Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.09.02 0 0 15774

A kérdés meg a hozzászólás jogos :)

Amúgy az ilyen állami vállalatoknál máig nem lepne meg, ha a cég oldaláról a döntéshozók haveri alapon is döntenek olykor.

Előzmény: zsanna (15773)
zsanna Creative Commons License 2019.09.02 0 0 15773

Az eredeti kérdésében ugyanis arról volt szó, hogy Ő akar felmondani. Ebben az esetben a cég nem köteles felmenteni a munkavégzés alól, egyetlen napra sem.

Ezért az elsődleges ennek a tisztázása lenne, hogy most akkor ki is akar felmondani? 

Előzmény: zsanna (15772)
zsanna Creative Commons License 2019.09.02 0 0 15772

Megnéztem. Igazad van, azzal keverhettem, hogy a felmondást nem kell indokolni.

Amúgy meg igen jó, hogy mi itt turbózunk a kérdésen, a kérdés feltevője meg nem igazán törekszik arra, hogy bármit is pontosítson :-( 

Előzmény: ÁsítóSárkány (15767)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.30 0 0 15771

Ez szürke zóna, ugyanis túlóraként is felfogható. Igaz, a minimumpihenőidővel gondok lehetnek, ha a távollét ideje nem számít pihenőidőnek.

Előzmény: zsanna (15770)
zsanna Creative Commons License 2019.08.30 0 0 15770

Rosszul értelmezed a törvényt. Távolléti dij akkor jár, ha "távol vagy". Ha dolgozol, - akár önszántadból is, - akkor nem vagy távol.

Vagy egyik, vagy másik.

Előzmény: karika3405 (15769)
karika3405 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 15769

Buszvezető vagyok,-közfeladatot ellátó személy-a BKV-nál.A kollektív szerződésben nem találok semmit ezzel kapcsolatban.

Úgy hallottam,hogy a felmondási idő felét nem kell ledolgozni,de a munkáltató akár a teljes felmondási időre felmenthet a munkavégzés alól.Ilyen esetben távolléti díjjal számolják ki a jövedelmet.

Ha valaki ennek ellenére ledolgozza mert lehetőség van rá,duplán keres mert munkabér + távolléti díj is megilleti.

Ezért nem mindegy ,hogy mennyi a felmondási idő.A vállalat a felmondási idő felét köteles elengedni.Vagy nem jól értelmezem a törvényt?

Előzmény: ÁsítóSárkány (15763)
zsanna Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15768

Megnézem majd, mire emlékeztem..  Lehet, hogy Neked van igazad, - és amire én emlékszem, az még az egy évvel ezelőtti módiból következik? (Azaz: tavaly aug 1 előtt ha a dolgozó nyugdijba akart menni, meg kellett szüntetni a munkaviszonyát.  És ha ez az Ő érdeke volt, akkor a munkáltató azonnali hatállyal is elfogadhatta a munkáltató felmondását? Kotrok egy kicsit, hogy miért gondolom én azt, amit gondolok...)

Előzmény: ÁsítóSárkány (15767)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15767

Melyik passzusra gondolsz?

Végkielégítés valóban nem jár ha már nyugdíjasnak minősül a felmentés átvételének pillanatában, de a munkáltatói felmondás kapcsán a felmondási idő és felmentés kapcsán nem találtam külön rendelkezést a hatályos Mt-ben.

Előzmény: zsanna (15766)
zsanna Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15766

Megteheti, de szerintem az a passzus nem változott, hogy nyugdijaskorú munkavállaló esetén nem jár se felmondási idő, se semmi....  

Tehát ha akkor mond fel, amikor a kérdező betöltötte az öregségi korhatárt, akkor bármennyit is ad, annak örülni kell. Mert az extra, és nem "jár."

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (15765)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15765

ha akarja, megteheti.

Előzmény: ÁsítóSárkány (15764)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15764

Ha jól értem, a munkáltató akar felmondani.

Már nem kötelező neki, de ha akarka, megteheti.

Előzmény: zsanna (15762)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.29 0 1 15763

Ez bizony felmondás (vagy közös megegyezéssel megszüntetése a munkaviszonynak amiben elég szabad a kezetek), csupán onnantól, hogy nyugdíjasnak minősülsz, nem kell indokolniuk a rendes felmondást.

 

Első kérdés: ha jól értem nem vagy közalkalmazotti, köztisztviselői státuszban? Mert akkor az arról a jogállásól szóló törvényt is kell nézni...

Második kérdés: van-e kollektív szerződés, és ha igen, mit mond a rendes felmondásról?
Harmadik kérdés: van-e a munkaszerződésben eltérő megállapodás a felmondási időről?

Innentől Feltételezem, hogy nem vagy közalkalmazott vagy köztisztviselő és hogy nincs kollektív szerződés.

 

Az Mt. (2012. évi I. tv. ) 69. §-a a lényeg

Ha tényleg 12 éve vagy a cégnél (nem beleszámolva a szülési szabadság, gyermek ápolása gondozása céljára igénybe vett fizetés nélküli szabadság, a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság három hónapot meg nem haladó

tartamát) akkor az Mt 69. § (2) bekezdés d) pontja alapján a 30 napos felmondási idő 10 év munkaviszonytól 25 nappal hosszabbodik meg. Tehát 55 napot kellene számolni a törvény szerint, eltérő megállapodás felfelé lehetséges csak.

 

 

Előzmény: karika3405 (15759)
zsanna Creative Commons License 2019.08.29 0 1 15762

Nyugdijba vonulás miatt már nem kell felmondani. Jogszabály változás volt tavaly augusztus 1-től. Simán beadod a nyugdij-igényedet, maradhatsz munkavállaló továbbra is. Csak ha megkaptad a határozatot, célszerű ezt közölni a munkahelyeddel, mert akkor kevesebbet vonnak Tőled, tehát több lesz a nettód, meg a munkahely is kevesebb sarcot fizet.

Ha mindenképpen fel akarsz mondani, akkor tedd azt, de a korábban érvényes jogszabály szerint ebben az esetben nem járt semmiféle olyan felmondási idő, amelyet ne kellett volna ledolgozni, és amelyet a munkáltató köteles lett volna kifizetni. (Oka az, hogy azért kellett felmondani, mert másnaptól járt a nyugdij,  és az illető nem maradt "ellátatlanul", jövedelem nélkül. ) 

Tehát hogy a konkrét kérdésedre válaszoljak: semennyi felmondási idő nem jár Neked. 

 

Előzmény: karika3405 (15759)
Jahno Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15761

Ezek alapján pont az vagy, aki jobb ha nem keveredik alkupozícióba, mert úgyis csak elküldik a fenébe.

Előzmény: defe11 (15758)
pirinyócsipa Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15760

"EL NEM TUDOM KÉPZELNI HOGY EZ MÁSKÉPP MŰKÖDHET.  De biztos velem van a baj...."

 

Nézd, nem fogd fel, amit már leírtam:

 

- van helyetted másik ugyan ennyiért a piacon és ezt a főnök tudja jól

- nincs helyetted másik többért sem a piacon és a főnök ezt tudja jól.

 

Mi ezen a két dolgon értelmezhetetlen számodra?

 

Azt meg kinek kellene körbeírnod, azt a mondatod, hogy "szerintem a munkám többet ér".

 

Mit nem értesz azon, hogy egy főnök a fentebb leírt két opció közül mérlegel kizárólag, hacsak nincs benne valami plusz lojalitás, ami miatt emelne önszántából, amit nem kell megmagyarázni, mert irracionális hülyeség.

 

Te valami fantáziavilágban élsz, amikor mesedélutánt akarsz tartani egy cégvezetőnek fizetésemelés okán, amikor semmi más tényező nem számít 99,9%-ban, mint a két fenn említett matematikai szorzó.

 

Ha ez nem fér bele a buksidba, akkor azzal nem tudok mit csinálni, hogy nekiállsz szappanoperát tartani?

A cégvezető tökéletesen tisztában van a két fenti dologgal, ez számít, ez adja ki a pénzt, ide vagy oda.

 

Nem érted, akkor valahogy fejleszd még az agyi működésed és az egódat meg építsd le, hogy ne rizsázd dafke a további hülyeségeket.

Előzmény: defe11 (15757)
karika3405 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 15759

Október 31  az öregségi nyugdíjba vonulásom ideje.Nincs korkedvezmény nincs semmi zavaró tényező! A munkahelyemen 30 nap felmondási időt akarnak számolni,aminek a felét köteles a munkáltató (állítólag!) elengedni és távolléti díjjal kifizetni.

Sajnos nem ismerem ki magam a jogszabályokban ,hiába olvasgatom többször is.Nem világos előttem ,hogy egyáltalán kell-e felmondást beadni ilyenkor.Van ilyenkor felmondási idő?

Több mint 12 évem van ennél az állami cégnél.A legnagyobb segítség az lenne,ha valaki meg írná nekem ,hogy mennyi a felmondási időm.

Kell beadnom írásban felmondást?

defe11 Creative Commons License 2019.08.21 -1 0 15758

"Akkor odaállsz és megmondod az igényt, ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár és ezt megkapod-e?"

 

 

ÉS MIVEL TÁMASZTOM ALÁ Az igényemet? Mivel? Milyen érvvel? Mert az hogy "na aggyá többett merrrr..... mer aggyá többet" az nem érv.

 

Többet kérek? Oké és ÉRVEK:? AMivel alátámasztom hogy miért is kapnék én akár + 5 ft-ot is??

Komolyan nem értem......

defe11 Creative Commons License 2019.08.21 -1 0 15757

"Ezt írtam: ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár"

 

Ha AGYONVERNEK se tudom értelmezni a mondatot. Akárhogy nézem olvasom nem értem...

szóval menjek oda a főnökömhöz hogy "főnök én úgy érzem az én munkámért már kevés a nettó 150 amit eddig kaptam az én munkám megér nettó 180-at is!!"

 

és erre a főnök mit mondhat???

 

Kettő dolgot.

 

1) (és 99,9% hogy ezt mondja) jóvan fijjjamm akko mennyé oda ahun 180-at adnak ---mert itt nem kapsz az tuttti

 

2) és mégis miért érne a te munkád +30al többet mint eddig?? Milyen érveid vannak?? Érvelj! fejtsd ki!

 

EL NEM TUDOM KÉPZELNI HOGY EZ MÁSKÉPP MŰKÖDHET.  De biztos velem van a baj....

pirinyócsipa Creative Commons License 2019.08.21 0 0 15756

Akkor odaállsz és megmondod az igényt, ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár és ezt megkapod-e?“


Bár én nem is a kérdező vagyok de azért nem állom meg....

Szerintem meg TE!!! nem élsz a való világban!!!! Menjek oda a főnökhöz hogy kérek emelést???

 

Légy oly kedves és olvasd már el a mondatom - Akkor odaállsz és megmondod az igényt, ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár és ezt megkapod-e?“ - utáni következő sort/mondatot is.

 

Köszönöm.

 

Egyébként meg ez szimpla matek, leírta emberünk a következőt a 15751-ben:

 

 

de ez a blöff nagyon durván visszaüthet és csakis rám!

Mert mi van ha a főnököm erre azt mondja: menni akarsz? menjél!

Azt hiszed 1 percet is tartóztatna? Már másnap  ne menjek akár...

 

Amennyiben nincs semmi ütőkártya a kezében a munkavállalónak, úgy nem fognak emelni.

Ezen ütőkártyák pedig kizárólag matematikai alapok:

- van helyette másik ugyan ennyiért?

- a tudása, munkaereje nélkülözhetetlen, sokkalta jobb, mint a piaci átlag és ennél fogva kell ez az ember?

 

Itt a pénz fog dönteni, szívjóságból senki nem fog ráfizetni sem a munkahelyére, sem a munkavállalóra vice-versa

 


ÉRVEK!! Különben mi lenne?? Emejjééé főnökkk merrrrrr ... merrrr emejjé!!!
Na ez így nem! Nyilván.

 

 

Ezt írtam: ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár

 

Érveltem, csak te itt sem fogtad fel a jelentését a szavaknak.

 

No tehát fuss neki még egyszer, miről beszélek lentebb.

 

 

 

Előzmény: defe11 (15755)
defe11 Creative Commons License 2019.08.20 -1 1 15755

"Kell a fizetésemelés, mert úgy érzed, jár?

Akkor odaállsz és megmondod az igényt, ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár és ezt megkapod-e?“


Bár én nem is a kérdező vagyok de azért nem állom meg....

Szerintem meg TE!!! nem élsz a való világban!!!! Menjek oda a főnökhöz hogy kérek emelést???
És szerinted (ha és amennyiben...) a főnököm nem hajt el engem 1 perc alatt, ha komolyan vesz engem, akkor mi lesz az első kérdése?? Béremelést kérsz kedves alkalmazottam? Na akkor győzz engem meg! Miért adnék én neked 5 ft-tal is többet? Mik az érveid?

Hát ez nem így megy?? Nem érvek mentén megy?

mert csak így hogy „főnökkk emelés KÖLLL!! „ na erre még jó hogy 1 ft-tot se adnak még jó ha ki nem rúgnak azonnal..

Nem!!
szeretnék emelést kérni, mert... és itt jönnek az érvek.
Mert X éve itt vagyok és még nem kaptam
mert 3 másik ember munkáját végzem
mert elvégeztem egy újabb szakmát amit a cég használni tudna
stb

ÉRVEK!! Különben mi lenne?? Emejjééé főnökkk merrrrrr ... merrrr emejjé!!!
Na ez így nem! Nyilván.

Előzmény: pirinyócsipa (15752)
Jahno Creative Commons License 2019.08.18 0 0 15754

Teljesen cégfüggő, van ahol időnként külön tárgyalás is akad, van ahol tök mindegy, év elején emelnek vagy nem de amúgy nem engednek a zsarolásnak.

Előzmény: zold belso (15749)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.18 0 0 15753

Nem kell blöff legyen...

Előzmény: zold belso (15751)
pirinyócsipa Creative Commons License 2019.08.17 0 0 15752

Te teljesen abnormális módon akarsz béremelést kérni.

Ez nem "érvverseny".

 

Kell a fizetésemelés, mert úgy érzed, jár?

Akkor odaállsz és megmondod az igényt, ennyit szeretnél a munkádért, mert úgy érzed ennyi jár és ezt megkapod-e?

Ige vagy nem van, megköszönöd, ez az "indoklás" marhaság nem tényekről szól, hanem a sok hülye semmitmondó ideológia érvrendszerekről, ami a világunk fő alkotóeleme lett az egyenesség - gerincesség - a tényszerűség és a normalitás helyett.

 

Aztán ha neked nem tetszik, gondolom vannak elveid, ami alapján akkor elköszönsz majd és más munkahelyet keresel.

 

Ez így működik.

 

Amit meg te elképzeltél valami kérdezz-felelek játékot, az valami marhaság.

Nem is értem a világodat ilyen formán, miről beszélsz, mire gondolsz.

 

 

Előzmény: zold belso (15751)
zold belso Creative Commons License 2019.08.16 0 0 15751

"Pl.: Itt tessék aláírni a felmondás átvételét. A felmondás letelte utáni napra már aláírtam a munkaszerződést."

 

De ez a blöff nagyon durván visszaüthet és csakis rám!

Mert mi van ha a főnököm erre azt mondja: menni akarsz? menjél!

Azt hiszed 1 percet is tartóztatna? Már másnap  ne menjek akár...

 

A főnököm még nálam is jobban tudja hogy dehogy vár énrám új munkahely. Ha várna nem is kaparnék a béremelésért itt  hanem egyből mennék oda.

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (15750)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.08.16 0 0 15750

Pl.: Itt tessék aláírni a felmondás átvételét. A felmondás letelte utáni napra már aláírtam a munkaszerződést.

Előzmény: zold belso (15749)
zold belso Creative Commons License 2019.08.16 0 0 15749

Béremelésre olyan érvek amiket nem söpör le a főnök azonnal az asztalról hogy „nem az én dolgom“? Tudtok ilyeneket?
Nem munkajog inkább munkaetikai kérdés!


Mondjatok nekem érveket a béremelésre amit a meglévő munkahelyen a főnök elé tudok tárni, de olyanokat amiket nem söpör le azonnal az asztalról azzal hogy
- nem az én dolgom, oldd meg semmi közöm hozzá akkor el lehet menni oda stb

Vagyis ezek az érvek nem játszanak ,mert a főnök válasza:
- máshol azonos munkakörre többet fizetnek-->>> akkor menj oda
-mindennek nő az ára -->> mi közöm hozzá nem én tehetek róla
- ennyiből nem lehet megélni--> a te dolgod miből élsz
- itt vagyok X éve és olyanokat csinálok amikről anno szó se volt amikor felvettek ezt tán érdemes lenne honorálni --->  akkor menj máshova ahol nem kell sok mindent csinálni
- bérrobbanás átlagbér növekedése->>>> és? kit érdekel?
- alig van embere a cégnek tán becsülni kéne azokat akik még vannak---> majd ha nem lesz senki bezárunk addig meg van aki van

Szóval ha ezek egyike sem érv, akkor mondjatok már nekem olyat ami érv!

Köszönöm

Kisfiatal Creative Commons License 2019.07.29 0 0 15748

Érdeklődnék, h mi a szankció, ha akkor is elmegyek szabira, ha nem engednek el? Azt lexarom h kirúgnak, de valahol olvastam h fizetni is kell ilyenkor, vmi 200 ezres nagyságrend rémlik. De mondjuk ha egy perben kiderül, h tudtak volna pótolni (egyébként igen), akkor? 

A szabi egyébként már túl van az időarányoson, de lefoglalt szállásunk van (tudom, h a qrva törvény szerint ilyenkor is visszahívhatnak, de lexarom, mindenképp elmegyek, már tavasszal beírtam az éves tervbe..)

truckerboy78 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 15747
Nem kompenzációs szabadnapot kapunk. Teljesen hivatalosan 4hónapot fizetnek 5.hónapban.
Előzmény: ÁsítóSárkány (15746)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.07.23 0 0 15746

Ha nem kompenzációs szabadnapot kapsz érte, akkor ki kell fizetni.
Hogy szabadnapot adhatnak-e érte, ahhoz többet kellene tudni, pl. milyen munkarendben vagy.

Előzmény: truckerboy78 (15744)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.07.23 0 0 15745

Amennyire értem, nem távollétről visszatérésről van szó.

Én azt mondanám, a főnök bepróbálkozott egy ajánlattal, hátha...

Előzmény: András80 (15743)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!