Keresés

Részletes keresés

arabella Creative Commons License 2000.09.06 0 0 25
Sziasztok,
szeretném megkérdezni,hogy mikor lesz a következő spanyol filmhét?
Tudja valaki mi alapján választanak fimet?
Ja és hogy a LOS SIN NOMBRE-t nem hozzák-e be véletlenül.Már annyira várom!
Köszi,
arabella
Jumu Creative Commons License 2000.08.21 0 0 24
Sziasztok!

Keresek egy talán "művészfilmet".
Megvolt régen (10 éve) videón, aztán sikerült anyáméknak letörölni... :(
Azt hiszem spanyol volt a film. Nem tudom mi a címe, ki játszik benne, csak "képeket" a filmből... pl.:
- volt benn egy fazon, aki ha teliholdat látott, röhögőgörcse lett.
- ha napszemüveg volt rajta, akkor "csak" vigyorgott.
- a falu tanára (mert ez egy faluban játszódott) kommunista volt.
- némelyik ember nem született, hanem kinőtt a földből.
- volt benn egy helyi mulatság a film vége fele.

Ha valaki tudja, melyik filmről beszélek, írja meg legyen szives, mert már régóta keresem.

Üdvözlettel: Jumu

cornelius Creative Commons License 2000.07.17 0 0 23
Tisztelj már meg egy privát méllel, elég egy rövidke is, hogy volt? mint volt? ilyesmi...
Előzmény: VadalmaX (22)
VadalmaX Creative Commons License 2000.07.17 0 0 22
nekem megvan az accione mutante remek angol felirattal, csak szólj kornél, egyébként ideje lenne egy újabb hivatalos találkozónak, nem?
cornelius Creative Commons License 2000.07.17 0 0 21
Keep your eyes open - mission: impossible, ez volt a teljes angol cím először, csak nem nézte volna meg senki (vajon miért?) és akkor jött az Open...
Előzmény: BMÁ (20)
BMÁ Creative Commons License 2000.07.17 0 0 20
Igen, de nem a magyar, kivétlesen, mert ők gondolom arról csinálták, és ott Open your eyes!, ha jól tudom.
Előzmény: cornelius (19)
cornelius Creative Commons License 2000.07.17 0 0 19
Tartsd nyitva a szemed a címe különben, csak pontatlan a fordítás ismét.
Előzmény: BMÁ (18)
BMÁ Creative Commons License 2000.07.14 0 0 18
Na jó, kétszer én is ránéztem az órámra.
Előzmény: cornelius (17)
cornelius Creative Commons License 2000.07.14 0 0 17
Az eleje tűrhető, de az utolsó egy óra dögunalom szerintem, a filozófia meg úgy sittes, ahogy van.
Előzmény: BMÁ (16)
BMÁ Creative Commons License 2000.07.14 0 0 16
A sztori meg a hangulat.
Előzmény: cornelius (15)
cornelius Creative Commons License 2000.07.14 0 0 15
Day of the beast angolul kölcsönözhető, ha esetleg kell... ha esetleg kell, kérd withet, megoldja... mi a bront volt állat a Nyisd ki a szemedben, már bocsánat?
Előzmény: BMÁ (14)
BMÁ Creative Commons License 2000.07.13 0 0 14
A Perdita Durango viszont gyenge, ez most jutott eszembe. A Day of the Beast nem kölcsönözhető valahol?
BMÁ Creative Commons License 2000.07.13 0 0 13
Pedig az jó, mint állat.
Előzmény: cornelius (12)
cornelius Creative Commons License 2000.07.13 0 0 12
Na megnéztem ezt a Nyisd ki a szemedet videón, hát... az a helyzet, szar volt, mint állat.
Előzmény: cornelius (11)
cornelius Creative Commons License 1999.11.18 0 0 11
A Halott anya egy gyönyörű film, az Airbaget ugyanaz a csóka csinálta, de az egy komédia, nem? sajnos nem láttam, a Fenevad napja kicsit túl vicces, van egy új filmje a faszinak, Perdita Durango, láttad? a Veszett a világ sztorit csinálta meg, Perdita Durango volt a neve a nőnek, akit Isabella Rossellini játszott, Budán egy angol tékában már láttam is, és az Accion Mutante-t ismered? ez meg az első filmje volt, a Nyisd ki a szemed-et sajnáltam, hogy nem néztem meg a múltkor, jó volt? pedig utálom a spanyol filmeket, de tényleg, mint a szart.
Előzmény: VadalmaX (10)
VadalmaX Creative Commons License 1999.11.18 0 0 10
szerintem az utóbbi években Spanyolországban csinálták európai viszonylatban a legjobb közönségfilmeket (kivéve Kusturica :-), ehhez képest ez az összeállítás tényleg elég gyengére sikerült, én egyet sem találtam elég érdekesnek ahhoz, hogy beüljek rá.
amit melegen ajánlok, ha valahol véletlenül újra felbukkan, az a Halott anya, az Airbag és a Fenevad napja, az utóbbi másfél évben mindhármat vetítették valamilyen filmhéten, de hazai forgalmazója persze egyiknek sem akadt. Ja és a Nyisd ki a szemed!, az a pasi csinálta, aki a Halálos tézis-t, de attól még jó.
vidmar Creative Commons License 1999.11.17 0 0 9
Amint látod, kedves cornelius, ez elhamarkodott kijelentés volt.
cornelius Creative Commons License 1999.11.17 0 0 8
Felejtsük el az egészet.
Előzmény: vidmar (6)
JAn Creative Commons License 1999.11.17 0 0 7
Szia Vidmar,

bár már elsirattad a topicot, én hozzászólnék.
Igaz, nem új filmet láttam (Boca a Boca) - már megy egy ideje, de most jutottam el rá. Én kifejezetten kellemesen csalódtam, barátommal együtt mindketten jól szórakoztunk. (Pedig eredetileg nem is ezt akartuk megnézni)
Te a Mararían kívül láttad valamelyik filmet? Melyiket ajánlanád?

Üdv,

JAn

Előzmény: vidmar (4)
vidmar Creative Commons License 1999.11.17 0 0 6
A helyzet az, hogy én is csak azt az egyet láttam, ezért lettem volna kíváncsi egyéb élménybeszámolókra. :)))
cornelius Creative Commons License 1999.11.17 0 0 5
Na, és láttál valami normálisat?
Előzmény: vidmar (4)
vidmar Creative Commons License 1999.11.17 0 0 4
Nem hittem volna, hogy ilyen óriási tolongás lesz a témában... No sebaj.
A Spanyol filmhét már lement, a topic meg már előtte elhunyt.
Minden jót és ennél sikeresebb topicokat kívánok mindenkinek. A viszontlátásra.
cornelius Creative Commons License 1999.11.12 0 0 3
Oké, az elkülönítésről nem tudtam, de azért kiváncsian várom, lesz-e akár egy fél nézhető film is, és van most holland filmhét is, meg mexikói filmhét, én egy jófilm hétre várok, de erősen.
Előzmény: vidmar (2)
vidmar Creative Commons License 1999.11.12 0 0 2
Annyira azért nem súlyos a helyzet. Egyrészt így is bemutatnak hat új filmet, másrészt nem hiszem hogy nagy baj behozni
ezeket egy kalap alá a régebben bemutatott dolgokkal – főleg hogy azok jól elkülönülve, más teremben láthatóak.
cornelius Creative Commons License 1999.11.12 0 0 1
Ez a program annyira hitvány, olyan semmi, hogy szégyellem magam, pedig nem is vagyok egy spanyol film rajongó, sőt, hogy őszinte legyek, utálom a mai spanyol filmet, de nagyon, Almodovart legfőképpen, könyörgöm, miért kell két már száz éve bemutatott filmet vetíteni tőle?
Előzmény: vidmar (-)
vidmar Creative Commons License 1999.11.12 0 0 0
Bár magunkat nem szokás nullázni, én mégis közölném, hogy szinte 0-át kell menni ahhoz,
hogy az ember eljusson Almodóvártól Sauráig.
vidmar Creative Commons License 1999.11.12 0 0 topiknyitó
Tegnap kezdődőtt el a Spanyol filmhét a Művész Moziban. A megnyítón jelen volt az elsőként leadandó film
rendezője is. A Mararía egy velős melodráma, gyönyörűen volt fényképezve, mégis valahogy nekem nem igazán tetszett.
Kérek mindenkit, ki ott tartózkódik majdan valamelyik filmen, írja meg véleményét azzal kapcsolatban.

A műsorról információ a Művész Mozi honlapján található, valamint olvasható a PestiEst-nél is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!