Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48173

Hát ha szerinted megcáfoltad a SpaceX által kiadott számot, arra van egy másik kis ábra egy helyes kis zöld élőlénnyel.

Előzmény: mpx (48172)
mpx Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48172

A piramisodon hol helyezkedik el az, hogy az érvelő által fő érvül szállított forrás pont az érvelő álláspontját cáfolja meg ?

Csak mert nem találom, és már nem az első eset ;-)

Javasom, vegyünk fel a piramis mellé egy "mindenkithülyéneknézek" feliratú oszlopot.

Ténylegbefejeztem... :)

Előzmény: Platon (48170)
Platon Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48171

milyen előnyük származik abból, ha YT-on kommentelőknek hazudnak? 

 

A hype direktben bevételt generál nekik, évi 2-3 milliárdos tőkeemelést csinálnak, ha nincs hit, nincs pénz, és becsukhatják a boltot. Ezért kell a showműsor.

Előzmény: Aws (48164)
Platon Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48170

Csak a szokásos szalmabábozással vegytett gyalázkodásod. Mindezt arra adtad válaszul hogy betettem, a SpaceX által a bellyflop szakaszban elért végsebesség értéket.

 

Erre az volt a reakciód, hogy de nem gyorsabban megy mert én hülye vagyok. 

 

No comment. 

 

Előzmény: mpx (48169)
mpx Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48169
Előzmény: Platon (48168)
Platon Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48168

Előzmény: mpx (48165)
szilvatövis Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48167

Ma újra rákészülnek. A cél most 10 km magasság elérése a hírek szerint. (Indulhat a FUD generátor.)

https://spacejunkie.hu/hir/starship-sn9-hirfolyam

A széljárás kedvezőnek tűnik.

 

Platon Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48166

Mikor mondtam én hogy nyíltan kéne fejleszteniük? Én csak annyit mondtam, hogy a showműsor nem azonos a valósággal.

Előzmény: Aws (48164)
mpx Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48165

Hagyjad.

Síkhülye a fizikához

.vagy.

Direkt hazudik.

Na EZ az, amit kitárgyaltunk... ;-)

Előzmény: szilvatövis (48163)
Aws Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48164

Mondj egy példát (a profitorientált szektorból) ahol nyíltan fejlesztenek. A SX-nek is megvannak a know-how-jaik, miért kötnék az orrára bárkinek. Illetve milyen előnyük származik abból, ha YT-on kommentelőknek hazudnak? Ha majd üzlet lesz a Starshipből, akkor úgy is leülnek tárgyalni a megrendelővel, nem twitteren fogják specifikálni.

Alapvetően jee_c 48151-al értek egyet, a - nevezzük nyilvános fejlesztésnek, vagy bárminek ami tetszik - az egy járulékos dolog.

Előzmény: Platon (48162)
szilvatövis Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48163

a = F/m

Előzmény: Platon (48162)
Platon Creative Commons License 2021.01.28 0 0 48162

Mondjuk onnan, hogy 120T üres tömeget adtak meg célnak és abban már benne van a PV, létfenntartás hőpajzs stb, ami most hiányzik, és ehhez képest 2x220T = 440T tolóerjű motor kellett volna a landoláshoz.

 

Elég egyértelmű hogy vagy a motor nem tud annyit amennyi reklámoznak vagy a rakéta nehezebb, de leginkább mindkettő.

 

mivel ők sokkal nyíltabban fejlesztenek

 

Én nem így látom. Többet mutatnak igen. De ez nem egyenlő nyíltsággal. Csak a kezemet figyelje....

 

 

Előzmény: Aws (48161)
Aws Creative Commons License 2021.01.27 0 1 48161

OFF

"A tömegét cca a felére kellene csökkenteni, a motorokat be kéne fejezni, meg kéne oldani a re-entry-t kellene egy PV..."

Bocs Platon, de ezeket te honnan tudod? Külön vonalad van Elonhoz?

 

Azt látom, hogy mivel ők sokkal nyíltabban fejlesztenek mint bárki más, így a hozzá nemértők fikázásának is jobban ki vannak téve. Ha nincs kész egy teljesen új koncepció azonnal, pl drónhajós leszállás elsőre, Starship, full-flow staged combustion engine, és netán fel merészel robbanni a fejlesztési szakaszban (aminek időtartama ugyebár csak a fejlesztés végén derül ki hogy mennyi volt) akkor már lehet citálni Elont hogy mekkorát hazudott, és okoskodni, hogy szerinted mit hogyan kéne.

Mindamellett a fejlődés jeleit nem nagyon mutató többi cég (ahol sokkal kevesebb infó van arról hogy épp min dolgoznak), pl SS2, BO NS, vagy akár az oroszok bármelyik projektje, ott elfelejted ezt az álláspontodat képviselni.

És ez az igazságtalanság engem nagyon zavar. Mint mérnököt és mint vak Spacex-hívőt, vagy minek is szoktál minket nevezni.

ON

Előzmény: Platon (48149)
mpx Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48160

Ha a platoni kinyilatkoztatásra gondolsz ( mármint egyedül te állítottad hogy bármi gond volt velük ) akkor valóban.

 

 

Előzmény: Platon (48157)
szilvatövis Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48159

Körülbelül úgy, mint a hétfői 5 mph-a szelet.... :-)

Előzmény: Platon (48157)
Platon Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48158

Inkább koncentrálj arra hogy a holnapi dolgokat hogyan fogod kimagyarázni. Elég kicsi rá az esély hogy ugyanúgy lesz szar mint legutóbb, úgyhogy siker esetén lesz munkád vele, hogy kimagyarázd hogy van az hogy három motorral is csak 12.5 Km :)  És ez még a legjobb eset volt amikor minden flottul ment ;) 

Előzmény: mpx (48156)
Platon Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48157

Már igen hosszasan és részletesen kitárgyaltuk, felesleges adni a hülyét. ;)

Előzmény: mpx (48156)
mpx Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48156

"a raptorok szánalmas teljesítményét"

öööööö

Esetleg valami infód arról, hogy min is kellene "szánakozni" ?

Előzmény: Platon (48155)
Platon Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48155

Éppen arról van szó hogy úgy tesznek mintha nyitottak lennének közben meg folyamatosan rész információkat és félrevezető dolgokat mondanak, néha elég pofátlanul, lásd a legutóbbi SN8 repülésen a raptorok szánalmas teljesítményét. Amire kb az volt a kommunikáció hogy eleve így akartuk. Mi így szállunk le a bicikliről. 

Előzmény: jee_c (48151)
szilvatövis Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48154

Valószínűleg sosem fogjuk megtudni mi volt a nyomásesés oka.

Rendszerszintű konstrukciós probléma, valami emberi mulasztás, esetleg selejt alkatrész.

Remélhetőleg Ők kaptak annyi adatot, hogy tudják és ezt a taposóaknát kiveszik.

Ezért nyomatják a teszteket, nem akarnak úgy járni, mint az ULA, sok évig vacakol, csiszolgat, aztán csodálkozik, hogy mégsem sikerül elsőre.

Az SN 10 már készen van, csak a kilövőhelyre vár....

Előzmény: atherton_ (48153)
atherton_ Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48153

gondolom a nyírást a szerkezetnek a dolga hogy kibírja. a turbulenciák eredőjeként fellépő kitéréseket meg manőverezéssel kellene majd korrigálni.

 

inkább az érdekelne mi volt a konklúzió az sn8-nál, milyen adatok voltak hasznosak, és min javítottak h. ilyen gyorsan újráznak. szóval nőtt e és mennyivel az esélye hogy most a landolás sikeres legyen (már ha nem esik szét addig).

Előzmény: szilvatövis (48150)
atherton_ Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48152

egyetértek.. ezért írtam hogy: kvázi.. :) 

Előzmény: jee_c (48151)
jee_c Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48151

"így kvázi mindenkit szívatnak.."

azért nem egészen így van. Alapvetően őket nem érdekli, hogy egy jó csomó ember a világ minden tájáról árgus szemekkel figyeli a teszteléseket. Annyi pozitívum van, hogy gyakorlatilag hagyják - olyan távolságból, hogy az még ne legyen problémás az ipari kémkedés szempontjából.

Ők megtesznek különböző adminisztratív lépéseket, amiket aztán figyelnek azok, akik ezzel napi szinten foglalkoznak, és körbekürtölik a világon. Igen, pl. a WAI Félix is valamint Marcus House, Everyday Astronaut, stb, stb. Általában megjegyzik, hogy egy ilyen bejelentés vagy engedély mit jelenthet, és hozzáteszik, hogy "talán", vagy hogy "ez nem biztos".

A SpaceX szempontjából ez a külvilág nyüzsgése, nem foglalkoznak vele, ők pedig haladnak a teszt programjukkal, ahogy tudnak, ahogy sikerül.

 

Előzmény: atherton_ (48139)
szilvatövis Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48150

Mivel a szárnyaknak alacsony sebességnél nem veszi hasznát, éppen a földetérés előtti pillanatok a későbbiekben is kritikusak lehetnek a szélnyírás miatt.

Elég nagy és hosszú testről van szó, komoly oldalirányú erők léphetnek föl már 50 km/h körüli szélsebességnél, ahol a felszín közelében az irányok rétegenként változhatnak. Mivel kompenzálná? 

Előzmény: atherton_ (48147)
Platon Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48149

Nyilván. Ha nem tud egy szellőben fel és leszállni, akkor nem sok értelme van.

 

Viszont még nagyon nagyon messze van attól hogy ebből űrhajó legyen. A tömegét cca a felére kellene csökkenteni, a motorokat be kéne fejezni, meg kéne oldani a re-entry-t kellene egy PV, létfenntartás, abort mode a személyzetnek, annyi de annyi minden hogy felsorolni is nehéz. 

 

Szerintem most arra gyúrnak hogy idén LEO-ra tegyenek majd elégessenek a légkörben egy darabot. Az is baromi nagy feladat, de megoldható, és semmilyen különösebb technikai forradalom nem kell hozzá. 

 

Előzmény: atherton_ (48147)
szilvatövis Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48148

Attól függ melyik alternatív valóságban nézi. :-)

A mienkben fuddogált egy kicsit.

https://www.youtube.com/watch?v=8uVEHzAjMDs

Előzmény: atherton_ (48142)
atherton_ Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48147

szerintem illene majd ezt tudnia élénk szélben is megcsinálni majd. de gondolom most még nem azzal kezdenének. és nem hinném hogy túl előnyös ha földet érés előtt minden féle turbulens széllökéseket kap egy ekkora felület.

 

a fenti áramlatokat ki lehetne kompenzálni ha enyhén szélirányba lövik fel és fektetik vízszintesbe. csak aztán maradjon is meg a szél. azt se tudom mennyit lenne képes korrigálni az uszonyaival, de gondolom ők igen.

Előzmény: Platon (48143)
Platon Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48146

Nem nagyon történik semmi. Elég uborkaszezon van.

 

Persze érdekes nézni majd ma is hogy vajon ezúttal meddig és milyen sorrendben mennek a motorok, és hogy vajon az elvileg jóval kevesebb mint 120T prototípus (ugye ebből hiányzik 3 motor, a hőpajzsok, kabin stb.) vajon megint 2 papíron 220T tolóerejű motort igényel e a "leszálláshoz"

 

A motoroknál lehet nézni hogy a leállás normál lesz e vagy láthatjuk az egyik preburner sokkal vékonyabb lángcsóváját még egy darabig amikor a másikat leállítja az automatika/kilobban. A zöld színre és érdemes odafigyelni.

 

De azér valljuk be ezek nem forradalmi dolgok. A holdraszállás az kéne már, de ahogy most állunk arra még várni kell majd egy évtizedet. Hacsak Kína fel nem pörgeti a programját. :/

 

 

Előzmény: divaoni01 (48145)
divaoni01 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48145

Más. Elég érdekes, hogy egy bizonyos Warlimont nevű nick mostanában az F1 topikba irogat a miénk helyett... 

Előzmény: Platon (48143)
atherton_ Creative Commons License 2021.01.27 0 0 48144

ha így van, nem értem miért nem először erre problémára hasalnak rá. egy ilyen teszt kipipálásához alapvető a motorok stabil és megbízható működése.

Előzmény: Platon (48141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!