Keresés

Részletes keresés

Fürgeláb Creative Commons License 2008.12.10 0 0 290
Winfast TV2000 XP Expert tunerkártyát használ valaki? Sehogy sem akar hang jönni belőle.
oljeg12 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 289
Köszönöm a tájékoztatást! Így már van egy kiindulási pontom, sőt amiket leírtál, azok szerint nagy a valószínűsége, hogy én is ilyet fogok venni.
Előzmény: buta adófizető (288)
buta adófizető Creative Commons License 2008.06.02 0 0 288

Sziasztok!

Én vettem egy AverMedia AverTV Hybrid Volar HX nevű cuccot.

Egyik előnye, hogy USB csatlakozós és nem kell szétszedni a számítógépet, ha csatalakoztatni akarja az ember a Tv tunert.

Tartozik hozzá egy Aver TV és egy Aver Media Center alkalmazás.

Az  Aver TV alkalmazás magyar nyelvű menüvel rendelkezik így könnyen el lehet végezni a beállításokat. A másik Aver Media Center ugyan nem rendelkezik magyar nyelvű menüvel, azonban a res nevű mappában található std almappában levő rcStr407 xml fájlt át lehet írni magyar nyelvűre ez eredetileg német nyelvű.

Én átírtam a jegyzettömb segítségével és így már az Aver Media Center is magyar nyelvű menüs.

Másik előnye nem csak analóg hanem digitális tvadásokat is lehet vele fogni, ugyanakkor lehetséges vele rádióadásokat is fogni.

Található a http://prohardver.hu/teszt/a_tuner_ami_zsebre_vagott/avertv_hybrid_fm_volar.html linken egy leírás illetve http://gery.blog.hu/2008/01/21/hardverteszt_avermedia_avertv_hybrid_volar_hx_usb_tv_tuner linken is.

Ezeket előtte elovastam és azután döntöttem a vásárlásról, amit eddig nem bántam meg.

Előzmény: oljeg12 (287)
oljeg12 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 287
Sziasztok!
Én is szeretnék venni valamilyen tunerkártyát, de amint látom, ezen az oldalon, mindenki csalódott, mert hiába kérdezik az érdeklődők, hogy milyet vegyenek, nem kapnak rá választ. Mindenki csak azt mondja, hogy milyet nem szabad venni. Arrol senki nem ad felvilágosítást, hogy milyet érdemes venni. Lehet, hogy ezt a forumot "Csalódott Emberek" fórumának kéne nevezni?
trazz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 286
Akkor talán a felbontás vagy a FPS felvételnél. Vagy csak a márka. O:)
tns Creative Commons License 2005.01.05 0 0 285
?
mindkettő usb
Előzmény: trazz (284)
trazz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 284
Talán USB?
Előzmény: tns (283)
tns Creative Commons License 2005.01.05 0 0 283
nem tudok dönteni:
transcend tv-box vagy terratec cinergy 250 usb

-Video Input Resolution up to 720*576 at 25 fps for PAL.
-Full TV Channels.
-USB 2.0 Supported, Plug and Play Compliant.
-S-Video, Composite Video input, stereo audio line in and TV RF input.
-IR Remote Control.
-Real-time MPEG 1 or 2 compression, and VCD/DVD file format supported.
-Time-Shifting.
-Multi-Channel Preview.
-Pre-scheduled TV Recording.

a különbség annyi hogy a terratecben nincs teletext, viszont valamiért 10ezerrel drágább.
talán kisebb gépigény? tud valamit hardveresen? megbízhatóbb? jobb a képminősége? vagy mi??
mr.o Creative Commons License 2004.05.26 0 0 282
valaki meg tuda mondani melyik chipset jobb es miert ? http://www.chris-tv.com/cards.html

Webszab Creative Commons License 2004.04.21 0 0 281
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Lifeview Flyvideo2000TV típusú tuner kártyát. Sok helyen olvastam, de nem igazán találtam róla vmit:pl.: tapaztalatokat.
Ha van vkinek ilyen típusú kártyája, akkor ossza meg velem a tapasztalatait, mert nagyon érdekelnének! :)
Ha vkinek más milyen kártyája van és (vagy) tud jobbat, akkor azt is írja le, hogy mi.

Köszi:)

naszia Creative Commons License 2004.04.19 0 0 280
Sziasztok,

tv-tuner kartya kene nekem is, mit ajanlanatok, valami szinte legegyszerubb es legolcsobb cucc eleg lenne asszem, felvenni nem akarok, es notebook melle kene, ugyhogy usb.
Van nalam kolcsonbe egy hauppauge mytv cucc, es roppantul szar, hogy a hangot kulon kene bedugnom egy bemenetbe (ami tortenetesen nincs a notebookomon) es nem usb-n megy az is. A hauppauge-nak van egy elvileg apple-hez szant darabja is, mytv 2 go, annal nincs ilyen problema, ezt pc-vel nem lehet hasznalni, hogy van ez?

kosz az infot,

naszia

karabiner Creative Commons License 2004.02.11 0 0 279
Nekem is Pinnacle reva van és a Sb Live-vel tudok úgy digizni virtualDub-ban hogy hang is van mellé. Csak a hangkárnya felvétel potméterét kell Lin-re beálitani. Így én a videomról közvetlenül a hangkárnyába vezetem igy müködik.
Előzmény: Nym (275)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.31 0 0 278
nagykártya hangkártya.. (hogy ezt hogy sikerült mellényomnom...ehh)
Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.31 0 0 277
talán ez nem véletlen. "pro" - nem amatőröknek való, feltételezik (joggal), hogy a hangot a tuti nagykártyáddal gyűjtöd be, és profi videoszerkesztővel illeszted össze...
Előzmény: Nym (275)
Darhon Creative Commons License 2004.01.29 0 0 276
Köszi.
Akkor mindeféleképp nem ezt veszem meg.
Előzmény: Nym (275)
Nym Creative Commons License 2004.01.29 0 0 275
egy nagyon fontos hogy pinnacle pctv pro-t ne vegyel. nekem ilyen van 2 gepben is (sajnos egyszerre lettek megveve)
a bejövö jel (pl vcr, dvd, tv) audio hangjät rä kell kötnöd a hangkärtya audio in-csatlakozojära- es ettöl a ponttol kezdve (nyilvän) amikor digizel nincs neki hangja... (ez több forumon megjelent azota problemakent)
regardz
nym
Előzmény: Darhon (274)
Darhon Creative Commons License 2004.01.26 0 0 274
Sziasztok!

Tv tunert szeretnék vásárolni VHS digitalizásához.Milyet ajánlanátok?Teletext nem fontos.
A hangot is digitalizálja egyben a képpel mint a firewire-nél?
Köszi előre is.

v_m Creative Commons License 2004.01.08 0 0 273
Sziasztok!

Vettem egy hauppauge primio kártyát, gondoltam kipróbálom. Elsőre nincs is vele semmi gond, másodjára viszont már igen: nem tudom 320x288-nál fentebb venni a felbontását. Mivel nem dobozos verziót vettem, így szinte semmi doksim nincs hozzá, és a neten sem találtam. Lehetséges, hogy ez a kártya csak ennyit tudna? Mert akkor még holnap visszaviszem, talán kicserélik másikra.
Tudnátok segíteni?
Előre is köszi!
Miv

Beren Creative Commons License 2003.12.28 0 0 272
Üdv mindenkinek!

Lett egy Hauppauge WinTV Go2 kártyám. Tud-e valaki ajánlani ehhez egy olyan szoftvert, ami hajlandó DivX-ben rögzíteni, és időzíteni lehet a felvételt? Olyat már találtam, ami VCD-be és SVCD-be rögzít és kiválóan időzíthető (InterVideo WinDVR II), olyan is akad, ami DivX-be rögzít, de nem időzíthető (ilyen a kártya szoftvere: DivX esetén nem időzíthető, de VCD rögzítéskor - ilyet is tud - meg igen), de olyat, ami mindkét dolgot tudná, nem találtam. Valami tipp?

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 271
Az ST Lab TV kártyát visszavittem, vettem egy Pinnacle PCTV Pro -t, de ez sem tökéletes.. olyan, mintha megfertőzném a TV-kártyákkal a gépem. Mi lehet az oka annak, hogy eddig három tök különböző TV-kártyám volt vagy 6 gépben, de mindet (így vagy úgy) instabillá tették, ha elindultak egyáltalán..

Zavar, hogy olyan nagy feszültség van a UPC kábelben.. nem bántja a számítógépet???

Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.10 0 0 270
Heló!

Vettem egy ST Lab TV AV Capture tunerkártyát, de nem működika szoftver. XP-m van, a kártyát látja, és állítólag nincs vele baja, de a szoftver nem indul el, ha rákattintok, hibaüzenettel azonnal kilép. Más programokkal (Fly2000, ChrisTV, JTV) meg képtelen vagyok csatornát keresni és a távirányító sem működik. Mi a fenét csináljak?

Előzmény: Gryllussss (251)
_WarYou_ Creative Commons License 2003.11.25 0 0 269
sziasztok!

most talaltam meg ezt a topikot, es egybol kerdeznek is az okos emberektol...

kiszurtam magamnak egy arlistabol egy LIFEVIEW FLYTV PLATINUM 35 tipusu remek kartyat, de nem tudom igazabol hogy milyen. Egy kis tapasztalatom mar van a temaban, egyszer hetekig nyuztam egy Miro PCTV Pro-t, keves sikerrel (digizni rohadtul nem akart a csavo, elhajigalt frame-eket, elfelejtette a tvcsatorna beallitasokat, ha videot kotottem ra, abszolut nem latta a video csatornajat, meg egyeb nyalanksagok). Szoval az ilyen tipusu idegbajt szeretnem magamnak megsporolni :)

esetleg ha valaki ismeri a fent emlitett tipust, tudna rola par sort irni, hogy milyen? Az ara nagyon jonak mondhato (ez azt jelenti hogy ennyit meg kiizzadok erte valahogy :)) (10517 Ft brutto)), Philips chip van rajta, sztereo is allitolag meg cipot kot, hazat oriz meg mittudomen.

koszi elore is, es mindenkinek mindenjot :)

Jenci S Creative Commons License 2003.10.20 0 0 268
Terratec 600?
Pontosabban: Cinergy 600 TV tapasztalatok érdekelnének. Ez most van sulinetben. Mpg2-es felvétel tvr?l és kameráról a f? szempont. Ez a jobb vagy a Pinnacle pctv pro? Kösz....
Mouse1 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 267
Nincs valakinek veletlenul leadtek winfast tv2000-res videokartyaja? Marmint nem tv2000 XP.
Lenne egy kisebb gondom, es lehet hogy tudna segiteni. Nem birok eletet lehelni bele xp alatt. Melyik drivert alkalmazzam, es hogy keressek a programjaval csatornat ugy, hogy talaljon is valamit. A Dscalert nem birom igazan, mert tul sokat zabal a procibol.
znady Creative Commons License 2003.01.21 0 0 266
SZIASZTOK! LENNE EGY TUNEREM ELADÓ:SZTEREÓ FM +REMOTE CONTROLL PHILIPS CHIPSETTES GYÁRI CD..STB STB
10.000 FT HÍVJATOK HA KELL...
ssidd Creative Commons License 2003.01.21 0 0 265
Lehet valahol kapni olyan tunerkartyat, ami kulso, szamitogep nelkul is hasznalhato, ugyanakkor lehet vele digizni? (tehat valami olyan megoldasra gondolok, ami usb-n csatlakozik a szamitogephez, de van rajta video+audio out is)

Mas. Tud valaki jot/rosszat mondani a WayJet USB-s tunereirol?

koszi,
sid

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2002.10.31 0 0 264
Es valoban ez volt a megoldas. Megegyszer koszonom :)
Előzmény: Alejandro DeSilva (263)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2002.10.30 0 0 263
Aztabetyar, ez nagyon igaz lehet! Este kiprobalom! Koszi!
Előzmény: wizardry8 (262)
wizardry8 Creative Commons License 2002.10.30 0 0 262
Ha a régiokód pl USA a windows-ban akkor ugy veszi hogy mivel ott nincs TXT akkor már fel se kell installálni. Állitsd át a regional settings-et magyarra az install erejéig.
Előzmény: Alejandro DeSilva (261)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2002.10.29 0 0 261
Kovetkezo problemam van, hatha tud valaki segiteni:
Pinnacle PCTV-m van, radio nincs rajta, tv + text -et tud. Minden nagyon szep, csakhogy gepben hdd lerohadt, uj vetele utan mindent feltelepit, es ezutan nem hajlando a gyari cd-rol installalni a teletextet. Ha beikszelem, next utan leveszi rola a kijelolest, ugyanugy, mintha a valoban nem letezo radiot ikszeltem volna be. HDD-n kivul hw nem valtozott, driverek valamennyire igen, illetve win98 helyett 98se van rajta. Van valakinek tippje, hogy mi tortenhetett? Vagy esetleg valami jo win-es debuggerje van valakinek, hogy a kijelolest maradandova tehessem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!