Keresés

Részletes keresés

Seven Creative Commons License 2000.01.20 0 0 12
Nekem is 14 400-es sebességgel ment a telefonvonalam. A hibabejelentőben azonnal korrekt módon intézkedtek: kicserélték a kártyát. A központos azt is megmondta őszintén, hogy max. 48 000 körül bírja a rendszer. Nem a 1212-t kell hívni, hanem a hibabejelentőt.
Előzmény: lanlaf (10)
pancho Creative Commons License 2000.01.19 0 0 11
nem offshore cég, itthon adózik (a Malév egy része offshore, pl. a 767-esek tulajdonosa)
azért tartják fenn a monopóliumát, mert ezt ígérték -szerződésben - a Deutsche Telekomnak (nem a Tomika tesója) meg az Ameritechnek, mikor megvették a cég 33%át (azóta 67-et)
a többit én se tudom, de ha egy cég ugyanennyiért bejönne az országba, már mennék is át, mert ilyen tahó társaságnál inkább nem maradok, ha választani lehet. sikerült magukat jól megutáltatni egy országgal.
lanlaf Creative Commons License 2000.01.19 0 0 10
kérdeznék egy pár dolgot...

- Igaz-e, hogy a Matáv off-shore cég, azaz valami adóparadcsomban adózik, és nem Magyarországon?

- Miért nem oldják már fel a Matáv monopóliumát? Mindenki ezt szeretné, miért kell fenntartani?

- A Matáv tudtommal nagyon nyereséges cég, minden évben nagy nyereséget realizál. Miért emel akkor árat? Nem inkább árcsökkentésen kéne törje a fejét? A válasz az, hogy azért emeli, mert megteheti, mert monopólium.

- Nem tudom hogyan kalkulálták a százalékos áremelkedés nagyságát... a percdíjak csökkenése minimális, a havi előfizetési díj emelése viszont nagyon nagy... Ha nem lenne monopólium, most hányan mennének át másik (olcsóbb) telefonszolgáltatóhoz? Gondolom sokan. De nem tehetjük, a monopólium miatt.

- A TV-ben miért mondták, hogy jól járnak az internetezők? Ez baromság. Én eddig is a 150 Ft-os kedvezmény miatt fizettem "csak" havi 6000-7000 Ft telefonszámlát, miközben havi 30000-40000 Ft kedvezményt kaptam a Matávtól (innen látszik, milyen nagyon drága Magyarországon telefonálni...) Tehát a 150 Ft-os kedvezmény marad, és havonta pont annyivel fogok többet fizetni, amennyivel felemelték a havi előfizetési dijakat.... tehát nem járunk jól.
- Miért "hazudják" azt a TV-ben, hogy csak valami 3-4 %-os az áremelés? Ld az előző kérdéseket. A kisnyugdíjasokon kivül, akik a kiscsomagba mennek, mindenki többet fog fizetni, a percdijak csökkenése jelentéktelen.

- Mit tenne a Matáv, ha a magas árak miatt tiltakozásul sokan lemondanák a telefonelőfizetésüket??? Akkor jól hopponmaradnának a megemelt havidíjaikkal... azért emelik ugyanis a havidíjat, mert az biztos bevételi forrás, miközben a magas percdíjak miatt az emberek keveset telefonálnak... A helyes stratégia persze a jelentős árcsökkentés, és a forgalom növelése volna az áremelések helyett.

- Én tehát nem értek egyet a Matáv politikájával. Szerintem a Matáv jó úton halad, hogy az egész szolgáltatási területén az összes előfizetője megutálja, és ha végre vége lesz a monodóliumnak, mindenki másik szolgáltatóhoz akarjon menni.

A lenti hozzászólásokról. Én átköttettem a telefonom a hagyományos analóg központről digitális központra, előtte 33600-tal működött csak, most 40000 körül konnektál, nyertem tehát 1 kilobyte-ot másodpercenként, az átkötés díja pedig ezer forintos nagyságrendbe tartozik. Javaslom mindenkinek, aki még analóg központon van, és a matáv hajlandó átkötni.

Jó volna a fenti kérdéseket feltenni a Matáv egy vezetőjének, ill. a kormány képviselőjének.

icecube Creative Commons License 1999.11.12 0 0 9
Kedves Optim,

amit irtal, az finoman szolva baromsag.

Udv
ice

Előzmény: optim (-)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 1999.11.12 0 0 8
optim!

Ismétlés a dudás anyja: Honnan veszed a sebességkorlátozást? A MATÁVnet oldalán mindenütt 56 k-val képes fogadni a PSTN csatlakozást, ez tutti.

Előzmény: optim (-)
Ali Ben de Kinn Is Creative Commons License 1999.11.12 0 0 7
Egy az egyben ugyanaz. Ma reggel kötöttek át fizikai érpárra (előtte PCM elosztóra volt kötve).
Tényleg sokkal tisztább, szárazabb ez az érzés, még a nehéz napokon is.
Jelszó: fizikai érpár.
Előzmény: enginer (5)
pancho Creative Commons License 1999.11.12 0 0 6
izé... 36 000 helyett természetesen 33 600
Előzmény: pancho (4)
enginer Creative Commons License 1999.11.11 0 0 5
Nálam 33200 volt a maximális csatlakozás modemcsere után is!!!
Betelefonáltam az 1212-re, hogy "INTERNETEZÉSRE HASZNÁLOM A VONALAT" és láss csodát 5 perc múlva kikapcsolták a telefonomat. Se tárcsahang, se kicsengés.
Este az utcaifülkéből ismét felhivtam az 1212-t és közöltem a tényállást. Felírták a bejelentést és közölték "Holnap délután kiküldünk 1 müszerészt". Másnap délben csöng a telefon és a MATÁVMÜSZERÉSZ érdeklődött, hogy mi a gondom. :-((
Elmagyaráztam neki is, de csak annyit mondott, hogy eddig vonalsokszorozón voltam és tegnap átkötöttek rendes vonalra, viszont azt nemérti hogy miért nemvolt vonalam. Azóta stabil 48000-es kapcsolataim vannak. Csak néha van olyanom, hogy amig benem telefonálok (az utcáról) az 1212-re addig se vonal, se kicsengés, de ez csak havonta max 2-3nap.
MATÁV RULEZ!!!!
pancho Creative Commons License 1999.11.11 0 0 4
Digitális vonalak még nem nagon vannak, az ISDN-t, X.25-öt stb. kivéve. A normál vonalak analógok, max. digitális központra csatlakoznak, és ált. 36 000 kb/s sebességgel mennek, néhányuk, amelyik tudja a V.90 szabványt, az 56 600-zal (elméletben).
A 14400-as vonalnál valami gond van, jelentse be az ismerősöd a Matáv hibabejelentőjénél. Sok disznóságot el tudok róluk képzelni (dolgoztam ott, bár nem közvetlen műszaki témákban), de ezt nem. Budapesten már mindegyik vonalnak tudnia kell a 36 000 kb/s-t.
division by zero Creative Commons License 1999.11.10 0 0 3
tényleg, egy ismerősöm kért társvonalat, azon csak 14400-el megy a net! a másikon megy 48000-el is...
Egyorru Creative Commons License 1999.11.10 0 0 2
Nálam már korlátozta eddig is rendesen :(
Előzmény: optim (-)
hightower Creative Commons License 1999.11.10 0 0 1
Honnan veszed ezt a zegészet?
Előzmény: optim (-)
nyman Creative Commons License 1999.11.10 0 0 0
0 bit=0 Ft
Előzmény: optim (-)
optim Creative Commons License 1999.11.10 0 0 topiknyitó
Digitális vonalakon a Matáv korlátozza az internetes forgalmazások sebességét. Azt reméli így többenm fizetnek elő ISDN-re.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!