Keresés

Részletes keresés

vismaior Creative Commons License 1999.11.15 0 0 16
Halódó topichoz egy hozzászólást...
Utolsó sóhaj.

üdv: vis

X polgártárs Creative Commons License 1999.11.08 0 0 15
Jogos a bőgés, 0-zásom visszavonva.
Hogy ON is legyek:
AZ utóbbi időben a demokrácia és a kapitalizmus uralxik. Magyarul az megy, amit a többség szeret és megvesz...ha ezt akarják, egyék meg!
xpt
Carpy Creative Commons License 1999.11.08 0 0 14
A kereskedelmi csatornak a legszelesebb tarsadalmi retegnek keszulnek, es ez nem az ertelmiseg... Ez meg is latszik rajtuk. Sajnos Mari nenit es Jozsi bacsit a felpumpalt mesekkel, sztarszosszenetekkel, es "meghato" riportokkal lehet a TV ele ultetni. Jomagam ezektol kapok szabalyos ideggorcsot.
Ezert szeretem a Duna TV-t, ami nem szenzaciohajhasz, nem tulprofi, hanem barati hangulatu es emberkozeli.
Előzmény: demimur (13)
demimur Creative Commons License 1999.11.08 0 0 13
Kedves vismaior,

Nagyon szerettem régebben a fotókiállításokat. De manapság bányászni kell az ilyen híreket, mert eccerűen nem írnak róla.
A szappanoperaságot úgy értettem, hogy műkonfliktusokat bonccolgatnak heteken át, olyan témákat, melyek HASONLÍTANAK a valódi témkára, hírekre, de nem arról beszélnek.
Nem írnak/beszélnek arról, hogy az árvízkárosultakat helyzete hol tart, stb.
Amikor bekapcsolom a tv-t egy másik világot látok, nem azt, amelyikben élek, és ezért ma már számomra a híradók inkább Walt Disney mesékre emlékeztetnek....

P.s. Vis, Te tényleg megsértődtél, mert nem ugrottak a topicodra?? Ne tedd, inkább próbáld gondolkodásra késztetni az index látogatókat, szerettesd meg velük ezt a nem-éppen-habkönnyű topicot..
:-))
ahoj
Demi

Előzmény: vismaior (12)
vismaior Creative Commons License 1999.11.08 0 0 12
Köszönöm a hozzászólát és el kell ismernem, igazad van. Nem minősíthetek embereket hozzászólás vagy hozzá nem szólás alapján. Mea culpa, mea maxima culpa....

Köszönöm.

Bár még mindid hangsúlyozom, hogy nem csak a TV-re gondoltam, hanem általában MÉDIÁRA!

üdv: vismaior

Előzmény: Stanlex (8)
Horusz Creative Commons License 1999.11.07 0 0 11
Kedves vismaior!

Egyetértek mindazzal, amit eddig leírtál, én is átéltem ezeket az érzéseket. És hogy milyen megoldást választottam? Azt, hogy nem nézem ezt a sok butaságot. Inkább olvasok, beszélgetek értelmes témákról. Ha nagyon tévét akarok nézni, a National Geographic műsorait nézem. Az igényesebb újságokat felszínesen átfutom, hogy mégis mi van, a sok vismaiort persze átugrom. :-)

Stanlex Creative Commons License 1999.11.07 0 0 10
Meg mondjuk RTL Klub baromságai topik.
Stanlex Creative Commons License 1999.11.07 0 0 9
Például:
SZOKJUNK LE A TÉVÉRŐL!!!!!!!! topik.
Stanlex Creative Commons License 1999.11.07 0 0 8
Kedves vismaior!

Én mégis úgy látom, hogy komolyan megsértődtél, mert a topicod nem érte az általad elvárt sikert. Az általad felvetett téma természetesen érdekes, biztos vagyok benne, hogy ebben a témakörben sokan és sokszor szóltak már hozzá más topikokhoz, a tiedhez is, és ez a jövőben sem fog megváltozni. De azért a törzsasztalt és vendégeit elmarasztaló mondatraidat nem tartom helytállónak.

1. Többszáz topik van, amibe naponta beírnak, újabb többszáz amibe néhány naponta, és újabb többszáz, amibe legalább egyszer egy héten. Ezenkívül napontak min. 5, de inkább 10 új topik nyílik.
2. A hozzászólók komolyságát avval lemérni, hogy hozzászólnak-e a Te témádhoz, - szerintem ez nem megfelelő megközelítés.
3. A témádat általánosan nagyon érdekesnek tartom és maximálisan egyetértek az álláspontoddal is. De pont ezért nehéz hozzászólni pl. a legutóljára említett sólyomdologhoz, ugyanis ez a)nyilvánvalóan egy nagy hülyeség b) miután megnéztem a róla szóló 15 sec-es filmet, nem gondolom, hogy érne annyit, hogy írjak róla.

A témádhoz: Véleményem szerint a kereskedelmi TV-k rendkívül elfogultak és szűklátókörűek, a közszolgálati TV-k unalmasak, a jó külföldi adások pedig kódoltak...

Tisztelettel:
Stanlex

vismaior Creative Commons License 1999.11.04 0 0 7
Nocsak, pusztul a topic... Pedig jó téma lenne... szerintem... Ha talán nem lenne ennyire hír - telen és ponyva maga az index.hu is...
Csak a szenzációhajhász topicok maradhatnak a törzsasztalon... Hulljon, amelyik egy kis tényfeltárást csinál(na) ????
Ha nem a whiskysről, Orbánról, az öngyilkos rendőrökől, vagy az index.hu-t és a topicokat fenntartó kedves regisztráltak önimádatáról és magánbeszélgetéseiről szól, akkor veszni e kell, mert nem szól hozzá szinte senki....

Másképp képzeltem a törzsasztalt...
Azt gondoltam, komolyabban veszitek.
De nem sértődöm meg, csak nem nyitok több topicot.
Köszönöm, hogy itt lehettem...

Tisztelettel: vismaior

vismaior Creative Commons License 1999.11.03 0 0 6
Ma reggel a királyi egyesen a 7 órai hírekben 3 percet pazaroltak el arra a szenzációs eseményre, hogy a szegedi dóm tornyába beköltözött egy vándorsólyom... Valóban a vándorsólyom ritka vendég hazánkban, de azért ne essünk túlzásokba. Azt gondolom a reggeli rövid információs műsorok nem arra valók, hogy a vándorsolymok vándorlási szokásaiból szülessenek 3 perces hírek...
Mindemellett ne halljunk a nukleáris rakéták hazánkba telepítéséről, ne halljunk a Malév botrány fejleményeiről, etc.

No ennyit a mai reggelről. Várom a reakciókat.

üdv: vismaior

vismaior Creative Commons License 1999.11.02 0 0 5
off
Csók demi! ; - )))
on

Az azért túlzás, hogy szappanopera lett a hírekből... Még nem hallottam a hírekben Jose Armando magánéletéről... Szerencsére...
Ha ez is bekövetkezne, akkor inkább a kecskepásztorkodás Albániában....

üdv: vismaior

Előzmény: demimur (4)
demimur Creative Commons License 1999.11.02 0 0 4
off
nocsak, látom itt is a minőségi témákat kedveled magas szinten..
on

engem egyszerűen csak idegesít, hogy milyen ostoba kis történéseket pumpálnak hírértékűvé.
Néha úgy érzem, szappanopera lett a teljes adás a kereskedelmi tévéken..
:-)))

Előzmény: vismaior (3)
vismaior Creative Commons License 1999.11.02 0 0 3
Mindenekelőtt köszönöm a tartalmas hozzászólásokat, és örülök, hogy van, aki veszi a fáradságot és nem használja a vén rókáktól sajnos elvárható "ilyenről már volt szó párszor, vesszen a topic" típusú megjegyzéseket...

Vidmarnak teljesen igaza van, nem kizárólag a TV-re gondoltam, hanem általában beszéltem a médiáról. Lehet, hogy számtalan topic futott már a kereskedelmi és királyi TV-k mellett és elsősorban ellen,de most médiáról van szó, mint gyűjtőfogalomról. És per pillanat úgy áll a magyar média, különösen a hírekre korlátozódó szösszenetek, hogy már-már érdemes egy kis száj és billentyűtépésre időt szakítani.
A DunaTV-re reagálva: az egyetlen adó, ami jónak tűnik a híradások közül, mert rettentő tárgyilagos, csupán egyetlen hibáját tudom felróni, mégpedig, hogy számomra egy kissé szűkszavú. Kevés a stúdióbeszélgetés a közéletről, kevés a vitaműsor. Pedig lenne miről... HA már a vitaműsoroknál járunk: Mit gondoltok a NAP Keltéről a TV3-on? Nekem ez az a program, ami talán kielégíti a kiváncsiságomat, ha sikerül nagy ritkán belekukkantanom.

No és mi van az írott sajtóval?

NeTie:
Ismerem az érzést. Reggel 7-kor félve veszem a kezembe a Népszabadságot és nézem vele szinkronban a reggeli híreket a TV1-en... Vajon mondanak olyan hírt, ami felébreszt??? Meghökkent? Felháborít?
Sajnos a "kézigránát robbant ..." "megkéselték a szüretelőt..." "a képviselő felesége és anyukája éppen akkor ment be a ..." etc. kezdetű hírektől már iszonyodom... ezekről nem hogy vitázni nem lehet, de még megemlíteni sem érdemes...

A chatekről pedig inkább egy szót se. Félelmetes... Azokról viszont már biztosan szólt néhány topic... : - )))

üdv mindenkinek !
vismaior

vidmar Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2
Én ráadásul úgy érzem, ez a topic nem kifejezetten a kereskedelmi televízióadók lealacsonyítására szolgál, hanem a tárgyilagos média hiányáról – így a téma egy kicsit tágabb.
Az már más kérdés, hogy a híradás mostani káoszából legjobban az efféle csatornák veszik ki a részüket.
Én úgy gondolom hogy a Duna TV-t kell nézni, az legalább nívós csatorna.
NeTie Creative Commons License 1999.11.02 0 0 1
Hali!

Engem cseppet sem erdekel, volt-e mar ilyen topic, en ezt talaltam meg, ezert erre fogok reagalni.
Az a gondolat fogott meg legjobban, hogy "már nem hallok semmi olyat, ami gondolkodásra késztetne, amiről egy reggeli kv mellett el lehet vitatkozni barátokkal". Ezzel teljesen egyetertek! Sot, tovabb is mennek, es azt mondanam, hogy az ember, ha gondolkozni akar valamirol, plane a barataival beszelgetni rola, akkor VADASZNI kell a temakra, es massziv utanajaras kell! Ezert is szeretem pl. az Internetet, ezen belul az indexet, mert csomo jo tema van benne (a Tasztalon is akad, bar a hirekben tobb). Es ez borzaszto, hogy keresgetnem kell ahhoz, hogy gondolkodhassak, holott ugy lenne az igazi, ha egyenlo lenne a gondolkodasmentes, passzivan szorakoztato lehetoseg meg az aktiv szorakozasi lehetoseg. Nem beszelve a mindenfele online chat-eken uralkodo iszonyatosan alacsony nivorol...

Netie, aki legalabb az indexen talal szinvonalakat ;-)))

X polgártárs Creative Commons License 1999.11.02 0 0 0
Nem mintha nem let volna pár topik a 0 értékű TV-adókról...
xpt
vismaior Creative Commons License 1999.11.02 0 0 topiknyitó
Tegnap este véletlenül (véletlenül, mert lassan már nem merek újságot venni a kezembe, vagy híradókat nézni) belenéztem a TV2 esti hírműsorába. A mintegy tíz perces blokkban megtudtam, hogy a sokak által favorizált, de igencsak közönséges és híres bűnöző, Ambrus Attila a Gyorskocsi utcában mekkora, milyen levegőjű cellában lakik, melyik felvágottat kedveli, milyen könyveket olvas... Sőt, hogy döbbenetem még nagyobb legyen, azt is közölték velem, hogy a kuka, ami a "szobájában" a rendelkezésére áll, lila színű...

Ez azonban csak egy durván kiragadott sarkított példa. Nem kell feltétlenül a kereskedelmi csatornákon keresgetni, ha ehhez hasonló hír-telen híreket szertnék botlani. idézhetném a tegnapi Népszabadságot is,a Királyi TV1 reggeli 7-es és 1/2 -as híreit,az RTL Fókusz című mocskáról nem is beszélve... Mindennap hallok arról, hol járt a miniszterelnök, kit mivel vádoltak meg, kinek az udvarára dobtak kézigránátot, stb.
Arról miértnem hallok sosem, hogy kultúrális programok is vannak az országban, hogy tudományos élet is zajlik...??? Nekem kellene utánajárnom? Nem a média feldata lenne egy pártsemleges és sokoldalú, független burokba rejtve közölni velem, az értékes információra éhes honpolgárral a világ történéseit?

A kérdés: Miért van az, hogy már nem hallok semmi olyat, ami gondolkodásra késztetne, amiről egy reggeli kv mellett el lehet vitatkozni barátokkal, ami tényleg érdekelne egy gondolatindító témára fogékony fiatalt???
Vagy csak én érzem ennyire kiábrándítónak a helyzetet???
Meglehet, hogy csak én nem tudok ennyre - számomra- érdektelen eseményekről érdemben beszélgetni...

Szerintetek?

Sziasztok:
vismaior

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!