Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fityka vagyim Creative Commons License 2007.06.07 0 0 11
Előzmény: skazz (10)
skazz Creative Commons License 1999.10.18 0 0 10
Szevasztok!
Latom itt nagyon megy a viccelodes, bar en kicsit muszaki szemmel nezem az ilyet. Olyan helyen dolgozom, ahol a megbizhatosag nagyon fontos, es alapszabaly, hogy szamitogepben ne bizzal. Szoftverben meg annyira se. Igy ha lehet, szamitogepet csak felugyelo/tavvezerlo celra hasznalunk, az iranyitott szerkezetnek akkor is mennie kell (felig-meddig intelligensen), ha az ot iranyito szamitogeppel akarmilyen elkepzelheto hiba tortenik (szoftver elszallt, hardver ment tonkre, vagy egyszeruen nincs is beledugva a szamitogepkartya).

Egy autonal is igy kellene csinalni.

Sajnos hallottam megtortent sztorikat, igaz, nem a szamitogep hibajabol, hanem EMC okok miatt (radioado megzavarta valami fedelzeti elektronika mukodeset), pl. ABS-ek nem ugy mukodtek, ahogy kellett volna, ezert egy radioado kozeleben megsurusodtek a balesetek (erre figyeltek fel, hogy ez lehet az oka), pofonvagta a legzsak a mobilozo vezetot, illetve hallottam olyanrol is, ahol a luxuskocsi ajtajat nem lehetett kinyitni, mert a telefon meghulyitette a szamitogepet.

Azert ez az utolso eset szegyen, hogy nem hagytak semmi hagyomanyos, mechanikusan nyithato kilincset abba a kocsiba...

Szoval ilyen kocsiba nem ulnek bele. Addig ok, amig a szamitogep figyeli a fogyasztast, esetleg optimalizalja (de nem teljes egeszeben maga csinalja) a motor mukodesi parametereit, de eletvedelmi eszkozben _ne legyen_ (bizt.ov, legzsak, ajto).

Ja, mellesleg az egyik munkamban szamitogephegyeket hasznaltunk (azt a munkat nelkuluk _nem lehetett volna_ megcsinalni). A tervezes, beloves, adatkiertekeles soran meg elturt volt az MS oprendszer, de az uzemeltetes soran szoba sem johetett, ezert az egesz rendszerben DEC unixok es Linuxok dolgoztak...

Udv, Skazz

kabix Creative Commons License 1999.10.18 0 0 9
szijjasztok

OFF

de ha mar widozos vicc volt akkor en is hagy 1-et....

-mi az a windoz rendszer amivel tuti nem fox szivni?
-a windoz porszivo.

ha ismertetek akkor bocs

kabi

ON

eMM Creative Commons License 1999.10.17 0 0 8
Na mégis ideírom a viccet hátha van köztünk újszülött is.
Szóval Bill Gates, meg 1 vegyész meg egy autószerelő utazik az autóban, ami gondol eggyet és leáll az országút közepén.
Elkezdenek tanakodni mitévők legyenek.
Az autószerelő javasolja nézzék meg a motort, ott lehet a gond.
Biztos az üzemanyag nem stimmel,-mondja a vegyész.
Á,Á nincs gond kiált fel Bill Gates, szálljunk ki, és üljünk be mégegyszer!

Úgy látszik a vicc valósággá válhat, forradalmi autójavítási rendszernek nézhetünk elébe a Windows alapú autókon.

Én azért nem vennék ilyen kocsit,a minap fél napot izzadtam a W alatt 1 hangkártabeállításon (Dosban ment persze) nem szívesen játszanám el, ezt mondjuk 1 autódudával is.....

Előzmény: eMM (4)
dinyus Creative Commons License 1999.10.17 0 0 7
na, ezt a mondatot jól összeraktam :)
látszik, h eléggé hulla vagyok :)
szóval a képen aziránt érdeklődik a rendszer egy ablakban, h működésbe hozza-e a légzsákot, mivel a juzer éppen összeütközött vkivel :)

dinyus

Előzmény: dinyus (5)
Blindmouse Creative Commons License 1999.10.17 0 0 6
Na erre van egy képem.. megpróbálom betenni... ha elqrom akkor elnézést!!!!

dinyus Creative Commons License 1999.10.17 0 0 5
meg van egy vicces kép is, amelyben a rendszer éppen a légzsák aktivizálásának lehetőségéről érdeklődik :)

belinkelném, de most hirtelen nem találom. :(

dinyus

Előzmény: eMM (4)
eMM Creative Commons License 1999.10.17 0 0 4
Egyértelmű hogy reklámértéke van a dolognak.
Lám lám, a Winfos már 1 autót is tud(???) kezelni.
Van is erről 1 vicc biztos ismeritek úgyhogy most nem írom ide.
Beorny Creative Commons License 1999.10.17 0 0 3
A lepottyant mars-szondán nem Windows CE volt? *grin*
Előzmény: bélféreg (1)
Beorny Creative Commons License 1999.10.17 0 0 2
Windows CE akar lenni. Rettenetes. Beágyazott rendszernek miért nem valami UNIX-klónt választottak? GUI-val együtt van elég.
Előzmény: bandikaa (-)
bélféreg Creative Commons License 1999.10.17 0 0 1
Mivel a Linux-autó túl van már 800 km-en, úgylátszik a Microsoft is elérkezettnek látta az időt, hogy - szó szerint - a nyomába eredjen. Hogy az ajtókat ki lehet lesz-e nyitni, azt nem tudom, de a hírek szerint az ablakokat Alt+f4-el lehet lesz bezárni...
Előzmény: bandikaa (-)
RIPityom Creative Commons License 1999.10.17 0 0 0
Ho0pp!

RiP

bandikaa Creative Commons License 1999.10.17 0 0 topiknyitó
Szijasztok!

Tegnap délután a fejemet fogtam a TV előtt ülve.Az újjáéledt Delta foglalkozott vele, hogy erősen fejlesztenek egy autó-számítógép hibridet az "AutoPC"-t.
Állítólag Windows oprencert raknak rá.
1. Hol lesz a "reset" gomb?

2. Ti be mernétek ülni?

Én nem szívesen ülnék be, mert mi van, ha a winfos szokása szerint lefagy? Nem lehet nyitni az ajtókat???

Üdv bandikaa
www.extra.hu/bandikaa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!