Keresés

Részletes keresés

wizardry8 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 113307

Na itt az emlék. 

A legalsó játszható osztály leggyengébb csapattal kezdtem (Hinckley) és kezdetben azon izgultam hogy mi lesz ha onnan is kiesek.

Előzmény: wizardry8 (107816)
wizardry8 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 113306

Én is ezt a csapatépítést csináltam eddig. Angliában sikerült egy hatodosztályú csapatot felvinni a Premier League-be. Legelső idényben vagy 20 fiatalt vettem.

De akkor teljesen kiégtem. Meg a PL nagyon nehéz volt.

Kár hogy nem tettem el a mentést. Pár év szünet után érdekes lett volna folytatni újult erővel.

Csak az zavart hogy néha kikaptam és fogalmam se volt miért. Pedig szerettem volna a vereségből is tanulni. :-D

Előzmény: Törölt nick (113304)
Ocean Creative Commons License 2021.07.04 0 0 113305

Alakul a molekula:

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.02 0 0 113304

Nálam key events és marha gyors is a lejátszás, különben olyan lassú lenne a játékmenet, ami már élvezhetetlen. Taktikával nem sokat szoktam bíbelődni, mert nekem nem az az élvezetes a játékban, hogy minden ellenfélt feltérképezek, felkészülök belőle és kialakítok egy olyan taktikát, ami működni fog. Általában van egy támadóbb és egy védekezőbb taktikám (ellenfél erejétől és attól függően alkalmazom őket, hogy otthon vagy idegenben játszunk) + egy ultradefenzív kontrázó (pl. Fradival nagyágyúk ellen BL-ben). Cserénél kb. azt nézem én is, amit te.

 

Nekem a játékban az tetszik és mindig is az tetszett, hogy felépíthetek játékosokat, az UP-ból építhetek be fiatalokat, akikből aztán legendákat, ikonokat nevelhetek (épp ezért általában igen hosszú mentéseim vannak).

Előzmény: wizardry8 (113302)
Ocean Creative Commons License 2021.07.02 0 0 113303

A key moments megy nálam is, sőt a lejátszás sebességét is eléggé felvettem, hogy haladjunk.

Esetleg olyankor veszem részletesebbre, amikor először játszok egy résszel (mondjuk mikor kezdtem a 2017-el), és lövésem nincs mit várjak a match engine-től, vagy magukkal a szerepkörökkel ismerkedtem.

De azzal, hogy megvan ez a rutin, nincs szükségem a hosszabb meccsekre.

 

A taktika, nos igen, az valóban lehet bonyolult, én mint mondtam, igyekszem ezt is egyszerűen tartani. Pl. pont nemrég láttam egy videóban, hogy Steam adatok szerint a játékosok valami 1-2 százaléka állít be egyáltalán pontrúgásokra bármit, a többieknél megy a default. A 17 egyébként pont az a rész, ahol nem érzem ér-e valamit?

Voltak korábban részek, ahol vagy a hosszú bedobás volt bugos, vagy egy adott szögletvariáció hozott sok gólt, na így, hogy ezeket kiirtották, én magam talán 2-3 gólt szerzek szögletből.

 

Előzmény: wizardry8 (113302)
wizardry8 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 113302

Én maradok inkább a Football Manager-nél.

Azzal csak az a bajom hogy túlságosan időigényes. 

Meccseket mennyire szoktad megnézni?

Mert ugye ha csak a kulcs/key részeket nézi az ember akkor nem tudja az ember mi történik.

Taktikai része nálam érthetetlen.

Csak a játékosok fáradtság meg teljesítmény mutatóit nézem, aztán cserélek ha kell.

Előzmény: Ocean (113301)
Ocean Creative Commons License 2021.06.30 0 0 113301

Nem hülyeség amúgy, van az a játéktípus, ahol én is így döntenék.

De van ellenpélda is, a WOT-ban pl. vagy 6-7 évig egyáltalán nem volt tutorial, jöttek is a játékosok tízezrével, akiknek fogalma nem volt semmiről, még az alapokról sem.

 

Előzmény: wizardry8 (113300)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 113300

Ez a Tactics and Glory nagyon agyas. Kötelező végig csinálni a tutorialt arra hivatkozva hogy csak így kapsz edzői liszenszet. Többet kell gondolkozni mint a sakkban. Ezt mire megtanulom hogy hány kockával kell arrébb állni hogy használni tudja a játékosom a skilljét de úgy hogy a védők ne úgy álljanak meg ne tudják használni a nemtudommijüket. :-D

Előzmény: Ocean (113299)
Ocean Creative Commons License 2021.06.30 0 0 113299

Nem, ilyen nincs benne.

Előzmény: wizardry8 (113298)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 113298

Football Manager-ben lehet ilyen csapatképet csinálni?

Előzmény: Ocean (113297)
Ocean Creative Commons License 2021.06.28 0 0 113297

Az 50% pont a határ, van amit ennyiért is megveszek, de sokkal jobban szeretem a 67-75%-os leárazásokat :)

 

Nekem jó 10 éve a steam az elsődleges játék platform, van rajta több tucat játékom, szóval mondhatni érték és vigyázok rá.

Nem tudom az ilyen zárolt acc-okkal mit lehet kezdeni.

Ha írsz a supportnak, biztos elmondják, én valami olyasmit kérnék, hogy például igazolni, hogy anno ez tényleg a tiéd volt, lehetnek ehhez mindenféle adataik, de biztos megvan erre az okos módszerük.

 

Előzmény: wizardry8 (113296)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 113296

Most nézem hogy a CD Galaxisban csak 4000 Ft. 

De ott is csak egy letöltőkódot kapsz.

 

Egyszer vettem egy ilyen kódos steam-es játékot. Már a steam felhasználóm nevére sem emlékszem. 

Előkotortam egy 6 éves steam felhasználómat a napokban. De zárolva van, mert valaki feltörte és a DOTA2 játékhoz vett vele item-eket.  Ezt a DOTA2-t nem is ismertem eddig.

Ha egyszer ráérek, megnézem mi van a megvásárolt játékkal. Többet már nem lehet vele játszani? Nem azért mintha olyan jó lett volna.

Előzmény: wizardry8 (113295)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 113295

Most július 8-ig féláron van. 12.5 EUR

Előzmény: Ocean (113294)
Ocean Creative Commons License 2021.06.27 0 0 113294

Megy minden gond nélkül. Persze a meccs grafika elég fapados még a 2017 után is :)

 

Én még nem vagyok meggyőzve arról, hogy az újabbak nem jók, bár az tény, hogy lassabb a haladás velük.

Részemről én sosem akartam nagyon felkészülni egy csapat ellen: az vinné még csak az időt!

Előbb-utóbb sikerül összerakni (ha végképp nem megy, letölteni) egy működő taktikát, és onnantól én ritkán variálok.

De amúgy sem bonyolítom túl a taktikát, a 2009-ben pl. egy alap 4-4-2-vel mentem végig.

 

Ez a játék érdekes, fent van a Steam wishlistemen évek óta, csak nem volt még rá akkora leárazás, hogy megvegyem :)

De előbb-utóbb meglesz.

 

Előzmény: wizardry8 (113293)
wizardry8 Creative Commons License 2021.06.27 0 0 113293

És megy rendesen a 2009?

Nekem a 2012 a kedvencem, de a meccs grafikája már hibás Windows10-en.

 

FM-be én azért fáradtam bele egy kicsit mert

1. az újabbak már nem olyan jók, csak lassabbak

2. sose tudtam kideríteni hogy lehet felkészülni 1 csapat ellen. Egyáltalán lehet? Vagy csak választasz egy taktikát aztán onnan mázli kérdése mennyire jön be?

 

Itt van egy kis változatosság https://youtu.be/pkHbWaN6bes

Előzmény: Ocean (113284)
Ocean Creative Commons License 2021.06.26 0 0 113292

Nem mondom, hogy soha nem fordult még elő, hogy elmerengtem, hogy bezzeg a huszas éveimben, de azért igyekszem dacolni az öregedéssel :)

 

Előzmény: BaginZé (113291)
BaginZé Creative Commons License 2021.06.25 0 0 113291

Nem vagyunk mi mar oregek ehhez? 😀

Előzmény: Ocean (113288)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 0 113290

(Na csak kikerestem, rosszul emlékeztem, a kapus csak egyszer nyert BL-t, viszont volt angol, spanyol és olasz bajnok is.)

 

Molnár Sándor (győri nevelés). Spanyol bajnok lett a Real Madriddal, majd angol bajnoki cím és angol szuperkupa-győzelem jött a Tottenhammal, innen továbbállt a Torinohoz, ahol nyolc idényt húzott le: BL-győztes, olasz bajnok, kétszeres olasz kupagyőztes, kétszeres olasz szuperkupagyőztes, európai szuperkupa-győztes, klubvilágbajnok, valamint VB bronzérmes. Dieneshez mérhető klasszis volt :-)

 

 Ez meg a 2022-es olaszországi VB igaz históriája:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=76491892&t=9008431

Előzmény: Törölt nick (113289)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.23 0 0 113289

Gratula! Nekem is egy VB-bronzérem volt a csúcs Magyarországgal, FM07-tel. Az is egy elképesztő korosztály volt, tele Juve, Tottenham játékosokkal. Na és volt egy zseniális, kétszeres BL-győztes kapusom. Utána még egy VB-elődöntő összejött, de akkor a bronz nem lett meg.

 

 

Előzmény: Ocean (113285)
Ocean Creative Commons License 2021.06.23 0 0 113288

Köszi-köszi! Nem is számítottam rá, hogy ketten is ilyen hamar rábukkantok.

Én is rendszeresen benéztem ide a topikba, de közel fél éve nem volt semmi, így engem is kevésbé motivált az írás. Még ha játék volt is.

 

Tervek is vannak, aztán majd meglátjuk. Most elsőre valamilyen módon befejezem ezt a 2009-es mentést.

Aztán közben zajlik a 2017-ben az LLM mentésem a Worksop-al, de az valszeg még soká el is tart. Jelenleg a League 1-ben vitézkedünk.

 

És hát neked hála lett az Epic-en FM2020, aminél adná magát egy felújított válogatott mentés, szóval lehet ahogy befejezem a 2009-et, utána el is kezdek egy 2.0-át a 2020-ban :)

 

Előzmény: warr (113287)
warr Creative Commons License 2021.06.23 0 0 113287

Grat, nagyon szép eredmény :-)

Előzmény: Ocean (113285)
toto92 Creative Commons License 2021.06.23 0 0 113286

Grat :)

 

Jó újra beszámolót olvasni.

Előzmény: Ocean (113285)
Ocean Creative Commons License 2021.06.22 0 0 113285

FM2009 - Magyar válogatott - 2026 világbajnokság

 

Nos hát, az EB-meccsek közepette lejátszottam a VB-t. Nem akarok több oldalas regényt írni, de azért igyekszem beszámolni mindenről.

Említettem, hogy nehéz csoportunk volt, a nyitányon ki s kaptunk 1-0-ra az angoloktól.

Nem voltunk nagyon alárendelt szerepben, de övék volt a birtoklás és nem is volt igazán nagy helyzetünk.

 

Másodiknak Bolívia következett, ez volt a must win, ugyanis Mexikó ellen igazi ki-ki meccsre számítottam.

Szerencsére a fiúk is átérezték ezt és Dienes két gyors góljával már a 16. percben két góllal vezettünk. Ezután szépítettek, de nem állt le a magyar henger, és végül 6-2-re győztünk. Ez a gólkülönbség miatt is fontos volt.

Mexikó az első körben (csak) 2-0-ra verte Bolíviát, az angolok pedig segítettek azzal, hogy Mexikót is megverték, így továbbjutó helyen vártuk az utolsó kört, elég volt nem kikapni. Mennyit fordíthat egy meccs a helyzeten, ugye?

 

Igazi öldöklő meccs volt Mexikó ellen, a foci már kevésbé volt szép. Végül Dienes szerzett vezetést a 78. percben, amit 5 perc múlva kiegyenlítettek, így maradt az 1-1, és a magyar továbbjutás!

 

A nyolcaddöntőben a dánokat kaptuk, akikről az első gondolatom bevallom az volt, hogy nyernünk kéne.

A nehezítő körülmény az volt, hogy az egyik DC és a jobb szélső után az első számú kapusom is lesérült, és csak kettő fért a 23-as keretbe.

A Mexikó ellenihez hasonlóan brusztolós meccs volt, itt is a 78. percben tört meg a jég, egy öngóllal szereztünk vezetést, majd egy kontrát befejezve Dienes állította be a 2-0-ás vezetést. Ez már a 4. gólja volt a tornán.

 

És akkor negyeddöntő Spanyolország ellen. Hát gondoltam itt lesz a vég, ez is szép eredmény. A spanyolok meg is szerezték a vezetést a 17. percben, nekünk momentumunk nem volt az első félidőben. A második jobb lett, voltak támadások, a spanyolok pedig érthetetlenül passzívvá váltak. Ekkor kaptunk egy büntetőt, és amikor ez bement, megfordult a fejemben, hogy ebből bármi lehet.

A hosszabbítástól mondjuk eléggé fáztam, mert kondival nem álltunk valami jól.

Ám Fortuna segített, újabb megpattanó és öngóllal 2-1 ide, és a spanyolok ezzel már nem tudtak mit kezdeni. Igazi nagy halat akasztottunk a horogra!

 

Következett tehát az elődöntő, mégpedig Hollandia ellen. Nem is kell említenem, hogy ez rekord messzeség volt, ameddig eljutottunk.

Hollandia már nem adott kegyelmet, akárcsak az angolok ellen, viszonylag sima 1-0-al mentek a döntőbe.

Érdekesség, hogy a másik elődöntőt Skócia vívta Portugália ellen, el is merengtem, hogy még egy csoda után a skótokat akár el is verhetnénk a döntőben :)

És egyébként a skótok meg is csinálták a csodát, hosszabbításban verték a luzitánokat, így nekünk maradt a keményebb ellenfél a bronzmeccsen.

 

A portugálok nagyon el lehettek keseredve, mert képesek voltak egyetlen kapuralövéssel lehozni a 90 percet, nekünk pedig a valamivel több helyzetből bement egy Zámbó fejes, így 1-0-val megszereztük a bronzérmet! Hatalmas siker, a legnagyobb, amit a magyarokkal elértem.

Dienes sajnos az utóbbi 3 meccsen észrevehetetlen volt, pedig ahogy kezdett, abban benne volt valami igen nagy torna.

 

A döntőt a hollandok lesimázták, véget ért a skót csoda is.

 

És akkor mivel már magam sem emlékeztem, összeszedtem, hogy mit is értünk el az eddigi EB/VB-ken. Hát nem túl hosszú a lista, de azért az utóbbi 6-8 évben legalább konstans szereplők vagyunk a világversenyeken:

Így néz ki most a keret, érték, életkor, klubcsapatok:

Legalább két éve top10 körül vagyunk:

És hát a siker hatására jöttek ajánlatok is :)

Dienes pedig így áll a VB után:

Most 33, talán még egy EB benne van (már ha sikerül kijutni), meglátjuk.

 

Ocean Creative Commons License 2021.06.18 0 0 113284

Sziasztok!

 

Az EB új impulzusokat adott, és elővakartam az FM2009-et, illetve a magyar válogatott mentésemet :)

Valamiféle befejezést kíván ez a sztori. Egyrészt Dienessel (Puskás rekordja már megvan, de most, hogy Ronaldo (103 gól) célba vette Ali Daei (109) abszolút rekordját, ez úgy adja magát), másrészt magával a csapattal.

Ahogy így átnéztem hirtelen, rögtön előjött rengeteg minden. Az idősebb játékosokról főleg, milyen klubokban voltak, hogy fedeztem fel őket, hol játszanak a legjobban, stb.

Na de az utánpótlás: hát az kábé nincs. Így aztán voltak ismeretlen nevek is a keretben :)

Olyan, mintha lett volna egy arany regen-generáció az első években, ők most járnak 30-33 évnél, utánuk meg a nagy semmi. Szóval úgy adja magát, hogy amíg ez a generáció focizni tud, addig viszem a mentést.

2026-ban járunk amúgy, és épp közeledik a VB, amin kint vagyunk, egy durva csoportban: Anglia, Mexikó, Bolívia.

 

Szerencsére a 2009 jóval pörgősebben halad, mint a 2017, bár a grafika, háát :)

 

Barry Unger Creative Commons License 2021.01.26 0 1 113283

https://www.youtube.com/watch?v=1fayXt3mHz4

 

beszélgetés Marosi Gergővel, ő az FM magyarországi fő adatbázisszerkesztője, többminden más mellett.

giornalista Creative Commons License 2021.01.12 0 0 113282

anya nem perwollal mos...? :)) 

Előzmény: Gery1978 (113281)
Gery1978 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 113281

 

Jártatok már így? Igen, az ellenfél egyik játékosa pirosban van, a többiek meg feketében. És nem csak egy jelenetnél, végig a meccsen.

Ocean Creative Commons License 2021.01.05 0 0 113280

Nofene, nem is gondoltam, hogy van magyar FM youtuber. Mondjuk nem is kerestem :)

Külföldieket többet is néztem egy időben, Loki volt a kedvencem.

Előzmény: Egy menedzser naploja (113279)
Egy menedzser naploja Creative Commons License 2020.12.30 0 0 113279

Sziasztok!

Ugyan nem tudom a videós karrierek mennyire érdekelnek titeket, de az FM 21-el indítottam egy vándorkarriert, ahol edzői képesítés nélkül, és játékosmúlt nélkül kezdtem. Már három szezonon túl is vagyok, lassan rajtol a negyedik idény is. Akit esetleg érdekelne, annak itt hagyom a linket a lejátszási listához :)

FM 2021 Karrier magyarul 

Attilio Creative Commons License 2020.12.23 0 0 113278

Boldog Karácsonyt, vírusmentesedő 2021-et!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!