Keresés

Részletes keresés

Khaosmage Creative Commons License 1999.11.20 0 0 12
Mint ez is? :)))
Én úgy hiszem, mindenki csak a saját igazságait találhatja meg. A legnagyobb tanítás az, ha mindenki megy a maga útján és ha kérdezik, elmondja, hogy ő hogyan jutott el odáig, ahol most van.

"Minden igaz. Semmi sem igaz kizárólagosan."
Zero Omega Lvx

Előzmény: vigor (11)
vigor Creative Commons License 1999.11.19 0 0 11
Helyesbítek:
Minden általánosítás, minden sablon tévedés
Előzmény: aranyviktor (7)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 10
Keves Viktor bátyuska !

Legutóbbi mondatod méltán átmásolhatnánk az "időtlen bölcsességek" - topicba !

Üdv
Big

Előzmény: aranyviktor (7)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 9
:-)))
"Az egész kereszténység egy demagógia."
:-)))
"Ítélet tudás nélkül (Zéró tolerancia)"
:O)
heh
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 8
Mint ez is:)
(általánosítás, mely a hiba lehetoségét hordozza magában):)))
Előzmény: aranyviktor (7)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.19 0 0 7

Minden általánosítás, minden sablon a tévedés lehetőségét rejti magában.

Előzmény: BruceLee (6)
BruceLee Creative Commons License 1999.11.19 0 0 6
Az egész kereszténység egy demagógia.
Mukka Creative Commons License 1999.11.19 0 0 5
Hali !

Ahogy azt Dr Lavey megirotta vala, hogy a satanizmus alapelvei kozott lakozik az is, hogy ha nem artasz masnak akkor azt csinalhatsz, amit akarsz, persze ez kivonulast, elszigetelodest von maga utan, meg ilyen nincs is, de telleg ezt mondta.........
--Mind1.szal kivancsi vagyok, hogy hany pentagraamot meg nagyonfeketet hurcolo ember van tisztaban a "vallasaval" , meg jo hogy nem divat....--
persze ez mindennel igy van, aki igazan jo valamiben annak nem kell "ceger", annak nincs szuksege sajat meggyozesere...
Ez persze nem jelenti azt, hogy Lavey nem volt egy hulye tomeggyilkos gyuloletkelto, de mindenesetre az alapelvekkel nincs (akkora) hiba (vegulis a szocializmus is csupa szepre es jora epult....volna), csak hat az elmelet es a gyakorlat kozott ott van az a frany emberi tenyezo.
Ahogy nezegettem a listakat a filo-n, azt vettem eszre, hogy
vannak akik mindenaron a vallast vedik (mindegy milyet es melyiket), masok meg szapuljak... pont mint az eletben.
tul keves az ember ahhoz, hogy ne zavarja mas orome, sikere, szerencseje, nyugalma...
Az OK, hogy lemaszni a farol meg csakcsak, de hogy sokezerevalatt felnoni nem sikerult az szegyen.
Tegnap olvastam valamelyik Grandpierre novellaban, valami (o is idezte):
ketszaz evvel kesobb felfedezik az idogepet, ket ember beszelget...:
-tudod mit menjunk vissza ketszaz evvel, csaszarok leszunk, tovabbi ketszaz even at csiszolodott gonoszsaggal szemben eselyuk sem lehet...

Osszefuggestelen, amiket irok, de biztos ki lehet belole valami ehetot...:
Douglas Adams (megint nem szoszerint):
....felszogeztek valakit egy fara ketezer evvel ezelott, mert azt mondta, hogy mi lenne ha az emberek a valtozatossag kedveert kedvesek lennenek egymashoz....

Az a nagyhelyzet, hogy nem kellene a fizikai vilagket leiro kepletek kozti reseket egy istennel betolteni, es kielegiteni az ember tudasvagyat (a mindentudas-vagyat)
lehet kapaszkodni is lehet, de aki kapaszkodik az egyben magaval is huz....
Szerintem midnenkeppen erdemesebb elfogadni helyunket, es
nem hajkuraszni mindenfele vegso celokat.
Aki ongyilkossag gondolataval foglalkozik, "mert szar az elet", az ne akarjon megvaltast, ne varja , hogy varazsutesre majd felnyilik a szeme, es ezt ne mastol varja.
Az embernek maganak kell a sajat celjait kijelolni, megtalalni azokat a dolgokat, amikben oromet leli.
Predesztinacio: nos, rendben lenne, hogy minden elore el van rendezgetve, mindene atom palyaja leirhato (illetve soha nem lesz leirhato pontosan, hamarabb sul el valamelyik tudomany-alkotta fegyver ), igaz ez materialista megkozelitese a dolognak., de a szellem hol marad ? lehet, hogy nem kellene megfeledkezni rola , hogy szellemi lenyek vagyunk (nocsak ezt en is tudom mondogatni es nem kell hozza elmennem a dianetika/szcientologia kozpont osszes kurzusara 24234232 HUF-ert)
Meg egy idezet (aki nem ismerne)
"Hogy van-e isten vagy nincsen.
hogy hiszel, vagy nem hiszel benne
Az életed azért arra van,
hogy úgy éld le mintha lenne
...
egy az isten, vagy egy se
lényeg, hogy mindenki szeresse
lépjbe úgy, MINTHA BENT VOLNA
ha netán belépsz egy templomba"

Most mar tenyleg megyek.
Nem olvasom vissza amit irtam kerult bele, ami kerult, valamint kozzeteszem tobb forumonis.
KIVANCSIAN VAROM A REAKCIOKAT... (ne az egeszre, hanem reszleteire, ha lehet)

Mukka

D.Tomi Creative Commons License 1999.11.19 0 0 4
igenigen, ez nem jutott eszembe, de feltetlenul.
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.19 0 0 3
S tudjuk mi van jóindulattal kikövezve:)
Előzmény: D.Tomi (0)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.18 0 0 2
Háháháháháháháháhá!

De jót nevettem kaosmage barátom!

Ahogy olvasom a megnyitódat, kinek, miaz út,benne megtaláltam a válaszom. Azt írod, alapfeltétel a nyitott gondolkodás!
Szerintem ez az út, a nyitott gondolkodás! Aki nem nyitott, aki leragad bármilyen magasztos, és tiszta, magas szintű tanításnál, nincs úton, mert egyhelyben toporog, mint aki oszlophozkötözi magát, hogy el ne tévedjen.
A fejlődés lehetetlen nyitottság nélkül. Fejlődés nélkül az út nem út, hanem egyhelyben topogás!

üdv: aranyviktor [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Khaosmage (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.18 0 0 1
Kedves Khaosmage !

Szívesen leírom, sokadszorra nézetemet erről.

Az Vízöntő-kor azért ad nagy perpektívákat mert felszabadul a beskatulyázási kényszer, melyet évezredekig hordozott, koloncként a hátán az emberiség.
A kulcsszó valóban a nyitottság.
A "nézd meg és menj tovább", elvén joga lett a mai embernek minden tanításból azt felhasználni, ami érzése szerint személyiségébe integrálható és affinis.

Végre belátja az emberi intellektus azt, hogy mindenkinek SAJÁT éa EGYÉNI útja van és nem szabad és nem célszerű ezt klisék közé szorítani.

Az okkultizmust tudtommal a szellemi tanítások titkos essyenciáját jelenti, tulajdonképpen az ezoterikus lényeget. (melz megtalálható minden vallás- és tanrendszerben, szegény Jehovások, HGY-sek stb., ha tudnák hogy JÉZUS OKKULT PRAXIST FOLYTATOTT...)
Ez nem azért titkos mert féltik vagy irigylik valakitől, hanem azért mert aki nem érett rá nemcsak hogy NEM KÉPES felfogni, hanem illetéktelen alkalmazás által még 0nmagának is árthat vele.

Üdv
Big

D.Tomi Creative Commons License 1999.11.18 0 0 0
Csak, hogy ne legyen 0as. :>

Komolyabban:
A kerdes jo, es azt hiszem rendkivul sok oka lehet. Sok ember azert nem akarja, hogy krisnas/zsido/kereszteny ... legyel, mert ugy gondolja, hogy az neked rossz, innentol kezdve, pedig mindent csupa jo indulat vezerel. A gyulolkodos dolog, az pedig az ember sajatja, es en ezert az oktatast/nevelest hibaztatom foleg, ha az emberek nem lenneknek annyira ostobak, amennyire sok rossz dologtol megkimelhettuk volna magunkat.

Előzmény: Khaosmage (-)
Khaosmage Creative Commons License 1999.11.18 0 0 topiknyitó
Hogy közhelyesen kezdjem, egy új korszak hajnalán vagyunk. Vizöntőkor. Mi ennek a lényege? Mindenki tegyen amit akar, fejlődjön a saját útján. Mégis, mindenki megpróbálja elhitetni, hogy az ő útja az egyedül üdvözítő. Kérdésem az: miért? Miért fáj valakinek, ha én nem keresztény/krisna-hitű/hupikék törpike imádó/akármi vagyok? Miért ítél meg bárki bárkit a hite alapján? "Ne ítélj, hogy ne ítéltessél" asszem ezt valami fontos ember mondta.
Sokan beszélnek okkultizmusról, mágiáról stb. mint a Sátánnal való lepaktálásról, pedig semmit nem tudnak róla.
Ezennel mindenkit meghívok egy baráti eszmecserére arról, hogy ő mit tart útnak és miért tartja azt helyesnek. Alapfeltétel a nyitott gondolkodás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!