Keresés

Részletes keresés

kardfogú hógepárd Creative Commons License 30 perce 0 0 185850

Folytatod a személyiségem boncolgatását? Te kis lüke...

Hülye aki tévét néz, főleg sorozatot, ugye?

Ilyenekkel próbálsz megfogni? Ez mennyire szánalmas már.

Na, menj már vissza a kuckódba Immanuel Kantot olvasni.

Vagy az is elég, ha csak avval kérkedsz, hogy nincs tévéd.

Szerencsétlen.

Előzmény: pandeamonium (185847)
thegreatkat Creative Commons License 8 órája 0 0 185849

Igen, a DT-re mindenképpen hatott a Rush, ahogy lentebb írtam is. Sosem tagadták, hogy a korai időben feldolgozásokat is játszottak tőlük és igen, ez érezhető olyan első lemezes dalokban, mint a Status Seeker. De a Coroner nem, az amerikai metal rajongók (és a zenészek is) többnyire csak Angliáig látnak, attól keletre már minden olyan, mint Mordor, ahol mindenki akcentussal beszéli az angolt. :D

Előzmény: pandeamonium (185838)
thegreatkat Creative Commons License 8 órája 0 0 185848

Biztos, hogy Meanstreaket akarták kirakni? :D Nagyon szeretem ezt a lemezt, nemrég vettem meg az európai kiadást. A Dream Theater feleségek sem hallgattak Coronert szerintem, ez a zene jóval egyszerűbb annál, progresszivitás de még hasonló technikai megoldások terén is híján van.

Előzmény: agymosott09 (185843)
pandeamonium Creative Commons License 13 órája -1 0 185847

Mondjuk, az Éjjel-nappal Bp. is megér egy misét, igaz, nyuszifül? Te komolyan AZT nézed, és még kommentelsz is róla??? Fúbazmeg.

Előzmény: kardfogú hógepárd (185844)
pandeamonium Creative Commons License 14 órája 0 0 185846

Inkább tényleg tartsd be azt - ami egy másik topik neve is -, hogy mától nem iszom. Akkor talán némi tartalom is lesz a kommentjeidben, nem csak FRÖCCSögés.

Előzmény: kardfogú hógepárd (185844)
kardfogú hógepárd Creative Commons License 16 órája -6 0 185845

Saját magát senki nem tudja pontozni, te gyökér. Másik nickkel sem.

Előzmény: elefánt11 (185835)
kardfogú hógepárd Creative Commons License 17 órája -6 0 185844

Édesanyám már rég meghalt, te vadszamár.

Faszér' személyeskedsz, főleg, ha semmit nem tudsz arról, akit próbálsz leköpni.

Mielőtt válaszolnál: édesapám sem él már, alkesz haverom pedig nulla darab van.

Nem kicsit mellé lőttél, baromarc.

Előzmény: pandeamonium (185834)
agymosott09 Creative Commons License 17 órája 0 0 185843

https://www.youtube.com/watch?v=CvA7VlhUITc

Itt sem érzel Coroner hatást? Mondjuk az a riff, ami 0:55-nél jön először. Lehet csak én képzelem bele, de nem csak ott, hanem csomó helyen érzem ebben. 

Előzmény: thegreatkat (185837)
Alternative Thor Creative Commons License 18 órája 0 0 185842

A Presents Of Mind nagyon jó kis lemez, jobb, mint némelyik Rush... :) A dupla is príma, még a 2 óra hossza ellenére is, feltettem anno a listámra, épp nemrég hallgattam, és teljesen rendben van. Biztos lehetne nyesni belőle, de ha mondjuk a DT megahosszúságú lemezével hasonlítom össze, nálam nem kétséges, melyik a nyerő.

Előzmény: pandeamonium (185841)
pandeamonium Creative Commons License 19 órája -1 0 185841

Tényleg, a Tiles! Ezer éve nem hallgattam őket, pedig 2016-ban kijött egy dupla albumuk is - le is csekkolom! Pedig anno a '90-es évek közepén/végén eléggé bele voltam habarodva ezekbe a Hugh Syme-féle borítógrafikás prog lemezekbe, a Tiles-nak is ő készítette egyik-másikat, úgy tudom.

Előzmény: Alternative Thor (185839)
pandeamonium Creative Commons License 19 órája -1 0 185840

Na, a DT-honlap fórumán ilyeneket találtam a Rush-sal kapcsolatban, mint plagizálás-hatások témakörében:

Natural Science 3.18 (min.) - The Great Debate
Between the wheels 1.29 - Breaking All Illusions
Red Barchetta 2.30 - Innocence Faded
The Spirit of Radio (intro)- The Best of Times

The drum fills during the beginning of Trial of Tears are nearly identical to the ones in Xanadu's intro.

Not necessarily any specific part, but I've always considered Ytsejam to be DT's version of YYZ.

The Count of Tuscany 3:19 is pretty much lifted from A Farewell to Kings 3:52

The Best Of Times = Spirit Of Radio

I've always felt that the upbeat sections of "Surrounded" are very similar to "The Camera Eye" upbeat sections.

Surrounded - 2:00
The Camera Eye - 3:28

Alternative Thor Creative Commons License 19 órája 0 0 185839

Tiles!

pandeamonium Creative Commons License 19 órája -1 0 185838

A Dream Theater 2013-as "Fekete Albumán" van a The Looking Glass, az egy az egyben Limelight a Rushtól, vagy az első lemezes Status Seeker olyan, mintha a Power Windows-ról maradt volna le. Szerencsére Rush-klónok valóban nem szaladgálnak a rockzenei palettán, talán azért, mert olyan egyedi a kanadaiak muzsikája, hogy azt tényleg csak lekopírozni lehetne. Mondjuk, szerintem az Enchant hangzása egészen hasonló, bár azért olykor fémesebb is, mint a Rush-é.

Előzmény: thegreatkat (185837)
thegreatkat Creative Commons License 23 órája 0 1 185837

Coroner nem hatott a Dream Theaterre szerintem, csodálkoznék, ha akármelyik tag is hallgatta volna akkoriban. Véleményem szerint a Rush lesz ott a közös nevező, azt viszont 100% hogy mindkét zenekar tagjai nagyra tartották. Természetesen nem köszönnek vissza egy az egyben Rush témák sem DT sem Coroner lemezen, hiszen mind3 csapat zenéje nagyban különbözik egymástól, mind műfaj vagy éppen hangzás tekintetében, de a Rush zenei szabadsága, technikai megoldásai, stb. példamutató lehetett és volt is rájuk.

Előzmény: agymosott09 (185828)
touristique Creative Commons License 27 órája 0 0 185836

Nálam: 

1 No More Color

2 Punishment

3 RIP

4 Mental Vortex

5 Grin

De míg az első 3 album kimondottan 10/10, addig az utána következőket bevallom, sokkal kevésbé tudtam megérteni. 

A lemezt nem tudom mikorra szánják, viszont ahogy azt interjúkban kifejtették, nagyon megturnéztatni nem fogják, nem fér nekik bele. 

https://www.shockmagazin.hu/interju/coroner-nem-szamit-a-stilus-egyedul-az-fontos-hogy-jo-legyen-a-zene

Ez egy nagyon élvezetes interjú, érdekes, hogy itt még 2017-re ígérték az albumot. 

Előzmény: bakocsa. (185831)
elefánt11 Creative Commons License 29 órája -1 1 185835

lepaca meg valamelyik másik énje

Előzmény: pandeamonium (185834)
pandeamonium Creative Commons License 29 órája -4 1 185834
Kíváncsi lennék, erre ki adott 2 pluszt. Biztos az anyád meg vmi alkesz haver...
Előzmény: kardfogú hógepárd (185833)
kardfogú hógepárd Creative Commons License 1 napja -14 4 185833

Milyen egy balfasz társaság ez.

Egyik "bennfentesük" bedobja, hogy a "DSO" jó, rögtön jön 3-4 barátja, hogy tényleg mennyire fasza, remek, stb.

Márpedig nem jó, egy fos.

Aztán, egy másik "barát" megjegyzi, hogy a Possessed nem lett jó, semmi extra, stb. Kb. 2 napon belül talán 5-en is ráerősítettek, hogy áh, szóra sem érdemes, a Possessed visszatérése gyatra.

Pedig egy kurva erős lemez lett.

Gyökerek gyülekezete.

Nyaljátok csak egymás büdös seggét, biztos jó buli lehet... 

Alternative Thor Creative Commons License 1 napja 0 0 185832

1. Punishment

2. No More

3. Mental

4. R.I.P.

5. Grin

Nekem magasan a Punishment a kedvencem, valószínűleg azért, mert azzal ismertem meg őket (erről már sokszor beszélgettünk itt is, hogy mennyit tud számítani). Félelmetesen nagy zene, de nem azért, mert annyira villantós, hanem mert a villantás mellett irtó fogós is, óriási dalok vannak rajta végig. Azt viszont őszintén bevallom, hogy a Grint a maga idejében nem értettem, nem is kedveltem meg, talán neki kellene állni rendesen újra megismerkedni vele, hátha bekattan.

Úgy tudom, volt szó új lemezről pár éve, de olyan gyorsan készül, mint a Gunsnál. Nem is biztos, hogy érdemes bolygatni (lásd Possessed és ezer más "nagy visszatérő").

Amúgy érdekes, hogy agymosi összemosta (ha-ha) egy hsz.-ben a Nocturnust, a Coronert és a Dream Theatert: az új Nocturnus utolsó dala, az instrumentális simán rajta lehetne a DT első lemezén. Így érnek össze a jó dolgok.

Előzmény: bakocsa. (185831)
bakocsa. Creative Commons License 2 napja 0 0 185831

Igen, ez mindenképp hosszabb idő után derül ki.

Egy Coroner lista? :o))

1. No More Color

2. Mental Vortex

3. az összes többi, itt nem tudok dönteni, egyenletesen magas a színvonal

Amúgy mi van mostanában velük? Csak koncerteznek, vagy lesz lemez is?

Előzmény: Alternative Thor (185830)
Alternative Thor Creative Commons License 2 napja 0 0 185830

Valóban, a Voivodot inkább friss füllel, az elején véltem felfedezni. A Coroner viszont elég egyértelmű, és nagyon kellemes meglepetés. Egyáltalán, ahhoz képest, hogy vénemberek "száz év" után elkészítik a nagy sikerük folytatását - ami ritkán sül el jól - meglepően invenciózusnak tűnik ez a lemez. Kérdés, hogy elég tartalmas-e, és jók-e dalok, ezt viszont ilyen rövid idő alatt még nem tudtam eldönteni.

Előzmény: bakocsa. (185827)
bakocsa. Creative Commons License 2 napja 0 0 185829

A DSO tényleg remek. Még csak egy hallgatás, de érzem, hogy jó lesz ez.

Misthyrming: jó, hogy írtad, az első albumot nagyon szeretem, majd erre is sort kerítek (egyszerre sok minden jött ki, ami érdekel).

Ami még bejött az utóbbi időben, az új (illetve már ez is három hónapos) Windswept. Hangulatos, skandináv stílusú ukrán black.

Előzmény: agymosott09 (185818)
agymosott09 Creative Commons License 2 napja 0 0 185828

Na erre kíváncsi vagyok, a korai Dream Theateren és a Vektoron kívül sajnálatosan kevés helyen éreztem visszaköszönni a Coroner hatását.

Előzmény: Alternative Thor (185823)
bakocsa. Creative Commons License 2 napja 0 0 185827

Hogyne dobna fel.

A Coroner és a Voivod számomra minden idők két legnagyszerűbb "hagyományos" metal zenekara.

A The Key meg a kedvenc death metal lemezem (emlékszem, már akkor mennyire vártam, amikor olvastam, hogy hamarosan kijön egy szintis DM album).

Így elsőre a Coronert hallom benne (ének + témák), de pl. a The Return of The Lost Key lehetne akár az első lemezen is. Viszont a Voivod hatás egyelőre nem tűnt fel...

Előzmény: Alternative Thor (185823)
agymosott09 Creative Commons License 2 napja 0 0 185826

Én nem értem a demonizálását, tényleg, az ambient az ilyen. Nem világmegváltó új szemléletmód, meg nem is világraszóló kamu. Minimalista hangulatfestés, ennyi, nem több. Az Ulvernek voltak már sokkal komolyabb dolgai is, de voltak olyanok is, amik sokkal komolyabb szándékkal ennél kevesebbet markoltak. 

Előzmény: divaoni01 (185824)
bakocsa. Creative Commons License 2 napja 0 0 185825

Helló, megy az idő :DDD

Előzmény: Engrave (185810)
divaoni01 Creative Commons License 2 napja 0 0 185824

Nálam a harmadik tétel talált be. Bár az elejéhez kellett némi állóképesség, de ilyen Eno-s ambient vonalon simán elvoltam azzal is.

Aztán a Blood, Fire, Woods, Diamonds dob része már rendesen bevitt az erdőbe és onnantól nagyon is adta. Egyébként sem árt időnként másfajta zenékben kirándulni, sosem tudhatja az ember merre akad valami a horgára. Persze nem kötelező, de akár meg is érheti. 

Előzmény: agymosott09 (185801)
Alternative Thor Creative Commons License 3 napja 0 0 185823

* A Nocturnusban még Coroner is van, ha ez valakit feldob egyáltalán. Főleg a vokál stílusa hasonló, de a zene is ugyanolyan csavaros néhol.

Előzmény: Alternative Thor (185819)
Magic Horse Creative Commons License 3 napja 0 0 185822

új Rammstein?

Alternative Thor Creative Commons License 3 napja 0 0 185821

Igen, közben megtaláltam, Deathspell Omega. Sajnos az sem annyira a zeném, de majd meghallgatom.

Előzmény: divaoni01 (185820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!