Keresés

Részletes keresés

fargo Creative Commons License 1 órája 0 0 459546

Próbáltam egy nagyot túrázni ma az ebbel, de nem jött össze. Pár hete már nem mentünk ki a vadonba valamiért, mostanra embermagas susnya borítja az összes erdei utat, teljesen járhatatlan az egész. Nem tudom mi történt, ilyesmit az utóbbi 10 évben még nem láttam...

fargo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 459545

tudom-dom-dom-dom :)

Előzmény: dokeee (459544)
dokeee Creative Commons License 1,5 órája 0 0 459544

Ez csak játék.

Előzmény: fargo (459541)
fargo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 459543

(nekem 2 videjóm van fent, az egyiknek 2, a másiknak 25 mektekintése van, a kettőnek együtt egy lájkja, az emlékeim alapján tán a Sanya volt, höhö. mondjuk semmi különös, valójában magamnak raktam fel, meg akartam mutatni valakinek...)

Előzmény: fargo (459542)
fargo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 459542

de ügyes a csajszi, gratula neki azért :)

Előzmény: fargo (459541)
fargo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 459541

tizenkettő lájkja van (most már tizenhárom), meg 5 nemlájkja :-(

ebbű nem sok píz lesz, more :-(

másféle megélhetés után kellene nézni, ez a jutyúberkedés keveseknek jön be, aki napi szinten 12 órát tolja, annak is sokszor csak aprópénzt hoz. ráadásul most akarják töredékére csökkenteni a jutalékot, szóval xar ügy ez. persze a gugli xarrá keresi magát rajta, ÉS még nem is adózik utána, szóval JBQA...

Előzmény: dokeee (459535)
dokeee Creative Commons License 2 órája 0 0 459540

Ja.

Előzmény: inrock (459539)
inrock Creative Commons License 2 órája 0 0 459539

Biztos, hogy rockzenét akartál linkelni nekünk? :)

dokeee Creative Commons License 2 órája 0 0 459538

Mit tudom én. Értek én a youtuberkedéshez? :)

Előzmény: Alex Raps (459537)
Alex Raps Creative Commons License 2 órája 0 0 459537

Hogyan? Lájkolással?

czimbi Creative Commons License 3 órája 0 0 459536

Valószínű, hogy elő van készítve, kábelezés és csatlakozó ott kell legyen. A 460-480-asnál is minden ott van, a lámpatörlőt, motort, ködfényszórókat csak a helyükre raktam, rátoltam a csatlakozókat és minden működött. A műszerfalon egy gyári hármas kapcsolót kellett betegyek a kettes helyett, hogy meglegyen a ködfényszóró kapcsolási lehetősége ugye ;-). 

Előzmény: pirate82 (459533)
dokeee Creative Commons License 3 órája 0 0 459535

Lányom kicsit bohóckodik ilyen izékben, keressetek nekik pénzt.

https://www.youtube.com/watch?v=T_yb0O9Wloo

keton Creative Commons License 5 órája 0 0 459534

Dellből Inspiron az egyértelműen otthoni, a Vostro az amolyan "kis irodai" jellegű, nekünk nem jött be, próbáltuk. A felszereltsége nem rossz, de a megbízhatósággal voltak gondok. A Latitude-ok sokkal komolyabb (és drágább...) gépek.

A COVID miatt eléggé megugrottak az árak, de pl. a Latitude 3500 i5/8GB/SSD/Win10Pro kombóban éppen akciózva van a "médiamárk"-ban: https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_dell-latitude-3500-l3500-2-laptop-15-6-fhd-core-i5-8gb-256-gb-ssd-win-1298966.html

HP-ban nem merek ajánlani semmit, mert azt nem ismerem eléggé, de ebben a kategóriában nagyságrendi különbség valószínűleg nincs a kettő között.

Én is kérdezek. :) Próbáltam hívni Ferit a múlt héten, mert kéne a V70-en ezt-azt csinálni, ráadásként tegnap felhasadt az első gumi is valahol, szóval előre kell hoznom a gumicserét tavaszról. Szabin van, vagy kit hívhatok? :)

Előzmény: Etyi (459531)
pirate82 Creative Commons License 6 órája 0 0 459533

Szerintetek a 740ben ki van kábelezve a fényszórótörlő? Gyárilag nekem nincs benne, de van néhány motorom, meg mindenem hozzá. Elképzelhető, hogy csak felcsavarozom a motort és rácsattintom a csatlakozót, ami valahol ott elől eldugva van?

fargo Creative Commons License 9 órája 0 0 459532

Nekem volt egy ilyen Pavilion is, tán éppen DV6, na azt rettentően utáltam.

A felsoroltak közül számomra egyértelműen a Latitude jönne be...

Előzmény: Etyi (459531)
Etyi Creative Commons License 9 órája 0 0 459531

Van a családban napi használatban egy HP Pavilion DV6, kb 15 éves, elhasznált pár tucat akksit és egy marék tápegységet, nem romlott el egyszer sem.

Csak eljárt felette az idő......

Ez volt a kiindulás

vannak használatban még egyszerűbb Asus-ok, több méretben, működnek de nem esek tőlük hasra, van Dell is az is jól működik...

A gyereknek veszem, húztam egy határt 300-nál,( Ha minden igaz az utolsó vizsgája 12-én lesz.) Neki lesz dolgozni.

mindenképpen újat keresek

ami szóba került az HP ProBook, vagy Pavilion vagy a 15-ös sorozat I5/I7, dell -nél Latitude, Vostro, Inspiron.

No, innen válogatok valamit.

Szerintem.

Előzmény: keton (459525)
Alex Raps Creative Commons License 9 órája 0 0 459530

Genya. :D

Előzmény: pirate82 (459527)
kopiteki Creative Commons License 11 órája 0 0 459529

:oD

Balu1st Creative Commons License 11 órája 0 0 459528

:-D

pirate82 Creative Commons License 12 órája 0 0 459527

Jaja, Lowell-szindrómának hívják. :D

Előzmény: Alex Raps (459526)
Alex Raps Creative Commons License 25 órája 0 0 459526

Ilyen az amikor valaki belülről is lát dolgokat. :) 

Előzmény: keton (459525)
keton Creative Commons License 26 órája 0 0 459525

Fjordítva, az Ideapad az otthoni gép, a Thinkpad a munkára való.

Szóval, hogy mindenki írt mindent, egy-két dolgot még hozzátennék.

"Szerintem"... :)

Munkára nem "gyártót", hanem sorozatot választanék. Nem Dell, HP, Lenovo, akármi, hanem: Latitude, Elitebook, Thinkpad. Ezek a gépek még használtan is jó vételek, mert sokkal strapabíróbb a felépítésük, a körítésről nem is beszélve. Gyorsabb nem lesz, mert az igaz, hogy ugyanazt a CPU-t, memóriát, stb. megkapod műanyagban sokkal olcsóbban is (ugyanattól a gyártótól is).

Másik, ez csak a Dell üzleti gépekre vonatkozik, a többieket nem ismerem. Mindegyikre legalább 3 év következő munkanapi helyszíni garancia van Magyarországon (némi pénzért bővíthető 5 évre). Ha munkára használsz egy gépet, és valami bibi van (ami a legjobbakkal is előfordulhat, bár ezekkel a gépekkel nagyon jók a tapasztalataink), akkor nem mindegy, hogy három hétig ülnek rajta, vagy felhívom a Dell ingyenes számát, másnap meg jön egy fószer és megjavítja gyári minőségben. Na, ezt fizeted meg a plusz árban...

Harmadik, ha munka. Egyre kisebb a valószínűsége, hogy valaki nem dolgozik olyan adatokkal, amik a GDPR hatálya alá esnek. Egy adatvédelmi szabályzatban mindig jó pont egy olyan gép, amin zökkenőmentesen működik mondjuk a Bitlocker (mert Pro Windows van rajta, a gépben meg van TPM).

Negyedik, ezt szintén a Dellről tudom elmondani: 2013-as gépekhez is folyamatosan jönnek még a security firmware frissítések. Persze csak az üzleti vonalon. :)

Tehát, ha melóra kell a gép, akkor én mindenképp üzleti vonalról válogatnék. Nem véletlen, hogy ugyanazzal a hardverrel 50-100 pénzzel többet kérnek érte.

Ja, bónusz, de általában ezeknek a gépeknek az akksijuk is jobb minőségű, nem finganak ki egy év alatt.

Előzmény: Toxic11 (459522)
Balu1st Creative Commons License 28 órája 0 0 459524

Miért hazudsz megint? Itt én hoztam érvet, te meg személyeskedtél. Kapjál már a fejedhez, és nézz a tükörbe.

Előzmény: fargo (459513)
pirate82 Creative Commons License 30 órája 0 0 459523

Ha nem valami kiélezett gépre vágytok, akkor szerintem nem igazán tudsz mellényúlni.

Dell, HP mindkettő jó. Asus szokta még vinni a prímet, de kicsit túlárazott szerintem.

Viszont tényleg lehet akár olcsóbbat, vagy netán picit használtat töredékáron is.

40-50ezer forintért veszel valami régebben izmosabb gépet, azt annyira nem sajnálod ha baja esik, mint mikor 200ért veszel olyat, amitől többet vártál volna az áráért, de csalódást okoz.

Asszonynak a cégese dell. Apámé is dell volt. Nem volt gond velük.

Nekem Toshiba volt, használtan vettem, netezésre, filmezésre, kisebb játékokra. Szerintem a mai napig működik, de valahol egy szekrény aljában rohad.

Ha használt mellett döntesz, akkor esetleg egy aksi cserét bele kell kalkulálni az ár mellé.

Előzmény: Etyi (459517)
Toxic11 Creative Commons License 1 napja 0 0 459522

Lenovo IdeaPad, vagy ThinkPad.

Az Idea jobb, a Think olcsobb. Utobbibol van kettö is itthon, az egyiket pont azért vettem tavalyelött mert az Idea 8 éves lett és nem akartam problémàt, ha hirtelen megkukulna... ezekutàn mai napig tökéletesen megy.

czimbi Creative Commons License 1 napja 0 0 459521

A HP professzionális sorozata, az Elite biztos választás, fargo is említette. Mi egy HP EliteBook 8540 w-t nyüstölünk, időálló darab, fémházzal, irgalmatlan jó felbontással, a processzor i7, gyors, pedig nem egy 3 éves laptop ugye... Újonnan egy ilyen 6-800 ezer körüli áron adnak. Cégek veszik flottában, 3-4 év után lecserélik. Használtan megvehetők töredékáron (az eredeti ár 10-20%-áért) és hosszú évekig egy használható, megbízható eszközöd van.    

kopiteki Creative Commons License 1 napja 0 0 459520

Gyereknel Hp laptopja van, harmadik éve használja. HP probook 450 G4 a típúsa +4 giga ramot tett még bele.

Í5-ös procija van, jó. Hiba nélkül használja, viszi magával mindenhova.

fargo Creative Commons License 1 napja 0 0 459519

Használtam egy HP Elite Mitoménmit, nem volt baj vele. 4 évig használtam. Igazi igásló volt, rengeteget nyúztam, de bírta.

Dell gépet nem használtam. Dell billentyűt használok, az xar.

Most már 3,5 éve nyúzok (intenzíven) egy Acer Aspire gépet, elégedett vagyok vele. Elsőre kissé idegenkedtem tőle, ("Pfúj, Acer, milyen gagyi, kellafrancnak.") de aztán nagyon megkedveltem. A teljesítménye megfelelő, 3 éves korában a billentyűzetén meghalt 2 gomb, gondolom mert sokat játszottam vele, pont ez a kettő volt legjobban igénybe véve. Ezen felül nem volt vele semmi problémám. Jövőre tervezem lecserélni, ha kicsit is lassul, de ez egyelőre nem érezhető. Én jó szívvel ajánlanám, talán olcsóbb mint a Dell meg a HP és legalább olyan jó. Érdemes a középkategória felső szegmenséből választani. Az újakat nem ismerem, azt mondják jók az AMD chipes laptopjai az Acernek...

keton Creative Commons License 1 napja 0 0 459518

HP-t nem ismerem annyira, Dellből bármi ami Latitude sorozat, ha munkára kell. Latitude 3500 sorozat ebben a kategóriában a belépő szint, azok azért már teljesen jók, ha nincsenek különleges igények.

Etyi Creative Commons License 1 napja 0 0 459517

Szép Napot!

Egy kis off: tervezem egy laptop vásárlását. Számtalan darabot megnéztem a HP és a Dell maradt a rostán.

Nincs nagy igény, csak szeretnék egy tartós jó minőségű gépet. Legalább I5, 8GB Ram, vagy több.

Munkára kell majd a gyerekemnek, nincs különös grafikus vagy egyéb igény. 

Ami fontos az a megbízható stabil működés kb 15,6 méret és a numerikus bill.

Van valakinek jó ötlete?

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!