Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2007.03.08 0 0 57
Akkor lehet hogy a programszerkesztés (magyarul linkage) mégsem sikerült jól...
egy terminálablakban: find ~ -name program1 megpróbálja megkeresni a programodat,
Előzmény: polipengere (55)
locsemege Creative Commons License 2007.03.07 0 0 56
Nézd meg egy directory-val följebb, lejjebb, valahol csak meglesz az, már feltéve, hogy lefordult.
Előzmény: polipengere (55)
polipengere Creative Commons License 2007.03.07 0 0 55

Sziasztok! Feltelepítettem a Kdebase csomagot mostmár megvan minden, de nem találja meg a programomat, ez írja ki:
/bin/sh: ./program1: Nem létező fájl vagy könyvtár
Press Enter to continue!

Tipp?

locsemege Creative Commons License 2007.03.07 0 0 54
A konsole a kdebase csomag része. De jó lehet neked a gnome-terminal vagy az xterm is.
Előzmény: polipengere (51)
polipengere Creative Commons License 2007.03.07 0 0 53
Oké, próbálkozom! Köszönöm szépen a segítséget! Minden jót! Üdv!
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.07 0 0 52
1. Valamilyen csoda útján (disztribúciófügő) telepítsd a konsole nevű csomagot!
2. Szerintem kell project, hiszen az egy-file-os fejlesztésre pont elég a "mcedit" és a "gcc", egyáltalán nincs szükség a Kdevelop-ra.
3. A "C" a "C++" részhalmaza, úgyhogy nem okoz semmilyen gondot, úgyhogy nyugodtan írjál C nyelvű programot.
Előzmény: polipengere (51)
polipengere Creative Commons License 2007.03.07 0 0 51
Na ezt az üzenetet a ctr+F9- re kaptam, lehet hogy hülyeséget csináltam! Szóval Én nem c++-ban szeretnék proramozni még csak C-ben mert ez kell a sulihoz! Muszály nekem projektett létrehoznom mindig? Nem lehet olyat csinálni hogy simán FILE/NEW? Ha csak Projektel lehet akkor melyiket válasszam a C-n belül? Szóval egy egyszerű c programot begépelek lefordítom Compile File -al és mivel tudom behívni hogy mit csináltam, ha nem terminált használok!? Kérlek segíts mert már érzem hogy nem állok messze a megoldástól :)! Köszi! Bocsi hogy megint ilyen sok a kérdés!
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.07 0 0 50
> de ezt írja ki amikor futtatni szeretném: /bin/sh:konsole:command not found!

Hogyan próbáltad futtatni? Ezt az üzenet arra utal, hogy egy "konsole" nevű programot akarsz futtatni, ami viszont a KDE része, és érdemes telepíteni... lehet hogy a Kdevelop eleve felteszi, hogy van konsole a gépeden, és azon belül akarja futtatni a programodat.
Előzmény: polipengere (49)
polipengere Creative Commons License 2007.03.07 0 0 49
Te aztán nagyon aprólékos vagy, minden részletre oda figyelsz mi? Asszem a billentyűzet karaktereivel is tisztában vagyok, de ha neked így jobban tetszik akkor ám legyen! Van egy öröm hírem (legalábbis nekem az!) sikerült lefordítanom a programot , de ezt írja ki amikor futtatni szeretném: /bin/sh:konsole:command not found! Angolul tudom mit jelent :), csak azzal nem vagyok tisztában hogy ilyenkor mit tegyek?! Az előző segítséget köszönöm szépen, amár lefordított proramomat legalább már megtudtam nézni, fut rendesen!Akkor ezek szerint nem találja a konsolt vagy mi lehet a probléma? Bocs hogy ilyen analfabéta kérdéseket teszek fel!Előre is köszi a segítséget! Minden jót!
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.07 0 0 48
Off (Az első tippem az, hogy keressél még további írásjeleket a billentyűzeten, biztos vagyok abban, hogy a felkiáltójel mellett még van ott pont és kérdőjel is... persze azok mögé is szoktunk szóközt tenni.)

Szerintem beállítottam mindent jól, de mégsem fordul le szerencsétlen úgyhogy ha van valami tipped akkor légyszí oszd meg velem!
Ha nem akarod megvárni, amig kialakul bennem a távolbalátás képessége, akkor írd le pontosan, hogy mit csináltál és milyen hibajelenséget tapasztaltál.

Egyébként először érdemes lenne parancssorból alkotni valamit, pl:

cat >proba.cc <<DONE
/* proba.cc */

#include <iostream>

using namespace std;

int main (void)
{
  cout << "Hello, világ\n";
  return 0;
}
DONE

g++ -Wall -o proba proba.cc

./proba
Előzmény: polipengere (47)
polipengere Creative Commons License 2007.03.07 0 0 47
Húú nagyon szeretem az ilyen lenézős hozzászólásokat!Köszi szépen tényleg jól esik!Természetesen megtaláltam a parancsot és az angol tudásom sem hiányos!Szóval nem ez itt a probléma!Szerintem beállítottam mindent jól, de mégsem fordul le szerencsétlen úgyhogy ha van valami tipped akkor légyszí oszd meg velem!
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.06 0 0 46
Én minden kezdőnek nagyon örülök, de van némi gond:
- Egy kérdést elég egy topikba beírni.
- Ki hallott már olyan emberről, aki látott olyan programozót, aki nem tudott angol leírásból tájékozodni?
- Sajnos kevés embernek van ideje és türelme a 'Magyarázzatok el mindent, lépésről lépésre' szerű kérdésekhez. Másszóval: mutass némi önálló kezdeményezőkészséget, pl: Megtaláltam a menüben a 'Compile' parancsot, de a következő hibaüzenet jelent meg: idézet
polipengere Creative Commons License 2007.03.06 0 0 45
Sziasztok!
Többen is említettétek itt a Kdevelop nevű proramot!Én teljesen kezdő vagyok most telepítettem fel ezt a programot és nagyon megtetszett csak az a bibi hogy nem tudom kezelni!nem tudom hogy kell fordítani meg ilyenek!Ha valaki esetleg tudna segíteni azt megköszönném!
Üdv mindenkinek!
IanStuart Creative Commons License 2005.09.05 0 0 44
Szia,

téged nem keresett meg Chester22 (vagy Zachár Balázs) néven egy srác hogy ismerkedni akar LP-s csajokkal?
Őszintén engem picit zavar, két e-mailt és egy privit is kaptam tőle...
visszaírtam neki hogy a fórum tökéletes hely az ismerkedésre.
Szerinted?

Szia,
Krisz

Előzmény: IanStuart (43)
IanStuart Creative Commons License 2005.09.04 0 0 43
netizen Creative Commons License 2001.05.17 0 0 42
igen. Az STL funkcionálokat használ ilyesmire, meg még pl az isalpha-ra és az isdigit-re is. Az utóbbi esetben kicsit több értelme van, mert igy locale specifikusan működik. Hiszed vagy nem, de a dolog vége az hogy az STL a posix limits.h alapján válaszolgat neked UNIX rendszereken. Ami a gcc-t illeti, az STL-je fejlődés alatt áll. Ne felejtsük el hogy az STL relative új dolog, az MSVC sem támogatja tökéletesen. A GCC-ben levő STL az adatkonténerekre illetve azok allokátoraira (hatékonyság, sebesség) van kihegyezve, és ezeket aq nüanszokat nem igazán tartalmazza. ha nem tudsz élni nélküle-> STLport.
Előzmény: Translator (41)
Translator Creative Commons License 2001.05.17 0 0 41
Pedig ez nem az. A limits.h-t ismerem, de nekem pont a numeric_limits osztály kellene, így csak egy helyen kellene átírni egy adattípus tulajdonságait.
(El akarom dönteni, hogy az adott karakter-reprezentáció előjeles-e vagy sem, meg még egy csomó dolgot róla.)
A limits.h teljesen mást csinál. Makrók vannak benne, nem pedig template-ek.
És még mindig nem értem, miért van bent a draftban és miért nincs bent a gcc-ben (egy ios header is hiányzik, meg még hét másik).

Translator

Előzmény: netizen (40)
netizen Creative Commons License 2001.05.17 0 0 40
Ez egy wrapper a limits.h-ra, ott ugy fogod megtalálni, hogy INT_MAX. Ugyan az a vége, csak a c++-os megoldás portábilisabb szeretne lenni. Nem minden rendszerenek van limits.h-ja ;>
Előzmény: Translator (38)
Translator Creative Commons License 2001.05.16 0 0 39
Grrrrrrrrrrrrrrrr
Translator Creative Commons License 2001.05.16 0 0 38
Francba, lenyelte.

szóval a numeric_limits<int&gr;::max()-ról volt szó.

Translator

Translator Creative Commons License 2001.05.16 0 0 37
Sziasztok!

Hordozható programot szerettem volna írni, amely biteket meg ilyesmit is számol. Erre a limits headert szerettem volna használni, meg benne a numeric_limits osztályt.
Tök jó template, a numeric_limits::max() megadja az int maximális értékét.
De.
Az 1997-es C++ standard draftban volt ilyen. A M$ VC++-ban volt ilyen. A GCC-ben nem volt ilyen.
Tudja valaki, mi történt vele?

Translator

ps: Összeszámoltam, a draftban megadottak közül 9(!) header hiányzott.
ps2: tudom, hogy az stlportban (www.stlport.org) van, de azért mégis.

micu Creative Commons License 2001.04.11 0 0 36
Én is KDevelop alatt írtam a wxGTK-s progamjaimat. Szvsz egyszerűbb mint a KDE/QT. De ha az a célod, akkor a QT saját demói körül nézz szét, aztán majd jöhet a KDE.
Előzmény: NaJo1 (33)
NaJo1 Creative Commons License 2001.04.11 0 0 35
>>Erre lenne jó vmi. lépésről-lépésre demo, ha van ilyen Kdevelop-hoz<<

En talatam egy demot, ami a kdevelop kezeleset nagyon jol bemutatja, de abbol is csak azt tudod meg, hogy mit kell begepelned, utana melyik menüpontot kell kivalasztanod es megnyomnod hogy a megfelelö effektet elerd. Tehat nem a programozasi lepeseket, hanem a Kdevelop kezeleset mutatja be.
Vettem egy könyvet is, ahol ugyan lepesröl lepesre leirja es elmagyarazza, hogy hogyan kell a Class-okat es az objekt-eket definialni, de ott a problema, amit leprogramoz olyan komplikalt, hogy a 8-10 fejezet környeken mar megint elvesztettem a fonalat.
Ez a programm különben a SuSE-ben benne van. Most nem tudom a nevet, de a problema az ügynük utvonalanak optimalizalasa.

Előzmény: Kistel (34)
Kistel Creative Commons License 2001.04.11 0 0 34
A legtöbbet talán tényleg a példaprogramokból lehet tanulni, de attól még nem áll össze a kép, hogy mindez hogyan is alakult ki. Erre lenne jó vmi. lépésről-lépésre demo, ha van ilyen Kdevelop-hoz; ezt nem tudom.

Kistel

Előzmény: NaJo1 (33)
NaJo1 Creative Commons License 2001.04.11 0 0 33
>>körül a wxGTK környékén<<

Kössz az ajanlatot, de nekem a Kdevelop tetszik es eddig ezzel foglalkoztam a legtöbbet. Pelda programokkal el vagyok latva. Egy jo par peldaprogramot be is pötyöktem. Müködnek is, de az elöbbi peldanal maradva, egy ilyen egyszerünek tünö feladatot, hogy kezdek el ? Melyik könyvtarba, hogy keressek. Talan rosszul fejeztem ki magam. Lehet hogy a modszert nem tudom, mit hol kell keresni. Tehat az elsö lepeseket nem tudom.

Előzmény: micu (32)
micu Creative Commons License 2001.04.10 0 0 32
Én a helyedben nem a QT-val kezdeném a C++ tanulást. Inkább nézz körül a wxGTK környékén, az egy aránylag egyszerű felépítésű C++ könyvtár kb hasonló tudással és rengeteg példaprogrammal. Ráadásul ingyenes.
Előzmény: NaJo1 (31)
NaJo1 Creative Commons License 2001.04.10 0 0 31
>>A C++ tudást meg nem adják ingyen, sok idő és türelem kell hozzá.<<

Igen, ezzel nincs is baj. Nem a gyorsasag a lenyeg.
Könyveket pedig mar beszereztem egy parat. De az egyik vastagabb mint a masik es amikor elkezdeknek valamit csinalni a dolog mindig oda torkollik, hogy lapozok elöre, lapozok hatra es egy fel ora utan mar nem tudom, hogy miert is vettem a kezembe a könyvet. Mit is kerestem.

Konkret kerdes:
A Kdevelop segitsegevel le lehet generaltatni uj projekteket. Ebben mar benne van az egesz windows, a menük, az icon-ok, a help, stb..
Hogy tudok ebben az ablakban egy filet kilistazni ?

Előzmény: Kistel (30)
Kistel Creative Commons License 2001.04.10 0 0 30
Hello,

Ez Linux (általában UNIX) kicsit másképp megy, ún. eszközökön (/dev/) keresztül. Javaslom nézz megy egy-két programot forrásban, hogy hogyan is csinálják.

A C++ tudást meg nem adják ingyen, sok idő és türelem kell hozzá. (Meg esetleg egy jó könyv - úgy hallom a napokban jelenik meg A C++ könyv magyarul (Stroustrup). Ez itt nem a reklám helye úgyhogy nem mondom meg hol keressétek, de keresétek :-)

Kistel

Előzmény: NaJo1 (29)
NaJo1 Creative Commons License 2001.04.09 0 0 29
Sziasztok !

Van valakinek tapasztalata a Kdevelop hasznalataval. Most kezdenek programozni c++-ban es nem jutok elöbbre. Hianyzik a C++ ismeret. Egy ket tanacs kellene.
Pl.: szeretnek egy külsö Mikrokontrollerel felepiteni egy kapcsolatot a com1 porton keresztül.(Basic programm müködik)
Milyen c++ könyvtarban kell keresgelni ehhez a modulokat ?

Latasoft Creative Commons License 2000.09.28 0 0 28
Sziasztok!

Van egy kis problémám a KDevelop körül. Az Allegro nevű grafikus library-t szeretném belefordítani a programomba. Ez parancssorban gond nélkül ment. A bajok akkor kezdődtek, amikor elkezdtem használni a KDevelopot. Ugyanis a programba a main() után kell egy makró, és ha az nincs benne, akkor nem megy le a fordítás. Amikor a configure script megnézi, hogy működik-e a fordító, ugye nincs input file, de azt a makrót azért hiányolja. A configure pedig azt hiszi, hogy nem jó a fordító, és leáll. Szerintetek ilyenkor mit kell csinálni, hogy elfogadja? Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!