Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ujtulaj Creative Commons License 2000.12.14 0 0 775
SpeedKing!

Akkor a gyári indításgátló van a gépedben és kész?
Én nagyon hang mániás vagyok, de nem hiszem, hogy veszek a Bravo-ba komoly cuccot.
Ha megfújja valaki az autót, akkor a HIFI-t nem fizeti ki nekem a CASCO.
Persze azt is biztosíthatnám, de már így is horribilis a havi 17e Ft a CASCO-ra, nemhogy még úgy.

Tudja valaki, hogy a Nyugati pályaudvar parkolója ingyenes-e vagy sem?
Nekem arra van a munkahelyem, de minden fizetős arra. Havi 20e Ft-ot meg baromira sokkalanék autómatába dobálni, ráadásul két óránként lerohangálni hozzá...

Előzmény: SpeedKing (774)
SpeedKing Creative Commons License 2000.12.14 0 0 774
Hi Ujtulaj!

Nekem nincs riasztó a kocsiban, mert nem vettem meg azt a magnót ami miatt kellett volna belerakni. De ha sikerül vennem bele akkor biztos, hogy ilyen AMAx-ot veszek bele. Abból is a 2340-est néztem ki magamnak, bruttó 26600-ot szerintem megér, elég sokat tud. Persze ettől még simán kiszedik belőle a magnót ha akrják, de legalább a központit nem kell majd nyitogatni. :)

Előzmény: ujtulaj (773)
ujtulaj Creative Commons License 2000.12.14 0 0 773
SpeedKing!

Köszi a riasztó tippet, pont erre van szükségem!
Ráadásul éppen központi zár vezérlőset szeretnék :)
Neked milyen van pontosan, mit tud, mennyibe kerül beszereléssel együtt és hol szereltetted be, mennyi idő alatt, stb, stb...

?

Előzmény: SpeedKing (772)
SpeedKing Creative Commons License 2000.12.13 0 0 772
Ujtulaj!

Nekem az a véleményem, hogy igen! De azért egy riasztót rakjál bele a biztósító miatt is, meg legalább sipákol amikor a rádiót "kicsavarják" belőlle. :) Egyébként a kényelem szempontjából még hasznos lehet a risztó a központizár vezérlés, meg az ablakfelhúzás miatt. Sok riasztót nézegettem amikor én is venni akartam, azt tapasztaltam, hogy: a jó nevű risztók kb. 2-3szor annyiba kerülnik mint ugyanolyan, vagy még jobb tudású társaik. Persze azért gagyit ne vegyél, de én a kompromiszumot az AMAX riasztóban találtam meg. Az ára kb. arányban van a tudásával.
A www.secalarm.hu lapon meg is nézheted mit tudnak. Csak olyat vegyél melynek a központi egysége és szirénája külön van.

ui.: ja és ez nem reklám, nem vagyok a cég embere!
a cascohoz is elfogadják

Előzmény: ujtulaj (771)
ujtulaj Creative Commons License 2000.12.13 0 0 771
SpeedKing!

Pár hónapos Bravo 1.6SX-ről van szó (3MFt).
Szóval bízzam a CASCO-ra az egészet?

Előzmény: SpeedKing (770)
SpeedKing Creative Commons License 2000.12.13 0 0 770
Tisztelt Ujtulaj!

Én ezek közül egyik védelmi rendszert sem ajánlanám. De igazából attól függ, hogy milyen autóba szeretnéd rakni. Nagyértékű esetén semmiképpen nem jó, kisértékű esetén meg a CASCO a jobb választás, bár ott is lehúz a biztoító ahogy csak tud.

Előzmény: ujtulaj (765)
ujtulaj Creative Commons License 2000.12.13 0 0 769
Megszereztem ma a jogsit autóra is!
Végre kimehetek a kertből a Bravo-val :)))
yOLORO Creative Commons License 2000.12.13 0 0 768
HALI

HC
Ugylátszik hasonló igényt elégítettek ki azok akik lelpoták a dísztárcsáimat:)))

Előzmény: Hackbard Celine (767)
Hackbard Celine Creative Commons License 2000.12.11 0 0 767
Sziasztok,

Nem tudja valaki, hol lehet reális áron hozzájutni gyári műanyag dísztárcsához? Kicsit sokallom érte a márkaszervízben mondott 8e körüli összeget. Ja, 100 SX-hez, 14"-es és fekete a közepe.

Hackbard

ujtulaj Creative Commons License 2000.12.10 0 0 766
Srácok, eszembe jutott, hogy ez nem is Bravo téma.
Kirakom új topicnak, oda írjatok inkább válaszokat erre!
Köszi!
Előzmény: ujtulaj (765)
ujtulaj Creative Commons License 2000.12.10 0 0 765
Mi a véleményetek a műholdas ill. saját kiépített hálózatos autókövető rendszerekről?
Ki milyet ajánl, és miért? (és mennyiért?)
...vagy mindent bízzunk a méregdrága CASCO-ra?

Egy példa, ahol mind a két fajta rendszerből egy-egy típus leírása megtalálható: http://www.alsys.hu/

Kíváncsian várom a hozzászólásokat.

ujtulaj Creative Commons License 2000.12.09 0 0 764
Heh.. Majd próbálok figyelni, hátha látok egy parkoló Mareát valahol :)
Előzmény: granturismo (763)
granturismo Creative Commons License 2000.12.08 0 0 763
Nagyon egyszerű, nézz bele egy Marea-ba. Ugyanolyan.
Előzmény: ujtulaj (762)
ujtulaj Creative Commons License 2000.12.08 0 0 762
Granturismo!

Tudnál esetleg az autód belsejéről képet küldeni, hogy menézzem, hogy hogy néz ki ezzel a középkonzollal?

Előzmény: granturismo (761)
granturismo Creative Commons License 2000.12.08 0 0 761
Szia Cspetike.

Én egy igazi megoldást választottam. Beépítettem egy komplett Marea középkonzolt mindenestül. Hátrány, hogy kissé drága, kb 70 e Ft-ból jött ki, de nekem megérte.

Előzmény: cspetike (760)
cspetike Creative Commons License 2000.12.08 0 0 760
SZIASZTOK!
KÖVETKEZŐ A KÉRDÉSEM! TUDJA-E VALAKI HOGY BRAVOBA LEHET-E KAPNI AZ ELSŐ ÜLÉSEK KÖZÉ SZERELHETŐ KÖNYÖKLŐT! HA IGEN AKKOR HOL ÉS PERSZE MENNYIÉRT!!
ELŐRE KÖSZI AZ INFÓT!
yOLORO Creative Commons License 2000.12.06 0 0 759
HEC
Öszintén én sokkal többre számítottam!
Amugy van vkinek elképzelése hányszor lehet utánállitani a kuplungot???
HEC Creative Commons License 2000.12.06 0 0 758
yOLORO

Eredetileg csak a kinyomócsapágy volt porondon. Autórákónál és M0-nál tudtak volna rendelni 15eHUF körül. Utána csak komplett szetröl volt szó 60-70eHUF. A gyári: Valeo gyármány. Ekkor néztem a Lángnál, Unixtrade-nél, Bárdinál mit kínálnak. (SACHS, LUK hasonló beszállítók, nem lehet rossz.) Náluk van külön-külön meg szetben is. Szóval a tárcsa 17-23eHUF között mozog. A múlt héten voltak vmilyen akciók olcsóbban adták.

Előzmény: yOLORO (757)
yOLORO Creative Commons License 2000.12.05 0 0 757
HEC

Menyibe került volna csak külön a kuplungtárcsa???

HEC Creative Commons License 2000.12.04 0 0 756
Boccs fiúk!

Most érdeklödtem, Bravohoz nincs még semmi werling elem. Talán a nyáron.

HEC Creative Commons License 2000.12.04 0 0 755
Üdv mindenkinek!

Csak mint megjegyzés: (735)-ben említettem a kuplungomat. Egy hosszú, vizben álló úton tepertem, valószinüleg bement a viz a kuplungházba és koszt meg a ferodol port belemosta a csapágyba. Azóta megtörtént a mütét s ha már szétszedtük megnéztük a kuplungot is. Sajnos a tárcsában az egyik rugó el volt törve. Protkóval jutottam gyári csapágyhoz és tárcsához. Nem kellett megvennem a komplett szetet. Kiváncsi vagyok meddig birja.
Erösen gondolkodom egy werling fenéklemezen.

Barramas Creative Commons License 2000.12.02 0 0 754
Hali
Na megerkeztek a kuszobok,igen jol neznek ki..:)
Mar csak talanom kell egy szakembert,aki hajlando nekem egy huszperces munkat is elvallani...:(
Ja,amugy tenyleg a minimum,hogy 40-50e forintos atadasi dijbol kiszoritsak azt a kek taskat,nem?
Nekem anno adtak,persze 42e volt az atadas,es ami a legszebb,plusz 312 Ft a matrica a rendszamtablara...:)))
Ciao
B™
ujtulaj Creative Commons License 2000.11.28 0 0 753
Sziasztok!

Igen, vadi nyúvan vettem a Fiat Strauszban Tatabányán.
Már elötte végigolvastam a fórumot (ez augusztusban volt), és megoszlottak a vélemények arról, hogy jár-e vagy nem jár a táska és tartalma.
Hát, nekem nem járt :(

Mostmár csak az a lényeg, hogy mennyibe fog nekem kerülni a táska tartalma?

Előzmény: Az Utolsó Európai (750)
K.Trout Creative Commons License 2000.11.28 0 0 752
Üdv!
Okt. közepe óta vagyunk Bravo tulajok. Jó gép. Mintha rám öntötték volna! 1.6 16V SX.
Metálkék.
SPQR autónál vettük Bp.-en a Dandár utcában. Velünk igen korrektek voltak.
granturismo Creative Commons License 2000.11.28 0 0 751
Újtulaj.
Én a kocsit Nero M5-nél vettem és kis alkudozás után ezeket a dolgokat meg egy szőnyeggarnitúrát is ajándékba kaptam. Sőt a vizsgáért és a rendszámért sem kellett külön fizetni.
Előzmény: ujtulaj (749)
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2000.11.28 0 0 750
Szia ujtulaj!

Pedig elvileg azok a dolgok, amiket említettél, JÁRNAK az autóhoz, szvsz itt átvágás esete forog fönn. (Jól emlékszem, hogy új az autó, ugye?)
Nekem egy helyes kék fiatos táskában összegyűjtve tálalták ezeket a dolgokat a miskolci Twin93-ban.

Előzmény: ujtulaj (749)
ujtulaj Creative Commons License 2000.11.27 0 0 749
Grandturismo!

Nem kaptam semmit az autóhoz. Tatabányán vettem a Fiat Strausz-ban. Ha jól emlékszem, úgy 38e Ft "átvételi díj"-at kellet fizetnem, de ebben semmi egyéb nem volt benne, mint az üres csomagtartó. Csak pótkerék van benne, más nincs.

Előzmény: granturismo (747)
alexandrosz Creative Commons License 2000.11.27 0 0 748
Beköszönnék a topicba. Már 72 órája én is Bravo tulaj vagyok:o))) Sajnos új autóra nem tellett, de remélem ez is jól fog szolgálni. Mindig is olvasgattam a topicot, tulajdonképpen Ti is kedvet csináltatok a Fiathoz.

Az enyém egy 1998. 03. havi, meghatározhatatlan világoskékesszürkésmetál, szinkódja asszem 823... 1.6SX, a szokásos felszereltséggel, visibility-vel, klíma nélkül. 65e kilométer van benne. Most szerelőbácsinál van, aki megnézi, hogy pontosan mit is vettem:o)))

Egyenlőre ennyi, jó autózást mindenkinek!

granturismo Creative Commons License 2000.11.26 0 0 747
Szia Újtulaj.
Te ezeket a kiegészítőket nem kaptad meg mikor a kocsit vetted? Amúgy nagyáruházakban (Cora, Auchan, Tesco)próbáld venni ott a legolcsóbb.
Amiket felírtál amellett nálam még van egy vontatókötél, szigetelőszalag, elemlámpa, egy pár munkáskesztyű, (akik mosolyognak azok még nem kaptak éjjel sötét mellékúton esőben defektet:-) télen pedig hólánc is.
A riasztók (a vicc kategóriát nem említve) 20eFt- nál kezdődnek egy komolyabb viszont 50-60 eFt. Én nem tartom nagyra a risztókat, úgysem figyel senki rájuk. Nekem egy Dobermann márkájú van. Azért ez, mert ezt meg lehet úgy venni, hogy magam szerelem be. 37eFt volt (tavaly). Ennél többet én nem szánnék riasztóra. Beszereltettem viszont egy sebváltózárat. Szerintem ez jobban véd mint egy riasztó. Amúgy a cégeknél a riasztók árai általában beszereléssel együtt értendők.
Előzmény: ujtulaj (746)
ujtulaj Creative Commons License 2000.11.26 0 0 746
Nemsokára kezdem használni majd a Bravo-t, de egyenlőre alap-állapotban van. Semmi extra cucc nincs benne, ami kelleni fog a forgalomba.

Tehát s riasztós kérdés mellé van még egy kérdésem:

Szerintetek hol vegyem meg a kötelező dolgokat a Bravo-hoz? (elakadásjelző háromszög, elsősegély csomag, izzókészlet, mi kell még??)

És kb. mennyibe fog ez nekem kerülni szerintetek?
(riasztó + az összes többi csecsebecse, ami kell)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!