hogy itt Debrecenben az önkormányzati intézmények éves költségvetését olyan számítógéppel elkészített nyomtatványon kell elkészíteni, amit már évek óta csak fénymásolnak, és nem tudják kiadni elektonikus formátumban, hogy legalább kitölteni lehessen számítógéppel. És amikor a soxáz intézmény kész van, akkor egy egész osztály nekiül, leporolja az abakuszt és pár heti kitartó munka után a közgyűlés elé viszik az eredmény. És ez egy évben 3-4x ismétlődik.
Az államigazgatásnak nem op. rendszerre és szoftverre, hanem megoldásokra van szüksége. Egy ország információs rendszere nem függhet attól, hogy a titkárnő Wordben már 3 nap alatt létre tud hozni egy táblázatot, csak azért, mert az otthoni gépen a fia M$-tal nyomul a lopott Need for Speed miatt, és ebben tud segíteni anyucinak. Ez siralmas.
A közigazgatásban dolgozók képzését a nulláról kell elkezdeni, függetlenül az op. rendszertől, szoftvertől. Egy ilyan képzés viszont pont annyiból oldható meg M$-re, mint bármi másra. De az egésznek csak akkor van értelme, ha van valami megtartó és vonzó ereje a közalkalmazotti és köztisztviselői munkaviszonynak. Ilyen most nincs.

3. Nem lehet szempont, hogy egy rendszert a hülye is tud kezelni, sokkal inkább az, hogy ne hülyék kezeljék a rendszert.
Az informatikai rendszerek költségein nem azzal lehet spórolni, hogy olyanná tesszük, amit a már ma is minősíthetetlen tudásúak is el tudnak kezelni (és a fenti példa alapján még ez is idealisztikus túlzás), hanem olyan képzéseket és megoldásokat kell bevezetni, amivel hatékonnyá lehet tenni azt.

Vannak jól működő közigazgatási rendszerek, de azokon a helyeken, ahol ilyen megállapodásokból profitálhatnának, ott az informikai rendszert egy trágyadombhoz lehet leginkább hasonlítani.
A trágyadombon pedig nem kapirgálni, hanem lapátolni kellene.

micu Creative Commons License 1999.11.26 0 0 36
Kedves Kopasz Indián!

Én sem ma kezdtem a szakmát, anno még 88-ban Honeywell DPS8-on, ESZR R36-on és TPA-1140-en kezdtem hivatásszerűen programozni, azóta pedig végigpróbáltam sok mindent, egyebek között a W$-t is. Sőt oktattam is, kiadványszerkesztő rendszereket Macintosh alá. Egy irodai környezetben két féle emberke fordul elő: 1. A dolgozó, aki kezeli a szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, stb. 2. A rendszergazdi, aki cseszteti a rendszert. Az előbbinek nem csak hogy nem kell, de nem is szabad az oprendszer lelkivilágával foglalkozni. Neki kattintgatni kell, és a billentyűzetet gyurmázni. Egy rendszergazda pedig, aki fel tud installálni egy NT szervert, és életben tud tartani egy hálót, egy hét alatt kiképezhető linuxra. Az sem nagyobb varázslat.
Más: StarOffice. Ebben lecserélhető a fontkészlet (legalábbis Linuxon) valahol a listán le is van írva hogy hogyan. De nemsokára (tavaszra) ígéri a Sun a hivatalos magyar változatot. Upgrade: Nekem már volt olyan Word6 által írt dokumentumom, amit egy másik Word6 nem tudott elolvasni. Ugyanaz a magyar Word6. Onnantól kezdve az ügyfeleimmel csakis RTF formában voltam (vagyok) hajlandó kommunikálni, így legalább a makró vírusok sem terjednek. A világ fejlődik. De jó irányba ? Biztos, hogy M$-éknak kell megmondani merre fejlődjön ? Az államigazgatásban, de másütt is, a Word funkcióinak max. 10%-át használják. Lecserélhető informatikusok: Linuxosat is találhatsz másikat, egyre inkább. De én nem bíznék egy sz*rért-h*gyért felvett rendszergazdiban. Mint előbb valahol leírtad, a szekérnek mennie kell, márpedig az olcsó rendszergazdi többnyire hülye is. Ahhoz, hogy a W$-os szerveredet elfogadható minőségben és biztonsággal üzemeltesd, egy egész rakás, külső programot kell összehangolnod a rendszerrel, ráadásul nem csak a szerver, hanem a kliens oldalon is. Ehhez képzett, tapasztalt rendszergazdi kell, az pedig W$-ban sem az egyszerhasználatos kategória. Ráadásul az olcsó rendszergazda könnyen lesz sértett rendszergazda, annak pedig gyászos következményei lehetnek a cég számára. Ha egy cég komoly, akkor értelmes rendszergazdát alakalmaz jó fizetéssel, ha nem, akkor pedig előbb-utóbb úgyis eltűnik a süllyesztőben... Ez persze az államigazgatással nem történhet meg, ott ha fennakadás van, akkor max. elnézést kérnek.
A program menüje másképp néz ki: Azt a dolgozót, aki nem tud egy menüben megkeresni egy menüpontot, sürgősen ki kell rúgni. Ráadásul pl a Word-ben még nem volt olyan verzióváltás, hogy az arculat ne cserélődött volna legalább annyit, mint ami az office98 és a StarOffice között van.
Nyílt forráskód: Elfelejted, hogy a nyílt forráskódot koordinálják. Azaz, ha te beteszel valamit, és elküldöd a koordinátornak a változást, és az tényleg jó bekerül a következő hivatalos változatba. Ha nem, nem. Ráadásul a zárt forráskód nem is volt igazán probléma az Internet elterjedéséig. Jó, akkor is ki voltál szolgáltatva a gyártónak, de messze nem ennyire. Most M$-ék azt csinálhatnak bármelyik hálóra kötött, és nem extra módon védett géppel, és a rajta lévő infókkal, amit akarnak. Ráadásul az egy dolog, hogy most kipengették ezt a pénzt, de két-három év múlva ezt ismét ki kell majd nekik.

Üdv: Micu

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.26 0 0 35
Chip-TFF, 90-ben pl. a WordPerfect sokkal jobb volt, mint a Word. De nem ő nyert. Most meg azért annyira nem jó.

A másik dolog, a kompatibilitás. Nekem speciel megy a win2000 is, meg az Office 2000 is. Azzal semmi gond nem volt. De mi van, ha kapsz egy doksit, amit alapbeállítások mellett mentettek le? Verzió váltáskor szoktak gondok lenni. És akkor nincs mese, jön az upgrade.

Nem vettétek észre, hogy az upgrade a bűvszó. A világ fejlődik, utána kell menni. És megyünk.

A másik példát meg az előbb lehagytam, mert dolgozni is kellett.

Tegyü fel, alapítok egy céget. 10 ember, mindenkinek gép, meg pár szerver. Az emberek nem informatikusok. Tehát, mert arra van a legnagyobb esélyem, hogy kapjak kész embert, ezért Windows elé fogom ültetni. Van ilyen csereszabatos ember. Nem fog kérdeezni semmit, hanem dolgozik. Ha meg ki akarom rúgni, és fel akarok venni a helyére másikat, akkor találok. Linuxosat peddig nem.

Másik tipikus érv: de annak a programnak a menüje teljesen másképp néz ki, semmit sem találok bennne. Nos ezt a Microsoft jól megoldotta.

Fontok. Az Office 2000-re a Truetype már megoldódott. Helyesírás elleenőrzés: meg kell csinálni, nem lesz ingyen.

A StarOffice fontok nem tudnak endesen magyarul. A recenziós példányom egyenesen a gyártótól van. Nem is lesz egyhamar ilyen font, mert sokba kerül (ha korrekten csinálják meg). A StarOffice haamburgi. Az abba legmegfelelőbb fontokat az URW csinálja (pénzért), szintén haamburgi. De azért már fizetni kell. És nem lesz benne a termékben.

A nyílt forráskódnak megvan a diszkrét bája. Amikor én 72-ben mmegkaptam az oprendszer forráskódját, én is belebarkácsoltam. Jobb is voltam mint az angolok. De ők másfelé fejlesztettek, a végén írhattam mindent előlről.

Ilyen és más hasonló megfontolások miatt tűrték el az emberek a zárt forráskódú programokat. Az is lehet egy szempont, hogy ne lehessen belebarkácsolni, mert akkor mindenki meg is teszi (elsül a kapanyyél).

LeeroyPPC, de ezt nem akarják az emberek. Ők "érteni" akarnak hozzá. És nem akarják megfizetni a szakembereket. Én már 10 éve nem programozok másnak. Pont ezért.

A jó szakembereket a nagy cégek megfizetik, de csak ők. A többiek a selyemhernyót inkááb max. 2.50-ért vennék, és nem 20 forintért.

Chip-TFF, a költségvetés azért van, hogy elköltse a pénzt. A Novellre és a Microsoftra furcs lenne versenytárgyalást kiirni, hogy ki mennyiért szállítja, hiszen azokat csak a Novell és a Microsoft tudja. Tudhatják a CD írók is, de az nem legális. A két cég természetesen a beszállítóit is bevonta a projektbe. Íígy a Microsoft mellett is egy rakás másik is dolgozik.

LeeroyPPC Creative Commons License 1999.11.26 0 0 34
"Kedves John Zero, ismerem a történetet. De Te ismered azt, amikor a Linux supportot tesztelték meg Németországban? 3 primitív kérdésre kellett egy vagyont kifizetni. A legdrágább 180 DM volt. Olyan ez, mint egy ritka autó (mármint a Linux). A Windows meg olyaan mint régen volt a Trabant meg a Lada, mindenki ért hozzá."

Nos, a lényeg pont nem az, hogy mindenki értsen hozzá, elég az, ha a megfelelő emberek tanulják meg a használatát, a szakembereket meg fizessék meg ! A Win-nek is az a buktája, hogy túl sokan értenek hozzá...így kiderültek a kiskapuk is.

Előzmény: Törölt nick (30)
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.26 0 0 33
Kopaszindian!

A temahoz visszakanyarodva, a legbosszantobb az egeszben az, hogy A MI
PENZUNKON tomik a jo marketingesek zsebeit. Ezt kb. ahhoz tudnam
hasonlitani, hogy pl. a Torgyan Jozsibacsi lenyulja a maga 413
Milliardjat es az egesz penzbol vesz egy halom tragyadombot holott,
ketszerakkorat is kaphatna 10-ed annyi penzert, csak egy kicsit
messzeeb kene menni erte...

Előzmény: Törölt nick (30)
LeeroyPPC Creative Commons License 1999.11.25 0 0 32
Az, hogy neked megfelel házi használatra, játszani ill "böngészni" (de utálom ezt a szót) a W98 meg az Exploder, az egy dolog. De itt most egy ország biztonságáról van szó, amit nem lehet akár kisgyerekek által is megtörhető M$-suxxokra bízni.
Előzmény: Újlaki (24)
John Zero Creative Commons License 1999.11.25 0 0 31
kopasz indián:
"Kedves John Zero, ismerem a történetet. De Te ismered azt, amikor a Linux supportot tesztelték meg Németországban? 3 primitív kérdésre kellett egy vagyont kifizetni. A legdrágább 180 DM volt. Olyan ez, mint egy ritka autó (mármint a Linux). A Windows meg olyaan mint régen volt a Trabant meg a Lada, mindenki ért hozzá."

Én olcsóbban is válaszoltam volna arra a 3 primitív kérdésre ;)
Nem csak a Linuxnál ilyen drága a support, a Windowos termékeknél is előfordulnak hasonló árak.

Viszont ha a Német minisztérium úgy gondolta, hogy még így is megéri nekik, ezt valószínűleg nem minden alap nélkül tette.

A supportra valószínűleg ekkora volumenben olcsóbb megoldás, ha Linuxhoz értő embereket szerződtetnek, dolgoztatnak.

"Kedves micu, Csaak az a baj, hogy a verkli nem állhat le. Mert ha azt mondjuk, hogy nem ér a nevünk, stipistopi, most leállunk, és elkezdünk áttérni a Linuxra, akkor közben nem megy a gazdaság."

Igen, valamennyi idő kell az átállásra, de megfelelő szervezéssel ez elfogadható szintre vihető. Amúgy a Word6 - Word97 (Unicode fontok, ékezetes ő, ű, és egyéb gondok) átállás se zökkenőmentes, és a Win 95/98/NT - Windows 2000 se lesz az.

"Hol vannak azok azok alkalmazások, amiket a másik plattformra már megcsináltak, és csak azon futtathatóak. Ki fogja ezeket megcsinálni?"

Irodai, speciális környezetben jóval kevesebb alkalmazás van egy-egy gépen.
Sokszor csak egy alap Windows + MS Office + esetleg Netscape. Mindnek létezik Linuxos helyettesítője.

Igazad van, nem mértem fel, hogy a minisztériumban hány ilyen gép van, amin csak Office van, de szerintem sok...

Azt, hogy ilyen téren a Linux labdába rúghat, az eddigi pozitív példákból gondolom. Bár jelenleg a legtöbb ilyen példa külföldi, de miért kellene lemaradnunk a nyugattól? ;)
A Veszprémi bíróságon pl. Linuxos rendszer üzemel. Érdekes, ott nem haltak bele ;)

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.25 0 0 30
Urak!

Nem tudom ki mikor kezdte. Én egy Gier nevű gépen 70-ben. Meg programoztam is egy keveset. Ti a rendszergazda, a programozó fejével gondolkodtok. De próbáljatok meg a civil fejével is gondolkodni, aki nem tud és nem is akar programozni soha, mint a Kodak a fényképezőgéppel, itten tessék megnyomni.

Nem tudom ki tanította az urak közül ezt a szakmát. Én több mint 10 évig. Profikat és civileket egyaránt, pl. egy rakás rendszerprogamozót is.

Kedves John Zero, ismerem a történetet. De Te ismered azt, amikor a Linux supportot tesztelték meg Németországban? 3 primitív kérdésre kellett egy vagyont kifizetni. A legdrágább 180 DM volt. Olyan ez, mint egy ritka autó (mármint a Linux). A Windows meg olyaan mint régen volt a Trabant meg a Lada, mindenki ért hozzá.

Support nélkül nincs meg ez a szakma. Azt valakinek csinálni kell, annak meg pénzt kell keresnie. Gondolom Ti se ingyen dolgoztok.

Az ilyen típusú hőzöngéssel nem hogy használnátok a szakmának, hanem ártotok. Ennek a szakmának az alapja a bizalom. Hiába vagyok okos és ügyes, ha a kuncsaftnak nem tetszik a pofám. Eladástechnikán szokták tanítani, hogy a versenytárs árujának az ócsárlása a vevőben nem kelt szimpátiát, ellenkezőleg.

Ha tehát a Linuxot akarjátok népszerűsíteni, azt nem így kellene csinálni. El kellene tanulni a jobbfajta stílust, és akkor hatékonyabbak lennétek.

Ami pedig a tűzfalakat illeti, olyan ez mint az óvszer, nincs abszolút biztonság. De az is marha, aki mindenben homogén rendszert használ, és nem vigyáz a vackaira. Windows alatt is van megfelelő gépi védelem, csak nem biztos, hogy az a Microsoft, az IBM, stb. szállítja. És nem is biztos, hogy benne van a gépben. A Compaq-on lehet egy kicsit körülnézni pl. Körbe lehet nézni a neten. Az átlag civil nem használja, na de az a biztonsági övét se kapcsolja be. És ne higgyétek azt, hogy azért, mert Microsoft. Lehet az Linux is. A legbiztonságosabb cuccokat is lehet úgy használni, hogy az ne legyen jó. Ahhoz technológiai fegyelem kellen, amihez pedig technológiai ismeret.

Értem én John Zero, hogy Te (is) akarsz pénzt keresni, mert mindenki azt akar. De -- ld. fentebb.

Kedves micu, Csaak az a baj, hogy a verkli nem állhat le. Mert ha azt mondjuk, hogy nem ér a nevünk, stipistopi, most leállunk, és elkezdünk áttérni a Linuxra, akkor közben nem megy a gazdaság. A kínaiaknak sokkal könyebb a választás, ott még szinte mindent az elejétől kell csinálni.

A MEH szervert nem én hoztam össze, de tudom, hogy vigyázzák.

Szerintetek hány embert kellene kiképezni hirtelen, ha tegyük fel át kellene állni valami másra. Mindegy mire, csak az átállás a fontos. Mennyi idő alatt lehet azt megcsinálni, és hol van annyi oktató, aki ért is hozzá, és a végeredményt hihetően garantálni tudjátok. És mennyibe kerülne mindez? A MS-nak megvan az a pár év előnye. Valamikor régebben az IBM-nek volt. Azelőtt másnak. De az már történelem.

Hol vannak azok azok alkalmazások, amiket a másik plattformra már megcsináltak, és csak azon futtathatóak. Ki fogja ezeket megcsinálni?

Ez ugyanis nem egy új történet, hiszen a Mac-kel már megéltük egyszer.

Aki ilyen terveket sző, annak gazdasági vezetőket kell meggyőznie, annak gazdasági vezetőül kell érvelnie, és az, amit itt olvastam, az nekik nem meggyőző. De ha tudtok csodát csinálni, akkor érdeklődve várom.

KukacAV Creative Commons License 1999.11.25 0 0 29
Nem értem, miért vagytok úgy oda. Kétmilliárdot fizetni a microsoftnak, amikor van ingyenes alternatíva is - na bumm, nagy dolog... Miért éppen most lenne tisztességes közbeszerzés??
John Zero Creative Commons License 1999.11.25 0 0 28
A Linux-flame listán olvastam a következő levelet, Varga Daniel irta, "gazd. miniszterium goes OpenSource" cimmel
----------------------------------------------

Sajnos a _nemet_ Bundeswirtschaftsministeriumrol van szo es nem kis hazank hasonlo intezmenyerol. De jo hallani, hogy odaat felismertek, hogy bizonyos helyeken kello merteku biztonsagot csak akkor lehet garantalni, ha meg tudom nezni a forrast esetleges kiskapukra.

A cikket az ismert nemet hetilap Der Spiegel honlapjan lehet olvasni
(http://www.spiegel.de/netzwelt/politik/0,1518,53395,00.html?dt.ue), megemliti, hogy ugyebar a Lotus Notes 64 bites kulcsanak reszet kiadta a
National Security Agencynek, az NT crypto.dll-jeben egy ismeretlen NSAKey
letezik es a Netscape europai verzioja csak 40 biten titkosit, ami Europanak nem eleg.

A miniszterium a jovoben Linuxszal szeretne egyutt dolgozni Standard softwarek helyett es ezen felul 318e DEM-val tamogatja a GnuPG fejlesztest.
-----------------

kopasz indián: na ehhez szólj hozzá ;)

John Zero Creative Commons License 1999.11.25 0 0 27
kopasz indián:

Ja, mégegy dolog.
Igazából még akkor is megéri a Linuxot választani, ha ugyanannyiba kerül, mint a Windows, mondjuk 2 milliárd Ft-ba.

Miért?

Mert a Microsoft Windows esetében ennek a 2 milliárd Ft-nak a nagy része "importra" megy el, külföldre távozik.
A Linux esetében a nagy része (kivéve mondjuk a StarOffice árát) magyarországi szakemberekhez kerül, így nekik munkát juttat, ez élénkíti a gazdaságot.

John Zero Creative Commons License 1999.11.25 0 0 26
kopasz indián:

Miért akarsz 0 költséget?
Szerintem ha csak feleannyiba kerül a Linuxos megoldás (főleg az oktatás miatt), akkor már megéri.

Nézzük csak. Win95 20 EFt körül, WinNT 40 EFt körül, MS Office 120 EFt körül.
Ha mondjuk minden gépen Win95 + Office van, az 140 EFt, kedvezményekkel talán kevesebb, mondjuk 100 EFt.
Saccra 100 EFt/főből megoldható egy Linuxos képzés, de még kevesebből is.

Franciaországban az egyik képviselő (vagy miniszter? sajnos pontosan nem emléxem) javasolta, hogy az állami informatikai rendszerek kizárólag nyílt forráskódú programokon alapulhassanak.

Ennek van egy racionális oka: miért kellene függnie egy egész államnak egy másik országbeli cégtől?

Mi lett volna, ha mondjuk a magyar Windowshoz nem jelenik meg időben a y2k-patch? Csak játsszunk el a gondolattal...
Felelősségre vonható ezért a Microsoft? A "licensz" szerint nem.

Előzmény: Törölt nick (10)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 1999.11.25 0 0 25
Polgári jóestét

Először is én a totális láma vagyok mindenféle hálózati dologban. Ezért nem is akarok hozzászólni a dolog technikai részéhez. Sokkalta érdekesebb vetülete ennek a sok pénznek az a szolgalelkűség amit a kormány bemutat. Az egész olyan, mintha amerikai jópontokra vadásznánk. És innen a Picipuha akár a húgom tamagocsijának oprendszerét is eladhatná nekünk. Van rá egy üveg söröm, hogy kitűnően elmagyaráznák, nekünk ez a jó.

Adios

Luke

Újlaki Creative Commons License 1999.11.25 0 0 24
Nem értem mért fikázzátok folyton a windowst. Én is win98-at használok, meg Explorert, és még soha semmiféle problémáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.25 0 0 23
Szivembol szoltal. Latom te ertesz valamit ezekhez a dolgokhoz
ellenben kopaszindiannal, aki csak a jol begyakorolt M$ altal
terjesztett szoveget szajkozza.
Előzmény: micu (22)
micu Creative Commons License 1999.11.25 0 0 22
+ még 1: ha van egy zárt forráskódú oprendszered, ami csatlakozik a hálóra, akkor a rendszer írója azt csinál a gépeddel, az adataiddal, amit csak akar. Az az ország, aki a teljes államigazgatást ilyen rendszerre bizza, lemond az informatikai önrendelkezéséről. Sőt nem egy ország, hanem egy cég javára. És mindezért még fizetünk is....
Micu
micu Creative Commons License 1999.11.25 0 0 21
Kedves Kopasz Indián!

Hidd el nekem, hogy egy átlagos M$ alapú rendszer életbentartása sokkal többe kerül, mint egy Linuxosé. Még akkor is, ha ki kell képezni az embereket, bár szerintem a legtöbb államigazgatási rendszergazdi az NT serverhez sem ért igazán. Az igaz, hogy az alap linux telepítése, konfigurálása picit talán bonyolultabb, mint az NT-é, bár egyrészt a disztribúciók fejlődésével egyre kevésbé, másrészt egy nem triviális NT install sem piskóta az n darab SP-vel, és az esetleg csak internetről összevadászható driverekkel. És akkor még nem is beszéltünk a vírusokról, a feltelepített majd leszedett, állandóan ütköző dll-ekről, és a dolog többi szépségéről. Míg ha egyszer egy linuxos rendszer be van lőve, az addig úgy marad, amíg a vas meg nem döglik, vagy a rendszergazdi le nem cseréli a szoftvert. Egyébként viszont a linuxnak fényévekkel jobb a grafikus felülete mint akár a W$98-nak, így hát ha nem játszani akarnak vele, vagy valami nagyon extra hardvert meghajtani, akkor minden szempontból jobb. Egyetlen árnyoldala van a dolognak, hogy a StarOffice még nem beszél magyarul, de ez csak idő kérdése. Mindenesetre, ha a bíróság valami csoda folytán tényleg a forráskód kiadására kényszerítené az M$-t, szerintem nem semmi tűzijáték lenne a hackerek körében. Elvégre forráskód nélkül is találnak benne annyi hibát, mint a nyílt forráskódú rendszerekben.

Üdv: Micu

Előzmény: Törölt nick (10)
dmile Creative Commons License 1999.11.25 0 0 20
Akkor mi a fenenek az O.V.-kormany fele Allami Szamvevoszek, meg ilyen-olyan felugyeleti bizottsag, APEH-vizsgalatok, stb...?
Minket tudnak b@@@ogatni minden kis nyavalyaert, a 2 milliardos penzpocsekolas meg kit erdekel?

> " Suxx az egesz kormany. Korruptcio burjanzik 1000-el...."
Sajnos! :-((((((((((((((((
Es az egesz vitanak az a lenyege (a fenti ok miatt), hogy ezzel nem erunk el semmit, hanem tovabbra is az M$ es a hozza hasonlok maradnak elol...

Na bye!
Itt befejezem, mert ez mar politika, ami nem az en hataskorom.
Kulonben is keso van.

Előzmény: Chip-TFF (19)
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.25 0 0 19
Oszinten szolva nem emlexem arra, hogy lett volna barmifele palyazat
-> hol ott a verseny??? No meg hon szeretett hazankban sosem az
olcsobbik megoldas a jo, hanem az amelyikert felvettek a kenopenzt!
Van egypar eset ami ehhez hasonlo. ld.: Bekefenntartok kontenerei.
Csak a magyaroknak nem volt jo a magyar kontener (tul olcso volt es
senki nem adott erte kenopenzt), a tobbieknek megfelelt. Suxx az egesz
kormany. Korruptcio burjanzik 1000-el....
Előzmény: dmile (18)
dmile Creative Commons License 1999.11.25 0 0 18
Per pillanat tudok nehany olyan ceget, akik Linux-szal foglalkoznak. Pl. ok egyuttesen osszefoghatnanak. Aztan ott van az LME(Linux-felhasznalok Magyarorszagi Egyesulete). Ok miert nem lobbyznak ilyen ugyekben? Van nekik nehany szaz taguk, ok miert nem tudnak egy palyazot beadni, nyomulni? Mogottuk ott all egy komplett szervezet.
Kivancsi lennek ki palyazott meg, milyen ajanlattal es hogyan. Milyen szempontok alapjan hoztak meg a dontest? Ki felugyeli a dontest?
Mert egy komplett ellenorzo bizottsag zsebet eleg nehez kitomni...
Tegyuk fel, hogy linux-szal (Linux+StarOffice, Linux-szerver, Linux-tuzfal, stb...) palyazgatunk. Esetunkben mondjuk kijonne nehany 10 eFt-bol + munkakoltseg(Telepites, Oktatas, karbantartas stb...). (Chip-TTF szerint a StarOffice is ingyenes mar.)
Nem igaz, hogy nem szur senkinek szemet a nagysagrendekkel kisebb ar.
Chip-TFF Creative Commons License 1999.11.25 0 0 17
Mert pl. A LINUX mogott mogott nem 1 db ceg all, hanem tobb. Ld.
disztribuciok. Azok is csak osszeallitjak a pakkokat es azok elkelnek
magugtol szinte, mert nem kell oket beletolni az emberek szajaba a'la'
winfos. Tudod a jo dolog kelendo.
Sajnos a M$ marketingben mindigis 5-osre vizsgazott. Ezaltal lett
olyan "nagy". Es ez a pelda is jol mutatja, hogy a kakit milyen jol el
lehet adni a sok barom allatnak egy kis marketingel...
Sajnos(??) a LINUX es az Amiga mogott allo cegek nem ilyen ocsmany
dolgokkal adjak el termekeiket. Pedig ketsegtelen, hogy az jobb lenne
mindenkinek. De vannak meg becsuletes emberek -relative-.

Jon meg kutyara uthenger... Csak a kutya ne talaljon tobb buvohelyet
elole.

Előzmény: dmile (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!