Keresés

Részletes keresés

getom Creative Commons License 2000.03.22 0 0 14
Én is egyetértek, tételezzük fel, hogy elméletileg létezhetnek istenek.
Előzmény: jeep (13)
jeep Creative Commons License 2000.03.21 0 0 13
Egyetértek.
Előzmény: VadalmaX (11)
Deepfreeze Creative Commons License 1999.12.22 0 0 12
léteznek istenek?

vagy ez egy "tételezzük fel..." vita? esetleg szimbólikus az Isten szó használata?

VadalmaX Creative Commons License 1999.12.20 0 0 11
szerintem a teoretikus vita egyelőre ráér, mi lenne, ha elkezdenénk sorolni a tényeket, ha már ezért indították ezt a topikot, nem :-)

az én kedvencem a klónozás,
szerintem ez már túlmutat a mitológiai istenek hatáskörén és enyhén szólva is rivalizál a Genezissel, szóval csak ne hagyjuk a nagymenőket sem, kedves jeep, kerüljön az összes mindenható egy kalapba...

Előzmény: jeep (4)
getom Creative Commons License 1999.12.20 0 0 10
Az se lenne jobb, ha mi lennénk olyanok, mint ők.

(Valami köztes megoldás kéne ...)

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.20 0 0 9
Elég szar lenne, ha az istenek olyanok lennének, mint mi.
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.19 0 0 8
Ja, ott van pl. Jézus. Egy szavára megállt a vihar, meg meggyógyultak betegek...
:-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.19 0 0 7
az araweté indiánok szerint pl. aki meghal az feljebb egy szférával, aholis a halottat megeszi egy isten, és a halott átváltozik istenné

kb. (ennél persze jóval bomyolultabb, érdeklődés esetén hajlandó vagyok leírni az egész sztorit)

valóságépítő technikum

jeep Creative Commons License 1999.12.19 0 0 6
xset:

Ne menjünk bele az isten fogalmának retorikai és halmazelméleti elemzésébe, mert az csak zsákutcába és egy másik topicba vezetne. Engem inkább az istenhit változásának (többről egyre) társadalmi, szociológiai aspektusa érdekel. Mik az okai az egyistenhit megjelenésének? Külső beavatkozás hatására (UFÓk), vagy belső okok (fejlődés) miatt jelent meg?

jeep

Előzmény: xset (5)
xset Creative Commons License 1999.11.06 0 0 5
O.K. Jeep, így már értem.
Csak éppen az én fogalmaim szerint ezek igazából csak félistenek, mivel túlságosan emberi az érdeklődési körük (egymás közötti rivalizálás, szeksz, hatalom, stb...)
Üdv:
xset
Előzmény: jeep (4)
jeep Creative Commons License 1999.11.05 0 0 4
xset:

Amikor az istenekről írtam, akkor nem a keresztény kultúra Istenére (Jahve, vagy mi), vagy Allahra gondoltam, hanem a görög, a római, az ázsiai és (régi) amerikai istenekre. Ezek nem mindenhatók, hanem csak néhány tettre képesek.

jeep

Előzmény: xset (3)
xset Creative Commons License 1999.11.02 0 0 3
Miért? Istenné váltunk? Szerintem nem...
(Az) Isten(ek) nem csak a tevékenység(ük)ről, ill. az álatla(uk) megcselekedhető dolgok szabadságáról ismerszik meg...

Mivel az ember (legyen akár az EMBER is) nem egy elvont fogalmi síkon létezik, hanem egy szerencsétlen, túlburjánzó gondolkodási képességekkel megvert/megáldott véges életű állat, soha nem lesz képes olyan objektivitással gondolkodni - bár maradjuk csak ennél: létezni - mint egy isten.

Én úgy tudom, hogy Isten mindent meg tud tenni. Mi pedig lehet, hogy ma már sok mindent megtehetünk viszont NEM MINDENT! Sz'al SZVSZ nem váltunk istenekké, nincs fordulópont, és ezért nem is lehet megtalálni azt.
Sziasztok.

Előzmény: jeep (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.02 0 0 2
Az előbb természetesen nem a nagymamákat és a háziasszonyokat akartam megbántani.
És persze jeepet sem.
hovatovább.
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.02 0 0 1
Szerintem adj ki egy könyvet valami hatásvadász címmel erről a témáról, és tuti siker lesz a háziasszonyok és nagymamák körében.
Egyébként értem, hogy mire gondolsz,de az elméleted nem túl eredeti, sajnos sokan képzelték magukat Istennek a történelem során...
vicky Creative Commons License 1999.11.02 0 0 0
Én eddig 0-szor éreztem magam istennek. Aki meg már érezte, az menjem dilidokihoz, de sürgősen!.
jeep Creative Commons License 1999.11.01 0 0 topiknyitó
Vizsgáljuk meg, hogy a föld kultúrájában szereplő istenek mire képesek, és hasonlítsuk össze azzal, hogy mire képes egy mai ember a modern technikával. Nincs sok különbség, egy-két istenséget túl is szárnyal. Magyarul az emberiség elérte azt, amit néhány tíz-száz ezer évvel ezelőtt csak az istekről tudta elképzelni.

Vajon mikor váltunk istenekké és miért? Mi volt a fordulópont? Mi alapján lehet megtalálni a fordulópontot?

Jeep

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!