Keresés

Részletes keresés

roomgrey Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9093
Köszönöm Delila 1!

De hogyan? Kérlek írj nekem egy kis jegyzet, mit kellene tennem.

Köszi! $D
Előzmény: Delila_1 (9090)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9092
Na basszus, ez elég olvashatatlannak tűnik...
Elküldök egy nagyobb felbontásút annak akit érdekel...csak légyszi írjatok egy emailt az itteni címemre.
ok?


Előzmény: wawabagus (9091)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9091
Szia!
Arra gondtam, hogy beszkennelem inkább a könyvből a leírás, mert az a biztos...
Túl bonyolult ahhoz, hogy sikerüljön hiba nélkül bemásolnom...
:-)
Sok sikert!!
Na esetleg nem működne szólj...:-)...először nekem sem ment, de rájöttem, hogy valami tök kicsi hülye hibát csináltam...
Sok sikert!!
Y

Validation

Előzmény: Törölt nick (9087)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 9090
Az FKERES függvény csak az első értéket találja meg. A többi azonosat az irányított szűrővel írathatod ki (Adatok/Szűrő/Irányított szűrő).
Előzmény: roomgrey (9088)
roomgrey Creative Commons License 2009.04.18 0 0 9089
Hogy tovább cifrázzam, "Multiple Matches"-re lenne szükségem, de erre rákeresve nem nagyon vágom a Google-s találatok jelentéseit...

Várom a mentőövet!
Köszi!
roomgrey Creative Commons License 2009.04.18 0 0 9088
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha az FKERES függvény találati értékei között több eredmény is lehetséges, hogyan lehet egy választási listát készíteni az eredménycellába. (irányítószámok beírás alapján akarom, hogy megkeresse a megfelelő települést, de ugye létezik azonos számmal több település is...)

Lécci segítsetek!!!!

Köszönöm szépen!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.16 0 0 9087

Szia!

 

Örvendek, hogy sikerült megoldani a problémát. Úgy gondolom, az ide látogató topictársak is szívesen fogadnák a megoldást, szerintem tedd közkincsé.

 

Üdv.

Előzmény: wawabagus (9085)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.16 0 0 9086

Igen, érdekel. Kérlek, küldd el.

Csak délután tudom majd megnézni.

Előzmény: wawabagus (9084)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9085

Szia!

Végül egy másik megoldást használtam...

A site-on leírt trükk egyébként tök szuper és tiszta...

Nekem viszont nagyon bebonyolított, hogy nem egy szavas kategóriákat használunk...

 

Ha gondolod megosztom veled a excel hackes megoldást...

 

Jóval bonyolúltabb függvény, de tök jól működik...

 

Köszi még egyszer!! 

Előzmény: Törölt nick (9083)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9084

Szia!

Trükkös megoldás :-)...Köszönöm a tippet!!!...ez eszembe sem jutott.

Közben több vonalon is haladtam és megszületett a tökéletes megoldás, legalábbis eléggé úgy tűnik :-)...

Nagy boldogsággal tölt ez el :-)...elhiheted...vicces, hogy ilyen dolgok is tudnak örömöt okozni :-)...

 

Van ez a trükkös excel hacks könyvem, ami nagyon eszes...és ebben kezelnek egy hasonló problémát...próbálgattam, de csak nem akart működni...

 

...közben rájöttem hol szúrtam el :-)..és már szuperul működik.

 

Name range-el dolgozik meg OFFSET/INDIRECT/ADDRESS/MATCH stb-vel.

Szóval elég húzós kis függvény és nem állítom, hogy teljesen értem mi mit csinál...viszont a végeredmény tökéletes és lényegében a listák minden bonyolítás nélkül is lehet a végtelenségig bővíteni :-)))...

 

Azt hiszem a next chellange az lesz, hoyg megis értsem pontosan hogyan működik részleteiben a függvény...

 

Ha esetleg érdekel, megosztom veled a megoldást...:-)

 

Köszi a segítséget még egyszer!!

 

 

 

Előzmény: Delila_1 (9081)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9083
Szívesen! :-)
Előzmény: wawabagus (9079)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9082

http://forum.index.hu/Article/showArticle?cmd=Article_showArticle&t=9009340

 

Ezen a címen nézd meg a #8916-os hozzászólást.

 

Előzmény: aulac (9078)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.15 0 0 9081

Max. 7 egymásba ágyazott IF függvény használható. Kétfelé kell vágni, úgy kell megpróbálni.

 

Vegyél fel egy oszlopot, ahova beviszed az első 5 feltételt. Ha az A1-ben lévő adatot akarod vizsgálni, a B1 függvénye:

 

=if(and(feltétel_1;feltétel_2; ... ;feltétel_5);1;0)

 

A B1-ben 1 szerepel, ha az A1 minden feltételnek megfelel, és 0, ha bármelyiknek nem.

 

C1-be:

 

=if(and(feltétel_6; ... ;feltétel_9;B1=1);VálaszIgazEsetére;VálaszHamisEsetére)

 

Előzmény: wawabagus (9080)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9080

Szia Delila_1!

Kipróbáltam a módszeredet és remekül működik.

Viszont van egy kis bibi...:-(...még pedig az, hogy nekem több, mint 8 kategóriám van és nekem úgy tűnit, hogy afelett nem működik már az if függvény...a 9. feltételemet már nem vette be sajna.

 

Valahogy ezt a problámát meg kellene kerülnöm...

 

Nincs erre is valami tipped :-)?

 

 

Előzmény: Delila_1 (9067)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9079

Szia!

Köszi,

megnéztem és sikerült is megcsinálnom...nekem találták kis ezt a kis site-ot :-).

Most azt próbálom megérteni, hogyan tudom ezt használni, ha több szavas kategóriáim vannak...már pedig csak az van :-(...

Az már kicsit bonyodalmasabb...

Köszi a tippet!

Előzmény: Törölt nick (9075)
aulac Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9078

Sziasztok.

Tud valaki egy algoritmust az Ortodox Húsvét kiszámítására?

Delila_1 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9077

Valószínűnek tartom, hogy ezek a cellák szöveg formátumúak. Ha nem azok lennének, az Excel automatikusan számként értelmezné őket.

 

A csere lehetőséggel el tudod tüntetni a szóközöket: a Mit keres rubrikába beírsz egy szóközt, a Mire cseréli-be semmit.

 

A csere után a szövegeket 4 lépésben alakíthatod számokká.

1. Egy cellába – bárhova – írsz egy 1-est

2. Másolod

3. Kijelölöd az átalakítandó tartományt (összefüggő terület esetén a terület valamelyik cellájában a Ctrl+t kijelöli a teljes tartományt)

4. A jobb klikkre előjövő gyorsmenüből kiválasztod az Irányított beillesztést, ott a Műveletek közül a szorzást.

Előzmény: nyunyo84 (9076)
nyunyo84 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 9076
Szaisztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem: egy vállalatirányítási programból excel táblába vannak kimásolva az adatok. Többszáz sor és oszlop. A problémám a következő lenne: a számok az ezres elválasztásnál "space"-el vannak elválasztva, így az excel nem ismeri fel az adatokat számként. Hogyan tudnám kitörölni azt a rengeteg space-t, azon kívül, hogy egyesével kitörölgetem őket!

Előre is köszönöm a segítséget!

Eri
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9075

Szia!

 

A listával kapcsolatban ajánlom figyelmedbe ezt a validációs lista létrehozásával foglalkozó oldalt, ahonnan még egy példa fájlt is letölthetsz.

Előzmény: wawabagus (9062)
szkripnyik Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9074

Húsvéti ajándék azoknak, akik

1. Szeretnék tudni, mikor lesz húsvét jövőre vagy 10 év múlva (2099-ig)

2. Mikor volt pravoszláv húsvét 120 éve

3. Magyarországi adószámokat szeretnének (kell) ellenőrizni

4. 1900. március 1 elötti dátumokat is kezelniük kell.

5. Julianus naptárt is kezelni akarnak.

wawabagus Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9073
Szia Stromba!

Ne haragudj, tényleg igazad van. Valamikor feltettem hasonló kérdéseket és kaptam is rájuk válaszokat, amiket vagy megértettem, vagy nem. Többek között te is válaszoltál.

Hidd el abszolút szoktam használni az itt tanultakat, ha nem így lenne akkor nem is lennék ennyi éve állandó hozzászólója a fórumnak. A legtöbb tudást, amit magamra szedtem itt tanultam meg tőletek és nagyon hálás is vagyok érte mindenkinek.

Viszont pont decemberben munkát váltottam és ott már le volt tiltva sajnos a fórum, otthon sincs netem...utoljára kb akkor voltam utoljára fenn, mikor írtam azokat a kérdéseket. Interaktív fórum kommunikáció hiányában igazából elvesztettem a fonalat és már el is felejtkeztem arról, hogy akkor is írtam.

Szóval ne haragudj, nagyon sajnálom hogy úgy jött ki, mintha nem is érdekelnének a válaszok...ez hidd el nincs így...nagyon is értékelem őket és szoktam is használni...

Szóval remélem nem kedvetlenítettelek el véglegesen, hogy megoszd velem a tippjeidet!

:-)

Bocs még egyszer!!Remélem nincs harag!
Előzmény: stromba (9066)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9072
Szia!
Köszönöm a segítséget. Megpróbálom kidolgozni az én fájlomra.
:-)...
Y
Előzmény: Törölt nick (9063)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9071
Szívesen, örülök, hogy sikerült.
Előzmény: wawabagus (9070)
wawabagus Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9070
Köszi Delila_1!
Azt hiszem kicsit túl bonyolultan akartam megoldani ezt a validációs listás dolgot.
A te megoldásod tök tisztának tűnik.
Nagyon köszönöm!!!
Köszi a menéses tippet is!!
:-)
Köszönöm!
Y
Előzmény: Delila_1 (9067)
NeomatiK Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9069

Közben sikerült másképp is megoldani, csak úgy nem annyira elegáns, úgyhogy ezt száműztem.

Ha a 2-eseket akarom megszámolni az oszlopban:

SZUMHA(A1:A100; "=2"; A1:A100)/2

az "=2" és "/2" változik a keresett számnak megfelelően.

 

Köszönöm a válaszokat. Ez a DARABTELI lett a befutó :)

Előzmény: tbando (9054)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9068
Nézd meg az index fórum másik helyén is a választ, ahol feltetted ugyanezt a kérdést.
Előzmény: wawabagus (9060)
Delila_1 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9067

1. Megadod az útvonalat az utvonal változóba, a fájl nevét pedig a nev-be (akár egy cellából).

   

ment = utvonal & nev & "_" & Format(Now, "yyyy.mm.dd") & ".xls"
ActiveWorkbook.SaveAs ment

Vagyis a dátumot nem kell külön cellából bekérni.

 

 

2.  Beírod valahova a gyümölcsöket (alma, körte, szilva), és elnevezed a tartományt gyümölcsöknek. Ugyanígy teszel a zöldségekkel is, és zöldség nevet adsz nekik.

 

B oszlopban az érvényesítésnél kiválasztod az első listából az első validációs értéket. A C oszlop érvényesítésénél a Forráshoz ilyesmit írsz:

=HA($B1="gyümölcs";gyümölcs;zöldség)

Természetesen több áruféleségnél többszörösen egymásba ágyazott HA függvényt alkalmazhatsz.

Előzmény: wawabagus (9059)
stromba Creative Commons License 2009.04.12 0 0 9066

Kedves wawabagus!

 

"Hogyan tudnám megoldani, hogy a macroban úgy tudjak bizonyos név alatt menteni, hogy a névben lenne egy változó egészen konkrétan az aktuális dátum-1nap."

 

Te olvasod, használod azokat a hozzászólásokat, amiket a saját kérdéseidre írnak válaszként mások?

 

Tavaly decemberben volt egy kérdésed, amiben egy másik problémával kapcsolatban írtad hogy:

 

"es hogy meg bonyolitsak egy kicsit az lenne a tuti, ha a fajl nevehez hozza biggyesztodne az aktualis datum...pl igy...EUROPA_20081222,

vagy hogy meg megspekeljem egy kicsit nem az aktualis datumra lenne szukseg, hanem az egyel korabbi napra...tehat, aktualis datum minusz egy nap..."

 

Én azt hiszem hogy erre - meg amúgy egy sokkal komplexebb problémára - egy egész jó kis kódot írtam, úgy is tűnt akkor, hogy elolvastad a választ és használni is fogod a kódot. Aztán jött a karácsony ....

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=85839991&t=9009340

 

Az, hogy egy negyedévvel később tök ugyanazt megkérdezed, ugyanazon a fórumon, nem azt mutatja hogy használnád a kódot.

Én nem programozó vagyok hanem csak egy olyan közgazdász aki elég jól ismeri az excelt és a VBA-t és rengeteget használja a munkában. A tiédhez hasonló problémákkal is számtalanszor találkoztam és találkozni is fogok. 

Nekem leginkább az a cél amikor egy ilyen kérdésre válaszolok, hogy ne felejtsem el amit tudok, illetve hogy akár én is tanuljak valamit amit később a munkámban felhasználhatok.

Ergo -  nekem alapból tök mindegy hogy a végén használod-e vagy sem azt amit válaszként írtam.

Viszont valljuk meg, szarul jön ki.

 

 

Előzmény: wawabagus (9060)
stromba Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9065

 

A következőt csináltam hasonló problémára:

 

Adott ötféle termék szegmens, ezeken belül pedig különböző termékek.

A 'B' oszlopban választja ki a felhasználó a termék szegmens, a C oszlopban pedig az adott termékkategóriába tartozó terméket.

 

A 'B' oszlop 10. cellájában a lista validáció tartalmaz öt termék szegmens nevet (Super Deluxe, Deluxe, Standard, Value, Other)

 

Az IC, IH, IL, IP oszlopok tartalmazzák a 65392 sortól az adott termékkategóriába tartozó termékek neveit, other kategória jelenleg üres.

 

C10 cella lista validációja pedig így néz ki:

=IF(B10="Super Deluxe",$IC$65392:$IC$65425,IF(B10="Deluxe",$IH$65392:$IH$65414,IF(B10="Standard",$IL$65392:$IL$65403,IF(B10="Value",$IP$65392:$IP$65399,IF(B10="Other","N/A","")))))

 

Itt annyi a limitáció, hogy max 7 if függvényt lehet egybefűzni az excelben - 8 kategóriánál tehát még pont működik.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9063)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 9064
Cells(sorszám, oszlopszám) tehát az A1 cella
Előzmény: wawabagus (9062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!