Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

granturismo Creative Commons License 2000.10.10 0 0 626
Na itt van még egy állat:
granturismo Creative Commons License 2000.10.10 0 0 625
Húú várjál mert a beírásom is linknek vette.
Akkor megpróbálom így:< i m g s r c = xxx >
És akkor ezt kell beírni de a szóközök nélkül Csak az img és az src közé kell a szóköz.
Előzmény: granturismo (624)
granturismo Creative Commons License 2000.10.10 0 0 624
Üdv HEC!

A járgány sajnos nem az enyém. A Riegler tuning (D) demoautója.
Képet az alábbi html kóddal tudsz belinkelni:
""(idézőjel nélkül). Az xxx helyére kell a webcímet bevinni. A webcímet a legegyszerübb bemásolni: A kiválasztott képre mész egérrel jobbgomb kattint, "tulajdonságok"-ra kattint, ott látod a címet, egérrel rámutatsz, jobbgomb "mindent kijelöl"-re kattint, erre bekékül, mégegyszer a kék webcímre kattint, "másolás"-ra kattint és "OK"-ra kattint. Ezután a hozzászólásodra mész beírod a html kódot egérrel a kurzort a megfelelő helyre viszed és szerkesztés menű beillesztés parancs.

A másik kérdéseddel kapcsolatban.
Amit látsz a másik cső az az üzemanyaggőz kezelő berendezés az aktívszén tartállyal. A rendszer az üzemanyag tartányban keletkező benzingőzt a tartályban tárolja, majd a motor üzeme alatt az égéstérbe juttatja. A "nyomáskiegyenlítő visszavezetés"-t felejtsd el, nincs ilyen.

yOLORO Creative Commons License 2000.10.10 0 0 623
Sziasztok

Lehet, hogy megvan az orvosság a regelenkénti hidegindítás utáni "dadogásra"?!?!?
Még Pénteken tankoltam a Shellnél "sima"V-POWERT (248HUF/l). Ugyan nekem nem volt olyan mértékü a reggelenkénti rángatás mint ahogy ti leirtátok, de azóta teljesen simán mindenféle "prüszkölés" nélkül megy reggelenként a vas!!!

Próbáljátok ki mindenféle képpen.
Lehetöség szerint minnél kevesebbet régi benzint hagyatok a tankba!(habár gondolom ezt kár volt említeni)

HEC Creative Commons License 2000.10.10 0 0 622
Azt nem mond, hogy a tiéd! :-)

Lehet, hogy már volt róla szó, de elárulnád (a gyengébbek kedvéért, mint jómagam) ezt linkelési trükköt?

Előzmény: granturismo (620)
HEC Creative Commons License 2000.10.10 0 0 621
Üdv mindenkinek!

Még nem sikerült beszereznem semmilyen könyvet, ezért lenne egy kis technikai kérdésem. A benzin tanktól két cso megy a motortérbe. Az egyik tiszta sor, megy a "fejbe" amelybol a 4 befecskendezo áll ki. De a másik mi a szösz. Feljön a jobb elso toronynál, egy csatlakozó, elbújik a jobb elso sárvédo és doblemez között egy fekete dobozkába, majd visszajön, egy újabb csatlakozó és bemegy a szívótorok elosztóba.
1. Valahogy nem látom hol van a nyomáskiegyenlíto visszavezetés. Mi biztosítja a rendszer indításkori légtelenítését?
2. Szétkaptam a csatlakozókat. Mit mondjak? Eléggé gyenge megoldásnak tartom. A tömítoképessége meg sem közelíti az RB-s rendszereket. Mellesleg 1 óra ácsorgás után benzinnek nyoma sem volt - de még szaga is alig.

Ha jól sejtem nem volt globális találkozó?

granturismo Creative Commons License 2000.10.10 0 0 620
Üdv



mic414 Creative Commons License 2000.10.10 0 0 619
Sziasztok, nem akarom apróhirdetéssel szemetelni a topicot, de lehet, hogy valakinek ez most a síszezon előtt l jön: van egy immár fölöslegessé vált Fiat Brava csomagtartóm, olasz gyártmányú, egyszer használva.
Az Utolsó Európai Creative Commons License 2000.10.09 0 0 618
Na ez az. Statisztika rulez, most akkor kinek is higgyünk?! :-))
Előzmény: stika (616)
Barramas Creative Commons License 2000.10.08 0 0 617
AMEN
Előzmény: stika (616)
stika Creative Commons License 2000.10.07 0 0 616
Egy kis meglepetés a német és japán fun-oknak. Forrás az egyik legnevesebb német szaklap.

A little hard to believe, but it's a fact: Fiat cars has recently won a long term reliability test done by "Automotor and Sport" magazine. (Auto Motor Und Sport)
The test was conducted for 3 years - from 1995 untill 1998 - and it's surprising results were published in the February issue. The resaults rated the Fiat Bravo and Fiat Brava in First place, with 89.5% of this model not entering the garage for repairs.
In second place came the Mazda cars - 86.1% of it's models didn't enter the garage. And the Mercedes SL together with the Toyota Carina took the bronze medal with a score of 85.5%. By the way, the last place in the reliability test was taken by the Crysler Voyager with 36.5% of the models needing repairs.

Barramas Creative Commons License 2000.10.07 0 0 615
Hali
Casco:
Eljenek a videkiek...:))
Nekem itt falun 8895.- A havidijam (1.2sx).
Asszem erdemes lekoltozni videkre,nem??
Ciao B™
Előzmény: ujtulaj (613)
yOLORO Creative Commons License 2000.10.06 0 0 614
Szegasztok

Megnyilt tegnap elött az autokiállitás.
Összejöjjü akkor vasárnapig vmikor???

ujtulaj Creative Commons License 2000.10.06 0 0 613
Koli!

Nekem 11e körül lenne, mivel Metálfény;ABS;Légkondi van az autóban.
Erre jön az 50%-os budapesti szopatás :(

Előzmény: Koli (612)
Koli Creative Commons License 2000.10.05 0 0 612
Szia Ujtulaj,

ezt tenyleg bele kellett volna irnom, mert fontos.
Tavaly nyar ota elek Bp-en, de meghagytam az allando lakcimemnek a videkit, igy erre van megkotve a casco.
De 70% kulonbseg lenne a bp-i es a videki casco kozott?

Koli

Előzmény: ujtulaj (611)
ujtulaj Creative Commons License 2000.10.04 0 0 611
Koli!

Budapestre van kötve a CASCO?
Nekem 17e Ft egy hónapra :((

Előzmény: Koli (609)
HEC Creative Commons License 2000.10.04 0 0 610
Üdv mindenkinek!

Kerecsen Gábor:
A lambda szondával játszottam már én is. Nem utal a hibájára semmi. A 15-20 fokos garázsban nem hiszem, hogy párásodna valami (pláne száraz idoben).
granturismo:
Volt egy reset júniusban amikor kábeleztem az erölködot. Augusztusban voltam a szervizben, és elotte már jelentkezett a hiba minden reggel, inkább hosszabb állás után. Ennek ellenére nem jelzett semmit. Két hete direkt áramtalanítottam, ki is vettem a computert, de a helyzet mitsem változott.
Barnamaci:
Hozzászólásom (595) oka volt az is hogy többször eljátszotta, hogy amikor becsurogtam egy keresztezodésbe, kuplung ki, majd indulnék és csak a nagy csendre lettem figyelmes. Leállt!
(Próbáld meg pörgetni! 6500-nál még húz mint az állat :-)
Köszi az ötleteket! Ha találtam valamit feltétlen közzéteszem.

Shell V-Power:
Igaz, többen állítják, hogy a második tankolásnál lehet érezni igazán. Én csak egyszer nyomtam bele, de akkor 46 litert. Próbáltam csak az autóra figyelni kizárva a tudatalattiba beplántált marketing dumát meg az árat. Elotte 95 V-Powerrel jártam. Eget vero különbséget nem tapasztaltam. Egy picit jobban és alacsonyabb fordulaton kezdett húzni. Modtam magamnak jó kis átb...ás az egész, meg más miatt is megtelt a hócipom a Shell-el, legyünk objektívek! Üres volt a tank, szembejött egy ÖMV, televágtam 98-as ólommentessel. (S VPWR topikban adták az ötletet)Na itt SEMMI különbséget sem tapasztaltam! Szerintem a reklám jó duma azoknak akik sajnálják a 98-ra a pénzt. A kocsi 95-re optimalizálva, sajnos nem a magyar 95-re, ezért érdemes a 98-ast használni.

Koli Creative Commons License 2000.10.04 0 0 609
Sziasztok,

kosz a listanak a FIAT Autorákó-s szervizcimet, korrektul es gyorsan megcsinaltak a 40 ezres szervizemet, mindent ugy, ahohy megbeszeltuk.
Egy eszrevetel a cascohoz.
En az SPQR-nel vettem a kocsit (Brava 1.6 SX), ott megneztunk tobb casco ajanlatot, es az AXA lett kivalasztva, 28e ft-os onresszel, a negyedeves dijam 30.300 Ft. Azert ilyen "sok" a casco, mert tobb extra is van a kocsiban (utaslufi, ABS, elktromos teto, metalfeny).

Udv,
Koli

Előzmény: Barnamaci (608)
Barnamaci Creative Commons License 2000.10.04 0 0 608
HEC
Az enyimé hálistennek nem csinál ilyesmit, bár hazudnék ha azt mondanám selymes a járása hidegindítás után. De a múltheti 3-6 fokokon is simán beállt 1200 ford/percre. Ami engem idegesít az az hogy teljesen rapszodikusan (meleg motornál is) néha elveszi a gyújtást. mindezt 1500-4000 ford/perc tartományokon tapasztaltam, fentebb nemigen pörgetem.
A HGT kb. 18literes fogyasztásához csak gratulálni tudok:)) ennyiből bőven kijön egy jócskán hajtott 325ös is városban. Én nem panaszkodom a fogyasztásra átlag 5,4 ből kijön:)
Barramas Creative Commons License 2000.10.03 0 0 607
Hali
Hat konkretan nem a v-powerrol van tapasztalat,
hanem a Shell altal forgalmazott "high-tech" uzemanyagrol,azt hiszem valami 99+akarmi a neve,
es kb 300.-/l aron adjak.
Az egyik baratom probalja a Skoda Feliciajaban,
1,3 -as motor az uj tipus,es azt mondja,hogy a masodik teletanknal mar erezhetoen jobban megy az auto,dinamikusabb,huzosabb stb.
Namarmost ha literenkent 50 forinttal tobbet fizetnek a benzinert,lehet hogy en is ugy ereznem,hogy jobban megy a gep...:))
O mindenesetre eskuszik erre.
Lehet mindenkinek kiprobalni...
Ciao B™
Előzmény: Kerecsen Gábor (603)
Kerecsen Gábor Creative Commons License 2000.10.03 0 0 606
http://fiatbravo.net/forum
Elég sok hozzászólás van. Kb. 2-3-ik csomagban van az első, a másik hátrébb.
Különösen északi felebarátaink szivnak sokat a hátsó ablaktörlővel.
Döbbenetes, hogy a HGT milyen q sokat fogyaszt (350km/60L benzin, ezt az adatot egyetlen tulaj sem cáfolta).
Előzmény: stika (605)
stika Creative Commons License 2000.10.03 0 0 605
Tedd már ide annak a fórumnak az URL-jét, légyszi.
Előzmény: Kerecsen Gábor (603)
granturismo Creative Commons License 2000.10.03 0 0 604
Ez is kettő a lehetséges hibák közül csakhogy SZVSZ a hibatároló mindkettöt kimutatta volna.
Ellenben te mikor csináltad a resetet? A szervíz lekérdezés előtt? Mert akkor érthető hogy nem láttak semmit, hiszen a hibatároló is törlődött.
Kerecsen Gábor Creative Commons License 2000.10.03 0 0 603
kedves HEC!
Angolnyelvű forumon olvasgattam ráérő perceimben.
2 fószernek volt hasonló jellegű problémája. Az egyiknek a hűtőviz hőmérsékletét ellenőrző szenzor volt hibás, párásodott. Szilikonos vizhatlanitás kikúrálta a bajt.
A másik esetében először az e.c.u.-t cserélték, ami nem használt. Második nekifutásra megpróbálkoztak a lambdaszonda cseréjével, amely után megjavult a szerkezet.
Ötletadónak esetleg nem rossz.

Valaki esetleg irja meg a véleményét/tapasztalatait a V-Power Shell benzinről is. Az egyik autósújság szerint szemenszedett hazugság, hogy jobban megy tőle az autó. Attól V-Power, hogy a Shell nyugaton Optimax néven forgalmazott adalékát adják az egyébként MOL finomitóból vett standard 95-ös benzinhez. Ez csak tisztitja azokat az alkatrészeket, amelyek a még folyékony üzemanyaggal találkoznak (henger előtti rész).
Az Aralnak is van új adalékolt benzinje. Tapasztalat?

Előzmény: HEC (602)
HEC Creative Commons License 2000.10.02 0 0 602
Kössz az ötletet, de már túl vagyok rajta. Nem vált be. Egyetlen apróság, korábbi feltételezésem - írtam is - hogy levegöt kap valahol. Egyik este bütyköltem a garázsban a kocsi mellett és enyhe benzin szagot éreztem. Igaz bármelyik kocsinak lehet üzemmelegen benzin szaga, ha más nem a torokból párolog.
Előzmény: granturismo (601)
granturismo Creative Commons License 2000.10.02 0 0 601
Üdv mindenkinek.
HEC
Próbáltad a computer resetet? Aksisaru le-fel.
Ekkor a tároló adatok tőrlődnek így az esetleges hibás bejegyzések is.
Előzmény: HEC (600)
HEC Creative Commons License 2000.10.01 0 0 600
Akkor dadogjunk ? :-)
Az utóbbi idoben figyeltem, hogy mikor és hogyan produkálja magát, de még nem tudom az okát.
A jelenség: pöcre indul 1-2 henger, majd sztohasztikus eloszlással 1-4 henger megy, de mindenképpen szaporodnak. (Közben a blokk eléggé ugrál az orrában, de nem a túráztatástól:-( )Erölteti a computer is, mivel az 5-8 másodperces jelenség végére 1800-2000-re verekszi fel a fordulatszám magát, majd "kisimul" és 1 mp. után beáll az 1100-1200-es hideg alapjáratira.
5 órás állás után már produkálja. Hosszabb állás után egyre eroteljesebb. Csak hangyányi a különbség ha kivárom a "system check"-eket meg el.AC-t. Délután is képes rá mikor indulok a melóból, igaz egy kicsi enyhébben.
Az egyik márkaszervizben lekérdezték az error log-át, de nem jelzett semmit.
A gond, hogy ha beröffent, akkor a következo próbát 6-8 óra múlva lehet elkövetni.
Előzmény: Barnamaci (599)
Barnamaci Creative Commons License 2000.09.29 0 0 599
HEC:
Reggeli dadogas? Ez mit is takar pontosan?
granturismo Creative Commons License 2000.09.28 0 0 598
yOLORO
Nézd meg Turbo Lada turbó ladáját. 2104 piros kombi. Kategóriagyőztes volt vele a gyorsulásin.
Ha érdekel a dolog nézd meg a "Gyorsulási verseny a ringen" topic 383 felszólalását és annak környékét. Van kép a motortérről is. A tapasztalatokat meg olvasd el aztán gondold át a dolgot még egyszer.
GT
Előzmény: yOLORO (597)
yOLORO Creative Commons License 2000.09.28 0 0 597
GT
Mert kompreszort láttam egy A4-en és nagyon jol nézett ki. (Egy sima varógépmotoros 1.6 100LE)
Előzmény: granturismo (596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!