Szeretem a pincsiket, kettő volt, sajnos mára csak egy maradt. Annyi érzelmet tudnak kifejezni a szemükkel a homlok ráncolással, amit más kutya nem, pedig volt néhány eddig. Most egy örökölt uszkár egészíti ki a kutya csapatot. De szinte semmi érzelemet nem mutat. Felrakom gyönyörűim fényképeit:
Nekem mopszom van, nagyon ajánlom gyerekek mellé, egy jópofa bohóc, ha esetleg tetszenek az ilyen "arcú" blökik nézz be a "kinek van mopsza" topicba, talán egy kis metszetet Te is kapsz belőlük,de ha van kérdésed én is szívesen mondok pár dolgot erről a fajtáról!
sziasztok! hogy lehet ilyen sok idióta ember? mi az hogy a ppp nem is kutya?? és hogy ronda? SZERINTEM AKI EZT MONDJa,AZ NEM IS EMBER! első kutyám boxer volt,második középuszkár,és most pincsim van! azt hiszem,hogy akinek még nem volt pincsije az fogja be a száját(tisztelet a kivételnek)!
Palotapincsivel kapcsolatban érdeklődnék.....mennyire "hangos" ez a fajta kutya?Gyerekeket hogy bírják?Valaki írna róluk pár szót?Tudtok még ajánlani nagyon(!) pici kutyákat?
Gazdit keres! Homéroszt a kecskeméti gyepmesteri telepről mentettük. 6-7 év körüli pekingi palotapincsi keverék ivartalanított kan kutya. Súlya kb. 6-6.5 kg. A nyakában lévő láncmaradék szerint előző gazdái az udvaron, láncon tartották. Homérosz sajnos vak. Ha megismeri a helyet, ahol él, biztonsággal közlekedik, hangok és szagok alapján tökéletesen tájékozódik. Sőt még pórázon is tud sétálni! Mindenkivel elsőre barátságos, gyermek mellé is bátran ajánljuk. Bár kerti kutya volt, a a szobatisztaság megtanulása sem jelentett problémát számára, és már 100 %-osan megbízható. Pincsitermészet, szeret ölben lenni, imádja a símogatást, a dögönyözést. Nagyon várja azt a gazdit, akit nem rémít meg fogyatékossága, hiszen Homérosz így is teljes életet tud élni, és imádattal csügg azokon, akik néhány szeretetmorzsát juttatnak számára. Érdeklődni a 06-30-514-45-46-os telefonszámon, vagy az örökbefogadas@minimenhely.hu címen.
Szerintem nem a fajta számít. A szakirodalom is megerősíti, hogy a kutya fajtája önmagában nem garancia a természetére. Van lusta agár, és harapós pincs. Azzal is vigyázni kell, hogy azt válaszd, aki "Téged választ." Mert hamarosan be fogod látni, hogy a legproblémásabb kutyát szerezted meg az alomból. Ugyanis nem azért szaladt feléd, mert "Téged választott", hanem mert valójában egy kis örökmozgó csavargó, aki imád ismerkedni, és minden lábnak utána szalad (nem csak a Tiédnek!). Az ilyen kutyának örökösen ingerre van szüksége és társaságra, míg amelyik ott kuporog a sarokban félénken, talán tényleg csak Rád vár, és mikor hazaérsz, nem áll majd romokban a lakás. Szóval mindenki vérmérsékletének és életmódjának megfelelő kutyát válasszon. Ha jó gazdája vagy, a kutyád szeretni fog, és mindent megtesz érted, tehát a jó választás ott kezdődik, hogy Te magad milyen ember vagy.
hali!nem olvastam teljesen a topikot végig ha ismétlek ne kövezzetek meg.nekem bullmacim van :-)).lusta mint a "dög" :-)) de nem hiszem hogy tul jo lenne neki a lakás.szeret 1 helyben ülni és nézelődni.amugy ugy hallottam a buldogok ideálisak a "lakáséletre".nem tom... nincs valakinek ilyen irányú tapasztalata?
MINDEN kutyafajtának az áránál nagy a szórás, és hasonlóan, ami lejjebb van írva. De nagyon gondold meg, hogy kitől , milyen kutyust veszel, és ne az ára legyen egy fajtánál sem a döntő, _hanem nézzél szét az adott tenyészet vérvonalai közt, és az utódok közt. Az olcsó kutyára lehet, hogy tízszeresét fogod majd költeni később, mint egy jó tenyészetből, jó vérvonalból vásárolt kutyusra. " Aki " még az árát is visszahozhatja neked!
A nagyon olcsó kutya mindig gyanús..!
Akkor inkább hozzál egy menhelyi kutyát.
Nem tudom mostanság mi a helyzett a CMC klubbal mert mint írtam már nem vagyok tag.
Tulképpen nem rossz dolog a tagság, mert küldözgetik az újságjukat abból meg lehet tudni ezeket az infókat.
De mivel én nem igazán jártam el ilyen összeröffenésekre, nem láttam értelmét.
Árral kapcsoltaban meg nem akarok hülyeséget mondani de amikor én vettem akkor 50K volt a közép ár. Kutyás újságban biztos lehet találni aktuális hirdetést. Most a neten is ilyen szórás van (25-75e között)
Érdemes egy megfelelő vérvonalat választani, főleg ha kis maflákat is akarsz majd tőle :o))
Áruljatok el nekem egy dolgot:
Mennyibe kerül ma egy kölyök bullmasztiff?
Tudom, hogy nincsen kötött ára, sokmindentől függ, de mégis, csak nagyságrendileg.
Úgysem az ár dönt végső soron, csak kíváncsi vagyok, a többi fajtához képest mennyibe kerül...!
elméletileg nem.
azért csak elméletileg,mert a pincsi-akinek nagyjából bennt kellene tartózkodni, csak kinn hajlandó a házőrzési tevékenységet gyakorolni, viszont a józsef-a bullmasztif nagyon szivesen lenne szobakutya.
gyakorlatilag képes 16 órát is mozdulatlanul, isszonyatos horkolás közepett a nappaliban őrizni személyemet és értékeimet:D
Ha tudod vállalni, hogy az elkövetkező kb 10(?) évben mindennap megtudod mozgatni, akkor hajrá :o))
Nem kis feladat..
1ébként rendkívűl fajtaspecifikus tulajdonsága nincsen. De gondolom utána néztél már 1-2 dolognak.
Mivel rövidszőrű a hidegtől óvni kell, ami mostanság éjjelente esedékes. Az én "kis" gyöngyszememnek 3 rétegű fűthető házikót építettem, szóval fázni azt nem szokot, sőt nyáron oda megy be ha nagyon meleg a levegő, pedig reggeltől estig oda süt a nap a házára, de mivel jól van szigetelve nem melegszik át.
Imádja a gyerkőcöket.
Most lesz 5 éves, de mint egy kölyök úgy rohangászik és játszik a többi kutyussal. :o))
Eléggé akaratos, de teljesen kordában tarható. Tűrni hihetelneül sokat képes, (gyömöszölés, nyaggatás ilyemi) :o))
Kiskorában soxor ráléptem a tappancsára mert lábalatt volt, orvosnál is jólt tűri a fájdalmat, emiatt még hangját nem hallottam!
Annál inkább ha valaki nem tetszik neki (szórólap bedobók) volt olyan is, hogy nem merte bedobni hozzánk :o))
A piás embereket is hasonlóan kitünteti figyelmével.
Ezzel 1ütt nem ugat feleslegesen soha!
Enni nem eszik szerintem olyan sokat, hogy tragédia lenne. Tulképpen mindenevő, de ha valami nem tetszik neki akkor képes 1 napig rá sem nézni, persze másnapra eltűnik a kaja..
Ha igazán szakértőket akarsz találni a akkor keresd fel a CMC-t, régebben tag voltam én is.
Az ereiben Somogyvári vér csörgedezik, ezért még vásárlás előtt felkerestem Somogyi Jánost (gondolom nem kell bemutatni). Nagyon rendes volt, ellátott tanácsokkal, orvost is ajánlott.
Hirtelen ennyi.
Ha van kérdés megpróbálok válaszolni.