Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 3 napja 0 0 15872

Ez így szokott lenni. (Nálunk is ez van.) Vagy megelégszel a langymeleg vízzel, és maradsz, vagy keresel másikat. Én sem mozdultam, mert a jó munkahelyi légkört elég sokra tartom, és itt az van. Viszont hónapok óta keresünk embert az ősszel nyugdíjba ment kolléga helyett, de azért a pénzért, amit feldobott a HR, nem találunk. Lassan azért nekik is leesett a tantusz, és elkezdték emelgetni az ajánlott bért, most talán lesz valaki. De ebből meg borítékolható a bérfeszültség, úgyhogy lehet, hogy nekünk is "leesik" valami.

Előzmény: Jahno (15871)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 15871

Képletesen elégedetlenkedni sem kell, van kérdőív, felmérés, értékelés úgy kb. 3 alkalommal, ez annak a része. Aztán van ahol a főnök megmondja a frankót, hogy skacok, a szoksásos van, odafentről azt mondták, hogy most nem fér bele a keretbe. Vagy a cégen belül a legnagyobb emelés is annyira minimális, ami említésre sem méltó. De még mindig nem az értékről, hanem az emelésről van szó (:-

Előzmény: W_B (15870)

W_B Creative Commons License 4 napja 0 0 15870

Nézd, béremalés alapból nem jár.

Adható.

Ha a munkavállaló elégedetlen, akkor első körben érdemes a munkáltatójánál jelezni; akár csak bemenni a főnökhöz, és megkérdezni, hogy mire számíthat.

Ha jól teljesít, akkor fel lehet ezt is érvként hozni.

Sokszor már ez az első pont elmarad, nem szólnak hanem várják a csodát, meg háborognak a netes fórumokban.

Ha végképp nem tudnak dűlőre jutni, akkor keresni kell másik helyet.

Ha nincs, akkor el kell fogadni, hogy ez a hely a lehető legjobb, ennyi az értéked a munkaerőpiacon.

Előzmény: Jahno (15869)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 15869

Ott sem tudja mi lesz a körülmény, az emelés és amúgy ugyanennyit kapna? Én most 3szor megcsináltam, jelenleg kevesebbet is keresek, mint amivel hárommal ezelőtt kezdtem :-D Egy persze nem mérvadó, de pár céget és kollégákat kifaggatva ez nem olyan egyszerű, meg az sem, hogy pont most pont Neked majd minden sarkon lesz melóhely. Mellettem idén páran felmondtak, van aki erőből, van aki tudatosabban, aztán sokan kisebb-nagyobb vergődés után még vissza is jöttek. Aztán négy cégnél az is előfordult, hogy valamelyik nagyobb arc kivált, saját céget csinált, 100-300 főseket és az előzőtől hordja el az emebreket. Meg ezek kombinációi, de azt nem lehet kijelenteni, hogy csak úgy több pénzért hirtelen le lehetne lépni bárhonnan. Szóval persze, keresni lehet, fotelből is érteni, aztán mikor mutatni kellene három konkrét példát akkor menne a hümmögés, mert nem az én dolgom és nem kaparom ki másnak a gesztenyét. Esetemben 2 éve pld. a leglkisebb és legnagyobb ajánlat közt eleve több, mint 5x szorzó állt, írásos ajánlatok nagyjából -20%-tól indultak, amikor nem is tudták mennyivel esnék be, csak "ez az ajánlatunk". Ez másnál nyilván a képességek és lehetőségek szerint szűkebb sávot, jóval kisebb számokat jelent. Elmúlt 5 évben pár melóhelyen így vagy amúgy megfordultam, 500-1000+ fős cégek, ahol teljesen általános volt legalább a cég nagy részének nem túl látványosan emelni. Oszt ott dőlt a külföldi tőke, verseny szektor, EU-s pénzek, támogatás, befektetés, nagyzene.

Előzmény: W_B (15868)
W_B Creative Commons License 4 napja -1 0 15868

Ha neki ez nem megfelelő, akkor keressen másik munkahelyet.

Mi tartja vissza?

Előzmény: Jahno (15867)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 15867
És mit csináljon, toporzékoljon? Nem mondom azt, hogy esetünkben pár kolléga nem tudott átmenni több lecsóért más helyre, de általában nem ez a jellemző.
Előzmény: W_B (15866)
W_B Creative Commons License 4 napja 0 0 15866

Ehhez ketten kellenek:

1.) a munkaadó, aki kevés fizut ad;

2.) a munkavállaló, aki ennyi fizuért hajlandó dolgozni.

Az, hogy te még ott dolgozol, annak ellenére hogy nem emelt, ez őt igazolja.

Előzmény: jógás44 (15863)
Jahno Creative Commons License 4 napja 0 0 15865
Sőt, őt ismerős cégnek hagyják elmenni, mert jön olcsóbb, vagy két pozícióra egy, vagy papíron alacsonyabb a beosztás, de magasabb szintű munkát kell végeznie. Szerintem ez mindenhol így van.
Előzmény: jógás44 (15863)
Replay Creative Commons License 4 napja 0 1 15864

Nem kell vele foglalkozni. Havonta idejön egy új nickkel és leírja ugyanazt és hiába írnak neki bármit, mindig van ellenvetése.

Csak azokat sajnálom, akik tényleg rászánják a szaktudásukat ebben a fórumban és komolyan veszik és adnak tanácsokat.

És nem csak itt trollkodik, hanem az nlc-n és a gyakorikérdéseken is (ott már csak úgy hívják, hogy munkaügyi troll).

Nem is értem mi az értelme ennek. Mindenki azt tanácsolja a végén, hogy keressen másik munkahelyet, de valamiért ez így kényelmes vagy kamu az egész. (A pár hozzászólással korábbi téma, hogy a kolleganőjét kiléptették a tudta nélkül, szintén ugyanő.)

Előzmény: Garfield007 (15862)
jógás44 Creative Commons License 4 napja 0 1 15863

„Akkor ezért nem emelik a béreket. Hülye lenne...“

Tehát szerinted azért nem emelnek mert az emberek helyben maradnak nem mennek el?
Hát tévedsz. Őrületes a fluktuáció állandó a hiány. AZ egy dolog hogy ÉN a helyemen vagyok 4 éve de ez nagyon kevesekről mondható el. Most vettek fel okt elején pár új embert. Már egyik sincs itt.
Szóval nekem úgy tűnik nem igazán van összefüggés  a nem emelés és az elmenetel között. Mert lám sokan elmennek-és? emelnek nekik hogy maradjanak? Nem. Menjenek. Miközben lassan összeomlik a hely az emberhiány miatt.
Az állandó hiány józan logika alapján azt kéne eredményezze hogy a cég emeléssel igyekszik elejét venni a fogyásnak (mert mi van ha akkora lesz a fogyás hogy leáll az egész szarság).
De nem. Nem emelnek akkor se. Inkább menjen mindenki majd bezárunk (elhangzott a főnöktől) de akkor se emelünk.

Logika ebben? Én nem látok.

Előzmény: Garfield007 (15862)
Garfield007 Creative Commons License 5 napja -1 0 15862

Budapesten 4 éve dolgozol egy helyen, emelés nélkül? Akkor ezért nem emelik a béreket. Hülye lenne...

Megfejtettük.

Előzmény: jógás44 (15860)
Jahno Creative Commons License 5 napja 0 0 15861

Én teljesen általánosnak látom, vagy olyan minimáis, hogy jajj. Persze ezt hivatalosan nem lehet tudni, mert kollégák és ismeretlen harmadik céges dolgozók fizuját sem tudhatod, de az mindig kiderül, hogy emeltek-e vagy sem. Akad ahol negyed éves/éves jutalékok is voltak, aztán a nem emelés mellé ezek is megszűntek de hirtelen. Multinál is valaki az óceán másik végén számolja ki, hogy ha a vezető alatt van 26 ember, akkor kinek mekkora arányban emelhet, de ahogy pár helyről hallottam a kocsmában, legalább fele esik bele a semmit nem emelünk, max. minimál inflációs kategóriába.

Előzmény: jógás44 (15860)
jógás44 Creative Commons License 5 napja 0 0 15860

Mennyire szokásos manapság a több évet meghaladó mindenféle béremelés nélküli munkáltatás manapság?

Nem munkajogi kérdés de nem tudom hova tenni.
A jelen fórum tagjai talán nálam jobban rálátnak a mai munkaerőpőiacra.
A kérdésem az lenne. A csapból is az folyik hogy emelkednek a bérek (meg az árak) és bérrobbanás és így emelnek úgy emelnek és dübörög a gazdaság stb. Ennek egy része persze üres politikai maszlag semmi több.
De akkor is kérdezem mennyire szokásos az manapság hogy egy munkahelyen 4-5 év után sem emelnek semmit? De szó szerint semmit még inflációkövetőt sem adnak-egy fillért se.
Felvettek 2015ben adott bérrel ma is annyit kapok egy forinttal se többet. Ez 4 év. ÉS már bejelentették hogy 20ban sem számíthatunk semmire (az már 5 év).
Ez így mennyire szokásos szitu manapság?
Főleg úgy hogy a bérek olyan bruttó 200 körül (inkább alatta) vannak ez mapapság még nettóban se lenne nagy szám. És Budapest, nem Mucsaröcsöge ez is fontos.

Köszönöm a véleményeket

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.01 0 0 15859

Ezen a ponton tud megbukni a trükközés. Akár okirathamisítás is felmerülhet a csalás és költségvetési csalás mellé.
Itt kiemelten igaz, hogy a hazug embert könnyeb utolérni mint a sánta kutyát. Még mindig megéri?

Előzmény: W_B (15855)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.12.01 0 0 15858

A Ptk. szerint az a szerződés, amelyet jogszabály által elérni kívánt hatás megkerülésére kötöttek semmis (tilos szerződés).

Számomra már csak az a kérdés, hogy melyik jogszabályi rendelkezést kerüli meg a szerződés...

Az írásbeli utasítás vagy a két tanú meg arról szólna, hogy kötelezővé tették a számodra a tanfolyam elvégzését -- ha ezt állítod, nem árt, ha tudod bizonyítani is.

Előzmény: nyári nap (15851)
zsanna Creative Commons License 2019.12.01 0 0 15857

Ó,hogyne. Ahogy ezt Te elképzeled....

Egy 15 fős cégnél ez az elmélet így, ebben a formában nem igazán működőképes... 

Logikailag sem stimmel. Miért pont most, sok év után játszanák ezt el? Egyáltalán nem életszerű. Ha már valaki variál, akkor azt új belépőkkel teszi. 

Előzmény: burikol (15854)
W_B Creative Commons License 2019.11.30 0 0 15856

Plusz érdekes, hogy hogy utaltak neki bért, bérszámfejtés nélkül.. megnézhetné pl. a folyószámla kivonatot, hogy milyen jogcímen kapta a havi fizut. XXX havi munkabér?

Szóval ennek hamar utána lehet járni.

Előzmény: xemotesu (15852)
W_B Creative Commons License 2019.11.30 0 1 15855

Tiszta kommunikáció: rá kell kérdezni az ügyvezetőnél.

Eleve egy 5 éves munkaviszony megszüntetéséhez is kell "valami", felmondás, közös megegyezés, stb.

Írd majd meg, hogy mit mondott az ügyvezető.

burikol Creative Commons License 2019.11.30 0 0 15854

"Cégnek haszna nem igazán származik belőle"

?? Hogyne származna!!

Anyám borogass!!

Ha nincs bejelentve mennyi is a munkáltatói járulék? 0 ft. Na ezt máris spórolja. Havi szinten.

Egy...

Kettő.

Van egy bruttó bér. Ebből levonnak tb szja stb.... na most ha a cég átveri a  melósát be sincs jelentve de vonja a bruttó bérből a dolgokat akkor ezek a levonások hova is tűnnek ? A főnök zsebébe talán?

PÉLDA.

Van egy bruttó 250-es bér, ez nettó 170 lenne (pl) és a melósnak azt hazudom be van jelentve.... és levonom a 250ből a 80-at (TB SZJA Stb) majd adok neki 170 nettót , de nem fizetem be sehova mert be sincs jelentve az ürge.... és akkor hova lesz a havi 80? A főnök zsebébe..

Na?

Tán nem így van?

Előzmény: zsanna (15853)
zsanna Creative Commons License 2019.11.30 0 1 15853

Ennek így valóban semmi értelme. Cégnek haszna nem igazán származik belőle... Ahogy írod, az illető továbbra is ott dolgozott. Ez így fekete-foglalkoztatás, sokkal de sokkal több büntetés figyel be, ha netán ellenőrök toppannak be.  És bármikor bárhova betoppanhatnak. Nem csak a boltokat és az építőipart ellenőrzik. 

De azért eléggé fura egy történet.  Külsős könyvelő cég van? Nem lehet, hogy valami infó félre-siklott??

xemotesu Creative Commons License 2019.11.30 0 0 15852

Mi a jó a cégnek egy nyugdíj előtt állót kijelenteni hónapokra? Nettó szemétség vagy más oka is van?
Talán ezen a fórumon kapok értelmes választ.

Évek óta dolgozik itt egy nő, nem túl eszes nem túl okos-egyszerű mint a bot (takarítónő).
Hamarosan eléri a nyugdíjkorhatárt, és megegyezik (szóban ) a főnökkel hogy nyugdíj után is marad és csinálja amit eddig.
Be van jelentve, nem feketemeló.
És ahogy eljön a várható nyugdíjazás elkezdi az ügyét intézni a nyugdíjfolyósítónál ami könnyűnek ígérkezik mert m inden papírja megvan ráadásul az utóbbi 5 évben csak egy helyen dolgozott (itt). De kiderül az egyeztetésnél hogy gebasz van: márciustól nincs nyoma a bejelentésének. Kijelentették a munkahelyén. Neki márciustól papíron nincs állása (miközben persze dolgozik folyamatosan).
És de érdekes a főnökkel folyatott megbeszélés megállapodás arról hogy nyugdíj után is marad épp márciusban volt. Vagyis a főnök ezt letárgyalta vele, aztán kijelentette őt sutyiban és nem is szólt. (kis cég, 15 fős)

A kérdésem csak annyi: ezzel az egésszel a cég mit nyert? Miért tették meg?
Mert azt sejthették hogy úgyis kiderül méghozzá nagyon záros időn belül.
Ki is derült.

De akkor miről szólt ez az egész? Nettó szemétség és kész?

nyári nap Creative Commons License 2019.11.24 0 0 15851

Aláírtam a tanulmányi szerződést, viszont hallottam olyan verziót, hogy hiába van aláírva, mivel maga az eljárás alaptörvénybe ütköző, így a szerződés semmisnek tekinthető. De nem vagyok benne biztos, hogy ez igaz.

Írásbeli utasítást mihez kellett volna kérnem? Ahhoz, hogy a munkáltatóm utasít a tanfolyam elvégzésére?

A két tanú mihez kellett volna?

Előzmény: ÁsítóSárkány (15850)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.23 0 0 15850

Kértél írásbeli utasítást, vagy van legalább két tanú? Aláírtál szerződést?

Előzmény: nyári nap (15849)
nyári nap Creative Commons License 2019.11.23 0 0 15849

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a munkáltatóm kötelezett egy tanfolyam elvégzésére, jogszerű-e, hogy tanulmányi szerződést kötött velem?

Vannak, akik azt mondják, hogy nem, viszont ők nem jogászok, de más - szintén nem jogász - ismerősök remekül tudnak érvelni az ellenkezője mellett is. Cikkeket is találtam pro és kontra, szóval teljes a zavar...

Ha szükség van egyéb infóra, kérdezzetek nyugodtan!

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.11.17 0 0 15848

Az előző válasz után annyit tennék hozzá, hogy az Mt. alapján az elévülés 3 év.

Vigyázat, az új Ptk. rendesen megkavarta az elévülés számolását!

Mindenesetre, ha találsz új munkahelyet, akkor már nincs vesztenivalód és simán választhatod a jogi utat, akár évekre visszamenőleg.

Jó kérdés, hogy a fentieket végiggondolták-e... szép kockázatot vállaltak be.

Előzmény: tea2222 (15846)
Zeki_ Creative Commons License 2019.11.17 0 0 15847

Hagyd ott őket, mert még 30 év múlva is megsz.patnak ezzel a dumával.

Tudom, nehéz, ha bizonyos életkor felett vagy, meg nem olyan a környék, hogy potyogjanak az állásajánlatok.

Én is ezzel szívok, megy vissza a bruttóm...  csaknem tudok hova lelépni.

Előzmény: tea2222 (15846)
tea2222 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 15846

Bértáblás emelés oda nem adása esetén mit lehet tenni?

Nem sok reményem van a választ illetően, de azért feldobom kérdésbe. Olyan cégnél vagyok amely ugyan sima Mt alatt foglalkoztat és nem Kjt stb alatt, de van egy saját bértáblája aszerint fizet (közalk bértábla mintájára). A táblában vannak kategóriák és abban 3 évente automatikusan lépdel az ember, semmi egyéb nem kell hozzá, ma belépek eltelik 3 év-lépek, eltelik 6 év-lépek. És persze a lépcsők egyre magasabb bérezésűek.
Mindez a szerződésben is benne van.
Rövid leszek: én 16 nyarán léptem volna Kat2-be, de nem léptettek, majd 19 nyarán léptem volna Kat3ba-de nem léptettek. Az ok evidens a főnök meg is mondta-nem léptet mert az a cégnek pénz lenne, s én annyit nem érek nekik. A több évvel ezelőtti béremet kapom most is, megmondták, annyit megérek, többet nem. Nem is fognak léptetni.
A szerződésre annyit mondtak (idézem szó szerint): vidd bíróságra az ügyet, ha ki akarod rúgatni magad.
Ebben a helyzetben nekem reáélis cselekvési lehetőségem jól gondolom hogy nulla?
Mert kirúgatni nem akarom magam, ezért bíróságra nem vihetem-akkor az ügy lezárva?

Köszönöm

ekol Creative Commons License 2019.11.06 0 0 15845

Sziasztok!

Szeretném kérdezni Tőletek vagy akinek a szakterületébe vág az alábbi kérdésemet, problémámat .

Álláskeresőként regisztráltam magam 2018.Októberében, azt megelőzően folyamatosan éveken át munkaviszonyban voltam. Az illetékes Kormányhivatal megállapította az álláskeresési járadékot 90 nap, meg is kaptam ami 2019. Januárjában járt. Ezt követően maradtam regisztrálva, de a rendelkezésre állási támogatást nem kívántam igénybe venni. Idén Júniustól 4 hónapon át dolgoztam, majd OKtóber 16.án ismét regisztráltam magam álláskeresőként.

De már álláskeresési járadékra nem vagyok jogosult mert a kérelem benyújtásától számítva 3 év átlagából nem jön ki 360 nap munkaviszony.

Szerintetek jól számolták ki? Jelenleg is álláskereső vagyok és ha egy képzésen vennék részt akkor járna támogatás a képzés idejére vagy attól is elesnék?

Köszönöm előre is a válaszokat.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.10.28 0 0 15844

Ez ïgy elsőre elég furcsának hangzik. Nagyon szeretnék, ha a korábban alkalmatlannak talált kolléga tovább dolgozna?

Mindenesetre akár rosszhiszeműség is felmerülhet, ha menetközben semmi más kommunikáció nem volt, és most meg le akarják verni a sarat, hogy miért nem ment be dolgozni...

Előzmény: panzergeneral (15841)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.10.28 0 0 15843

Ez jóval inkább megint általános emberi történet elsősorban, mintsem jogi.

Jogi oldalról vannak bizonyos szűk, védett csoportok (pl. szülésről, kisgyermek nevelésből visszatérők) akiket nem érhet negatïv diszkrimináció...
Egyébként jogilag nehéz ügy... érdemes lehet elkezdeni körbenézni, hátha máshol többet fizetnek?

Előzmény: lajcsi44 (15842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!