Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 6094

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni egy feladat megoldásához. Egy adott értékü cella megjegyzésének tartalmát (a szöveget) kellene visszaírni az adott cellába úgy, hogy a megjegyzés is megmaradjon, de a cella értéke (szöveg) természetesen így felülíródik. Egy nagy tábláról van szó, ahol elég sok cellához tartozik ilyen megjegyzés, de bőven van megjegyzés nélküli cella is.

 

Szóval, próbálkoztam egy kis makróval, de nem találom a megoldást. Az alábbi ciklus akkor akad ki, ha az adott "M" értékű cellához nem tartozik megjegyzés (egyébként, rendesen átírja a megjegyzés értékét a cellába). 

 

For i = 4 To 700
     
    For t = 4 To 128
   
    ActiveSheet.Cells(i, t).Select
        
    If Cells(i, t).Value = "M" Then
    Cells(i, t).Value =  Cells(i, t).Comment.Text
   
    End If
   
           
    Next t

    Next i

 

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít a probléma megoldásában.

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 6093
Sub K()
Application.Calculation = xlCalculationManual
Selection.AutoFilter Field:=5, Criteria1:="*" & InputBox("Szótöredék:") & "*", Operator:=xlAnd
ScreenUpdating = False
End Sub


Ez működne, de így meg kikapcsolva marad az aut. frissítés. Ha a sor végére rakom a Application.Calculation = xlCalculationAutomatic -ot akkor cseberből vederbe jutok, mert megint frissül a táblázat.
Előzmény: Törölt nick (6092)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 6092
van egy hatalmas táblám, amiben inputboxszal kérek be egy autoszűrővel szűrendő értéket.
A gond az, hogy a szűréskor újrafrissül a tábla, és ezt kellene kikpacsolni vhogy, de az automatikus frissítés is maradjon bekapcsolva a makró lefutása után. A ScreenUpdating = False és a Application.Calculation = xlCalculationManual/Automatic
nem jó, mert a Selection.AutoFilter Field:=5, sor lefutása után frissül a tábla azonnal.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.29 0 0 6091
Hát... igazán nincs mit...
Ha segítség kell, mármint az Access projekt kivitelezésében, szerintem itt is, de az Access topikban biztosan kapsz.
Előzmény: Impi2000 (6089)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6090

Pl. egy bizonyos xls fájl megnyitásakor mindig a Munka1 nevu munkalapja legyen aktiv:

A Vb szerkesztoben a ThisWorkbook objektumra duplán kattintva, a kódablakban a Workbook open eseményhez tartozó eljárás módosítható az alábbiak szerint, majd az excel fájl elmentendo:

 

Private Sub Workbook_Open()
      Sheets("Munka1").Activate
End Sub

Előzmény: nkaresz1978 (6088)
Impi2000 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6089

Üdv Jimmy the Hand

Megfogadom a tanácsod, valamikor küzdöttem az Access-al is

Köszönettel

Előzmény: Törölt nick (6079)
nkaresz1978 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6088
Azt hogyan tudom megoldani hogy egy munkafüzeten belül egy bizonyos munkalap legyen mindíg a nyitóoldal?
Most az van ha egy másik munkalapon maradok, rámentek és onnan lépek ki, akkor a köv. megnyitáskor az jelenik meg, nem a főoldal (1. oldal)
nkaresz1978 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6087
Én sem tudom, de sikerült megoldani :-)

thx
Előzmény: Törölt nick (6083)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6084

********************************

Module-Level Variables

These are variables that are dimensioned (Dim) outside the Procedure itself at the very top of any Private or Public Module. See Example below;

Dim lRows as Long

Sub MyMacro ()
'Code Here
End Sub

All variables dimensioned at this level are available to all Procedures that they are within the same Module the variable is dimensioned in. Its value is retained unless the Workbook closes or the End Statement is used.

Project-Level, Workbook Level, or Public Module-Level

These variables are dimensioned at the top of any standard public module, like shown below;

Public lRows as Long

All variables dimensioned at this level are available to all Procedures in all Modules. Its value is retained unless the Workbook closes or the End Statement is used.

********************************

 

 

Forrás:  Ozgrid

Előzmény: Gavriel (6082)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6083
Nem igazán értem a kérdést. Vagyis azt nem értem, mi a probléma a beszúrással.
Menü: Beszúrás -> Oszlopok
és kész.
A képletek elvileg automatikusan követik a változást, és a beszúrás után is a megfelelő cellákra fognak hivatkozni....
Vagy pedig, mi a gond?
Előzmény: nkaresz1978 (6081)
nkaresz1978 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6081
Szia Jimmy!

Köszönöm a segítséged, közben rájöttem én is hogy ez így nem megy. Az Acces-t még hanyagolom, bár tanultam valamikor azt is.

Tehát a lista marad egy munkafüzeten belül, a lagutolsó munkalapként. Így a frissítés is egyszerűbb lesz, ezt sikerült is megoldani. De van még egy kérdés.
Utólag hogyan tudok a mennyiség és a cikk közé beszúrni még egy mennyiségi egységet amit alistában harmadik oszlopként utólag megadnák?

erről lenne szó:

kifli | 100 | db |
liszt| 50 |zsák|

thx
Előzmény: Törölt nick (6079)
toccata Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6080
Talán jobb és egyszerűbb az a megoldás, amikor az ártáblázatok munkafüzetében (egy külön munkalapon) direkt hivatkozásokkal vanak átolvasva az adatok az eredeti fájlból.
Így nem kell mekrózni, meg másolni, hanem a fájl minden megnyitásakor automaikusan frissülnek (amennyiben ezt választjuk) az adatok.
Minden nemű változtatást az eredeti fájlban (és csak ott) lehet és kell elvégezni, mégis minden rendben fog működni.
Előzmény: Törölt nick (6078)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6079
Szia, és üdv a fórumon :)

A kérdésed tipikusan olyan feladat, amire az Access 100-szor alkalmasabb, mint az Excel. És még makrót sem feltétlenül kellene írni hozzá. Szóval szerintem Access-szel kellene hozzáfognod, ha ez szóba jöhet egyáltalán.
Előzmény: Impi2000 (6077)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6078

"Még annyi kérdésem lenne ha ezt az ártáblázatot külön munkafüzetben akarom tárolni, az megoldható e?"

A végösszeget számoló képlet szempontjából megoldható, mert az FKERES függvény hajlandó dolgozni másik munkafüzetből származó adatokkal is. Viszont az adatérvényesítés szivacs, mert ő nem hajlandó.

 

 

Szóval, ha másik munkafüzet tartalmazza az adatbázist, akkor máshogyan kell megoldani, hogy csak a listában szereplő árucikkeket lehessen a cellákba írni. Erre momentán csak olyan ötletem van, ami makró kóddal operál, és egyébként nem túlságosan elegáns.

 

"Tudom annak egyidőben nyitva kell lennie."

Ez így, ebben a formában nem teljesen igaz, ugyanis zárt munkafüzetből is lehet adatokat kibányászni. De ezt csak az érdekesség kevéért mondtam.

 

"A lényeg hogy ha árajánlatot akarok készíteni akkor ne kelljen mindegyikben szerepelnie az ártáblának hanem egy közös munkalapból vennék le a lista értékeit."

Ezt a feladatot én legegyszerűbben így oldanám meg:

1. Tegyük fel, hogy a munkalapot (amelyet korábbi útmutatásom alapján elkészítettél) "Lista" a neve.

2. A "Lista" munkalapon marad minden úgy, ahogy most van, kivéve, hogy teszek rá egy gombot, ami egy makrót futtat le.

3. A makró átmásolja egy új munkafüzet első munkalapjára a "Lista" lapon elkészített árajánlatot, de csak az értékeket, viszont a képleteket, és az árucikkek adatbázisát nem.

4. Az új munkafüzetet szépen megformázza (fejléc, színek, keretek, betűméret, munkalap neve, stb.), majd pedig elmenti egy adott néven.

 

Kérdés persze, hogy szükséges-e az elkészített árajánlatokat eredeti, képletes formában is megőrizni, mert pl. utólagos módosításra van szükség, stb.

Ha igen, akkor a fenti ötletem ebben a formában nem jó.

Előzmény: nkaresz1978 (6076)
Impi2000 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6077

Üdvözletem mindenkinek :)
Segítségeteket szeretném kérni. Mivel tudom nem kis feladatot kérek,
minden részmegoldásnak is nagyon örülnék.
Végignéztem 1500 hozzászólást és nem igazán jutottam előre, no meg
az Excel programozása sem az erősségem.
Nem nőket akarok futtatni, csak gondoltam érthetőbb, mintha soroskő,
élfóz, vízorr kifejezésekkel gyötörném a segítőket  :)
A kérés: Adott egy beviteli mező, ahol lenyíló listákon lehet kiválasztani
az adatokat, kivétel a dátum. Ezen adatoknak kellene a kimeneti listában
megjelenni úgy, hogy a vezérlőgombokkal is lehessen talózni stb...
Szóval makró hegyeket kellene írni.


Egy kép, hátha érthetőbb :)

http://www.pichosting.fileorgy.de/uploads/7f98901147.jpg

Hálás köszönettel, Üdv Impi

nkaresz1978 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 6076
Még annyi kérdésem lenne ha ezt az ártáblázatot külön munkafüzetben akarom tárolni, az megoldható e? Tudom annak egyidőben nyitva kell lennie.
A lényeg hogy ha árajánlatot akarok készíteni akkor ne kelljen mindegyikben szerepelnie az ártáblának hanem egy közös munkalapból vennék le a lista értékeit.

Köszönöm a segítséget.
Előzmény: Törölt nick (6070)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6075
Amúgy meg az autoszűrőben van "tartalmazza" kritérium megadási lehetőség is. Rögzítsd le nézd meg mit csinál, de egyébként ez ugyanaz, mintha jokerkaraktert (pl *) használnál valahogy így: *valami*
Előzmény: Törölt nick (6074)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6074
Joker karakterek a szűrési kritérium megadásánál? (akár a makróban, akár manuálisan)
Nekem van ilyen módon működő táblázatom, én így adtam meg a szűrés kritériumát:

Dim C As String
C = "*" & Cells(1, 7).Value & "*"
Selection.AutoFilter, Criteria1:=C

Ebben a formában nyilván nem működik, mert kitöröltem a felesleges sorokat
Előzmény: byszka11 (6071)
nkaresz1978 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6073
Jimmy!

Köszönöm szépen! Fantasztikusan működik!

Üdv: Karesz
byszka11 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6072
Az előző email címes kérdésemre köszönöm mindenkinek a válaszát kipróbáltam őket és működnek. Úgy vagyok vele hogy mindig lehet hibássan megadni úgyhogy ezek tökéletesek lesznek.
byszka11 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6071
Sziasztok


Van egy adatbázisom amiben vannak : Cikkszám , Megnevezés. Ezeket irányított szűrővel szűrőm egy cellába beírtak alapján ami tökéletesen működik. Viszont azon gondolkodom, hogy megoldható-e valahogy az, hogy amikor keresek akkor ne csak a szövek elejétől keressen hanem akárhonnan. Láttam már ilyet valahol ott úgy működött a dolog, hogy beítam pl: %valami és kidobta "kisvalami" és a "nagyvalami" is. Nem tudom mennyire érthető hogy mit szeretnék, de reméllem igen. Előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6070
Egy lehetséges megoldás:

1. Vedd fel a munkalap A oszlopába az árucikkeket, a B oszlopba a cikkek árát.
2. Legyen C1, D1 és E1 értéke rendre "mennyiség", "cikk" és "ár" (vagyis ez egy fejléc).
3. Jelölj ki a D2-től kezdve lefelé annyi cellát, amennyit akarsz (akár az egész oszlopot is). Ezután a menüből válaszd ki, hogy Adatok -> Érvényesítés. Az érvényesítési feltételben a Megengedve mező értéke legyen "Lista", a Forrás mezőé legyen "=A:A" (idézőjelek nélkül). Ezzel a kijelölt cellákra megszabtad, hogy értéküket csak az A oszlopban felsorolt értékek közül lehet kiválasztani.
4. Az E2 cellába írd ezt a képletet:
=HA(HIBÁS(FKERES(D2;A:B;2;HAMIS)*C2);"";FKERES(D2;A:B;2;HAMIS)*C2)
5. A képletet terjeszd ki lefelé amilyen mélyen akarod.
6. Teszteld a megoldást úgy, hogy a C és D oszlopokba különféle értékeket írogatsz.
7. Esetleg az A és B oszlopokat el is rejtheted (Formátum -> Oszlop -> Elrejtés)




Előzmény: nkaresz1978 (6069)
nkaresz1978 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 6069
Helló!

Nekem egy olyan választéklistát kéne csinálnom ami tartalmazza az árakat is.
ha pl az előtte lévő mezőben van egy darabszám akkor miután kiválasztom a listából hogy pl kenyér akkor a következő cellában szerepeljen ezek együttes ára. kb így nézne ki:

darabszám | megnevezés | össz |
2 | kenyér | 450ft |

persze a kenyér cellája egy legördülőmenü lenne amiben sokfajta áru van és ez tartalmazza nyílván valahogy az árakat is. Ezt nem tudom, hogy hogyan oldjam meg. :(

Várom a szíves ötleteket!
Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6068
Nekem sincs...
Előzmény: Törölt nick (6067)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6067

Most látom csak, hogy a másolásnál a fórum lenyelte a patternből a visszaper-jeleket. De gondolom az eredetit próbáltad a hibatkozott oldalon, sajnos az sem tökéletes.

Nyilván lehet tökéletest írni, csak a pattern szintaktikát kell megérteni, nekem nincs most éppen erre időm.

Előzmény: Törölt nick (6065)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6066
Szívesen :)
Előzmény: Törölt nick (6058)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6065
Kipróbáltam :)
Meglehetősen jól szűr. Egy apróságot azért találtam. Azt tapasztaltam, hogy a "vala..ki@valami.com" típust (tehát a felhasználónévben két v. több pont egymás után) átengedi. Regisztráltam egy ilyesmi email címet a freemail-en. A freemail elfogadta, és megcsinálta. Egy másik freemail-es címről tudtam is oda levelet küldeni. A céges Exchange szerverünk azonban visszadobta azzal, hogy "Az e-mail cím formátuma nem megfelelő."

De azt hiszem, ez már tényleg szőrszálhasogatás.
Előzmény: Törölt nick (6064)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6064

Ezt próbáld ki:

 

.Pattern = "^([w-.]+)@(([[0-9]{1,3}.[0-9]{1,3}.[0-9]{1,3}.)|(([w-]+.)+))([a-zA-Z]{2,4}|[0-9]{1,3})(]?)$"

 

Egyébként innen van:

http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/01escwtf(VS.71).aspx

 

 

Előzmény: Törölt nick (6060)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6063
<i> Bár nem vagyok biztos benne, hogy elvileg hány @ szerepelhet az email címben... talán a "valaki@valami.c@om" vagy a "valaki@@valami.com" is szabályos email címek? </

Nem hiszem hogy szabályos, mert akkor lehetne ilyen e-mail cím: @@@@@@@.com
vagy valaki@@@@@.com
Ha több @ lenne, a mailserver nem tudná szerintem beazonosítani a felhasználó nevet és a számítógép azonosítót
Előzmény: Törölt nick (6060)
ro_lee1 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 6062
Pont erre gondoltam. Köszi szépen.
Előzmény: Törölt nick (6061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!