Keresés

Részletes keresés

nebamun Creative Commons License 2002.12.12 0 0 43
Én meg szívesen elolvasnám a fordításod! :-)
De hogyhogy később írta hozzá? Volt valami különös oka? Miért nem tették be a magyar kiadásokba?
Előzmény: norbika (42)
norbika Creative Commons License 2002.12.12 0 0 42
Ha megkapom angolul, én szívesen lefordítom!
Előzmény: kaviat (41)
kaviat Creative Commons License 2002.12.11 0 0 41
jó lenne valahol olvasni magyarúl azt az utolsó mondát.. nincs fenn valahol?

.kav]4t neofittnesspop

dercon Creative Commons License 2002.09.09 0 0 40
Bocs, hülye vagyok, valamiért azt hittem, hogy a City txt-t kell elküldenem levélben. :)
Akkor megy a cím!
dercon Creative Commons License 2002.09.09 0 0 39
Most éppen nincs nálam, de pár napon belül el tudom küldeni. Türelem. :)
norbika Creative Commons License 2002.09.09 0 0 38
dercon
Én is visszatértem a nyaralásból, de sajnos Várost nem találtam... lehet, hogy közben betelt a mailboxom.
Légy szíves, küldd el nekem a doc@freemail.hu-ra

Köszi:

norbika

Előzmény: dercon (37)
dercon Creative Commons License 2002.08.21 0 0 37
Hahó!
Mindenki megkapta a címet, akit érdekelt?
A közeljövőben felrakom valami normális helyre is az anyagot, és majd beírom a címet a topikba.

anderson1: Kösz a tippet.

Ati-pati Creative Commons License 2002.08.10 0 0 36
Engem is érdekelne a dolog, légyszíves küld el nekem is a címedet. Köszi.

Ati-pati

Előzmény: dercon (29)
norbika Creative Commons License 2002.08.05 0 0 35
dercon
valóban, bocsi. jó pihenést!
orcinus-orca
mail ment, légyszíves küldd el nekem!!
dercon Creative Commons License 2002.08.04 0 0 33
A Möbius bibliográfiában mindenesetre nincs benne.
dercon Creative Commons License 2002.08.04 0 0 32
Sosem hallottam harmadik kiadásról.
Melyik kiadó jelentette meg, nem tudod véletlenül?
dercon Creative Commons License 2002.08.03 0 0 30
norbika: A tiéd visszapattant, gondolom hasonló a helyzet az e-mail címeddel, mint az enyémmel. Írj orcinus-orcának, ő majd elküldi sztem. Vagy ha holnap hajnalig tudsz válaszolni a koilla@bekesnet.hu címre, úgy is jó.
dercon Creative Commons License 2002.08.03 0 0 29
A cím elment mindkettőtöknek magánba.
Ha másnak is kell, szóljon nyugodtan. Beírni nem akarom ide...
dercon Creative Commons License 2002.08.03 0 0 28
Én 200 forintért vettem. :)
Előzmény: norbika (25)
dercon Creative Commons License 2002.08.03 0 0 27
Bocs a késésért...
Van egy honlap, ahol biztosan fentvannak, de képtelen vagyok megtalálni a címet. :/
Szóval kezdem feltölteni az anyagot, remélhetőleg még ma meglesz az egész. (Ugyanis holnaptól egy hétig nem leszek netközelben.)
A feltüntetett e-mail címem sajnos már nagyon rég nem aktuális, hiába írtam az illetékeseknek, hogy módosítani szeretnék, nem méltóztattak válaszolni. :(

=-=-=-=-=-=-=-=

Nem tudjátok véletlenül, hogy Magyarországon hol tudnám beszerezni azt a City kiadást, amit belinkeltem
ide képként? Eltökélt szándékom, hogy megveszem eredetiben.

orcinus-orca Creative Commons License 2002.08.01 0 0 26
Engem is.
Küldtem mélt magánba.
Előzmény: dercon (24)
norbika Creative Commons License 2002.08.01 0 0 25
dercon
Az elektronikus Simak nagyon érdekelne, meg ha bármi más ilyesmid van, az is (már túlléptem a fél Gigabyte-os álomhatárt, de soha nem elég!)

Ja, a hétvégén sikerült egy utcai antikváriusnál beruházni a subj. könyvre. Hát az ára eléggé science fiction volt : kemény 100, azaz egyszáz magyar pénzegység!!!!

Előzmény: dercon (23)
dercon Creative Commons License 2002.08.01 0 0 24
Bizonyítékot találtam a kilencedik monda létezésére! :)

dercon Creative Commons License 2002.08.01 0 0 23
Ja, sajna tényleg csak ez a három regény jelent meg tőle... meg egy rakás novella, de közül még csak hármat olvastam. Érdemes kutakodni a nagy és kisalakú Galaktikák között egyaránt. Az Eternity Lost a kedvencem, hangulatilag nagyon közel áll a 2. Város novellához, a Kuckóhoz.

Angolul van 8-10 Simak regényem elektronikus formában, ha esetleg érdekel valakit.

Ajánlom megtekintésre az alábbi honlapot:
http://www.tc.umn.edu/~brams007/simak/writings.html

DuDoR Creative Commons License 2002.07.31 0 0 22
> Simaktól jelent meg még valami magyarul az említett két könyvön kívül?

A város -- Móra 1970
A város -- Móra 1991
Ha megáll az id? -- Maecenas 1993
Az emberfarkas elv -- Cédrus 1994

Előzmény: norbika (21)
norbika Creative Commons License 2002.07.31 0 0 21
A Ha megáll az idő nekem is így jött be. Igaz, hogy mikor először olvastam, még talán 12-14 éves lehettem, és azért nem ennek a korosztálynak íródott. Aztán 22-23 éves fejjel már más volt a leányzó fekvése.
Simaktól jelent meg még valami magyarul az említett két könyvön kívül?
Előzmény: dercon (20)
dercon Creative Commons License 2002.07.31 0 0 20
A felkiáltójel valójában a fantasy szó mögé akart beférkőzni, valahogy így : "fantasy(!) regényt".

A Ha megáll az idő...-t azóta újraolvastam (vagy csak újraértelmeztem magamban?:), nem csak 'egyszerolvasós', mint ahogy eleinte hittem, igazán jó könyv.

dercon Creative Commons License 2002.07.31 0 0 19
Hello, hello.

A napfogyatkozásos történet eredetileg egy Asimov novella volt, ezt 'regényesítette' meg később a szerző Silverberg segítségével. Én csak az előbbit olvastam, a regény annyira nem is érdekel, mivel szerintem ezt a témát felesleges regényterjedelemre kinyújtani. Aztán lehet, hogy tévedek, de van ismerősöm, aki olvasta (ő csak a regényt), és ugyanez a véleménye.
Amúgy meg nem is ragadott magával annyira, túl sokat dícsérték, és talán ennek következtében túlságosan sokat vártam tőle... Nem jó ám, ha valamit agyondicsérnek, mielőtt személyesen is véleményt alkothatnál róla.

Visszatérve Simakra, pont most olvasok tőle egy fantasy regényt(!) angolul, a Fellowship of the Talisman-t, eléggé meglepődtem, hogy ilyet is írt. Nem rossz, kellemes olvasmány, de távol áll a Város nagyszerűségétől. Talán valahol az Emberfarkas-elv szintjén áll, biztosat majd akkor mondok, ha befejeztem. :)

A kilencedik mondát én is nagyon szeretném megkaparintani, de az illetékes mélyen hallgat... Remélem nem csak vicc volt.

kelia Creative Commons License 2002.07.29 0 0 18
Egy egészen aktuális hozzászólás:

Azt a regényt Asimov írta - a címe: Leszáll az éj (valami ilyemi). Elég régen olvastam. Az alapötlet tényleg óriási, a kidolgozás meg olyan Asimovos... :))

(én nagyon szeretem a Öreget, elsősorban töretlen optimizmusa miatt, a stílusa viszont - minek tagadni - bizony időnként elég körülményes)

Keli

Előzmény: Ghanima (9)
norbika Creative Commons License 2002.07.29 0 0 17
Üdv!
Engem is nagyon izgat a kilencedik monda. Légyszi valaki tegye online elérhetővé!

Cserébe:

norbika

kaviat Creative Commons License 2001.07.09 0 0 16
szeretem én is ezt a világot

.kav]4t r.e.b.

dercon Creative Commons License 2001.07.07 0 0 15
Említettem már, hogy nem csak a regény a kedvencem, de a borítón lévő kép is?
Egyszerűen csodálatos, fönt a Jupiter idegen világa a csellengérekkel, ami beleolvad a lenti, földi éjszakába, az előtérben egy kutya vonító alakját látjuk, a háttérben meg ott dereng a Város... Kutya legyek, ha láttam valaha
jobb könyvborítót! Egyszer meg is akartam csináltatni pólónak, csak túl drága lett volna.
Még jó, hogy a megfelelő kiadás került a kezembe, a kép is sokat hozzáadott a műhöz, főleg az első olvasás során.

Az emberfarkas-elv ott pihen a polcomon, sikerült megvenni egy antikváriumban.
Még nem kezdtem bele, egyelőre azt sem tudom, mit olvassak, annyi minden gyűlt fel a nyárra.

A kutyát pedig Phogónak hívják, múltkor elírtam.

dercon Creative Commons License 2001.05.03 0 0 14
ja, es milyen vicces mar, hogy Pongo kivetelevel minden tortenesz ketelkedik a mondak valosaghusegeben (van ilyen szo?:)
dercon Creative Commons License 2001.05.03 0 0 13
hat persze, hogy akkor megy el a net, amikor az igazi hozzaszolast akarom elkuldeni... :(
bocsi a 'szemetelesert', csak ki akartam probalni, hogy hogyan mukodik a font-meret csokkentes, igaz, vegul megsem hasznalom fel...

"Sokszor elgondolkoztam már a Városban a csellengér-létről és a hangyák kultúrájáról,"
Szerintem ezzel mindenki igy van, akire egy picit is hatott a konyv. :)
Meg az is erdekes kerdes, hogy mennyire, mikent valtozott meg azota a kutyak vilaga. (a rovid bevezetokben van nemi utalas erre)

Mikor teszed fol a netre a 9. mondat??
Naaaa... ;)
De az is megfelel, ha elarulod, hogy tettel szert a kiegeszitett, angol verziohoz.
Nekem is nagyon kellene egy peldany! :)

Aldisstol azota eleg sok mindent olvastam, es osszessegeben pozitiv kep alakult ki bennem az irasairol.
Kulonosen tetszett az 'Amig vilag a vilag'(regeny) es a 'Szuperjatekok kitartanak egy nyarat'(novella). Tenyleg csak ajanlani tudom oket.

dercon Creative Commons License 2001.05.02 0 0 12
Meg még 1.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!