Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 33
Nem, de rahagyom...=O)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 32
Khm.... ismerd be... most sincs igazad:)))
Előzmény: Zsoldos (31)
Zsoldos Creative Commons License 2002.03.08 0 0 31
Szívesen beismerném, de ehhez az kéne, hogy legalább egyszer ne nekem legyen igazam.
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.08 0 0 30
Bevallom, nekem soha nem okozott gondot beismerni, hogy tevedtem... csak az a bibi, hogy ehhez a masiknak eloszor meg kel engem gyoznie arrol, hogy tenyleg nincs igazam...jjjoooo...ez ertelmes ervekkel eleg konnyen szokott menni. De olyankor miert ne ismernem be, hogy nincs igazam? Ebbol is tanul az ember... vagy nem?
Recece98 Creative Commons License 2002.03.08 0 0 28
igen,
de csak ha legalabb masik 2 megoldast mutatnak
madám sosa Creative Commons License 2001.02.04 0 0 27
nem, szerintem éppen attól lesz nagyobb, de a többség erre képtelen.
Mióta megnyitottam ezt a topikot, be-benézek néha a politika fórumba, ami részben hű mása a nagypolitikának, részben pedig a kicsinyesség és az emberi butaság kiváló mintája.
Előzmény: Zs4zet (26)
Zs4zet Creative Commons License 1999.11.14 0 0 26
Miért, attól valaki "kisebb" lesz, ha beismeri, hogy tévedett???
És milyen az önbecsülése, ha ragaszkodik a tévedéséhez?
SZVSZ ragaszkodni egy tévedéshez (miután már tudja, hogy az) gerinctelenség... (esetleg, aki morálisan túl hajlékony nevezheti gyengeségnek is...)
Zs4zet.
kaviat Creative Commons License 1999.11.14 0 0 25
beismerem : nincs igazam...

.kav]4t

alejandro_magno Creative Commons License 1999.11.14 0 0 24
Soha nem ismerem be, ha nincs igazam!
De most hazudtam ...
Nójika Creative Commons License 1999.11.13 0 0 23
Épp ma tettem ezt meg, és igen jó érzés volt, hogy kibékütünk egyik barátnőmmel, miután pénteken igencsak összeszólalkoztunk.
Ha tényleg én voltam a hibás, ha tényleg én tévedtem, minden gond nélkül beismerem, hisz bárki hibázhat. HA viszont nem az én hibám, és rá akarnak venni, hogy bánjam meg, ezt nagyon nem szoktam birni, tűrni, és, főleg, megtenni.
Ha soha senki nem vállalná fel a tévedéseit, senkinek nem lennének barátai..
Josslain Bau-Mont Creative Commons License 1999.11.12 0 0 22
Csak olyan van!
Előzmény: Alonso Mosley (21)
Alonso Mosley Creative Commons License 1999.11.12 0 0 21
Van olyan ember, akinek nincs mindig igaza?
Josslain Bau-Mont Creative Commons License 1999.11.12 0 0 20
Én azt hiszem magamról, hogy minig elismerem, ha tévedtem. Az esetek többségében bocsánatot is szoktam kérni érte. Sőt! Gyakran hibázok is, mint mindenki más. Másokkal ellentétben én mindig elismerem, ha hibáztam és rendszerint bocsánatot is kére érte. Én azt gondolom, hogy ez egy szint, ahová el lehet jutni. Emellett ne képzeljétek, hogy büszke vagyok magamra: jut minden jó tulajdonságomra vagy 3-4 rossz. Bocsánatot kérek értük!
flyOrDie Creative Commons License 1999.11.11 0 0 19
Ez a "beismerem" szó nem tetszik, mert mintha valamit szégyellnem kellene. Az "elismerem" szerintem jobb... Szóval azonnal elismerem, hogyha a másiknak igaza van, sőt azt is, ha csak valami halovány igazságot látok a véleményében. Többnyire direkt keresem, hogy mi az, amelyben egyet érthetek a másikkal. Így konstruktívabb lesz a beszélgetés.

Belegondolva, elyen "elismeremből" szerintem naponta van egy-kettő, úgyhogy az elmúlt hónapban mondjuk 45-ször, de ezek apróságok, lehet hogy te csak a durvább dolgokra gondolsz.

Zeusz Creative Commons License 1999.11.11 0 0 18
Igen, beismerem.

Veszteni elvegre tudni kell. Egyszer nekem van igazam, egyszer a masiknak. Ez igy mukodik, igy van csak harmonia.

Az mas kerdes, hogy meg kell gyozni engem a masiknak az O igazarol, ami nem egyszeru.
De ha megtortenik, akkor igazat adok neki.
Mindig.

Törölt nick Creative Commons License 1999.11.11 0 0 17
Igen, be.
Szulamit Creative Commons License 1999.11.11 0 0 15
:-)
Örülök - úgy érzem hozzám csatlakoztál!
S bennem, mint rókában nem is csalatkoztál!
:-))))
Előzmény: gargoyle (13)
borka Creative Commons License 1999.11.11 0 0 14
Mindig beismerem, ha tévedtem valamiben. Persze akkor egy kicsit gáz, ha előtte "véres" vitába szálltam a témában, és csak később derült ki, hogy nem volt igazam. De akkor is beismerem, és egy jót nevetek. Szerintem minden ember tévedhet, és ezt tényleg így is fogom fel. Persze azért elvárom másoktól is, hogy ők is ismerjék be tévedésüket....ez pedig nem mindig jön be.
gargoyle Creative Commons License 1999.11.11 0 0 13
én mindig azt hiszem, hogy nekem van igazam, de ha nincs is, mindig úgy próbálok belőle kijönni, hogy némi csűrés csavarás árán úgy tűnjön mintha legalább egy picit mégiscsak igazam lenne.....nem tehetek róla, olyan ez mint a kábszer
PRAETORIANUS Creative Commons License 1999.11.11 0 0 12
Be
Syrax Creative Commons License 1999.11.11 0 0 11
természetes...
Nehogy valaki mezogazdasagi vonatkozasokat keressen:)
Előzmény: Syrax (10)
Syrax Creative Commons License 1999.11.11 0 0 10
A 'masik'. Gondolom foleg az ember parjarol van itt szo. 'Neki' kulonosen joleshet egy ilyen bocsanatkeres,ellenben akarki massal - "fonok,tanar,vagy ormester". Nehezen kepzelnem el,ha masvalakitol kene bocsanatot kernem. Egyszeruen nem lenne termesztes...
Előzmény: MAMAhal (8)
rice Creative Commons License 1999.11.11 0 0 9
Az attól függ kinek kell bevallanom:-))))
MAMAhal Creative Commons License 1999.11.11 0 0 8
Nem hiszem, hogy ez a dolog férfiakra inkább igaz lenne.
Ha meg vagyok róla győződve, hogy igazam van, akkor én körömszakadtáig védem magam, ill. az ügyemet.
Persze, ha valaki olyan ügyes, hogy meg tud győzni észérvekkel, akkor beismerem, ha tévedek.De bocsánatot kérni - így szó szerint - utálok, szívesebben mondom azt hogy sajnálom, tévedtem.
Tényleg követtetek el már olyan bakit, amiért a másik szerint bocsánatot kellett volna kérnetek?
Szulamit Creative Commons License 1999.11.11 0 0 6
Szívesebben írnám ide azt hogy igen,
de mivel, hogy mégse, (nem visz rá a szívem)
A nagy beismerés - nékem túl nagy próba
ezer úton szököm - előle, mint róka...
kisvacak Creative Commons License 1999.11.11 0 0 5
Az attól függ. Fiúkkal szemben mindig nekem van igazam;-)
Ha komolyan akarok válaszolni - miért is ne akarnék - akkor azt kell mondanom: ezzel nálam nincs gond.
Ha őszintén akarok válaszolni, akkor azt mondom: bizony vannak olyan viták ahol az elvi meggyőződések olyan szinten állnak egymással szemben, hogy nem lehet beismerni, mert nincs mit beismeri. (Most nem olyan dolgokra gondolok mint: Drágám mennyiben is került ez a kabát? 13 ezer. Nem, nem drágám rosszul emléxel, stb. Ilyen esetben persze, hogy bevalljuk, hogy nem mi emléxül jól.??)
A megoldás: nem kell kisvacakkak vitatkozni:-O
kv.
Előzmény: madám sosa (-)
Gyötör Creative Commons License 1999.11.11 0 0 4
Az esetek nagy százalékában nincs rá szükség, mert ugye.. :-)
Egyébként meglehetős nehezen, de beismerem.
Ebben a hónapban min. már egyszer történt velem ilyen. :-)))
Syrax Creative Commons License 1999.11.11 0 0 3
A legtobben tenyleg nem mondjak. En kivetel vagyok akkor,mert az elmult 1 evben pontosan 2-szer ismertem el (tehat _ismertem el_ :) ) nonemu elott. Haveroknak eleg a "Ja,tenyleg!" ,de pl. egy baratnonek komolyabbak az ilyeten elvarasai is...
MuzX Creative Commons License 1999.11.11 0 0 2
Hmmm... hát nem mindig sikerül ilyenre rávennem magam. Attól függ, mennyire sérti az önérzetemet a dolog...

De mi ez a diszkrimináció, hogy "a legtöbb férfi"? Mintha a nôk aztán jobbak lennének ilyen szempontból... ne mondd már, hogy éppen ez tipikus férfitulajdonság!

Előzmény: madám sosa (-)
vivijúú Creative Commons License 1999.11.11 0 0 1
Igazából nem tudom, mert ilyen még nem fordult elő velem. Asszem gond nélkül és rögtön beismerném.
:-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!