Keresés

Részletes keresés

divaoni01 Creative Commons License 16 órája 0 0 190039

Ha már tegnap volt itt némi Power feeling. Valami válogatásba akadtam a napokban egy csapattól, tengeren túli nyolcvanas évek, tehát nálam eddig jó. Aztán hallgattam éjjel egy jó darabig, de hibát nemigen leltem benne.

https://www.youtube.com/watch?v=VJYO0EqsQS0

klogg Creative Commons License 18 órája 0 0 190038

Szolidan ugyan, de persze. EK, Kontroll, URH mindenképp, utóbbi betonudvaros "búcsúkoncertjén" is ott voltam.

Előzmény: Alternative Thor (190036)
Alternative Thor Creative Commons License 19 órája -1 0 190037

Ó! A riffek riffje, a riffek fáraója, mit fáraója, petőfisándora és Hunyadi Mátyása egy személyben! A RIFF!!

Előzmény: goldilox (190031)
Alternative Thor Creative Commons License 19 órája 0 0 190036

Neked is volt alteros korszakod?

Előzmény: klogg (190022)
bombahoppa Creative Commons License 22 órája 0 0 190035

Yeah! WMD filmzene, trip, stb. Mea culpa.

Fiktív, abszurd. Akinek fáj, az ne olvassa!

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2020/03/felelem-es-reszketes.html

Ugyanitt beszámoló a tavalyi Rockmaratonról. Remélem, idén nem marad el.

https://vote4bombahoppa.blogspot.com/2019/07/e-mc-v4b.html

Ígérem, csak ritkán fogok zavarni.

pandeamonium Creative Commons License 1 napja 0 1 190034

Oké, ez így korrekt! Aszittem, a Helloweent fikázod, mer' azé' harapok ám! :)))

Gyerekek, hallgassátok meg az Eidolontól a Mercyful Fate-átiratot (The Oath), na, az rendesen odaver! A Pagan's Mind-os Nils K. Rue pedig egy zseni!

Előzmény: Látens Inszinuáció (190032)
pandeamonium Creative Commons License 1 napja 0 0 190033

Ment is a +! (Amúgy meg mennyire kurva jó már ez a David Wayne-féle "gonosz kis ármánykodó manó" ének! Carl Albert is ilyen volt, és ő is milyen korán elment...)

Előzmény: goldilox (190031)
Látens Inszinuáció Creative Commons License 1 napja -1 0 190032

Most ha megint belemegyünk egy ilyen céltalan vitába, hogy ki power, és ki nem, annak nincs sok értelme.

A PM egyébként is a speedhez hasonlóan a HM alműfaja, így aztán tök értelmetlen azon vitatkozni, hogy például

az RW akkor most heavy-, vagy power-, esetleg speed metal. (Ezen még a wikipédia is gondolkodik hihihi).

Mondjuk az egyik nagy kedvenc a Blazon Stone szerintem javarészt speed, de ezen nem veszünk össze remélem!

Az Edguy épp Helloween klón, és bár valóban kissé felvizezett de szerintem szintén heavy/power,

de én már olvastam olyan "hivatalos" véleményt is, hogy neo-classical ( mi van bakker?),

de szerintem a Manowar meg simán lehet szintén heavy/power.

A Metal Archives oldalt nagyon ritkán nézem, csak a bandák albumai vagy a zenészek adatai miatt, de a stílust nem szoktam, mert azt az egyszerű zeneszerető emberek - értsd: nem zenészek/zenei kritikusok/zenei hozzáértők - szerkesztik, így nem teljesen hiteles. Éppen jó példa a lentebb, és más kontextusban  megemlített Alcohol vagy a Hungarica, mert ott például HM-ként szerepelnek, de én ESKÜSZÖM nem is tudtam eddig, hogy ott fent vannak, viszont a zenéjük alapján akár lehetne heavy metal is!

A Helloween meg más tészta. Valóban slamposan fogalmaztam, de úgy általában szokták nevezni az euro powert "happy metalnak". A viccet meg nem pejoratív értelemben értettem.

Régebben már írtam egy markánsabb véleményt a stílus (gyakran hibás) keveredésekről, de lehurrogtatok, hogy minek a besorolás, mert semmi értelme. 

Előzmény: pandeamonium (190024)
goldilox Creative Commons License 1 napja 0 4 190031

El lehet vitatkozni azon, hogy mi power metal és mi nem, attól függően, hogy ki mikor érkezett, de nekem 1:06-nál jön be az ultimate power metal riff :-)

https://www.youtube.com/watch?v=NnXZDgJGKvY

Metal Church!!!

Előzmény: agymosott09 (190015)
divaoni01 Creative Commons License 1 napja 0 0 190030

Hát, azért nekem ez a latin női életérzés kicsit távoli, ehhez képest:

"Baby baby, te nyomorult állat!
Soha nem akartam különbet nálad!

Mocskos idők, szeretned kéne,
a jövő itt van és sose lesz vége!
Mocskos idők a sarokba bújva!
Helló baby, kezdjük újra!" 

Előzmény: elefánt11 (190029)
elefánt11 Creative Commons License 1 napja 0 0 190029

ja,  la isla bonita jobb, mint bármely EK szám :DD

de most viccen kívül, az egy fasza dal, klippel együtt meg pláne. Annak a videónak nincs szar pillanata, talán a végén egyedül, mikor megy az utcán a rázás, azokkal a nyomorettó dzsigolókkal. De azt leszámítva szuper, ahogy játszanak a hideg-meleg színekkel, a hajakkal, ruhákkal, ahogy egymásnak eresztik a frigid modern madonnát a tüzelő rusztikus madonnával, minden. VAjon mi az üzenet? Hogy szart se ér a karrier? hogy gúzsba köt a vallás? Láthatóan M is inkább a bájgúnár gitáros cigánygyerekkel henteregne, mégis a kereszt előtt térdel a minimalista szobácskájában, és elszigeteli magát az egész közösségétől, miközben szíve szerint illegetné magát. 

Előzmény: divaoni01 (190027)
divaoni01 Creative Commons License 1 napja 0 0 190028
divaoni01 Creative Commons License 1 napja 0 0 190027

Az EK és Madonna közt azért van különbség.

Előzmény: klogg (190022)
varsa2007 Creative Commons License 1 napja 0 0 190026

Ez így van, Varg és Fenriz hivatkoznak mindig a technós hatásaikra, és némi túlzással le is lehet írni úgy a hipnotikus black metalt, mint bizonyos elektronikus zenei hatásmechanizmusok beépülését a metálba. A Pure Holocauston ráadásul még egy ilyen túltolt széteső intenzitás is van a dobolásban, ami a paraszt hipnotikus húzással együtt tényleg egy egészen gyönyörű kombináció.

Előzmény: elefánt11 (190023)
elefánt11 Creative Commons License 1 napja 0 0 190025

hát az első RW azért karcos volt. 

Előzmény: pandeamonium (190024)
pandeamonium Creative Commons License 1 napja 0 0 190024

A Helloween, mint happy/vicc metal??? Albumonként kb. 1-2 poénkodós, lazulós számuk van, oszt ennyi. Hallgasd meg EZT a kevésbé ismert dalukat, aztán rájössz, hogy most nagyon félrebeszéltél. (És ilyenből náluk sokkal több van, mint happy metalból.)

De persze a habkönnyű, felvizezett Edguy power metal...! Jaj. Az Edguy utoljára talán a Hellfire Club-érában volt power metalos, de annak is már 16 éve, szóval... A Running Wild pedig... Sima HM, sosem játszottak power metalt, és speedet sem, ahogyan azt a nagy tudású Metal Archives hiszi. (Ennyi erővel a Manowar is lehetne power, pl. a The Triumph Of Steel simán durvább, sötétebb és agresszívebb, mint a teljes RW-diszkográfia...)

Mondjuk, a power metalt én is inkább az olyanokra használom, mint a Nevermore, a V. Rumors, a Rage, és semmi esetre sem a Hammerfall- és Freedom Call-félékre, de hát végül is tökmindegy.

Előzmény: Látens Inszinuáció (190013)
elefánt11 Creative Commons License 1 napja 0 1 190023

Szerintem is, de nekem beadja ez a koncepció. Én valahogy mindig úgy éreztem, hogy az Immortalban megy az alap , a technó transzszerűségét idéző kicsit paraszt zakatolás, és arra vannak rápakolva a témák. Mint mondjuk egy tehervonat lapos vagonjaira a különféle nagy pakkok. 

Én ezt a témák emészthetetlenül unorganikus halmozását a Deathspell Omegánál meg az Arcuturs La Masquerade lemezénél éreztem. Egyikkel se bírtam sose megbarátkozni, pedig nagyon próbáltam. 

Előzmény: varsa2007 (190019)
klogg Creative Commons License 1 napja 0 0 190022

off

Talán múlt vasárnap történt, hogy "de rég hallgattam már" felkiáltással végigment az EK-tól a Love '92. És azóta, több mint egy hete(!) Menyhárt nyekergi a belső magnóban, hogy "A tied akarok lenni, béby!", mindig ugyanezt a dalt. Én már szerintem kezdek magkattanni. :)

on

Előzmény: Alternative Thor (189154)
Látens Inszinuáció Creative Commons License 1 napja 0 0 190021

Rotting Christ lesz az...

Előzmény: Látens Inszinuáció (190020)
Látens Inszinuáció Creative Commons License 1 napja 0 0 190020

Nos az, hogy én nem kedvelem a black metalt, ez így ebben a formában nem teljesen igaz.

Nagy kedvencem ma is a Venom, a Bathory, a Celtic Frost, ők a klasszikus black metal atyjai.

De a későbbiek között is vannak jók, amiket szívesen hallgatok Enslaved - mert épp a progresszív összes műfajával ismerkedem mostanában -, vagy Emperor, a Burzum - a hangzás világa miatt -, vagy Rotten Christ, a Blasphemy, Darkthrone.

Ami viszont bennem ellenérzést vált ki a BM-el kapcsolatban, az szándékosan disszonáns és zenei minimalizmus, a rossz hangzás, és a károgó énekhang. A fent megnevezett bandák adnak/adtak hozzá valami pluszt, hogy megkedveljem őket.

Persze, a power metalra meg rá lehet sütni, hogy eposzi/pátoszos, meg túl dallamos, jellemzőek benne a hosszú és látszólagos céltalan gitárszólók, a gyors/lassú/gyors váltások, a heroikus szövegvilág, és a túlzottan sok villanycigány használat. Valahol olvastam, hogy a power metalt inkább ipari metalnak kellene hívni hehehe.

Van, akinek a fütyülős, dallamos ének és a gitárszólók, van, akinek a doom-os 10-15 perces poroszkálás, és van akinek a károgó ének és disszonáns zenei világ jön be. Valóban nem vagyunk egyformák, de legalább már tudom és tiszteletben is tartom, hogy Neked miért elég egyszerre csak egy dal meghallgatása a power metalból. 

varsa2007 Creative Commons License 1 napja 0 0 190019

Szerintem ez a koncepció, nekem legalábbis mindig külön tetszett benne, hogy nincs túlhangsúlyozva az epikusság és CSAK AZ OKOSABBAK VESZIK ÉSZRE.

Előzmény: agymosott09 (190018)
agymosott09 Creative Commons License 1 napja 0 0 190018

Pedig pont a Pure Holocaustba van beledobálva még a Star Wars zenéjéből is a legismertebb motívum. Ettől függetlenül bízom benne, hogy eljön még a nap, amikor végre átérzem, amit érezni kell, de az szerintem biztos, hogy van hajlamuk arra, hogy ne vigyék túlzásba az építkezést. A Sign for the Norse Hordes to Ride című számból lehetett volna írni egy akár 7-8 perces dalt, itt meg oda van rakva 2 és fél percben ugyanaz a riff-mennyiség, kidolgozott váltások nélkül. Mint valami vázlat. Persze mondom, lehet pont ez a szex-epilje, a koncepció, hogy csak a tömegpusztító riffek jönnek sorban.

Előzmény: varsa2007 (190016)
agymosott09 Creative Commons License 1 napja 0 0 190017

De mint általában, úgy ezzel kapcsolatosan sem vagyok teljesen konzekvens

https://halloflor.bandcamp.com/

Ezt már linkeltem korábban is. Itt jelen van a power metal majdnem minden jellegzetessége, és valahogy mégis működik a dolog. A hangzás mondjuk nem steril, inkább karcos-demós, valószínűleg ezért sem lett belőlük akkora nagy durranás a lemez után, mint mondjuk az Unleash the Archerből, ami viszont megint csak egy-egy dal erejéig tud lekötni max. Viszont ezt nagyjából végig tudom hallgatni, van egy fajta töretlen áramlása a zenének. Az albumcímet betütípusát mondjuk kicsit átgondolhatták volna jobban is, a borítófestményre még rá lehet mondani, hogy legalább más, nem photoshop. Dallamérzék tekintetében viszont ez akárhogy is nézem, első osztály.

varsa2007 Creative Commons License 1 napja 0 0 190016

Miért pont az Immortal a példa az összedobáltságra? Én a Pure Holocaustnál tökéletesebben koherens dolgot kb. nem ismerek, nekem egész sok időbe tartott egyáltalán kiemelni róla különálló témákat, annyira egyetlen egybefüggő flow az egész. A Battles in the Northon már hallhatóan rámentek, hogy durvább/kaotikusabb legyen, de összedobáltnak azt se mondanám. Szinte bármi más 90-es évek eleji extrém metál jobb példa lenne, mondjuk szerintem a szétesés, romantikus túlvállalás hozzá is tartozik ahhoz, amitől ezek a zenék jók voltak.

agymosott09 Creative Commons License 1 napja -1 5 190015

Az általad felsorolt bandák egy részét én is kedvelem, de azokat nem sorolom a power metal műfajba. Pl. a Crimson Glory mitől lenne power metal? (Költői kérdés, ne válaszolj, tudom, hogy "hivatalosan" is szokták oda sorolni.) Az sima heavy (/prog) metal nekem, vagy pl. a Metal Church is heavy / speed. Amit én power metal alatt értek, az a Helloween és a következményei, Gamma Ray, Blind Guardian, Rhapsody, Edguy, Angra, stb. Ezeket nem bírom egy dalnál tovább hallgatni, lesorvad az agyam a folyamatos felemelő hangulattól, a végeláthatatlan kétlábdobos galoppírozástól. A legrosszabb mind közül a Rhapsody, az tényleg kipusztít mindenféle gondolatot és érzést az agyamból, mert ott még az egészet állandó témaváltásokkal súlyosbítják, ott az egy dal is csak ritkán megy, mivel ott a grandiózusabbnál grandiózusabb témáknak általában semmi, de semmi köze nincs egymáshoz, és mindenféle átmenet nélkül van összebaszva az egész. A hangzás általában tiszta és steril, mentes az egyéniségtől és természetességtől, a vizuális tálalás pedig pontosan tükrözi az érzelmi, gondolati igénytelenségét az egész műfajnak. Pl. nekem tetszettek a Demons & Wizardsnak a mostani klipes dalai, mivel Schaffer a maga józan stílusával nem engedi túlburjánzani a power metalos összevisszaságot, de ahhoz, hogy valaki ezeket a klipeket komolyan gondolja valaki, ahhoz kell ez a Blind Guardianra is jellemző totálisan bomlott megalománia.*

De mindez persze ízlés kérdése. Vannak, akik a black metalt utasítják el hasonló határozottsággal ebben a topicban, pl. te, de messze nem csak te. Ilyen a világ. Különbözőek vagyunk. Szóval ezúttal majd mellőzhetnéd ezt az egész topic ilyen sunyi cinikus izékből áll féle konteót. Igen, most még nem kezdted el, de ez jönne a következő körben, ha nem figyelünk oda.

*Ha valaki egyébként itt felvetné az Immortal-párhuzamot, az részben jogos lenne. De erre azt válaszolnám, hogy igen, pont az Immortalban azt éreztem, még a klasszikusnak tekintett lemezeiken is, hogy össze van ott is dobálva egy rakás téma. Az Immortal bizonyos szempontból a black metal power metalja.

Előzmény: Látens Inszinuáció (190013)
agymosott09 Creative Commons License 1 napja 0 0 190014

Szerintem az ének is okés nagy vonalakban, egy-két helyen nem ártott volna egy-egy sort újra felvenni, mert kicsit túllőtt a célon.

Előzmény: elefánt11 (190012)
Látens Inszinuáció Creative Commons License 1 napja -1 0 190013

Arra őszintén és bármiféle provokáció nélkül lennék kíváncsi, hogy Neked - és úgy általában az itt lévő

topiklakóknak mi a fészkes fekete fene bajuk van a power metallal?

Konkrétan mi az oka ennek a nagy ellenérzésnek? Mi a bajod vele?

Nem akarok a védő szerepében tetszelegni, de én rajnogó vagyok, és szerintem vannak olyan bandák mindkét power irányzatból, akik nem kevés kiváló albumot tettek le az asztalra, olyanokat, amelyeket 100-1000 év múlva is hallgatni fognak az utódok.  És itt nyilván nem a Helloween féle "happy/vicc metalra" gondoltam, hanem olyan együttesekre, mint a Metal Church, a Savatage, a Pinc Cream 69, Edguy, Gamma Ray, Angra, Running Wild, Crimson Glory, Jag Panzer, Vicious Rumors, stb. stb.

Szóval tényleg, miért csak egy dalt vagy képes meghallgatni egyszerre?

Előzmény: agymosott09 (190011)
elefánt11 Creative Commons License 1 napja 0 0 190012

hát ez szerintem zeneileg hibátlan. a nyöszörgős ének nem tetszik :( . de egyébként nagyon fasza. 

Előzmény: agymosott09 (190011)
agymosott09 Creative Commons License 2 napja 0 0 190011

Ismerős ismerőse, egyébként egy underground szinten ismert, több csapatban is jelen levő multiinstrumentalista alkotása. Ennyi az egész munkásság, egy valószínűleg viccnek indult projekt, ami szerintem menet közben átalakult őszinte rajongásba, majd a dal befejezése után véget is ért. Talán kár érte, talán nem, én egy dalnál többet csak nagyon ritkán bírok egyszerre meghallgatni power metalból, lehet ha lenne több, akkor már nem érezném feelingesnek. 

Előzmény: pandeamonium (190009)
pandeamonium Creative Commons License 2 napja 0 0 190009

Ezt hol találtad? Mert sehol semmi infó nincs róluk, ezek undergroundabbak a Latzi által lelkesen ajánlgatott tűzföldi huligánoknál is! :) Amúgy olyasféle "egynek elmegy"-kategória, de csupán hangzásban gyengébb pl. a Wisdomnál (mert hisz' demó), minden másban vannak olyan szinten. Az lejött, hogy biztosan ismerik a Helloweent. :D

Előzmény: agymosott09 (190003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!