Keresés

Részletes keresés

zsowy Creative Commons License 2003.12.05 0 0 9
Régen (10 éve) találkoztam ilyesmi cuccal,jobb volt, mint egy akkori PC, de ma már tényleg elég öreg. Emlékszem, hogy az optikai egérnek spéci rácsos egéralátét kellett.
VGA monitorhoz kell egy átalakító, ami a munkaállomás kompozit szinkronjelét szétbontja külön vízszintes és függőleges összetevőre. Ilyeneket a neten lehet kapni 30-40 USD-ért. Láttam pár helyen néhány hete, mikor más jellegű szinkron-áramkört kerestem.
A többi jel mehet egyenesen a monitorba.
A billentyűzettel nemtom, mit kéne tenni. Meg az egérrel se :(
Talán valaki más.
Előzmény: iron lion zion (8)
iron lion zion Creative Commons License 2003.12.05 0 0 8
dehogynem (vagy freebsd), csak ahhoz kell vinyo is,mert ebben 201megas van. SunOS ramegy, meg Solaris2 is. De elotte kene billentyuzet, meg eger (basszu lattam 10 eves, haromgombos Sun egeret... 3 tu van a csatlakozon, de nem ezek a lenyeg, hanem: amin lehidaltam: optikai!) Igaz, monitor sincs (nekem) de billentyuzet is kene... nem tud valaki segiteni rajtam informaciokkal, ilyesmikkel? (a Sun Magyarorszag nem tudott)
zsowy Creative Commons License 2003.12.04 0 0 7
SPARC Linux nem jó rá neked? :)
Előzmény: iron lion zion (6)
iron lion zion Creative Commons License 2003.12.04 0 0 6
Valaki nem tud regi Solaris letoltesi helyet? Sikerult egy SPARC station 5-ost szerezni, es ugyan meg billentyuzet meg ilyenek sincsenek (telleg, nem tud valaki elado sun alkatreszeket? ;) azert megprobalnek szerezni hozza szoftvert...
NevemTeve Creative Commons License 1999.10.29 0 0 5
No, most lenne itt az ideje, hogy az anekdotazast felreteve pontosan leird az osszes uzenetet, amit boot-kor latsz, + az fstab-ot, + ls -lR /var/adm stb stb.
NeTie Creative Commons License 1999.10.28 0 0 4
Hali!

Netizen, te azonos vagy NetDevillel? Ugyanis az irc csatornán (#index.hu) talalkoztam egy Netizen nick-u userrel, aki NetDevil neven is benn volt, es azt allitotta, hogy nem dolgozik Solarison. Holott mashonnan ugy tudom, hogy te is a Laborc utcaban dolgozol (en is), tehat hasznalnod kell Solarist! ;-)
Az otlet pedig jo, csak nem mukodik ;-(( ugyanazt adja vissza, pont ez a gondom....

Netie, aki sosem adja fel ;-)

Előzmény: netizen (3)
netizen Creative Commons License 1999.10.27 0 0 3
ENTER RUN LEVEL: (0-6,s or S):

Nyomj egy S-t :-)) ekkor single modba jutsz es lesz sh :-))

Rendeld meg a solaris 7.0-t vagy tegyel a gepre Linuxot :-))

Ez a 2.4-es sol egy elegge vack dolog

Sparcot nem gizdalok csak usolok... En lennek oly pofatlan hogy dobnek a Sun Magyarorszagnak emilt (www.sun.hu) :-))

Előzmény: NeTie (2)
NeTie Creative Commons License 1999.10.27 0 0 2
Kedves Teve!

Iszonyúan örülök jelenlétednek!!!

Én is próbáltam eldózerolni a /var/adm/utmp*-ot, de sőt a /var/adm-ot is. Mindkét esetben ugyanez történt. És nem is kapok shellt, hogy megnézzem, mi a helyzet, mert ez az idétlen Enter Run Level jön be. Hogyan tudnék shellhez jutni?

Netie, akinek már kezdik szorongatni a tökeit :)))

NevemTeve Creative Commons License 1999.10.27 0 0 1
"a másik azt mondja, hogy ha readonly-ban mountolódik a partíció, és mond neki egy mount -o rw,remount -ot, ami nálam szó nélkül lemegy, de nem javítja meg a gondot :((("

Persze, mert ennek visszamenoleges hatalya nincs, eleve rw-re kellene mountolni. Persze azt Neked kell ellenorizned, hogy tenyleg errol van-e szo, lasd mount. fstab...

Előzmény: NeTie (-)
NevemTeve Creative Commons License 1999.10.27 0 0 0
A Solarisrol a tudasom 0, de azt tennem a helyedben, hogy a /var/adm/utmp -t es utmpx et eltorlom (esetleg atnevezem :), azutan meglatjuk mit csinal az init...
Előzmény: NeTie (-)
NeTie Creative Commons License 1999.10.26 0 0 topiknyitó
Hali!

Adott nekem a nyakamba egy Solaris 2.4, aki boot-oláskor azt mondja, hogy
INIT: Cannot create /var/adm/utmp or /var/adm/utmpx
INIT: failed write of utmpx entry: " "
INIT: failed write of utmpx entry: " "
INIT: SINGLE USER MODE
ENTER RUN LEVEL: (0-6,s or S):
és bármilyen runlevelt szeretnék, ugyanez a műsor.
Bebootoltam a Solaris CD-ről, megfsck-ztam a / partíciót, semmi gond nem volt, majd felmountoltam, megnéztem a file-t. Jogosultságok rendben, kicsit nagyobb volt, mint a CD-n lévő üres, de nem tudom, hogy ez baj-e. Mindenesetre most itt állok, szerver ohne :(((
A netes FAQ-vadászat két eredményt hozott: az egyik arról szól, ha valami hálózaton keresztül szedi fel a gép a /var-t vagy a /var/adm-ot, a másik azt mondja, hogy readonly-ban mountolódik a partíció, és mond neki egy mount -o rw,remount -ot, ami nálam szó nélkül lemegy, de nem javítja meg a gondot :(((
Iszonyú jó lenne, ha a lenullázás egyben a probléma megoldása is lenne... :)))

Netie, aki optimistán bízik bennetek!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!