Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2019.09.04 0 0 15786

Van ennek másik olvasata is. Nekem is van ismerősöm, aki bezárta a cégét, mert azt mondta, hogy ezek mellett a munkabérek mellett több a meló a munkaerő megszerzésével és megtartásával, mint amit ez az egész megér. (Szakképzett és szakképzetlen együtt.) Inkább lehúzta a redőnyt, és odaadta a redőny kulcsát annak, aki még akar ezzel játszani. Magyarán "ingatlanozik" a korábbi üzlethelyiségeivel. Havonta cseng neki a kasszagép, és nem kell küzdenie a termeléssel.

Előzmény: zoooroo (15781)
W_B Creative Commons License 2019.09.04 0 0 15785

"HOva? Utcát söpörni? Közmunkázni? Akkor inkább örökre maradok itt. Máshova úgyse kellek."

Akkor viszont annyi a Te munkaerőpiaci értéked, amennyit most kapsz, miért akarnál emelést..?

Előzmény: zoooroo (15784)

zoooroo Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15784

". Miért nem lépsz már ki?"

HOva? Utcát söpörni? Közmunkázni? Akkor inkább örökre maradok itt. Máshova úgyse kellek.

Előzmény: Replay (15783)
Replay Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15783

Hosszú hónapokok óta irogatod a sirámaidat (mostmár talán a negyedik vagy ötödik nickeden). Miért nem lépsz már ki?

Előzmény: zoooroo (15781)
zoooroo Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15782

"ezért a HR látá"

meg eleve ez nem a HRT kompetenciája.  nem miatta van emelés van van és nem miatta nincs ha nincs. Köze hozzá semmi

Előzmény: Csokis (15780)
zoooroo Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15781

"Én kábé ezt csináltam, illetve csinálom. Ha lenne vér a pucámban,hotleléptem volna, így inkább időnként picsogunk egymás közt egy kicsit a kollégákkal, aztán marad minden a régiben. És mivel maradunk, ezért a HR látá, hogy jó. És minden marada az régiben. :-)"

Akkor elmondom.

2017ben a cég létszáma 40 fő.

Most 19ben vagyunk 12en

KIrúgni egyet se aki ment magától ment.

A cég 3/4-ede eltűnt. Van mozgás? Van.

Érdekli a vezetőséget? Nem.

Menjek aki akar majd kevesebb rendelést vesznek fel, az állományhoz mérten és kész.

Ne gondold hogy a főnök észbe kap hogy úristen emelek inkább mert még a végén mindenki lelép.

Senkinek se emelnek. Majd ha mindenki elment lakat kerül fel és kész.

A főnöknek  már van sokmilliós bankbetéte 3 lakása a cégből az már nem hal éhen. Leszarja. Megy amíg megy a szekér és kész.

Előzmény: Csokis (15780)
Csokis Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15780

Én kábé ezt csináltam, illetve csinálom. Ha lenne vér a pucámban, leléptem volna, így inkább időnként picsogunk egymás közt egy kicsit a kollégákkal, aztán marad minden a régiben. És mivel maradunk, ezért a HR látá, hogy jó. És minden marada az régiben. :-)

Előzmény: zoooroo (15778)
W_B Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15779

A nulladik kérdés; bementél a munkaadódhoz fizetésemelést kérni?

Ha nem, az is hallgatólagos "újratárgyalás" a részedről.

Előzmény: zoooroo (15778)
zoooroo Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15778

"Versenyszférás cégnél annyi a béred, amit kölcsönösen (munkaadó, munkavállaló) kialkudtok."

Az oké na de ha én 10 évvel ezelőtt belépek egy céghez X kialkudott bérrel akkor kötelező hogy ezt a bért viszem magammal a koporsóig?

Nem evidens hogy az 4 évvel ezelőtt (is szarnak számító) bér újratárgyalásra szorul? Nemes egyszerűséggel azért mert eltelt 4 év?

W_B Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15777

Versenyszférás cégnél annyi a béred, amit kölcsönösen (munkaadó, munkavállaló) kialkudtok.

"Ha 4 éven keresztül csak ezt a vacak 5%-ot kaptam volna az 4x5 máris 20% lett volna."

21 és fél.

Előzmény: zoooroo (15775)
zsanna Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15776

Csak 4 évig nem volt? Én olyan helyen dolgozom, ahol 8 évig nem volt.... (kivéve a minimálbéreseket, mert ott ugye kötelező volt.)

Szóval minden relatív...  

Ha annyira elégedetlen vagy, lépj tovább. Ha meg azt mondod, hogy nincs hova, - akkor meg így jártál, mert ebben a munkahelyben ennyi van. Vagy: Téged ennyire értékelnek. Ami ugyanaz.

Előzmény: zoooroo (15775)
zoooroo Creative Commons License 2019.09.03 0 0 15775

Több éves béremelés nélküli időszak után sok lenne a 20% emelési igény?

Ha valaki egyik napról a másikra előállna 20 %-os emelési igénnyel, azt biztos elhajtanák a francba.

De egy olyan munkahelyen ahol 4 éve nem nyúltak a bérekhez ott is sok a 20%-os igény?

Elvégre egy szolid 5-6 %-os éves emelés a totál közönséges kategória manapság (de itt még ennyni se volt).

Ha 4 éven keresztül csak ezt a vacak 5%-ot kaptam volna az 4x5 máris 20% lett volna.

De itt nem volt emelés 4 éve.

Ezek fényében is olyan elvetemült a 20%?

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.09.02 0 0 15774

A kérdés meg a hozzászólás jogos :)

Amúgy az ilyen állami vállalatoknál máig nem lepne meg, ha a cég oldaláról a döntéshozók haveri alapon is döntenek olykor.

Előzmény: zsanna (15773)
zsanna Creative Commons License 2019.09.02 0 0 15773

Az eredeti kérdésében ugyanis arról volt szó, hogy Ő akar felmondani. Ebben az esetben a cég nem köteles felmenteni a munkavégzés alól, egyetlen napra sem.

Ezért az elsődleges ennek a tisztázása lenne, hogy most akkor ki is akar felmondani? 

Előzmény: zsanna (15772)
zsanna Creative Commons License 2019.09.02 0 0 15772

Megnéztem. Igazad van, azzal keverhettem, hogy a felmondást nem kell indokolni.

Amúgy meg igen jó, hogy mi itt turbózunk a kérdésen, a kérdés feltevője meg nem igazán törekszik arra, hogy bármit is pontosítson :-( 

Előzmény: ÁsítóSárkány (15767)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.30 0 0 15771

Ez szürke zóna, ugyanis túlóraként is felfogható. Igaz, a minimumpihenőidővel gondok lehetnek, ha a távollét ideje nem számít pihenőidőnek.

Előzmény: zsanna (15770)
zsanna Creative Commons License 2019.08.30 0 0 15770

Rosszul értelmezed a törvényt. Távolléti dij akkor jár, ha "távol vagy". Ha dolgozol, - akár önszántadból is, - akkor nem vagy távol.

Vagy egyik, vagy másik.

Előzmény: karika3405 (15769)
karika3405 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 15769

Buszvezető vagyok,-közfeladatot ellátó személy-a BKV-nál.A kollektív szerződésben nem találok semmit ezzel kapcsolatban.

Úgy hallottam,hogy a felmondási idő felét nem kell ledolgozni,de a munkáltató akár a teljes felmondási időre felmenthet a munkavégzés alól.Ilyen esetben távolléti díjjal számolják ki a jövedelmet.

Ha valaki ennek ellenére ledolgozza mert lehetőség van rá,duplán keres mert munkabér + távolléti díj is megilleti.

Ezért nem mindegy ,hogy mennyi a felmondási idő.A vállalat a felmondási idő felét köteles elengedni.Vagy nem jól értelmezem a törvényt?

Előzmény: ÁsítóSárkány (15763)
zsanna Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15768

Megnézem majd, mire emlékeztem..  Lehet, hogy Neked van igazad, - és amire én emlékszem, az még az egy évvel ezelőtti módiból következik? (Azaz: tavaly aug 1 előtt ha a dolgozó nyugdijba akart menni, meg kellett szüntetni a munkaviszonyát.  És ha ez az Ő érdeke volt, akkor a munkáltató azonnali hatállyal is elfogadhatta a munkáltató felmondását? Kotrok egy kicsit, hogy miért gondolom én azt, amit gondolok...)

Előzmény: ÁsítóSárkány (15767)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15767

Melyik passzusra gondolsz?

Végkielégítés valóban nem jár ha már nyugdíjasnak minősül a felmentés átvételének pillanatában, de a munkáltatói felmondás kapcsán a felmondási idő és felmentés kapcsán nem találtam külön rendelkezést a hatályos Mt-ben.

Előzmény: zsanna (15766)
zsanna Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15766

Megteheti, de szerintem az a passzus nem változott, hogy nyugdijaskorú munkavállaló esetén nem jár se felmondási idő, se semmi....  

Tehát ha akkor mond fel, amikor a kérdező betöltötte az öregségi korhatárt, akkor bármennyit is ad, annak örülni kell. Mert az extra, és nem "jár."

Előzmény: ÁsítóSárkány (15765)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15765

ha akarja, megteheti.

Előzmény: ÁsítóSárkány (15764)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15764

Ha jól értem, a munkáltató akar felmondani.

Már nem kötelező neki, de ha akarka, megteheti.

Előzmény: zsanna (15762)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 1 15763

Ez bizony felmondás (vagy közös megegyezéssel megszüntetése a munkaviszonynak amiben elég szabad a kezetek), csupán onnantól, hogy nyugdíjasnak minősülsz, nem kell indokolniuk a rendes felmondást.

Első kérdés: ha jól értem nem vagy közalkalmazotti, köztisztviselői státuszban? Mert akkor az arról a jogállásól szóló törvényt is kell nézni...

Második kérdés: van-e kollektív szerződés, és ha igen, mit mond a rendes felmondásról?
Harmadik kérdés: van-e a munkaszerződésben eltérő megállapodás a felmondási időről?

Innentől Feltételezem, hogy nem vagy közalkalmazott vagy köztisztviselő és hogy nincs kollektív szerződés.

Az Mt. (2012. évi I. tv. ) 69. §-a a lényeg

Ha tényleg 12 éve vagy a cégnél (nem beleszámolva a szülési szabadság, gyermek ápolása gondozása céljára igénybe vett fizetés nélküli szabadság, a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság három hónapot meg nem haladó

tartamát) akkor az Mt 69. § (2) bekezdés d) pontja alapján a 30 napos felmondási idő 10 év munkaviszonytól 25 nappal hosszabbodik meg. Tehát 55 napot kellene számolni a törvény szerint, eltérő megállapodás felfelé lehetséges csak.

Előzmény: karika3405 (15759)
zsanna Creative Commons License 2019.08.29 0 1 15762

Nyugdijba vonulás miatt már nem kell felmondani. Jogszabály változás volt tavaly augusztus 1-től. Simán beadod a nyugdij-igényedet, maradhatsz munkavállaló továbbra is. Csak ha megkaptad a határozatot, célszerű ezt közölni a munkahelyeddel, mert akkor kevesebbet vonnak Tőled, tehát több lesz a nettód, meg a munkahely is kevesebb sarcot fizet.

Ha mindenképpen fel akarsz mondani, akkor tedd azt, de a korábban érvényes jogszabály szerint ebben az esetben nem járt semmiféle olyan felmondási idő, amelyet ne kellett volna ledolgozni, és amelyet a munkáltató köteles lett volna kifizetni. (Oka az, hogy azért kellett felmondani, mert másnaptól járt a nyugdij,  és az illető nem maradt "ellátatlanul", jövedelem nélkül. ) 

Tehát hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak: semennyi felmondási idő nem jár Neked. 

Előzmény: karika3405 (15759)
Jahno Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15761

Ezek alapján pont az vagy, aki jobb ha nem keveredik alkupozícióba, mert úgyis csak elküldik a fenébe.

Előzmény: defe11 (15758)
pirinyócsipa Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15760

"EL NEM TUDOM KÉPZELNI HOGY EZ MÁSKÉPP MŰKÖDHET.  De biztos velem van a baj...."

Nézd, nem fogd fel, amit már leírtam:

- van helyetted másik ugyan ennyiért a piacon és ezt a főnök tudja jól

- nincs helyetted másik többért sem a piacon és a főnök ezt tudja jól.

Mi ezen a két dolgon értelmezhetetlen számodra?

Azt meg kinek kellene körbeírnod, azt a mondatod, hogy "szerintem a munkám többet ér".

Mit nem értesz azon, hogy egy főnök a fentebb leírt két opció közül mérlegel kizárólag, hacsak nincs benne valami plusz lojalitás, ami miatt emelne önszántából, amit nem kell megmagyarázni, mert irracionális hülyeség.

Te valami fantáziavilágban élsz, amikor mesedélutánt akarsz tartani egy cégvezetőnek fizetésemelés okán, amikor semmi más tényező nem számít 99,9%-ban, mint a két fenn említett matematikai szorzó.

Ha ez nem fér bele a buksidba, akkor azzal nem tudok mit csinálni, hogy nekiállsz szappanoperát tartani?

A cégvezető tökéletesen tisztában van a két fenti dologgal, ez számít, ez adja ki a pénzt, ide vagy oda.

Nem érted, akkor valahogy fejleszd még az agyi működésed és az egódat meg építsd le, hogy ne rizsázd dafke a további hülyeségeket.

Előzmény: defe11 (15757)
karika3405 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15759

Október 31  az öregségi nyugdíjba vonulásom ideje.Nincs korkedvezmény nincs semmi zavaró tényező! A munkahelyemen 30 nap felmondási időt akarnak számolni,aminek a felét köteles a munkáltató (állítólag!) elengedni és távolléti díjjal kifizetni.

Sajnos nem ismerem ki magam a jogszabályokban ,hiába olvasgatom többször is.Nem világos előttem ,hogy egyáltalán kell-e felmondást beadni ilyenkor.Van ilyenkor felmondási idő?

Több mint 12 évem van ennél az állami cégnél.A legnagyobb segítség az lenne,ha valaki meg írná nekem ,hogy mennyi a felmondási időm.

Kell beadnom írásban felmondást?

defe11 Creative Commons License 2019.08.21 -1 0 15758

"Akkor odaállsz és megmondod az igényt, ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár és ezt megkapod-e?"

ÉS MIVEL TÁMASZTOM ALÁ Az igényemet? Mivel? Milyen érvvel? Mert az hogy "na aggyá többett merrrr..... mer aggyá többet" az nem érv.

Többet kérek? Oké és ÉRVEK:? AMivel alátámasztom hogy miért is kapnék én akár + 5 ft-ot is??

Komolyan nem értem......

defe11 Creative Commons License 2019.08.21 -1 0 15757

"Ezt írtam: ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár"

Ha AGYONVERNEK se tudom értelmezni a mondatot. Akárhogy nézem olvasom nem értem...

szóval menjek oda a főnökömhöz hogy "főnök én úgy érzem az én munkámért már kevés a nettó 150 amit eddig kaptam az én munkám megér nettó 180-at is!!"

és erre a főnök mit mondhat???

Kettő dolgot.

1) (és 99,9% hogy ezt mondja) jóvan fijjjamm akko mennyé oda ahun 180-at adnak ---mert itt nem kapsz az tuttti

2) és mégis miért érne a te munkád +30al többet mint eddig?? Milyen érveid vannak?? Érvelj! fejtsd ki!

EL NEM TUDOM KÉPZELNI HOGY EZ MÁSKÉPP MŰKÖDHET.  De biztos velem van a baj....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!