Keresés

Részletes keresés

Pásztörperc Creative Commons License 2000.07.24 0 0 126
Kedves Pethor!

Gondolom, úgyis csak az ősszel kezdünk, minél fogva a tervezett helyszín helyszín kissé módosul: szeptemberben pár háztömbnyit költözöm a klubbal. A változás végeredményben előnyös: nagyobb hely, több (mozgási) szabadság.

Kedves sakál és balerina (alias Gafirone)!

Légy üdvöz a kiválasztottak (ez itt és most speciel nem metabolikus, hanem melankolikus értelemben veendő) társaságában! Ha netán műkedvelő pszichológus volnál, már pusztán az eddigiek áttanulmányozásából is bal kézzel összehozhatsz egy kisebb publikációt a szellemi impotencia tárgykörében. (Ha profi, akkor akár disszertációt is.)

Előzmény: Törölt nick (122)
AmBesten Creative Commons License 2000.07.22 0 0 124
Te Piroska!

Gyanus vagy Te nékem!! :-))))))))
Lányok nem szoktak gombfocizni!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (123)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.20 0 0 122
Na végre !
Akkor meg fogom rendelni.
zizi Isten hozott a csapatban !
Végre páros számú nevező van. Kapard csak elő azokat a csapatokat és belekezdünk mire kerdojel is megjön.

Diolen kartách !
Újraírhatod a meccsbeosztást :-)))

zizi Creative Commons License 2000.07.20 0 0 121
tkp teljesen véletlenül néztem be a politikába (és elolvasni sincs időm most, de ezt majd pótolom) és mit találtam :-))))))))
gombfoci rulez :-))))
/most akkor szedjem elő az egykoron világverő csapataimat ?/ :-)))
barco Creative Commons License 2000.07.20 0 0 120
Amennyiben a legdurvább pályahibák is (pl. magának a pályának a hiánya) kijavítódnak, úgy akár bemutató meccseket is játszhatnák, melynek bevételeit a Rejtő szoborra ajánlhatnák fel! :-)
Előzmény: Pásztörperc (118)
dekóder Creative Commons License 2000.07.20 0 0 119
:-))
Előzmény: Pásztörperc (118)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.07.20 0 0 118
Éder Csaba: Ez a gombfoci!

A versenyasztal

A v.a. anyaga lehet fa vagy műanyag. felülete sima, zöld színű. A játéktértől a versenyasztal széléig terjedő ún. "futórész" színe tetszés szerinti. A versenyasztal hossza legfeljebb 200 cm és legalább 150 cm, szélessége legfeljebb 130 cm és legalább 100 cm. (Kiemelt jelentőségű — országos egyéni bajnokság stb. — versenyeken a v.a. hossza legfeljebb 180 cm és legalább 170 cm, szélessége legfeljebb 125 cm és legalább 110 cm lehet.) A v.a. széleit legalább 4 mm magas és legfeljebb 10 mm magas, minél puhább anyagból készült szegéllyel kell ellátni, hogy meggátoljuk a játékosok leesését illetve kicsorbulását. A futórész az oldalvonalak mentén 10–12 cm, az alapvonalaknál pedig mintegy 10–15 cm szélességben övezi a játékteret. A versenyasztal magassága 75–95 cm...

A játéktér és tartozékai

Méretek

A játéktér téglalap alakú, hossza legfeljebb 160 cm és legalább 130 cm, szélessége legfeljebb 115 cm és legalább 80 cm. (Kiemelt jelentőségű mérkőzéseken a játéktér hossza legfeljebb 150 cm és legalább 140 cm, szélessége legfeljebb 105 cm és legalább 90 cm lehet.) A játéktér hosszának minden esetben meg kell haladnia a szélességét.

Határvonalak

A játékteret jól látható, 5 mm-nél nem szélesebb, fehér vonalakkal kell határolni. A hosszabb határvonalakat oldalvonalaknak, a rövidebbeket alapvonalnak vagy kapuvonalnak nevezzük.

A játéktéren keresztül felezővonalat kell húzni. A jtéktér középpontját meg kell jelölni, és 10 cm sugarú körrel kell körülvenni.

A kapuelőtér

Az alapvonalra merőlegesen, mindkét kapufától 7 cm távolságra egy-egy vonalat kell húzni. Ezek a vonalak 7 cm hosszúságban nyúlnak be a játéktérre, és az alapvonalakkal párhuzamos, egyenes vonal köti össze őket. Az e vonalakkal és az alapvonallal határolt területet kapuelőtérnak nevezzük.

A büntetőterület

Az alapvonalra merőlegesen, mindkét kapufától 20 cm távolságra egy-egy vonalat kell húzni. Ezek a vonalak 20 cm hosszúságban nyúlnak be a játéktérre, és az alapvonalakkal párhuzamos, egyenes vonal köti össze őket. Az e vonalakkal és az alapvonallal határolt terület a büntetőterület. Az alapvonal középpontjától az alapvonalra merőleges, képzeletbeli egyenesre mindkét büntetőterületen 14 cm-t kell mérni, és e távolság végpontját (Jaj! — Pasteur/c) láthatóan megjelölni. Ez a büntetőpont. Mindkét büntetőpontból 10 cm sugarú körívet kell húzni a büntetőterületen kívül.

A saroktér

A játéktér 4 sarkánál a játéktérre eső, 2 cm sugarú negyedkört kell húzni. A negyedkör vonala az általa határolt területhez tartozik (sic! — Pasteur/c), a negyedkör sugara a vonal vastagsága következtében (!! — Pasteur/c) sem haladhatja meg a 2 cm-t.

A kapuk

A kapuk a két alapvonal (kapuvonal) közepén állnak. A kapu két, egymástól 13 cm távolságban (belméret) álló oszlop, amiket tetejükön keresztléc köt össze. A keresztléc alsó széle 5 cm-rel a játéktér fölött van. A kapufák és a keresztléc szélessége és vastagsága egyaránt legfeljebb 0,8 cm és legalább 0,3 cm lehet. A kapufák és a kesztlécek legyenek egyforma szélesek. A kapuk mögött a kapufákhoz és a keresztléchez hálót kell rögzíteni. A hálót megfelelő módon ki kell támasztani, és úgy kell elhelyezni, hogy elegendő hely maradjon a kapus beállítására...

CSAK A LEGDURVÁBB NYEVI HIBÁKAT JAVÍTOTTAM, ISZONYATOS LELKI KÍNOK KÖZEPETTE.

kerdojel Creative Commons License 2000.06.06 0 0 117
Szeretnem jelezni, hogy jun. 19-iketol egy heten at kulfoldi probajatekon leszek, emiatt. ha esetleg lenne fordulo akkor, (bar szvsz az EU csatlakozassal egy idoben lesz az elso fordulo..:>) ugy kerek egy het halasztast.....

sotetbunkokerdojelbacsi

Előzmény: Törölt nick (111)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.06.06 0 0 116
Szóltam kis feleségemnek, aki megígérte, hogy hazahozza a szabálykönyvet a tőlük 2 sarokra levő könyvtárból. Eleddig nem tette; ma este felelevenítem a témát.
Előzmény: dekóder (115)
dekóder Creative Commons License 2000.06.06 0 0 115
Kedves Pásztörperc!

Pethor barátunk üzeni általam, hogy kérése még mindig aktuális. :-)

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.02 0 0 114
csak korsó alakú ne legyen, mert azt levered... :-))))))
Előzmény: Seki Waker (113)
Seki Waker Creative Commons License 2000.06.02 0 0 113
Előre leszögezem, hogy sör nélkül nem pöckölök. Azasztal formálya viszont közömbös.
Előzmény: dekóder (110)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.02 0 0 112
Pásztörperc dír !

Ha kikölcsönözted a kézikönyvet, asztal méreteit ide írd plíz !

Danke

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.31 0 0 111
Rendben !
A holnapi PFT-n történelmi lépéstszándékozom tenni az első NGEF liga megindításának tárgyában.
Pásztörperc mintha említette volna, hogy helyiséget biztosít, Diolen valószínűséget számít, dekóder jegyzetel, Esik ígér (tudodkiről a tudodmit :-) ), kerdojel utazik, én meg beszerzem a pályát.

Holnap IRL többet !

Előzmény: dekóder (110)
dekóder Creative Commons License 2000.05.05 0 0 110
Nálunk, otthon van egy asztal, ovális, középen döccenővel, fáradékonyabb gombrugók kedvéért rövidíthető, de Pethornak ez nem tecc. Mit tehetek még értetek?
:-)
Előzmény: Pásztörperc (109)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.05.05 0 0 109
Nevezett művelethez 1 HOZZÁÉRTŐ ember untig elég. Nos, mint — remélem — mindenki számára, a triviális evidencia szintjén nyilvánvaló, az nem én vagyok. Én helyiséget tudok adni, meg az asztal alját. Ennyi.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (108)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.05.05 0 0 108
Miért kell négy ember egy gombfociasztal installálásához? A végén úgy jártok, mint a jó rátótiak a létrával. :))
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 107
Kedves dekóder !
Ahogy kérted, ím, felhozom a topicodat. reggelre már valószínűleg Pásztörperc is ideért az asztallal :-))))))
kerdojel Creative Commons License 2000.04.21 0 0 106
Szepen alakul a bajnoksag, mar jobb mint az MLSZ szervezes:)))

En inne a tavolbol redkivuli mudo tudok szurkoli, masba sajos nem tudok segiteni:(

sotetbunkokerdojelbacsi

Pásztörperc Creative Commons License 2000.04.21 0 0 105
No, akkor már csak olyan jelentkező kell, aki tudja, mivel kell az ilyet ragasztani, mit kell vele csinálni ezutám, és képes is erre. nekem a jövő hét 2. fele (szerda-péntek) O.K. naponta 13.00-ig törzsidőm van, utána el tudok szakadni (akár kis fecnikre is).
Előzmény: barco (103)
barco Creative Commons License 2000.04.21 0 0 104
Ez nem a "mi van a Dózsával" topik!!! :-)
Előzmény: GLászló (100)
barco Creative Commons License 2000.04.21 0 0 103
Kocsi+ tetőcsomagtartó van!
Előzmény: Pásztörperc (101)
dekóder Creative Commons License 2000.04.21 0 0 102
Segítek cipelni.
Előzmény: Pásztörperc (101)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.04.21 0 0 101
Nemes Ellenfelek!

Helyiséget tudok biztosítani a rendezvény számára. Szereztem ilyen célra ÁTALAKÍTHATÓ asztalt is: lapot kell rajta cserélni. Ha egy fuvarképes vki hajlamos ilyesmire, akkor vehetünk egy megfelelő furnérlemezt vagy miaszöszt — szóval, ami kell, és fölragaszthatjuk. Gondolom, vmi felületkezelés is kéne, de az én technikai érzékem negatív, és kocsim sincs. Kérek némi konstruktivitást!

GLászló Creative Commons License 2000.04.21 0 0 100
Kell egy csapat. Egy igazi.
Előzmény: dekóder (99)
dekóder Creative Commons License 2000.04.21 0 0 99
Kellene egy asztal. Egy igazi...
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.20 0 0 98
Télleg ő szervez. Ezért tartunk itt... :-)))
Előzmény: Esik (97)
Esik Creative Commons License 2000.04.20 0 0 97
Á, és én még aszittem, hogy dekóder főszervez. Erre egy frászt.
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.20 0 0 96
...asszem közvetlenül azután, hogy megkapom végre emilben a tudodkiről a tudodmit .. :-))))
Előzmény: Esik (95)
Esik Creative Commons License 2000.04.20 0 0 95
Emberek, mikor kezdünk?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!