Keresés

Részletes keresés

Szerdzso Creative Commons License 2000.04.07 0 0 33
Az irc.undernet.org is megy...
Előzmény: Törölt nick (31)
Szerdzso Creative Commons License 2000.04.07 0 0 32
Állitólag az irc.gay.hu, valamint az irc.tvnet.hu megy...
Előzmény: Törölt nick (31)
Katherina Creative Commons License 2000.01.30 0 0 29

off off
Néda!
Micsoda ismerősök!:-))))
Hátti?
Eltévedtetek?:-))))
off on
mosógép Creative Commons License 2000.01.21 0 0 28
teljesen félreértettetek
ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok

azonban továbbra is fenntartom (mert IGY VAN) hogy ircszerver - és nem csak az extra.hu hanem - EGYIK SEM logol DCC CHAT-et...
nem arrol volt szó hogy ki milyen módon tudja megszerezni mások adataita amik a hálón átmentek (vagy amik még át sem mentek), az más téma

mosógép

andrewboy Creative Commons License 2000.01.20 0 0 26
nos, nemtom regi motorosok emlekeznek e ra, extra hol vot meg akkor? ehh...lamak:))) szoval, underneten az msg ket meglehetett nezni, s nem is kellet hogy ircop legyel. csak egy ido utan az ircopok ezt kiszurtek, s kill host + k lineal jutalmaztak. namost, hogy az extran meglehet e csinalni? meglehet, s senki sem figyel ra. namost hogy a server loggol....napi hany mega adatot kene atolvasni? konyorgom, ki az a vadbarom aki kepes ezt atolvasni?, mar pusza perverziobol is tul sok ez az adat mennyiseg, napi tobb mega ez az adat..naon sokan kene hogy dogozzanak rajta hogy igazan fellehessen dolgozni. persze ha $ek alapjan keresnek, ki tudja..de szerintem nem logolnak, nincs ertelme igy sem. egy irc server adatot kozvetit, ip tol ip ig.

kodolva..meghozza..jo, nem 128 biten meg ilyenek, hanem siman, mint egy radiotelefon levan kodolva, hogy az msg-k ne hujuljenek meg. unix alatt csinaljatok egyszer irc servert...van egyket jo kliens erre..astalavistan nezzetek korul:-)hihi
s ott nezzetekhogy a logolasnak mi a franc ertelme van. amugy meg ne almodjatok arrol hogy a dcc-t nem lehet olvasni..linux vs windows xx tehat ertitek mirol van szo. egyetlen jo megoldas, tanulj meg valami afrikai idegennyelvet s azt hasznald warezolas kozben:))
vegulis lebukni ugyis lebux, hasznald az msgt nyugodtan, mire a lama bsa ragyun hogy mi a dorges mi hol merre, addigra az ugy elevul.. namost az index.hu nak is v.mi..az irc az internet relay chat..nem azt jelenti hogy irc.extra.hu meg IRCnet..hanem az egesz rendszer fedo neve..hiszen van dal, undernet, fnet..jah..fnet..kerem , ne kavarjuk ma a szezont a fazonnal..miota van az extra servere? igaz nemtom pontosan, de sokan meg polyaba voltak mikor elindult a dal meg az undernet 9eve.. na tehat csak annyit, loggolni nincs ertelme, nezd at a logodat 24ora utan..legalabb 8-9 ora kell hozza nem? hogy felfogd reszegen mennyi okorseket tucc irni:))) amugy megha figyelnek, asszem a neten levo info meg bizonyiteknak nem hozhato fel... tul ecceru lenne atirni..en oltem meg kenedyt!!!!!!!!! bevallom toredelmesen:))) nincs ertelme parazni ezerrel...

na legyetek jok, malna macko beletek,
ab

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.20 0 0 25
Mellesleg, en pont egy dcc logom kaptam meg anno az egyik ISP-tol:))
Szoval ennyit errol:)
mosógép Creative Commons License 2000.01.20 0 0 24
szerintem sem logolják, de ha mégis van rá egy megoldás

MSG helyett rögtön DCC CHAT-et kell nyomni beszélgetés kezdeményezésekor, ahhoz semmi köze az irc szervereknek

mosógép

happe Creative Commons License 2000.01.20 0 0 23
igen en vagyok! senki ne mozduljon! mindenki le van tartoztatva!!!

jolvan mostmar mozoghattok ;))

happe Creative Commons License 2000.01.20 0 0 21
valaki valami konkretumot is mondjon mar... koszi
stanicli Creative Commons License 1999.11.16 0 0 19
Én azért nem lennék olyan vidám: Persze hogy ne legyünk paranoidok, meg ugyanmár ki tudna egy ekkora adatmennyiséget feldolgozni, de az elgondolkozató, hogy amíg logolok az index szerverére, addig a gépemről BÁRMILYEN adatot le lehet szedni arról a szerverről.
Nagyon tanulságos kis beszélgetést olvastam erről a kérdésről az index egy másik fórumán, és ez sajnos nem oszlatta el azokat a kósza híreket, amelyek szerint a rövid idő alatt a harmadik főszerkesztőjét fogyasztó IDG az amerikai hírszerzésnek dolgozik - és fő információforrása az így megszerzett adatmennyiség. Ezt a gyakorlatot az index is folytatja, csak nem tudom, mit kezd vele.
Public Enemy Creative Commons License 1999.11.15 0 0 18
Nekem vannak elmentett IRC logjaim. Rendezzünk árverést! Kezdjük mindjárt a legértékesebb darabbal: hétfői beszélgetés a debreceni barátnőmmel az együtt töltött hétvége után. Várom az ajánlatokat!
malacka- Creative Commons License 1999.11.03 0 0 17
Igen am, de ha mindenki csak vagdalkozik, es amit mond, azt tenyekkel nem tamasztja ala, akkor a laikus csak a pesszimista velemenyt fogja elfogadni... Igy viszont legalabb van min elmelkednie, persze nem biztos, hogy megerti, de legalabb tori a fejet, es az ertelmesebbje felfogja, hogy nem ugy tojtak a spanyolviaszt, ahogy egyesek allitjak. aki meg ennek ellenere is tamaskodik, az pedig megerdemli, hogy egesz eletet felelmek kozott elje le :)

udv/malac

Előzmény: Árpi (16)
Árpi Creative Commons License 1999.11.03 0 0 16
malacka-!
Ugyan! Aki fél attól hogy a tévé visszanéz (és leskelődik), annak ezt hiába mondod! :o))))
Előzmény: malacka- (13)
Sayon Creative Commons License 1999.11.03 0 0 15
Nos, nem hiszem, hogy a botranytol valo felem miatt reagaltak olyan sokan magan, es technikai valaszokkal. Tenyeket kozoltek.
Viszont az "ellentabor" meg csak altalanossagokkal vagdalkozott.
Ha van vkinek az "emliett irclogbol", akkor ha kuld vmi bizonyitekot, akkor majd Lhiszem az egeszet, addig pedig aljas ragalmazas az egesz, mind az iRC, mind a szolgaltato fele.
Előzmény: tjman (14)
tjman Creative Commons License 1999.11.03 0 0 14
Nos,

Latom a botranytol valo felelmukben mindenfele technikai maszlaggal probaljak osszezavarni az index kozonseget az erintettek.

Mivel az elmult 24 oraban ezen gondolkodtam, s ugy erzem a jo dontest hoztam, elarulom nektek :

Jomagam es meg legalabb 50 foiskolas, kismama, belugyes
napi 24 oraban figyeli es rogziti a beszelgeteseket.
En leginkabb papirra jegyzeteltem , s mivel premiumot kaptunk a kompromittalo adatokert, eleg jol kerestem.

Persze egyre nehezebben aludtam, almomban remkepeket lattam elhurcolt ircesekrol, megalazott es vagyonukbol kiforgatott szerencsetlenekrol.

Most hogy elmontdam az igazsagot menekulnom kell.
Remelem hogy sikerul a televiziok figyelmet felkeltenem, leleplezik ezt a rettenetes logbotranyt.

//tjman

malacka- Creative Commons License 1999.11.03 0 0 13
Nos:
/stats m
*** PRIVMSG : 546897 16714937

szamoljunk csak. atlagosan otszazezer msg, 17megabajt
ez default 2 helyre megy, 34 mega

*** NJOIN : 87523 3426432
join itt nem lehet ilyen statisztikat csinalni, de legyen 5 mb

*** JOIN : 1572569 15645718
ez merhetetlen hany helyre megy el
*** MODE : 1622871 32011456
hasonlokepp
*** NICK : 1097014 52684608
nickvaltasok, ahanyan latjak.. jajjjj
*** PART : 524136 9056724
hasonloan
*** QUIT : 751082 16027617
hasonloan
*** NOTICE : 17167 817416
*** KICK : 101826 3757253
*** SERVER : 330 17972
*** TRACE : 997 6959
*** TOPIC : 46968 2316198
*** INVITE : 7472 132986
*** WALLOPS : 5 258
*** PING : 78397 1138789
*** PONG : 83862 1010808
*** KILL : 2321 751263
*** USER : 34875 1791685
*** AWAY : 6182 174082
*** ISON : 75839 6257482
*** SQUIT : 272 7412
*** WHOIS : 16445 110546
*** WHO : 7369 56260
*** WHOWAS : 237 1526
*** LIST : 90 344
*** NAMES : 268 2103
*** USERHOST : 4122 56552
*** PASS : 42 237
*** LUSERS : 843 5064
*** TIME : 27 104
*** OPER : 4 39
*** CONNECT : 1 16
*** VERSION : 198 1423
*** STATS : 2603 13045
*** LINKS : 102 498
*** USERS : 1 5
*** INFO : 2 5
*** MOTD : 2 24
*** SERVICE : 54 3593
*** SQUERY : 3 72
*** RESTART : 1 7

kezdjetek szamolni, micsoda merhetetlen adattomegrol van szo
mindemelle, ki monja kinek, nem lehet altalaban real adatokhoz jutni, mert a szolgaltato nem adja ki a dialupos juzeret.
E melle: torvenyileg szabalyozva van az adatokhoz jutas modja - ugyebar ugyeszsegi vegzes, vagy hogy mondjak, + hazkutatasi parancs, stb stb
emlekezzetek csak arra a botranyra, amikor pont az extra-sok nem voltak hajlandoak kiadni a celeb mpeg-ek felrakojanak meg azon adatait sem, hogy milyen ip-cimrol tette fel

bocs, h kicsit hossszura nyulott a dolog

udv/malac

Jozan Esz Creative Commons License 1999.11.03 0 0 12
Szerintem tenyleg el kellene gondolkozni a remhirterjesztes helyett... A #magyar csatin valoban volt olyan topic, hogy lehet rendelni irclog CD-ket, de a vegen smiley volt, amit a kedves hozzaszolo bizonyara 'kifelejtett' beidezni.. Ez a topic erre a kipattano hujesegaradatra volt a reakcio, ami itt felgyulemlett .. Valamint nyilvanvaloan nem lehetett sem vasarolni, sem barmi uton hozzajutni CDkhez, amik kozponti szerverirclogot tartalmaznak, azon egyszeru oknal fogva, hogy ilyenek nem is leteznek. Es tenyleg gondolni kellene arra az adattarolasi lehetetlensegre, hogy ennyi szoveglogot taroljanak. Mert vegyuk peldaul a bzip2 nevu tomoritot, az is mondjuk 80%-ara betomoriti a szovegeket, meg akkor is .. egy-egy napi log -szerintem- biztosan tobb volna, mint 3-4 CD .. de szerintem meg tobb.. Es akkor mar eleve kizart az a teny, hogy valaki beidezzen egy ilyen CDrol 1-2 hettel ezelotti beszelgeteslogot. Es foleg, keresheto.. egy tomoritett adatbazisban.. na ne vicceljetek mar! Inkabb gondolkodni kellene .. Koszonom a figyelemert, reszemrol ennyi ...
vaily Creative Commons License 1999.11.03 0 0 11
Ime egy reszlet a tegnapi _sajat_ irc logombol:
*** VaiLyKe [vaily@hos.u-szeged.hu] changed topic at [12:36pm] on #magyar to: A www.extra.hu-n lehet rendelni irclog cd-ket :))
Vaily :)))))))
Vajli: hehe :)
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
vajli :)))
Szoval kb ez a reakcio azoktol, akik sejtik mit jelent az, hogy irc szerver. A topicot en irtam, szoval azt hiszem en vagyok az illetekes, hogy kijelentsem, SEMMI KOZE A VALOSAGHOZ, csak poen volt. Ezt erositi meg a smiley a sor vegen, aki az egesz "botranyt" elinditotta, es panikot kelt, az legyen szives eloszor megtanulni az internetes alapfogalmakat.
Az irc szerverek nem tudnak logolni, legalabbis nem ugy, ahogyan ezek szerint sokan gondoljak. Nem logolnak public es privat uzeneteket, ezt egyreszt nem is tehetnek meg az irc szerverek uzemeltetoi, masreszt sem idejuk, sem kapacitasuk nincs erre.
En szemelyesen ismerem az extra-s irc adminokat, es bizton allitom, hogy ok az utolsok az orszagban, akiknek ilyen az eszbe jutna, nemhogy megvalositanak. Felejtsetek el inkabb az ircet, es keressetek uj temat, ez gyerekes, semmit ertelme, es csak kellemetlensegeket szul azoknak, akik dolgozni szeretnenek, es nem a hulyesegeket hallgatni.
Termeszetesen mondhatjatok, hogy en kezdtem az egeszet, de ha minden viccbol valosagot csinalnank, akkor el lehetne temetni az orszagot.
Bye:
Vaily
Előzmény: Sayon (9)
Hamster Creative Commons License 1999.11.03 0 0 10
Csak egy értelmes elmékre apelláló közbeszólás (bár ahogy elnézem a legtöbb ember immunis a józan észre): ne irceljetek. De ne is beszélgessetek, mert a buszon a múltkor egy bácsi belehallgatott a privát beszélgetésembe! Azóta biztos a Kövér László asztalán van a dosszié az előző napi vacsorámról!!!! Perejük be a BKV-t, mert a járművein belekagylózhatnak a beszélgetésünkbe!!!! Szörnyű!!!! Jajj! Horror!!!

Hamster

PS: Gy.k. (sajnos kell), ezt néhol iróniának hívják.

Sayon Creative Commons License 1999.11.03 0 0 9
Nem gondoljatok, hogy ez egy kicsit Ltulzott dolog? Belegondoltatok, hogy naponta mennyi is lenne MBban az extra ircserver logja? Vagy barmelyike is.. Nincs annyi fizikai/elmei kapacitas, ami ezt at tudna olvasni, nemhogy meg szelektalni. Szoval szerintem egy felfujt dolog ez az egesz...
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.11.03 0 0 8
Keressétek meg az adatvédelmi biztost!
Előzmény: bernyike (7)
bernyike Creative Commons License 1999.11.03 0 0 7
El kellene gondolkoznunk valami jogi megoldason. Ha valaki tud nekem szerezni egy ilyen cdt, akkor mehetnen a birosagra es megvedhetnenk az erdekeinket. De tenyleg kellene egy ilyen cd, mert az egesz egyebkent ilyen FIDESZ-es megfigyelesi ugybe fajulna.
Előzmény: terem-bura (6)
terem-bura Creative Commons License 1999.11.03 0 0 6
Sajnos a dolog tenyleg komolynak tunik. Jartam bent delutan egy itt most meg nem nevezendo csatornan, es az tortent, hogy egy srac mar hozzajutott ilyen anyagokat tartalmazo CD-hez, mely rendesen kidolgoztt adatbazist tartalmaz arrol, amit az emberek beszelgetnek az IRC csatornain, es ami a legdurvabb, hogy a maganbeszelgetesek is tarolva vannak rajta. Az adatbazisban lehet keresni, es ezt be is bizonyitotta az emlitett szemely azzal, hogy idezett egy -szinten a csatornan levo - szemely egy hettel azelotti maganbeszelgeteseibol, ami egyebkent mashonnan nem szivaroghatott ki. Hova fajulnak dologok....
Előzmény: che guevara (3)
bernyike Creative Commons License 1999.11.03 0 0 5
Hat ez igazan szornyu! Talan tehetnenk valamit ellene, esetleg elkaphatnank a kimeno csomagokat,es helyettesithetnenk massal. Vagy nem is tudom... Ki kellene hagyni az extrat mint ircszervert es atterni egy masik halozatra????
Előzmény: che guevara (3)
bernyike Creative Commons License 1999.11.03 0 0 4
Hat, en nem is tudom. De ha belegondolunk, hogy titkosugynokoket is interneten szereznek be a Nemzetvedelmiek, akkor barmi lehetseges. Foleg, amilyen leptekben romlik az internet biztonsaga. Minap talaltam egy programot, ami a linuxos passokat 5!!! ora alatt feltori. Ezekutan mar tenyleg nem fogok semmi bizalmasat az interneten kozolni/tarolni illetve iRCn elmondani...
Előzmény: Kovacs Erno (-)
che guevara Creative Commons License 1999.11.03 0 0 3
EPP MOST mondja nekem valaki, biztos forrasbol tudja, hogy igaz! Belso kapcsolat, tobbet nem arulhatok el. Az informacio szerint minden az extran atmeno msg-t es public szoveget logolnak, es tovabbitjak is egyes szerveknek (BM, titkosszolgalatok, etc..) Ha ez igaz, akkor mostantol tartsuk a szankat, mert a rendorseghez is eljut minden! Egyre durvabb ez az orszag!
che guevara Creative Commons License 1999.11.03 0 0 2
En is hallottam ezt, meg a rendorseges dolgot is. Most igaz vagy nem?
fel Creative Commons License 1999.11.03 0 0 1
Hat, az bisztos hogy logolnak mindent szerintem..meg az is hogy vannak emberek, akik ezt olvassak...es azt sem tartom elkepzelhetetlennek, hogy a zsaruk is azok kozott vannak akik atnezik az irclogokat...a BSA-s sracokkal egyutt..
Előzmény: Kovacs Erno (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!