Keresés

Részletes keresés

imre 24 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 39

én még olyan kazival nem találkoztam amit másolni nem lehetne ösze kötsz 2 videomagnót koax kábelal  és amilyik magnóval fel venni akarsz ki keresed a  másik magnó helyét a videomagnó tv tunerjében és tutira fel veszi mert tv adásként lájta filmet jo  2 fejes magnórol veszel fel 6 fejes magnóval én igy csinálom tapasztaltom szerin ta zmagno a jo aminek menüje a tv kép ernyön nincs

Előzmény: Dyras (38)
Dyras Creative Commons License 2009.06.27 0 0 38
Ez a fajta Samsung is tud másolni kódolt vhs-t mivel  vmikor 95-ben találták ki a kódolást a vhs-re ez Samsung pedig 1991-ben készült. Rengeteg filmet másolt át 91-92-ben.
Dyras Creative Commons License 2009.06.27 0 0 37

Sziasztok!

DVD-ről szoktam Vhs-re másolni egy Panasoniccal de az a baj hogy a 2008-tól készült dvd-ket felismeri és abszolút rossz a kép miután másoltam vele.

Van egy Samsung SE9000-m is ami elvileg ezt tudná csinálni mert már 18 éves de sajnos a kuplungfejjel van vmi baj. Javításra meg lehet hogy sohasem kerül sor, így ha ismeri ezt a példányt vki vagy van valakinek ilyen de már nem használja akkor kérem írjon.

yaka Creative Commons License 2007.09.20 0 0 36
Szia Vidmar!

Végül találtál megoldást a problémádra? Ha igen, elárulnád nekem is, hol sikerült venned ilyen kütyüt?

Köszönettel: yaka
Előzmény: vidmar (29)
menetke Creative Commons License 2002.01.09 0 0 35
Állítólag a Philipsek mind a mai napig tudnak kódolt kazit másolni. Egyik haversrác a Két Philips 6fejesével másolgat magának... A másik meg is lepte magát karácsonyra eggyel... Én egy sima (Na jó, félprofi) keverőpulton vezetem át a jelet, még nem fogta meg semmi már lassan 3 éve. A baj az, ha valaki nem olyan helyen dlgozik, mint én, jó néhány kazit megvehetne az árából. Érdemes utána nézni, tudják-e az olcsóbbak is...
Előzmény: oemuser (33)
Pro-Logic Creative Commons License 2002.01.07 0 0 34
IMHO bármilyen régi, NEM "HQ" magnóval lejátszott film másolhatóvá válik. Néhány felvevő AGC-je nem szabályoz le, pl. Telefunken HIFI magnó.
A legjobb megoldás: egy korrektor:-) beszerzése, ami vágja az extra fehéret, és helyreállítja a képtartalmon kívül eső vezérlőjeleket (is). 15-ért nagyon jót lehet kapni, S-VIDEO/RCA/SCART dugóval DVD-re is akár. Az olcsóbbak pl. erős villanásnál törik a képet, beleng stb.

netizen:
A macrovision jol kivédhető. Ha hardverben gondolkodunk, akkor pl. egy Pinnacle DC-10-es digitalizáló kártya (átmenő módban) szépen leszedi a nem odavalókat.

oemuser Creative Commons License 2002.01.04 0 0 33
Én tudok másolni othon egy 8 éves samsung 2fejes és egy 2 hónapos Philips 2 fejes videóval tékás kazikat is ami elvileg kódolt, tehát a samsung a nyerő
Sir Balambér Creative Commons License 1999.12.01 0 0 32
A probléma általam is ismert, és sajna azt kell mondanom Pana 6 fejes széria nem másol (legalábbis a 620, és a 630). valszeg a többi sem, csak dekóderrel..
vidmar Creative Commons License 1999.12.01 0 0 31
Akkor kiegészíteném legutóbbi kérdésemet: ki válna meg szívesen egy ősöreg Samsungtól,
amely természetesen rendelkezik ezzel a rendkívül jó tulajdonsággal?
Előzmény: a Hettita (30)
a Hettita Creative Commons License 1999.12.01 0 0 30
Úgy látom, egy ősöreg samsung lehet a megoldás, nálam tökéletesen műxik, akárcsak JetBoynál, [lásd (17)]
vidmar Creative Commons License 1999.11.30 0 0 29
Tudtam én, hogy nem ily egyszerű ez... csak egy régi készülék és sutty...! Na persze. Nem tud valaki eladó dekódert?
Adder Creative Commons License 1999.11.28 0 0 28
Anno amikor 94-ben bevezettek a macrovisiont idehaza is naggyon nem voltam jo kedvemben :(
Kiprobaltam egy osoreg, 1984-ben keszult felultoltos Siemens + 92-es Funai-n atmasolni, de abszolute nem jott be. Azota a Siemens lecserelodott egy Daewoo-ra, de esse megy. Mondjuk gond nincs, mert inkabb netezek, mint videozom, szal... :)
57-es utas Creative Commons License 1999.11.27 0 0 27
Nekem is kb 6 éves panasonic videóm van és még sem tudok átvenni kódolt kazettát. Az LP felvétel sem jött be nálam. Az egyedüli megoldást a nagyon régi videóban látom (ha nincs dekóder).Annál meg a Pro-Logic jelek nem jönnek át.
netizen Creative Commons License 1999.10.29 0 0 26
Meg szep :-)) A Videomixerben ugyanis van idoalap korrektor. Amugy ha valakinek van Video be/ki menettel rendelkezo videokartyaja az is jo. OK tudom, hogy vannak 4-15 eFt-os kapcsolasok, de nem mindegyik jo barmilyen magnohoz.
En amugy meg ugyis brodaway kartyaval VCD-re masolok ugyhogy a problema nalam nem jelentkezik :-)) Az mpeg-1 sacc/kb VHS HIFI stereo minoseget nyujt es kicsit tartosabb az irott CD, mint a VHS kazi imho (es kisebb helyen is elfer). Ha nem akarom 74 perces darabokban tudni a filmet akkor meg a Microsoft Media toolkit 4-l digizek half mpeg1 sebesseggel (ez kb VHS LP minoseg) igy 1 CD-re felmegy 2 ora :-))
Előzmény: Hmmmm (22)
vidmar Creative Commons License 1999.10.28 0 0 25
Köönöm = Köszönöm
vidmar Creative Commons License 1999.10.28 0 0 24
Kedves micmaci!
Köönöm az informésünt, rajtad keresztül esetleg mehetne a dolog?

Kedves virge3d!
Nagyon kösszencs, örök hálám.

micmaci Creative Commons License 1999.10.28 0 0 23
szeva!
csak azert irok, mert nekem 2db hi-fi sztereo videom van es a kodolt kazikat nem tudja atvenni. ezek szerint Neked szerencsed volt es meg nem fogtal ki kodolt kazettat.
üdv
micmaci
PS:panasonic 625, 650 stb. ezek a hi-fi videok
Előzmény: division by zero (21)
Hmmmm Creative Commons License 1999.10.28 0 0 22
Ha kepkeveron atmegy akkor jo lesz.
division by zero Creative Commons License 1999.10.28 -1 0 21
Nekem egy Panasonic NV-SD400 van és soha nem volt olyan problémám, hogy valami nem ment át...
Egy ismerősőmnek szintén Panasonic, de 6 fejes hi-fi sztereó videója van azzal se volt soha gond, holnapra megpróbálom megtudni a pontos típust.
Előzmény: vidmar (19)
virge3d Creative Commons License 1999.10.27 0 0 20
Emil ment.
Előzmény: vidmar (19)
vidmar Creative Commons License 1999.10.27 0 0 19
Kedves virge3d!
Persze hogy küldjed, de most izibe!

Kedves micmaci!
Igaz ez a dolog a Panasonic képmagnókkal?
Milyen nagy cég? Hálás lennék, ha megadnád mondjuk e-mail segítségével a dekóder megvételéhez szükséges információkat.

Amúgy köszi mindenkinek, úgy tűnik, haladunk.

micmaci Creative Commons License 1999.10.27 0 0 18
Sziasztok!
Most olvastam végig a témát és egy-két észrevételet szeretnék tenni:
1. A régebbi tipusú videok abszolut nem reagálnak a jelre.
2. Egészen a két évvel ezelött gyártott összes Pansonic video (kivéve a hi-fi)tudja törni a jelet.
3. Az egyik nagy cég szervízében lehet kapni a dekódert. Kétfélét készítenek:
videón belüli,ez 20eft,a másik a külső, amely táppal műkődik,ez 15eft.
Az egyetlen hiba, hogy a jelet visszateszi a másolt kazattára, így az a későbbiekben megint csak ilyen rendszerrel vehető át.
Tapasztalataim szerint nem mindegyik kazetta van kódolva, még akkor sem, ha ugyanarról a filmről van szó!!!!!!!!
division by zero Creative Commons License 1999.10.26 0 0 17
úgy szeretnék már egy másolás védett videókazit látni...
vagy csak a környékemen lévő videók immuninsak a dologra? kb 2-3 éves Panasonic 4 fejes...
JetBoy Creative Commons License 1999.10.26 0 0 16
Nekünk egy 9-10 éves samsung vcr-ünk van, és az is immunis a kódolásra. A 2 éves AIWA viszont már nem :8
virge3d Creative Commons License 1999.10.26 0 0 15
Ok, megpróbálom megkeresni, de ma már nem... :)
Ha megtalálom elküldjem mailben a megadott emiledre? (asszem gif-ben volt). Ja a működését nem garantálom, nem csináltam, vagy csináltattam meg...
Előzmény: vidmar (12)
vidmar Creative Commons License 1999.10.26 0 0 14
Hanyatlik a topic... úgy fölhajítom, hogy csak na!
Konkrétumokat, konkrétumokat kéret a videós társadalom...
coronita Creative Commons License 1999.10.26 0 0 13
Egyetértek stewe-vel, régi videókkal tényleg meg lehet csinálni. Nekem egy ősrégi Universummal minden további nélkül sikerült. Sajna, azóta már feldobta a talpát......
vidmar Creative Commons License 1999.10.26 0 0 12
Köszönöm emberek, köszönöm!
Kedves virge3d!
Nagyon leköteleznél, ha mégis meg lenne valahol az a bizonyos kapcsolási rajz...
Ezt a Teleholdas hirdetést megnézem magamnak majdan...
Tízezret még szívesen adok egy dekóderért, de hol van aki eladja?
Lp Creative Commons License 1999.10.26 0 0 11
Nekem is kábelTVs tapasztalatom van. MovieStudio nevű termék TV-tuner kártyáján van video bemenet/kimenet. Nem találkoztam olyannal, amit nem lehetett másolni ezen keresztül. Bár mostanában nem másoltunk rajta.
A kártya (+progi) elég drága (~90 eFt), de talán érdemes egyéb tv kártyákkal próbálkozni.
Count Zero Creative Commons License 1999.10.25 0 0 10
A Teleholdban hirdet rendszeresen valaki, egy alkalommal értekeztem vele a témáról telefonon, ő azt mondta, hogy 4000-8000 Ft-ig többfajta másolásvédelemre felkészített szűrőket+erősítőket állít elő, és ezzel tökéletesen magvalósítható az áhított cél. Én szeméylesen működni még nem láttam a dolgot, de több ismerősöm szerint megy. Más: az LP önmagában csak javít a dolgon, de akkor is elég gagyi a minőség (tompák a színek, életlen és sötét a kép). Pár éve láttam egy Thomson videot (a pontos típusjelzést akkor sem tudtam), azon volt egy olyan funkció, ami az eredeti (bejövő) szignál szinkronjelét leszedte, és újat rakott rá. Az akkor tökéletesen megoldott minden másolási problémát, nem tudom, ma menne-e. Egyébként nem hinném, hogy olyan bonyolult a dolog, kicsiny városunkban a helyi kábelTV ipari méretekben másolja svarcban a kazettákat.
Előzmény: virge3d (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!