Keresés

Részletes keresés

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.01.26 0 0 18
A Tilos a legjobb...
stotu Creative Commons License 2000.01.26 0 0 17
Fantasztikus, hogy mennyi izgalmas új dologra lehet rájönni egy piaci felméréssel! (Népszabadság, tegnapelőtt)

"A magyarországi kereskedelmi rádiózásban szokatlan, minden részletre kiterjedő piaci felmérés előzte meg a Roxy Rádió 1999. június 24-i indulását. A felmérés eredményei határozták meg az új rádió zenei stílusát, műsorstruktúráját.
[...]
Kiderült, hogy a hallgatók a hosszú műsorvezetői beszédre, a játékokra, a reklámriportokra nem kíváncsiak, nem szeretik az éterben a tegeződést, így ezek hiányoznak a rádió műsorából."

Nofene.

micu Creative Commons License 1999.12.23 0 0 16
Az lenne ez optimális, ha mindenki testreszabhatná. Nekem az optimális az lenne, ha olyan hírműsorai lennének mint a Kossuthnak, olyan zenéi mint a Calypso-nak, a műsorvezetőt pedig egyáltalán nem lehetne hallani. Ne legyen benne sport, nép és komolyzene, jazz, house, rap. De másnak más igényei lehetnek. Remélem ha jobban elterjed az internet, és nem lesz ennyire drága meg lehet csinálni egy ilyen testreszabható adót.
Üdv:Micu
-carbon- Creative Commons License 1999.12.21 0 0 15
látom itt mindenki a hazai színvonalból indul ki - lehet, hogy én vagyok túl öreg, világlátott embör, de ha összehasonlítási alapnak mondjuk egy 'átlagos' nyugati (vagy keleti, pl. Görög) rádiót vennénk - akkor szóba se jöhetne egyetlen hazai gennycsatorna sem.
ha nyaraltatok külföldön és volt nálatok rádió vagy walkman, akkor tudnátok, hogy milyen egy jó rádió.
semmit szöveg, csak zene.
és hogy miböl él meg a rádió?
általában egy helyi discco szponzorálja az egészet és az ö nevüket mondja csak be óránként a számba effektel keverve az adó.
aki arra a zenére kiváncsi, az abba a discoba fog menni.
nem kell a sok idióta hirek - kit érdekel, hogy Kovács 3 Józsefet elütötte a hév? - az igy-is úgyis megtörténik - nem kell azt a fél országnak tudni... de ez már egy másik téma, bocs
Előzmény: stotu (-)
beduin Creative Commons License 1999.12.21 0 0 14
X polgártárs!
Milyen egy jó rádióadó?
Nagyon!
Előzmény: X polgártárs (13)
X polgártárs Creative Commons License 1999.10.28 0 0 13
Halászkirály polgártárs :)
A kérdés érdekes, azt hiszem külön kellene választani a rádiókat is, valszeg az ország 95 %-a frászt kapna ha a Petőfi helyett az én rádióm szólna...
Az én rádiómból a zene ömlene és nem a műanyag, a számok címeit bemondanák, max 5 perc hírek lennének, beszédképes műsorvezetővel, esetleg a csiszárjenci is beférne hetenként 1x. Nem adnék le teljesen agynyomorított reklámokat, úgyhogy elpusztulna az egész.
Kellene egy jó közszolgálati rádió is, amiben mehetnének a beszélgetések, meccsközvetítések, hírműsorok, kellemes zenék, kultúrált fazonokkal (a nevem NEM B. Tóth László :))

Jam addig volt jó, amíg rétegadó volt, azután sajnos el kellett húzódniuk a popularitás felé...:(
xpt

ui. addig is esténként tekergetni rádiógombok Vilniusz felé!

Xikita Creative Commons License 1999.10.28 0 0 12
Szerintetek a Jam Radio milyen?
Halászkirály Creative Commons License 1999.10.27 0 0 11
Egy jó rádióadó mindig jó zenét sugároz, miközben a dalok alatt visszafelé olvasva mindig közlik az ellenséges csapatok pontos útvonalát. A hírek elfogulatlanok, a vízállásjelentésben pedig a számsorok közé rejtve említik meg az ellenállók titkos frekvenciáját.
Szóval ilyen egy jó rádióadó. Sajnos, manapság ritkán tapasztalok ilyet.
Rettenet Creative Commons License 1999.10.27 0 0 10
hallgatható
Buci Creative Commons License 1999.10.27 0 0 9
Milyen egy jó rádióadó?
Ojan mint a Roxy + a Rádió1.
stotu Creative Commons License 1999.10.27 0 0 8
Hogy mire legyen jó a jó rádióadó? Arra gondoltam, ha az ember tényleg a saját szájíze szerinti rádiót akarna csinálni, úgy, persze, hogy azért mások is szívesen hallgassák (tehát végső soron sikeres legyen), akkor mit tehet saját belátása szerint, és mi az, amiben óhatatlanul be kell hódolnia - reklámmennyiségben, kommerszségben stb.

A Tilos nálunk nem jön be. Ha olyan (technikai) lehetőségeik lennének, hogy nagyobb területen is lehetne hallgatni, az nem járna azzal, hogy nagyobb ktg-eik lennének, és elmennének kereskedelmi irányba?

Figyelem különböző rádiók példáit. A Bridge pl. már sok mindennel próbálkozott, és mielőtt áttért a "nyugalomsugárzásra", jó pár olyan zenét adott, ami nem volt sláger, de mégis populáris - sőt némelyikből később lett minden fronton agyonjátszott darab (pl. EBTG - Missing). Nem jött be nekik (ők maguk is elismerték). Hiába adok a népnek hallgatható zenét, amíg nincs kinevezve slágernek, nem kell?

A Roxy-t jó ideje hallgatom, örültem is, hogy azt a megosztott sávot megkapták 24 órában. Viszont ők is mintha kezdenének kissé közönségessé válni. Hallgató betelefonál, "egész nap a Roxy-t hallgatom, nagyon szeretem", kell ez? Ez valami kényszer, vagy ha sikeres lesz egy rádió, akkor el kell hülyülnie?

oldskool Creative Commons License 1999.10.27 0 0 7
A jó rádióadó SzVSz a 98FM, országos lefedettséggel, Danubigyusz-szintű térerővel.
Tilos és tsai rule. Zeneileg, beszédileg. Reklámilag is :). Nem ripacskodnak benne mindenféle elviselhetetlen fejhangú p*csák (ráismerünk?), párban eladható erőltetett műjófej művidám bohócok (erre is?). A jajdejólérzem magam jajdehepivagyok ugyemindenkivelemegyüttröhög -feeling is elhúzhat a francba. A ker.rádiók legelviselhetetlenebb műsora a reggeli műsor. Erre jó ébredni, mert a m.vez. visítása-rötyögése és a zenei szerk. ízlésvilága tuti hogy olyan idegállapotba tesz, ami mellett lehetetlen elaludni akár egy perccel is. Napközben már tűrhetőbbek ezek az adól is. (ja, val.szeg a megcélzott réteg a suliba készülő ált.isk és gimi alsóbb évfolyamok, így persze érthetőbb).

Kérdés, hogy szerinted mire legyen jó a jó rádió?

Ha reklámblokkokat akarsz eladni, akkor középréselsz pár perc infantilis baromkodást és a legutolsó három "sláger"-t (kozsó művek és nyugati megfelelői) felveszed egy végtelenített szalagra. Betelfonálós rész, mindenki röhög a hülyén, aki vonalban van, pedig ő is ugyanolyan hülye lenne a vonalban. ez kell, ezt eszik. :-)

igényesebb rádió (zeneileg, szellemileg, ahol a beszélgetős műsorok nem 12 percesek, és a riportalanyt (ha van) "hagyják kibeszélni" (ill.elvt.)) nálam a tilosnál kezdődik. Reggeli műsor tekintetében is.

z.

gargoyle Creative Commons License 1999.10.27 0 0 6
nos, jó a kérdés, ez egy olyan kötéltánc, amit a rádióadók mívelnek, ami a hallgatottság és reklámbevételek illetve a színvonal között vezet...ugyanez a helyzet a ker TV adókkal is a hülye rádiósműsorvezetőket és a hülye műsoraikat fel lehet fogni Marimarként is...valahogy eztet kajálja a nép, ja meg a naponta 14-szer leadott ultraszar számokat is

zeneválasztásban soxor szoftver csinálja a válogatást szavazatok alapján, vagy ha a kozsó jó sok pénzet ad, akkor jöhet a picasso branch fülvérzésig

de mindenhol vannak jó pillanatok, percek, órák (pl Roxy mix), de ha valaki progresszív rockot szeret hallgatni, akkor ne nagyon figyeljen a kereskedelmi adókra mert ott ilyen nem lesz

a kérdés, hogy lehet-e a klisén túllépni, a válasz az, hogy nem hinném, csak ha nagyon sok a pénzed, és mongyuk egy veszteséges adót akarsz csinálni...ezt meg ki akarná, szóval a jó adón sok zene legyen és némi hírek, de minél kevesebb buzi reklám és JÁTÉÉÉÉÉK, amitől gyomorfekélyt kapok....

egy gondolat lenne, hogy a finanszírozást valahogy más alapokra lehetne tenni, és mégis kereskedelmi jellegű adót fenntartani ( ha jól megnézzük a királyi TV-ben azért nem kell megszakítani a műsorokat reklámmal, mert egyrészt az egy közszolgálati címkét viselő ker. TV, ezért tök gáz lenne, másrészt meg némi támogatásban részesül)
magyarán, ha egy rádióadót valahogy lehetne monnyuk adományokból finanszírozni, akkor nem kéne leülni beszélgetni az Opel Maxabo-val...ennyi

stotu Creative Commons License 1999.10.26 0 0 5
A listából megragadott az Amerika Hangja említése. Bár valószínűleg nem ugyanarra gondolunk, anno a Radio Bridge helyén (vagy mellett) volt a VOA Europe adása. Abból is jött egyfajta rokonszenves optimizmus. Az egész adás viszonylag egyszerű volt (sablonos mvezetői fordulatokkal, szimpla műsorszerkezettel), de az amerikai államokat, szokásokat vagy történelmi eseményeket bemutató kis összeállítások érdekesebbek voltak, mint sok ker. rádió "érdekességei".

A számok címeit, előadóit pedig mindig bemondták. és kerülték, hogy rosszat mondjanak róluk. Magyar adókon hallottam már, hogy leadták a leggagyibb aktuális slágert (mert hát azt kell!), de még a mvezető is szégyellte annyira, hogy utána gúnyos megjegyzéseket tegyen rá.

Előzmény: Domi (4)
Domi Creative Commons License 1999.10.26 0 0 4
Zenei válogatása legalább olyan igényes, mint a Szabad Európa (Cseke László) által szerkesztett műsorai.
Hírműsorai objektivitása: BBC Magyar adás (vagy a Világszolgálat)
Optimizmus: Amerika Hangja
Nyelvtörők: Kína, Tirana
Frekvencia: URH + mikró (műholdról)
Reklám: mint a "0"-sok feje.
Na, miről állmodik még a nyomor?
stotu Creative Commons License 1999.10.26 0 0 3
Pedig fogadni mertem volna, hogy a lenullázás a nulla reklámmal lesz kapcsolatban! (Legalábbis az mintha több embert zavarna, mint a zene.)
Előzmény: nyman (0)
Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 1999.10.26 0 0 1
Alapvető követelmény (szerintem):
Magyar nyelven szólaljon meg az a rádió. Gondolok itt a Juventus-ra ami sztésön, meg mjúzik csennel. Majd ha a BBC is így jelentkezik be: Good Morning! This is the igazi rádióadó...

Zenei téren lehetetlen mindenkinek megfelelőt nyújtani...
És ez így is van jól.

nyman Creative Commons License 1999.10.26 0 0 0
0 zene 0 hirek 0 bem0nd0
Előzmény: stotu (-)
stotu Creative Commons License 1999.10.26 0 0 topiknyitó
Helló!

Bár van néhány topik, ami rádiós dolgokkal foglalkozik, arra gondoltam, hátha megél egy olyan, ami általában a "jó" rádió ismérveiről szólna.

Bennem ezzel kapcsolatban elég sok kérdés felmerült, amit nyilván rengeteg más szemponttal ki lehetne egészíteni.

Mennyire fut kényszerpályán egy rádió zenei stílusválasztás terén? Milyen zenéket kellene adnia, hogy ne túl populáris, de mégis hallgatható legyen?

Szükséges-e a szövegelés akkor is, ha "kis színes" híreken (rekordok, különlegességek, pletykák) kívül mást éppen nem tudnak mondani, ami nélkül viszont valószínűleg mindenki tökéletesen meglenne? Kétperces hírek kellenek, hírmagazin, esetleg semmi - hallgasson Kossuthot, aki tájékozódni akar? Legyen felszínes az egész, hogy háttérrádióként bárki el tudja viselni, vagy csináljon olyan műsorokat is, amelyek esetleg színvonalasak, de egy csomó embert abszolúte nem érdekelnek, s ezzel rombolják a hallgatottságot?

A reggeli műsorban jópofi műsorvezető az igazi, aki felvidítja a népet; dinamikus zenék, amelyek felpörgetnek; vagy épp ellenkezőleg, kis nyugi, hagyják az embert békében magához térni?

Jót tesz-e a rádió saját magának az öntömjénezéssel (legjellegzetesebb példa talán a Sláger, de mostanában kezdi a többi is nagyon); ha igen, miért, ha nem, miért csinálják? Jó-e, ha van kívánságműsor, mert azt "a hallgató szerkeszti", mégha a aktuális slágerek legkommerszebbje megy is benne? Idegesítő vagy érdekes egy beszélgetős-betelefonálós műsor?

Adódik persze a válasz, hogy egy rádióadón belül minden igényt úgysem lehet kielégíteni, de talán nem vagyok egyedül vele, hogy még a legkedvencebb rádióimban is van sok minden, amit ki nem állhatok. Írjatok, ha van véleményetek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!