Keresés

Részletes keresés

apafej Creative Commons License 2000.12.12 0 0 15
hopp,

ma egy csavo jart Tiloseknal (+4 orzovedo), hogy jogszerutlen hasznalat miatt 48 oran belul el kell hagyniuk a Podmaniczky utcai ingatlant. Mindezt szoban, mindefele papir (vagy elozetes figyelmeztetes) nelkul!

Miafaszom tortent? Mondjatok valamit!!!

apaHead

mAlter Creative Commons License 1999.11.25 0 0 14
Az én jogérzékem szerint:
A potyázás nem bűncselekmény, még csak nem is szabálysértés, hanem szerződésszegés. A BKV nem hatalmi szerv - a potyázóval szemben pontosan ugyanúgy járhat el mint bármelyik ember vagy cég egy másikkal szemben - polgári peres úton. Rendőr csak bűncselekmény gyanújakor igazoltathat - bár ez gumiparagrafus: gyanúja bármikor lehet - a személyi adatokat viszont csak az igazoltatott hozzájárulásával adhatja tovább harmadik félnek. Ha a hozzájárulása nélkül teszi ezt, akkor ő súlyosabban megszegi a törvényt, mint az aki potyázik.

Nyugati országokban a rendőrségnek van egy tömegközlekedésre szakosodott része (pl. Metro-Police), amelynek a feladatai és jogai között szerepel valahogy a potyázók kiszürése, azaz ott ezt jogilag is megoldották. (És ezt hatékonyan és kultúráltan csinálják.)

A villamosról lelökés viszont tényleg hiba volt.

(mA)

snoopy Creative Commons License 1999.11.25 0 0 13
Arra én is kiváncsi lennék, hogy a rendőr kiszolgáltathatja e az adatokat, ami valószínűleg igen, mert velem konkrétan megtörtént, bár nem Bp.-en, hanem Egerben. Történt ugyanis, hogy valamelyik hétvégén lementünk öten Egerbe egy koncertre. A pályaudvarról kilépve épp jegyet indultunk venni, amikor megláttuk a buszt, amivel mennünk kellett, így felpattantunk rá, a jegyvásárlás elmaradt. Kb. egy megálló után felhangzott a jól ismert mondat: - Jegyeket, bérleteket... . Minekután közöltük az ellenörrel, hogy nincs jegyünk, de a következő megállónál szívesen elhagyjuk a buszt, teljesen felháborodott és az egyik lányt a hajánál fogva rángatta vissza, majd előreszólt a buszvezetőnek, hogy ne nyissa ki azt az ajtót ahol álltunk, és a már jól ismert mobil telefonnal kihívta a rendőröket, akik a következő megállóban vártak. Itt leszállítottak, majd a rendőrők a kerítéshez állítottak minket, és szépen sorba begyűjtötték a személyigazolványokat, amiket azután átadtak az ellenőröknek, hiába is mondtuk, hogy nem szolgáltathatják ki az adatainkat. Szóval ez így jogos, vagy nem? Tudja ezt egyáltalán valaki?
Üdv, BB
Polyxena Creative Commons License 1999.11.23 0 0 12
uh kedves!,
elismerem: a "mi az isten nyila volt"-tal inszinuáltam, mivelhogy a müsort - valszeg sajnos - nem halottam. Az érintettektöl (az itt lévöktöl is) ezért elnézést kérek.
Polyxena
Előzmény: uh (9)
Polyxena Creative Commons License 1999.11.23 0 0 11
Igazad van kedves MGperY!,
István, Bálint István.
:) Polyxena
Előzmény: MGperY (10)
MGperY Creative Commons License 1999.11.23 0 0 10
nem inkább Bálint I ?
Előzmény: Polyxena (8)
uh Creative Commons License 1999.11.23 0 0 9
nem hallgattam hetfon, de csak gratulalni tudok a vasrnapi eloadashoz.
Előzmény: Polyxena (8)
Polyxena Creative Commons License 1999.11.23 0 0 8
Kedveseim!,
mielött még teljesen elszabadulna a pokol: az egész cucc egy rádiószínházi pörformnansz vagy mi az isten nyila volt.
Forrás: Tilos, 'Hétfö bün' (Ágota, Zsuzsa, Renocs, Dj Minek, Bálint M.)
üdv, Polyxena
MGperY Creative Commons License 1999.11.23 0 0 7
miki szerencsétlen, de nagyon hüje h lelökté a bkv-s arcot.
a bkv azért hív rendőrt mert ők nem igazoltathatnak.
ha aszonták h benn volt 8kor akkor hatóság félrevezetése.
BTW: Hajrá Tilos !
http Creative Commons License 1999.11.23 0 0 6
Nekem fingom nincs a joghoz, de valami kisördög azt sugallja, hogy rendőr nem adhatja ki senki adatait egy VÁLLALAT munkatársának ad hoc intézkedésnél. De bizonyára naív vagyok, mert úgy nézem, hogy a jogban nincs logika, hanem inkább ad hoc érdekek mentén húzódik. Én már nem is keresek logikát a jogban, miután két egynemű dán rendőr törvényesen összeházasodhat.
Bizonyára az intézkedő rendőr jogait is sérti, hogy tudta nélkül adásba került az intézkedése. Kemény dió.
dj avez Creative Commons License 1999.11.22 0 0 5
ihej, hogy en mindenrol lemaradok. es ez az egesz ment eloben? Kina-szindroma, kiraj.
Velemenyemet is elmondom: megertem, hogy Miki szorult helyzetben volt,
de ellenort megsem kellene lepockolni a jaratrol. A rendorok kocsogok, rendben,
de ez meg senkit (a Rilos Radio munkatarsat sem) mentesiti a z alol,
hogy o maga is kocsog legyen.

Nem?
Miki mit szolsz az ugyhoz?

dj

hightower Creative Commons License 1999.11.22 0 0 4
Nehogy már!!!
Ez tényleg így megtörtént??? :(((
Előzmény: uh (2)
organic Creative Commons License 1999.11.22 0 0 3
Szerintem kiadhatja az adataidat, lévén, hogy szabálysértésrol van szó.
Maga az ellenor pesze nem tehet semmit, csak a mobilját kapkodhatja.
Ha eroszakoskodik, kirugathatod, feljelentheted.

Persze legjobb a békesség. Nézni kell az ellenor két szép szemébe, aztán leszállni a köbvetkezonél.

uh Creative Commons License 1999.11.22 0 0 2
Elozetes info:
A studio a nyugatinal van, 'Miki', a musor szerkesztoje vagy mi, bicajjal szokott bemenni, de most kesett a 10 oras musorrol 22 percet, elmeselte, miert.:
(bocs, ha kicsit hosszu es nem mind a jogi reszevel foglalkozik, de igy volt)
Be akart erni 8ra, de a havat a hazuk vaskapuja ele lapatoltak, ezert nem tudta kinyitni. Fel orat telefonalgatott, az eredmenytelenseg miatt a 3dikrol kimaszott a villamhariton. A villamosmegalloban bedobta az automataba a jegyre a penzt, de az nem adott jegyet, nem volt tobb aproja, ezert falszallt, richtig hogy jott az ellenor, nem volt nala semmi igazolvany (Mikinel), leszallni nem akart, erre az ellenor elokapja a mobilt, minekutan a kovetkezo megalloban felszall egy rendor, beviszik kocsival a Nagyvaradteri kozpontba. Mulik az ido, vegul egy kommandos haverja tisztazza, kiengedik. Fog egy taxit, ami persze atveri, a Moszkva ternel(!) ezt Miki megelegeli, kiszall, felszall a 6osra, minden nelkul. Ellenor persze megjelennik, micsoda veletlen, ugyanaz a muki, egyedul. Miki nagy kesesben van, leszallni semmikepp nem akar, ezert azt a megoldast valasztja, hogy csengeteskor leloki az ellenort a villamosrol. Leszall a nyugainal, latja, hogy az ellenor jon egy rendorkocsiban (nyilvan megint keznel volt a handy), o elkezd futni, a rendorok kocsival kovetik (lassabban a dugo miatt), be tud slisszanni a lepcsohazba, a rendorok meg nem tudjak a kodot.

Na, hat ezt elmondta, erre nehany percre, olyan hangok es beszelgetesek mennek az adasban, amibol arra lehet kovetkeztetni:
a rendorok bejottek az ellenorrel a studioba, es be akarjak vinni Mikit, dulakodas, vita.
(Maganlak sertes?) A kollegak es egy betelefonalo alibit igazolnak Mikinek, miszerint o 8tol musort vezet (ami persze nem igaz.) A rendoroktol kerik a szamukat, igazolvanyt, mire nagy nehezen megmutatnak egyet.
A vege az, hogy kialkudjak, hogy a musor utan viszik be, addig a radiatorhoz bilincselik Mikit.
A vad: buncselekmeny: testi sertes.

Az en kerdesem, hogy mondjuk jelen van egy rendor, egy ellenor, nekem nincs jegyem.
Tfh, a rendor igazoltat. Kidhatja-e az adataimat az ellenornek a beleegyezesem nelkul?
Az ellenornek ugye nincs 'igazoltatasi joga'?

Előzmény: GPF (1)
GPF Creative Commons License 1999.11.22 0 0 1
Kicsit mégis részletezd. Nem hallottam, de amiket írsz, érdekesnek tűnik.

Látatlanban, (hallatlanban:)

Lehet rendőrt rendelni.
Azt nem tudom, hogy kérésre kit igazoltathat, de nem szolgáltathatja ki az adatait.

Előzmény: uh (-)
kockasfulunyul Creative Commons License 1999.11.22 0 0 0
Tegnap egy nagy 0-t hallottam...
Előzmény: uh (-)
uh Creative Commons License 1999.11.22 0 0 topiknyitó
Hallgattatok tegnap 22:00tol a Tilost?
Ha nem, bocs, de most nem reszletezem.

Mindenesetre egy csomo kerdes felmerult bennem.

Megjatsszottak vagy igazi volt? (Mindkettore vannak erveim es nem tudok donteni.)
Lehet rendort rendelni?
Keresre igazoltat barkit, es kiadja adatait?
Voltak-e tulkapasok? (Jogilag mi nem stimmelt?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!