Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.11 0 0 113321

Én is olvasom :-) Az LLM-mentés különösen érdekel.

Előzmény: Ocean (113319)
Gice Creative Commons License 2021.10.11 0 0 113320

Én szoktam olvasni, amit írsz, bár tény, hogy reagálni nem szoktam rá.

Előzmény: Ocean (113319)
Ocean Creative Commons License 2021.10.11 0 0 113319

Kedves naplóm!

 

Azt hiszem mondhatom ezt, hiszen rajtam kívül a madár sem jár már erre :)

Szóval válogatottunk utóbbi szereplése újfent az után kiált, hogy valaki kézbe vegye a dolgokat. Szóval az első lépést megtettem, a tavaly ingyen vásárolt FM2020-at feltelepítettem.

Na de hogy következhet ez - kérdeznétek, ha lenne itt bárki?

Hát úgy, hogy az 1.0-ás verzió a 09-el véget ért. Igen, annak a befejező írásával még adós vagyok, de pótolom majd.

Sőt a 17-ben futtatott LLM mentésemben is komoly haladás van, évek óta arról sem volt beszámoló.

De ez úgy tűnik szintén egy hosszú évekig tartó mentés lett, szóval bátran belekezdhetek a 2020-ba.

 

Jelentkezem.

 

Ocean Creative Commons License 2021.09.23 0 0 113318

FM2009 - Magyar válogatott - 2029 ősze

 

Hát pótselejtező lesz, a németeket képtelenség volt megelőzni, sőt igazából a második helynek is nagyon örülök, ez a dán-welszi kettős nagy versenyre késztetett minket.

Még nem volt meg a sorsolás, nem tudom ki lesz az ellenfél novemberben.

 

Két nagy hír a kerettel kapcsolatban: Dienes talált magának egy izlandi csapatot, így mégsem vonult vissza, de nagyon csúnyán öregszik. Vannak más 34-35 éves játékosok, akik a fizikai mutatóikat is megőrzik 10 felett, a többiből pedig szinte alig veszítenek, na ő nem. Durván romlik mindene.

 

A másik pedig, hogy Zámbó viszont bejelentés nélkül visszavonult, de hiába aktív kerettag volt, még hírt sem kaptam róla, kerethirdetésnél vettem észre, hogy nincs többé.

Szóval egy mentés után, egy korábbi állást kellett visszatöltenem, hogy egyáltalán ezt a két képet legalább elkészítsem róla. Ő volt tehát majd másfél évtizedig a második csatár, a maga szerény 83 góljával :)

Majdnem neki is meglett Puskás.

Előzmény: Ocean (113317)
Ocean Creative Commons License 2021.09.08 0 0 113317

FM2009 - Magyar válogatott - 2028 ősze

 

Na tehát, az EB után először volt egy felkészülési meccsünk Tahiti ellen, Dienes pedig mesterhármassal vette ki a részét az 5-0-ás győzelemből.

Mivel eztán a Málta elleni VB-selejtezőn is vágott egy hármast (itt kinyílt a gólzsák és 8-0-ra nyertünk), széles mosollyal az arcomon konstatáltam, hogy jó az öreg a háznál.

Ez már bizony 119!

Az ősz végén két kemény selejtező jött még, a németek ellen kikaptunk 2-1-re, Dienes itt s megkapta a lehetőséget, de le kellett hoznom.

Eztán Wales ellen egy fontos meccsen sikerült nyerni 2-1-re, de itt is le kellett cserélni az öreget. Azzal, hogy nincs klubja, kábé 60 percet bír egy meccsen, ha nem akarom, hogy ott haljon meg a pályán.

 

Valszeg gyengébb ellenfelek ellen fogom még játszatni, de szerintem vissza is vonul a szezon végén, mivel nincs csapata.

 

Érdekesség még, hogy milyenek az erőviszonyok az NBI-ben 2028-ban. Maradjunk annyiban, hogy meglepőek :)

És ez a keret uralja az NBI-et :D

Előzmény: Ocean (113316)
Ocean Creative Commons License 2021.09.06 0 0 113316

Most, hogy Ronaldo megrúgta 111. gólját, és megközelítette Dienest, egyértelműen folytatnom kellett :)

És Dienes is folytatni akarta.

És oh boy, oh boy, micsoda folytatás jött!

Beszámoló és képek hamarosan!

 

Előzmény: Ocean (113313)
Ocean Creative Commons License 2021.08.05 0 0 113315

Köszönöm!

Én mindenképp el fogom olvasni, kíváncsi vagyok kvázi ugyanonnan indulva mennyire lehet más az út, bár sejthető, hogy nagyon :)

 

Nekem mint utaltam is rá, a vége a 09 öregsége miatt már egy ilyen megfeneklett kapcsolat volt, de majdnem biztos, hogy hamar kezdek egyet szintén a válogatottal az FM20-ban.

Nem tudom abban milyen mondjuk egy Szoboszlai, de azért itt inkább adott egy jó gerinc a jövő csapatához, mint a 09-nél, ott ahogy írod is, az öregek voltak, aztán fiatal nem sok, nálam is a regenek jöttek szinte azonnal.

 

Előzmény: SullaFelix75 (113314)
SullaFelix75 Creative Commons License 2021.08.04 0 0 113314

Azért ez egy legendás mentés volt:) ,részben ennek hatására én is elkezdtem egyet a 09-el egyenlőre 12-es EB re jutottam ki és a nyolcaddöntöben kiestem a későbbi bajnok olaszokkal szemben(ez még a Dárdai,Gera ,Juhász stb generáció)most jön a 14-es Vb selejtező.Lehet teszek fel beszámolót ha lesz rá időm:)

Előzmény: Ocean (113313)
Ocean Creative Commons License 2021.08.01 0 1 113313

FM2009 - Magyar válogatott - 2028 Európa-bajnokság

 

Elszaladt a következő két év is.

Az EB-re nagyon simán jutottunk ki, 8 meccs, 8 győzelem, az ellenfelek a csehek, bolgárok, szervek és örmények voltak.

Viszont... időnként már nagyon idegesítenek a 09 fasságai.

Az utolsó EB-selejtező október elején volt.

Ekkor még úgy nézett ki, hogy novemberre, a pótselejtezők idejére lehet majd barátságost lekötni, csak ki volt szürkítve. Aztán eljött a sorsolás, a lehetőség pedig megszűnt, nem volt több meccs.

Év elején pedig a szokásos márciusi meccs is kimaradt, április elejére tudtam két meccset lekötni. Amiből később az egyiket szintén random ok miatt törölték.

A következő meccs pedig az EB-csoportmeccsünk volt. Szóval sikerült 9 hónap alatt egy szem barátságost játszani, elképesztő.

 

Az EB-n a görög, orosz, portugál hármassal kellett megvívnunk, nem ígérkezett egyszerűnek.

Először az oroszokkal vívtunk, korán vezetést szereztek, és némi mákkal, a 80. perc utáni két góllal valahogy fordítottunk, de ez inkább volt mákos, mint megérdemelt.

Ami a még érdekesebb, hogy még rosszabb játékkal, de megvertük a portugálokat is 1-0-ra. 0-0-nak nézett ki a meccs, de kaptak egy pirosat, amit kihasználtunk.

A három gólunkból egy sem volt Dienesé, észre sem lehetett venni a pályán.

A görögök ellen is 1-0 lett, talán ez volt a legmegérdemeltebb. De a 9 pont végképp nem volt benne ebben a csapatban.

Dienest le kellett kapnom, miután erős 5.6-os osztályzattal hátráltatta a csapatot. Három meccs, nulla gól, és 6.2-es átlaggal állt ekkor. Egy bálvány ledől?

 

Jött a negyeddöntő Hollandia ellen, teljesen egál (borzasztó gyenge) meccs, 2-2 kapuralövés, nekünk beakadt az egyik, újabb 1-0. Azonban ez már a Dienesé volt!

Így megint az elődöntőben találtuk magunkat, magam sem értem hogyan :)

Itt viszont egy meccsben visszakaptunk mindent, a spanyolok már a 40. percben 3-0-ra vezettek.

Dienesnek volt egy szépségtapasza, de a 4-1-es győzelem teljesen reális volt.

A másik elődöntőn német-angol 2-1, a döntőben pedig a spanyolok nyertek 1-0-ra.

 

Hogyan tovább?

Két év múlva VB, szerintem azt már nem játszom le. Dienessel végképp. Nagyon úgy tűnik, itt a vége számára. Nosztalgiából még lehet játszatnám, de 35 éves, a Hamburg is elengedte ingyen, nincs csapata. 2 gólt lőtt utolsó Bundesliga szezonjában, a fizikai mutatói nagyon visszaestek.

Ősszel van még két könnyebb meccsek, azokon még lehet szerepet kap, de utána jönnek a németek, oda szerintem már kevés lesz.

Érdekesség még, hogy sorban döntik meg a többiek a válogatottsági rekordot is. 2028-ig Juhász Rolié volt 104 meccsel, aztán:

Horváth amúgy szintén DC. Végül:

Zámbó pedig Dienes csatártársa.

 

Előzmény: Ocean (113285)
Ocean Creative Commons License 2021.07.11 0 0 113312

Mi volt a gondod a Steam-el?

Bocs ha leírtad már, nem rémlik.

 

Előzmény: __midnite (113309)
__midnite Creative Commons License 2021.07.11 0 0 113311

Oh, köszi a tippet!

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.11 0 0 113310

Nem csak Steamen tudod letölteni, más platformokon is. Én pl. tavaly az Epic Games oldaláról szedtem le az FM20-at, épp akciós (értsd: ingyenes) volt. Szóval nézz körül esetleg egyéb platformokon.

Előzmény: __midnite (113309)
__midnite Creative Commons License 2021.07.11 0 0 113309

Sziasztok,

 

így pár év elteltével, a foci EB miatt megjött a kedvem a focis játékokhoz. Sajnos azzal szembesültem, hogy

- FIFA és társaihoz már öreg vagyok (ráadásul van egy olyan érzésem, hogy már billentyűzetre fejlesztik ezeket)

- az örök favorit CM03-04 nem fut Win10 + modern monitor kombinációval

- gondoltam veszek egy FM-et, de amit találtam mind csak a steam-en megvásárolható

 

Esetleg nem emlékeztek arra, hogy melyik az utolsó FM verzió, amihez nem kellett steam kliens? Sajnos szó sem lehet róla, hogy még egyszer szóba álljak velük.

Raul Creative Commons License 2021.07.07 0 0 113308

Dehogynem :)

(Bár én nem emiatt hagytam abba)

Előzmény: BaginZé (113291)
wizardry8 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 113307

Na itt az emlék. 

A legalsó játszható osztály leggyengébb csapattal kezdtem (Hinckley) és kezdetben azon izgultam hogy mi lesz ha onnan is kiesek.

Előzmény: wizardry8 (107816)
wizardry8 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 113306

Én is ezt a csapatépítést csináltam eddig. Angliában sikerült egy hatodosztályú csapatot felvinni a Premier League-be. Legelső idényben vagy 20 fiatalt vettem.

De akkor teljesen kiégtem. Meg a PL nagyon nehéz volt.

Kár hogy nem tettem el a mentést. Pár év szünet után érdekes lett volna folytatni újult erővel.

Csak az zavart hogy néha kikaptam és fogalmam se volt miért. Pedig szerettem volna a vereségből is tanulni. :-D

Előzmény: Törölt nick (113304)
Ocean Creative Commons License 2021.07.04 0 0 113305

Alakul a molekula:

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.02 0 0 113304

Nálam key events és marha gyors is a lejátszás, különben olyan lassú lenne a játékmenet, ami már élvezhetetlen. Taktikával nem sokat szoktam bíbelődni, mert nekem nem az az élvezetes a játékban, hogy minden ellenfélt feltérképezek, felkészülök belőle és kialakítok egy olyan taktikát, ami működni fog. Általában van egy támadóbb és egy védekezőbb taktikám (ellenfél erejétől és attól függően alkalmazom őket, hogy otthon vagy idegenben játszunk) + egy ultradefenzív kontrázó (pl. Fradival nagyágyúk ellen BL-ben). Cserénél kb. azt nézem én is, amit te.

 

Nekem a játékban az tetszik és mindig is az tetszett, hogy felépíthetek játékosokat, az UP-ból építhetek be fiatalokat, akikből aztán legendákat, ikonokat nevelhetek (épp ezért általában igen hosszú mentéseim vannak).

Előzmény: wizardry8 (113302)
Ocean Creative Commons License 2021.07.02 0 0 113303

A key moments megy nálam is, sőt a lejátszás sebességét is eléggé felvettem, hogy haladjunk.

Esetleg olyankor veszem részletesebbre, amikor először játszok egy résszel (mondjuk mikor kezdtem a 2017-el), és lövésem nincs mit várjak a match engine-től, vagy magukkal a szerepkörökkel ismerkedtem.

De azzal, hogy megvan ez a rutin, nincs szükségem a hosszabb meccsekre.

 

A taktika, nos igen, az valóban lehet bonyolult, én mint mondtam, igyekszem ezt is egyszerűen tartani. Pl. pont nemrég láttam egy videóban, hogy Steam adatok szerint a játékosok valami 1-2 százaléka állít be egyáltalán pontrúgásokra bármit, a többieknél megy a default. A 17 egyébként pont az a rész, ahol nem érzem ér-e valamit?

Voltak korábban részek, ahol vagy a hosszú bedobás volt bugos, vagy egy adott szögletvariáció hozott sok gólt, na így, hogy ezeket kiirtották, én magam talán 2-3 gólt szerzek szögletből.

 

Előzmény: wizardry8 (113302)
wizardry8 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 113302

Én maradok inkább a Football Manager-nél.

Azzal csak az a bajom hogy túlságosan időigényes. 

Meccseket mennyire szoktad megnézni?

Mert ugye ha csak a kulcs/key részeket nézi az ember akkor nem tudja az ember mi történik.

Taktikai része nálam érthetetlen.

Csak a játékosok fáradtság meg teljesítmény mutatóit nézem, aztán cserélek ha kell.

Előzmény: Ocean (113301)
Ocean Creative Commons License 2021.06.30 0 0 113301

Nem hülyeség amúgy, van az a játéktípus, ahol én is így döntenék.

De van ellenpélda is, a WOT-ban pl. vagy 6-7 évig egyáltalán nem volt tutorial, jöttek is a játékosok tízezrével, akiknek fogalma nem volt semmiről, még az alapokról sem.

 

Előzmény: wizardry8 (113300)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 113300

Ez a Tactics and Glory nagyon agyas. Kötelező végig csinálni a tutorialt arra hivatkozva hogy csak így kapsz edzői liszenszet. Többet kell gondolkozni mint a sakkban. Ezt mire megtanulom hogy hány kockával kell arrébb állni hogy használni tudja a játékosom a skilljét de úgy hogy a védők ne úgy álljanak meg ne tudják használni a nemtudommijüket. :-D

Előzmény: Ocean (113299)
Ocean Creative Commons License 2021.06.30 0 0 113299

Nem, ilyen nincs benne.

Előzmény: wizardry8 (113298)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 113298

Football Manager-ben lehet ilyen csapatképet csinálni?

Előzmény: Ocean (113297)
Ocean Creative Commons License 2021.06.28 0 0 113297

Az 50% pont a határ, van amit ennyiért is megveszek, de sokkal jobban szeretem a 67-75%-os leárazásokat :)

 

Nekem jó 10 éve a steam az elsődleges játék platform, van rajta több tucat játékom, szóval mondhatni érték és vigyázok rá.

Nem tudom az ilyen zárolt acc-okkal mit lehet kezdeni.

Ha írsz a supportnak, biztos elmondják, én valami olyasmit kérnék, hogy például igazolni, hogy anno ez tényleg a tiéd volt, lehetnek ehhez mindenféle adataik, de biztos megvan erre az okos módszerük.

 

Előzmény: wizardry8 (113296)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 113296

Most nézem hogy a CD Galaxisban csak 4000 Ft. 

De ott is csak egy letöltőkódot kapsz.

 

Egyszer vettem egy ilyen kódos steam-es játékot. Már a steam felhasználóm nevére sem emlékszem. 

Előkotortam egy 6 éves steam felhasználómat a napokban. De zárolva van, mert valaki feltörte és a DOTA2 játékhoz vett vele item-eket.  Ezt a DOTA2-t nem is ismertem eddig.

Ha egyszer ráérek, megnézem mi van a megvásárolt játékkal. Többet már nem lehet vele játszani? Nem azért mintha olyan jó lett volna.

Előzmény: wizardry8 (113295)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 113295

Most július 8-ig féláron van. 12.5 EUR

Előzmény: Ocean (113294)
Ocean Creative Commons License 2021.06.27 0 0 113294

Megy minden gond nélkül. Persze a meccs grafika elég fapados még a 2017 után is :)

 

Én még nem vagyok meggyőzve arról, hogy az újabbak nem jók, bár az tény, hogy lassabb a haladás velük.

Részemről én sosem akartam nagyon felkészülni egy csapat ellen: az vinné még csak az időt!

Előbb-utóbb sikerül összerakni (ha végképp nem megy, letölteni) egy működő taktikát, és onnantól én ritkán variálok.

De amúgy sem bonyolítom túl a taktikát, a 2009-ben pl. egy alap 4-4-2-vel mentem végig.

 

Ez a játék érdekes, fent van a Steam wishlistemen évek óta, csak nem volt még rá akkora leárazás, hogy megvegyem :)

De előbb-utóbb meglesz.

 

Előzmény: wizardry8 (113293)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.27 0 0 113293

És megy rendesen a 2009?

Nekem a 2012 a kedvencem, de a meccs grafikája már hibás Windows10-en.

 

FM-be én azért fáradtam bele egy kicsit mert

1. az újabbak már nem olyan jók, csak lassabbak

2. sose tudtam kideríteni hogy lehet felkészülni 1 csapat ellen. Egyáltalán lehet? Vagy csak választasz egy taktikát aztán onnan mázli kérdése mennyire jön be?

 

Itt van egy kis változatosság https://youtu.be/pkHbWaN6bes

Előzmény: Ocean (113284)
Ocean Creative Commons License 2021.06.26 0 0 113292

Nem mondom, hogy soha nem fordult még elő, hogy elmerengtem, hogy bezzeg a huszas éveimben, de azért igyekszem dacolni az öregedéssel :)

 

Előzmény: BaginZé (113291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!