Keresés

Részletes keresés

Magic Horse Creative Commons License 2021.07.30 0 0 204343

NRA'

The Vintage Caravan - Voyage (2012)

Jó pörgetés, mert az idei TVC is igen tetszetős. 

divaoni01 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 204342

Igen, először egy 91-es maláj albumra futottam rá és elég bután néztem, hogy mit is listáztál te ezen...:)

https://www.youtube.com/watch?v=uyl9bkHgN3A

Aztán megtaláltam az igazit, de miután sehol nincs fent rendesen, azt majd először még le kell szednem valahonnan. De az évjárat miatt természetesen kötelező darab.

A 2012-es The Vintage Caravan-t meg én tenném kötelezőnek. Ez az alábbi tétel például nálam egy csont nélküli 10-es.

https://www.youtube.com/watch?v=RET5bdAYUuQ

Előzmény: Alternative Thor (204339)
klogg Creative Commons License 2021.07.30 0 1 204341

Nem rossz ez a felvezető dal.

Előzmény: Alternative Thor (204340)
Alternative Thor Creative Commons License 2021.07.30 0 0 204340
Alternative Thor Creative Commons License 2021.07.29 0 0 204339

Nem tudom, minek a borítója, amit linkeltél, de igazából erről a lemezről van szó:

Előzmény: Magic Horse (204335)
Alternative Thor Creative Commons License 2021.07.29 0 1 204338

"a régi lemezek közül szvsz egyedül a Dirt mérhető az újakhoz"

Ezzel nagyon nem értek egyet. Első három AIC = Star Wars IV-VI. Három új AIC = SW I-III, csak sokkal jobb színvonalon. Utóbbiak közt nálam is Dinosaurs, Black Gives, Rainier Fog a sorrend, ahogy Kloggcsinál. A Black Gives roppant kellemes meglepetés, a Dinosaurs komoly munka, szinte monolit, a Rainier Fog nálam kapufa, kicsit topogásnak tűnik, először a zenekar pályafutásában. A következő lemez sok mindent eldönt, mert remélem, lesz.

Előzmény: adamskij (204334)
BahnScorper Creative Commons License 2021.07.29 -2 4 204337

Sepultura - Machine Messiah

A Sepuval szemben mindig volt valami prekoncepcióm, részben a hírük, részben az egyedüliként hallott Roots címadója illetve néhány Soulfly-számtöredék miatt... és persze az se nagyon szólt mellettük, hogy nemigen vagyok oda Brazíliáért semmilyen szempontból (legfeljebb csak Santos régi villamosait nézném meg egyszer). Ehhez képest az első szám alatt nem is akartam elhinni, hogy őket hallom, és nem valami Iced Earth meg Type O' hibridet... az ének és a hangszerelés is kellően jó meglepetés volt. A csoda viszont hat percig se tartott, és megint kaptam a prosztó thrash-t a pofámba - és teljesen meg tudom érteni, ha ennek a Germánföldtől kilométerben és pigmentben is távoli Derricknek a hangja nem tetszik itt sokaknak. Meg én a multikultival, és a fúziós konyhával is jól ki tudok jönni, a Phantom Self orientális cincogása viszont mégsem fért össze nálam a brazil üveg-ütősökkel. Utána azonban az Iceberg Dances és a Sworn Oath párosa az, amitől még egy teljesen oxymoronnak ható jelző is egyből bejött, amit sose gondoltam volna egy Sepultura esetében: progresszív!!! Utóbbiban már a komolyzenei hangszerek is jól vannak tálalva... de aztán megint a tufaságban bukdácsolnak, ráadásul olyan unalmasan, hogy szó szerint majdnem bealudtam rajta. A Cyber God-ban még megy a próbálkozás, de addigra ellőtték a patronokat... és ez nagy kár. Lehettek volna bátrabbak, hogy teljesen elmennek ebbe az irányba, elvégre a közönségük se lesz fiatalabb... thrash-groove vonalon meg ugyanúgy akad utánpótlás, mint a régi Maiden szellemiségében játszóknál. Ez a hullámvasutazás viszont nem jobb, mint 10/6,5.

BahnScorper Creative Commons License 2021.07.29 0 2 204336

Tíz nap nyaralás és még néhány nap arra felkészülés illetve munkába, mindennapokba visszarázódás után újra itt...

Seether - Poison The Parish

Ilyen nevekkel és borítóval kevésbé gondolt volna az ember arra, hogy egy, az alakulásakor népszerű muzsikákban leragadt bandát kap az ember... akik ráadásul még dél-afrikaiak is. Ez utóbbit azonban nem hallani rajtuk, simán elmennének ámerikainak is. De nemcsak grunge van, meg a nem alaptalanul felhozott Deftones-párhuzamú rapmentes nu-metal... néha a múltban ragadásból is beülnek az időgépbe egy kis pszichedeliáért meg '80-as évekért is, és az egésznek olyan a keveréke, ami kellően időtálló ahhoz, hogy még most is hallgatható legyen... sőt, akár slágeres is, némelyik dal teljesen helyén volna arra, hogy a mostani zenecsatornákon eladják pop-rock címszó alatt. Nekem a Sell My Soul tetszett nagyon, de az I'll Survive és a Count Me Out is emlékezetes. Már amennyire... hiszen hiába lassítanak be itt-ott egy szál gitárral, tesznek be egy szólót, az egész eléggé egy kaptafára készült, nincs ami kiemelkedjen belőle. Erre is azt tudom mondani, hogy tehervonatnézős zene - munka alá is jó persze háttérnek - mert ugyanúgy csak egy bizonyos kereten belül változatos, mint a tehervonatok. Van adott mennyiségű mozdony- és kocsi-alaptípus, és ugyan nem mindegyik szerelvény áll kizárólag konténeres vagy tartálykocsikból, van amiben ezek keverednek... de ettől még megmarad a maga módján homogénnek. Mivel azért az átlagosnál és a jellegtelennél többnek mondhatók, így a verdikt 10/6,75.

Magic Horse Creative Commons License 2021.07.28 0 0 204335

NRA'

Spring - Spring (1971)

adamskij Creative Commons License 2021.07.27 0 0 204334

számomra Dinosaur, Rainier Fog szorosan egymás mellett, majd Black Gives (szintén jó, de nem egyből hallgattam és a Dinosaur jobb). a régi lemezek közül szvsz egyedül a Dirt mérhető az újakhoz, viszont az jobb is mindnél.

Előzmény: klogg (204328)
hoichi Creative Commons License 2021.07.27 0 0 204333

Bizony. Arról nem is beszélve, hogy a hanganyag is villámként sújtotta agyon a derék hallgatót... akiből nem is maradhatott más, mint néhány marékkupac füstölgő hamu. Ha a Kill em All-lal mindenkit alaposan seggbe rúgtak, itt konkrétan fel is gyújtották és elégették az embert.

A Masterrel próbálták feltámasztani, hogy aztán Igazságot szolgáltathassanak mindenkinek. 

Előzmény: Magic Horse (204331)
klogg Creative Commons License 2021.07.27 0 0 204332

Nekem sose voltak ezek meg LP-ben, de abszolút egyetértek! Minimalista egyszerűsége dacára ennek van egy súlyosan fenyegető kisugárzása, valahogy a zenekarnév betűi is tonnásaknak tűnnek, hatásos, hogy alulról látjuk őket, mert félsz, ha a fejedre esnek, menten agyonnyomnak. :)

Utólag visszanézve az az érthetetlen, hogy ezek a hülyegyerekek hogy voltak képesek ilyen komor, súlyos teljesítményre. De most komolyan, ez itt két röhincsélő 12 éves kiskamasz, és ezen a videón ráadásul már a Masteren is túl voltak! Nem értem. :D

Előzmény: Magic Horse (204331)
Magic Horse Creative Commons License 2021.07.27 0 0 204331

Azért ezek a borítók de kurva jól néztek ki régebben LP formátumban a polcon. 

Előzmény: klogg (204330)
klogg Creative Commons License 2021.07.27 -1 2 204330

A mai napon jött a világra, de mintha csak tegnap lett volna! Hogy elrepült az a röpke 37 év! Tán meg is hallgatom, hátha ez nem megy az agyamra. :D

NAR Creative Commons License 2021.07.26 0 0 204329

Ez nekem teljesen kellemes meglepetés volt, mind a zene, mind utána a Wikipédia, hogy németek...

Előzmény: _kitsilatzi (204321)
klogg Creative Commons License 2021.07.26 0 3 204328

Amit fel lehet róni ennek a lemeznek, hogy túl hosszú - itt a topikban is ment a vita, hogy melyik, tölteléknek érződő dalokat kellett volna lehagyni róla egyesek szerint - na nem nekem, mert én imádom ától cettig, de esetleg ez indokolhathatja, indokolhatná a jóval alacsonyabb ratinget. De én sem értem, hogy csak emiatt miért van ennyivel lejjebb húzva, és nem, nem kezeli a RYM a helyén. :) Ezek amúgy megint ilyen megmagyarázhatatlan dolgok, nekem ez a lemez jött be irgalmatlanul - jobban, mint a Black Gives - , és a Rainier Fog jóval kevésbé.

Előzmény: Magic Horse (204326)
divaoni01 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 204327

Hát, lehet van olyan. Bár a Blak Gives nekem személy szerint valamiért mégis jobban adta, sőt a Rainier Fog is, ha már itt tartunk.

Viszont az ívről. Nem tudom a fanok összességnek mik az elsődleges szempontjai, de nekem egyértelműen Layne Staley miatt áll lényegesen közelebb a szívemhez az első három lemez. A topicban meg úgy látom éppen fordított a helyzet. 

Előzmény: Magic Horse (204326)
Magic Horse Creative Commons License 2021.07.26 0 0 204326

Én a RYM rating-ek ívét nem értem. Mert az hagyján, hogy a nosztalgia mindig a régebbi lemezek felé húz és az újabb kiadványokat le szokta húzni a true rajongótábor, mert a banda elkurvult, megváltozott, divathullámra ült fel stb. Ami eleve a Black Gives-re kb nem is nagyon igaz, mert nem történt nagy stílusváltás. De ez a 3.5 pontjával még egész jó. Ehhez képest a Dinosaurs pontja az, ami totál indokolatlan, mert simán van olyan jó, hanem jobb, mint a Black. 

Előzmény: divaoni01 (204325)
divaoni01 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 204325

Szerintem a RYM a helyén kezeli. Viszont a topicban kétségtelenül kultikus státuszba került. Nyilatkozhatna is a jó néhány érintett szaktárs valamelyike ez ügyben. 

Előzmény: Magic Horse (204324)
Magic Horse Creative Commons License 2021.07.26 0 1 204324

elég fura itt a RYM rating

Mustár Creative Commons License 2021.07.25 0 5 204323

HRA

The Poodles - Clash Of The Elements

A szervezetemben van egy classic hard rock kvóta, ha megtelt a rendszer, többet fizikai képtelenség bejuttatni. Csak akkor kerülhet be újabb versenyző a ligába, ha egy korábbi favorit kiesik, megunom, kiderül, hogy nem trve stb. A Poodles be sem áll be a kígyózó sorba, habár ez pont lehetne az a zene, ami a fröccsözés mögé hátra, akár már a FEZEN 17:10-es idősávjában is futhatna. A hangszerelés korrekt, amennyire kell, színesebb is, mint vártam, néha furcsán előrecammog a basszus, talán indokolatlanul, talán nem. A vokalistának megvan a műfajhoz szükséges rocksztárkodási allűrje, karcosság, szoftos vonítás, miegyéb. A hard rock kvótát inkább valami klasszikusnak tartogatom, hátha.

Az ún. megható számok túlterjengése miatt levonás!
60%

New York Dolls - New York Dolls
Bődületes Rocky Horror Picture Show-val indul, csak annál egy kicsit lendületesebben. És amikor már csömöröm lenne tőle, csendesül, szépen átmegy ebbe a protopunk őrületbe, majd visszatekerődik a rokkendroll fokozatosan. A záró Jet Boyban arra kaptam fel a fejem, hogy épp egy Kvelertak-harmóniát hallok, semmi se lehet véletlen.
Szép múzeumi darab, amire érdemes rászánni egy vasárnap délutánt. Történelmi szerepétől eltekintve számomra nem akkora nagy flash, de legalább egy tételt ki is pipáltunk a Minden idők 500 legjobb albuma listáról.
68%

Birth Control - Hoodoo Man
Nem vagyok a stílus ismerője, de az A oldal tanárinak tűnik. A legírások alapján tartottam tőle, hogy sok lesz az orgonavirgázás - az én Dream Theateren szocializálódott lelkem joggal fél minden progresszív hangszervirtuóztól - de nem! Egyszerűen csodálatos. Természetesen nem csak a billentyűs teljesít igen jól, szokás szerint az énekes a szürke egér, de nem bántóan, csak épp... hagyja kibontakozni a többieket. :)
A B oldalon aztán megy mindenféle őrültködés, talán a Gamma Ray végén van, hogy bohóckodik a vokalista, a Hoodoban azt a templomi orgonát nem tudom hova tenni, a vurstlihangulat a legvégén meg ???. Én ezt így kezdésnek nem tudtam összerakni, de izgat a rejtély, több hallgatással lehet, jobban össze fog állni a tészta. Kapni fog esélyt mindenképp.
83%

ZZ Top - Fandango!
Megvolt ezzel a ZZ tűzkeresztség. Már nem félek tőlük! Jópofa csávóknak tűnnek, de a lemezt magát diszkvalifikálhatjuk a korábban említettek miatt.

Tenebres Creative Commons License 2021.07.25 0 0 204322

Az is most volt? Francba, elfelejtettem és helyette a Mátrai Bornapokon aljasodtam Gyöngyösön... :)

Előzmény: _kitsilatzi (204320)
_kitsilatzi Creative Commons License 2021.07.24 0 2 204321

HRA
Birth Control - Hoodoo Man

A korszak talán legjobb német zenekara, a germán káposztarock fénykora! Ha jó emlékszem, akkor az első három lemezüket listáztam, és ezek közül ez a harmadik a legjobb. Az Operation is klasszikus, de itt a brit hard rock mellett előjönnek a jazzes, blues-os, Canned Heat-es amerikánázások is. Persze ezek nyomokban már korábban is megvoltak, de talán itt sikerült legjobban összedolgozni az alapanyagokat. Nekem egyedül a Suicide lóg ki lefelé, az sem gyenge dal, sőt, de mindig olyan érzésem van, hogy egy kicsit feleslegen túltolták a Hammondot, eléggé veretés íze van és el is a lemez hangulatától - egyébként tisztára olyan, mint egy Stratus-dal. Valószínűleg a hazai nagy orgona-mágusok ezt a lemezt is betéve tudták, mert azért vannak itt Molbilos meg Eddás dejavük. Jazz, blues, hard rock és prog rock felől is megközelíthető instant klasszikus. A következő lemezeket is végigfutottam, de ott annyira már nem fogott meg a muzsika, a nyolcvanas évek felé meg már eléggé megmándokisodtak, de nem igazán emlékszek már azokra, majd egyszer még végigfutom a diszkót.

_kitsilatzi Creative Commons License 2021.07.24 0 4 204320

Nagyon kihalt a topik. Gondolom már mindenki javában a Pride-on csapatja. :DDDD

Alternative Thor Creative Commons License 2021.07.24 0 0 204319

Ni, a mai. Ez egy félig koncertlemez, feldolgozásokkal, pár saját dallal, én ezt nem pontozom.

Alternative Thor Creative Commons License 2021.07.23 0 0 204318

És még mindig nem hallgattam meg, holnap pedig elutazok, lesz mit pótolni.

Előzmény: divaoni01 (204317)
divaoni01 Creative Commons License 2021.07.23 0 0 204317

Valszeg, pedig ezt a covert nagy kár lett volna kihagyni.;)

Előzmény: Alternative Thor (204316)
Alternative Thor Creative Commons License 2021.07.23 0 0 204316

Gondolom, Paci a kastélya körüli kertben sürög-forog, vágja a sövényeket, lassan nyílik az árnyliliom, a parlagfű egyre szemtelenebbül szaporodik el, érthető, hogy nincs ideje a DA-ra. Pótolom.

Előzmény: divaoni01 (204304)
yellowledbetter Creative Commons License 2021.07.23 0 4 204315

Lista on

2005

01 Avenged Sevenfold - City Of Evil

02 System Of A Down - Mezmerize

03 System Of A Down - Hypnotize

04 Alice Cooper – Dirty Diamonds

05 Trivium - Ascendancy

06 Bolt Thrower - Those Once Loyal

07 Nevermore - This Godless Endeavor

08 Dark Tranquillity - Character

09 Green Carnation - The Quiet Offspring

10 Corrosion Of Conformity - In The Arms Of God

11 Roadrunner United - The All-Star Sessions

12 Madrugada - The Deep End

13 Kreator - Enemy Of God

14 Municipal Waste - Hazardous Mutation

15 God Forbid - IV: Constitution Of Treason

16 Alanis Morrissette - Jagged Little Pill Acoustic

17 Soilwork - Stabbing The Drama

18 Disturbed - Ten Thousand Fists

19 Bullet For My Valentine - The Poison

20 Iommi - Fused

Lista off

touristique Creative Commons License 2021.07.23 0 2 204314

Szerintem is parádé. Sosem gondoltam, hogy valaki egyszer gyors számot csinál ebből. 

Előzmény: _kitsilatzi (204310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!