Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zak Creative Commons License 2000.02.15 0 0 93
mizujs a műszerfal-középkönzoloddal?
Előzmény: hosszu (89)
Gpeti Creative Commons License 2000.02.15 0 0 92
Sziasztok.
Új vagyok a topicban, de érintett a témában.
Olvastam az 1.8-as thread-et.
Éppen most készülök venni egy Brava 1.8 ELX
3.5 éves autót. Az utolsó pillanatban még megpró-
bálhattok lebeszélni róla. Mire figyeljek a
vásárlásnál?
Néhány nap múlva majd bszámolok a tapasztalatokról.
drnikon Creative Commons License 2000.02.12 0 0 91
Sziasztok!

Es az 1.2-es 16 szelepes Bravorol mi a velemenyetek?

Zak Creative Commons License 2000.02.11 0 0 90
hát ez meglep, én nem emléxem 3ajtós Paliora. De mondjuk semmin nem csodálkozom, ui. újra hivatalosan gyártják a Pandát...
Előzmény: hosszu (89)
hosszu Creative Commons License 2000.02.10 0 0 89
Zak:
Koszi. A Duna-ra emlekszem, de mintha lattam volna 3 ajtos Palio-t is, ezert nem volt tiszta. Most nyomjak mind a kettot vagy sedan es kombi -> Palio, 3 es 5 ajto -> Punto?

Sajnos a hetvegen ama bizonyos totot kell majd utanoznom, aki nekiesett az anyjanak. A muszerfal kozepkonzol nagyon stabilnak tunt es nem akartam szerbarmolni, de muszaly lesz.

Előzmény: Zak (88)
Zak Creative Commons License 2000.02.10 0 0 88
Croma utódját jövôre ígérik, addig a Fiat nem gyárt a Marea 2.0 20v HLX-nél és 2.4jtd (nálunk nincs) motorosnál nagyobbat.

A Palio igazából ugyanúgy az Uno utódja, mint a Punto, ha emlékszel, létezett a Fiat Duna, ez az Uno 4ajtós és kombi változata volt. Szerintem úgy illik össze a dolog, hogy az Uno után kétfelé vált a fejlôdés, Punto és késôbb (Braziliában már évek óta gyártják)Palio.

Tipo belsô térhez nem tudok hozzászólni, már nem emlékszem rá...

hosszu Creative Commons License 2000.02.10 0 0 87
Hali!

Kerdesem volna az uj FIAT-okkal kapcsolatban. A Tipo utoda a Bravo es Brava, a Tempra es Tempra SW utoda a Marea es Marea Weekend. Hogy jon a kepbe a Palio (remelem jol irom), illetve mi lett a sorsa a Chroma-nak. Melyik az aktualis zaszloshajo?

Esetleg van-e koztetek Tipo szerelesben jartas egyen (utaster)?

FanTom Creative Commons License 2000.02.01 0 0 86
Hi!

Nem ő a fő szervező... :-)))

FanTom

Előzmény: VMax (85)
VMax Creative Commons License 2000.01.31 0 0 85
Nem jol tudom, hogy a foszervezo epp situran gyuri a kilometereket? Vagy nem o a foszervezo? :))

Sebaj, ha lesz, kerlek ird meg! Voltam fiatos is, most meg alfas, szoval nem vagyok teljesen gyaur kutya :)

Es ha Dex kibirja addig, majd viszek szerszamokat a radiobeepiteshez+hangszorocserehez, mar ha aktualis meg a dolog.

Bye!

Előzmény: FanTom (84)
FanTom Creative Commons License 2000.01.31 0 0 84
Hi!

A találkozó természetesen nem csak Fiatosoknak van, hanem bárkinek, aki szereti az autókat, és megmutatja vagy szeretné megcsodálni mások autóját, + tapasztalatcsere.
Ha a legközelebbi időpontról megtudok valamit jelzem, de valószínűleg közel van, mert a fő szervező most várja az új autóját :-)))

FanTom

Előzmény: VMax (83)
VMax Creative Commons License 2000.01.29 0 0 83
Nnna, sokat irok, ugyhogy csoportositom:

olaj: en cserelnem. Gy.k. olajszurovel egyutt.
Kek doboz: NEM jar hozza! Legalabis a boldinal meg az M5-nel is kulon kell erte fizetni.
Hangszorocsere: le kell szedni az ajtoboritast. Ez annyibol all, hogy kicsavarod az alul es elol levo csavarokat, leveszed a kilincset(imbusz-kulcs kell hozza) meg meg egy imbuszcsavart a kapaszkodo alatt. Ki kell pattintani az albalkemelok kapcsoloit, kabel lehuz. Az ajto menetirany szerinti hatso felenel finoman kezzel kihajlitva a muanyag burkolatot van harom db sarga muanyag patent, amit hatrafele huzva/csavarva lehet kipattintani. Ezzel vigyazni kell, mert ragasztottak. Vegul felfele tolva ki lehet emelni a boritast. Negy csavar fogja a hangszorot. Gyari meretut nem hinnem, hogy ertelemeset fogsz kapni, en anno 13 cm-es ketutas mac diamonot tettem bele, es retegelt falemezbol csinaltam hozza "adaptert" a gyari helyre. Ha nagyon vajtfulu vagy erdemes rezgescsillapitoval kifujni az ajto belso felet, foleg ha komolyabb hangszorokat teszel bele. Ehhez ovatosan le kell fejteni a vedofoliat ugy, hogy vissza is tudd ragasztani. A gyari hangszorokabelt meg erdemes meghagyni, legalabbis csak az utasterben raktoni esetleges hifi-kabelt. Vegulis eleg tisztesseges vastagsagu, es az A oszlop alatti kabelatvezetobe mar ugyis lehetetlen barmit begyomoszolni. Es a visszaszerelesnel eloszor az uveg melletti muanyagvezetot kell benyomni, majd a patentokat visszanyomni es legutaljara a csavarokat.

Talalkozo: ez csak fiatokanak van? Azert egy ex-fiatos is benezhet, nem?

Ha lesz ilyen, es jossz szivesen odaadom a 13 centis adaptereim, nekem mar ugysem jok semmire. Felteve persze, hogy 13 centis hangszorokat veszel. Ja igen, ezekbol vegulis barmelyik jo, marmint fizikailag belefer, mert hal' istennek jo mely az ajto ugyhogy befer akar egy felkilos magnes is :)))

Most ennyi jotott eszembe....

Whitey Creative Commons License 2000.01.28 0 0 82
Hello,

A gyári hangszórók nekem is berezonálnak bizonyos frekvenciákon, de nem nagyon érdekel, ugyanis jobban szeretem a motor hangját, mint a magnóét. Egyébként én direkt nem cseréltettem ki őket, mert nekem már anno törték fel a Samarámat egy 4(!) ezer forintos autórádióért...
Én tetettem a bal első ajtóba egy kis modult, amely lehetővé teszi azt, hogy az elektromos ablakemelő akkor is működjön, ha nincs gyújtáson, de a legfőbb előnye, hogy ha bezárom az ajtót, akkor automatikusan felmennek az ablakok. Arra kell csak figyelni, hogy ezt a cigisdoboz méretű modult az ajtót borító műanyag-kárpit "lemez" mögé tegyék, és ne az ajtó külső részébe, ahol az oldalsó ütközésvédelem merevítő csövei vannak, mert oda az ablak és a gumiszigetelés között beszivároghat némi víz - főleg gőzborotvásmosatásnál-, ami nekem már kétszer zárlatot okozott. (Garanciában megjavították szerencsére.) Éppen emiatt már háromszor lett megbontva a bal első ajtóm, ami miatt a szigetelőréteg, ami műanyag, rossz úton vagy hideg motornál, amikor még nagyobb a vibráció, eléggé zörög. :-(
Sebaj, a modul mindenért kárpótol. 15e volt egyébként.

Előzmény: Dex (80)
FanTom Creative Commons License 2000.01.28 0 0 81
Hello Dex, Whitey!

Szokott lenni mostanában rendszeresen Fiat találkozó, az utóbbi hetekben volt vagy négy...
Az a jó az egészben, mert itt meg lehet beszélni a tapasztalatokat, szervizt, stb. és mindenki megcsodálhatja a másik gépét. A múltkor is voltunk több Punto, Bravo, Brava...
Az S.P.Q.R. előtt szoktunk találkozni, általában szerda és péntek este 7-kor, ha legközelebb lesz, akkor feltétlenül közzéteszem!!!! :-)))

Amikor forgalomba helyezik a gépet rendszerint jön a pumpolás:
1. Vizsgadíj
2. Rendszám
3. Zöldkártya
4. Forgalombahelyezés
5. Felszerelés (eü+elakadás stb)
6. Kötelező
7. Casco....
+ FA

Nekem szerencsére nem voltak hitelfolyósítási költségeim, de viszont a forgalombahelyezés volt kb. 30000.... :-(((
A Casco pedig az alacsonyabb önrésszel 16 pénz, bizony, mert az extrákat is biztosítani kell... A kötelező negyedévre 11 a bonusz x-es besorolással. Én is próbáltam épp egy nógrádi falura kötni a cascot, de aztán hagytam, bár 5-6 pénzzel olcsóbb lett volna... (egyéb okok miatt)

Remélem tettél plusz riasztót és egyebeket a gépbe????!!!

FanTom

Előzmény: Dex (80)
Dex Creative Commons License 2000.01.28 0 0 80
Bizony, eszetlen sok hülye kis kiadás van. Az egésznek a tetejébe CASCO!!!

16 K havonta. Majdnem leestem a székről, mikor közölték, mennyi. Persze mikor első körben érdeklődtem, azt mondták, hogy majd úgy 10-11K körül lesz.
A fő baj az, hogy budapesti vagyok, itt nagyságrenddel magasabbak a díjak, mint pl egy Nógrádi községben.
A második baj az, hogy nem múltam el akárhány éves. (szerencsére huszonöt elmúltam, ha annál is pisisebb lennék, még plusz 1-2 rugó.

A forgalomba helyezés költségeit kialkudtam nulla Ft-ra!!! Közöltem velük, hogy ezt én ajándékba szeretném. Jó érzés volt, hogy az átvételkor nem kellett már fizetni, csak hátradőlni az ülésben.

Tegnap mentem 300 Km-t kezd szelídülni a motor, egyelőre minden rendesen működik.
A gyári hangszórók viszont ocsmányul zörögnek egyes frekvenciákon. Ha első körben a magnót nem is, de a hangszórókat biztosan le fogom cserélni.
Hogy kell?
Úgy látszik, mintha az egész ajtóburkolatot le kellene szadizni, hogy hozzáférjen az emberfia.

Dex

Előzmény: Whitey (79)
Whitey Creative Commons License 2000.01.27 0 0 79
Ja, tényleg! Szokott lenni ilyesfajta találkozó?!
Akkor lehet, hogy a kék táska tényleg nem "széria", hanem nekem a 20e forintos "üzembehelyezési díj" tartalmazta!
Azért ez mekkora szemétség, nem?! Üzembehelyezési díj, átiratási díj (új autónál!!), hitelfolyósítási díj, kötelező, casco, súlyadó, benzin ........
Méghogy az autó annyi, mint a listaár!!! HA-HA!
Dex Creative Commons License 2000.01.27 0 0 78
Köszönöm a magam és a FIAT MO Autócentrum odaadó munkatársai nevében a gratuációkat. (tömjénfüst száll föl a kipufogóból...)

Hogyhogy találkozó?

Szokott lenni Bravos találkozó Mo-n?

Dex

Előzmény: FanTom (77)
FanTom Creative Commons License 2000.01.27 0 0 77
Ja

Egyébként GRATULA a Fiathoz!!!!
Akkor Téged is várunk a legközelebbi autós találkozón!!!!

FanTom

Előzmény: Dex (74)
FanTom Creative Commons License 2000.01.27 0 0 76
Hi!

Bocs, hogy belebeszélek a témába:
1. Szerintem már minden Bravot (1.6) 185-el adnak át, de az is lehet, hogy ez az "akciós" modell felszerelése...
2. A kék táska nem jár, én kérdeztem, csak akkor, ha lepengeted érte a 6900 Ft-ot... :-(((( De szerintem ezt utólag is meg lehet venni...
3. Nekem kb 1000 km után szünt meg az új "morgós" hang, és már lehet kezdeni neki adni a "kakaót".
4. Az ABS-el elég jók a tapasztalataim, amikor csúszna az autó azonnal korrigál...
Én még a klímát nem nagyon járattam, viszont az autó fantasztukus gyorsan eléri az üzemi hőfokot, még most a minusz 10-ben is.

FanTom

Előzmény: Whitey (75)
Whitey Creative Commons License 2000.01.27 0 0 75
Gratulálok!
Ugye, hogy nincs is annál jobb érzés, ha te finghatsz először egy kocsiba?! :-)
A kék fiatos táskával átb@sztak, mert az JÁR. Menj vissza és csapj oda.
Olajcsere új autó esetében mindig jó vitatéma, de nekem mindenki azt mondta, hogy nem kell. Én mondjuk 20K helyett 14-nél vittem első olajcserére, így a következő 34, 54 stb-nél lesz. Az enyémben sajna nincs ABS meg légkondi. Ezekről lécci írd meg a tapasztalatokat, mert nagyon érdekel!
Jó autókázást!

(nekem is a motortér tetszik a legjobban...)

Előzmény: Dex (74)
Dex Creative Commons License 2000.01.27 0 0 74
Sziasztok!

Na, megvan a kocsi!!!!

Nagyon élvezem. Gyönyörű a színe, az a sötétkék-metál valami eszméletlen jól néz ki. (elfogulatlanul)

Motor: könnyen indul, szépen muzsikál, persze még új hangja és illata van. Vigyázok vele, nem viszem 4000 fölé a fordulatszámot. 3500-tól érezni, hogy könyörög egy combos gázadásért, de még nem merem (nyüszítek a kíntól).

Az Istenhegyi úton lefelé próbálgattam az ABS-t remekül dolgozik, érezni, hogy 4 csatornás rendszer, mert fantasztikusan irányítható a kocsi, ha hosszú ívű kanyarban lassítok erősen.

1 8 5 ! ! !

Végülis 185-ös gumi került rá, Dunlop. Egész pofás, még sokat nem tudok róla mondani, mert most éppen 100 (sic!) Km-en áll a számláló. Legszebb szám!

Szóval teljesen elégedett vagyok. Ma este/éjjel adok neki egy pár száz kilómétert, hogy megjárassam a túra előtt. A szervízben átadáskor azt mondták, hogy padon járatták már ezeket a motorokat különböző fordulatszámokon és terhelésekkel, gyakorlatilag nem bejáratós. Nem is kell a sz.könyv szerint 20.000-igolajat cserélni. Most akkor mit csináljak? V.ki itt írta, hogy azért 3K körül javallot.

Szerencsére az üléshuzattal is elégedett vagyok, megy a kocsi színéhez és nem különösebben hivalkodó.

Ami viszont furcsa, hogy nincs az autóban olyan kék FIAT-os táska. Puntokban mindig láttam. Tehát nincsen benne elakadásjelző és izzókészlet. Akkor meg hogy a francba' vizsgázott le. Erre csak otthon jöttem rá, mikor átvettem, annyira be voltam sózva, hogy már elsiklottam a dolog fölött. Ti kaptatok efféléket???

A magnó is elég jól szól, rosszabbra számítottam.

A motortér viszont egyenesen DÖGÖS! Rendesen kitölti az 1.6-os motor, csövek kereszbe-kasul, nagyon tetszik!!!

Hát így szőr mentén ennyi, majd a túra után elmesélem a bejáratási tapasztalataimat.

Dex

Előzmény: Whitey (72)
harapiri Creative Commons License 2000.01.27 0 0 73

ha van egy Bravod, akkor annak jó a fogyasztása, gyorsul mint atom, kanyarstabil, szép kívül-belül, elegáns és kényelmes autó.

Amikor ellopták tőlem, akkor eszembe jutott, hogy miért fogyaszt ez 9et városban, ha 1.4es a motor,miért köhögött néha indítás után, nem gyorsult, ha odaléptem, ugyanúgy lekarcolják az irigyeid a metálfényt és már a gyerekkel is nehéz hátra beevickélni.

;-)

Whitey Creative Commons License 2000.01.27 0 0 72
Hey, Dex! Mesélj már!!
Előzmény: Dex (68)
FanTom Creative Commons License 2000.01.26 0 0 71
Egyetértek az előttem szólóval!

FanTom

VMax Creative Commons License 2000.01.25 0 0 70
Ne felejtsd el, hogy uj motornal erdemes 3-5000 korul olajat cserelni. Most mindjart biztos sokan lefujjolnak, de en eddig mindharom uj automanl megtettem, es meg mindig allitom, hogy erdemes. Gyari lerakodasok, esetleges (nem lathato meretu) sorjak, stb... szoval uj olaj+olajszuro bele. Persze ez nyilvan a situra utan esedekes csak. Addig meg kimeletesen.
Előzmény: Dex (68)
prb Creative Commons License 2000.01.25 0 0 69
Szerintem ez a gumikérdés nem olyan fontos. Az én 1,4-es Bravomon 165-ös Michelin van. Eddig 77100 km-t mentem ezekkel a gumikkal és még most havas uton is nagyon jók. Szerintem kanyarokban is nagyon jó a tapadása, nem hiszem, hogy egy 185-ös gumival sokkal gyorsabban lehetne menni kanyarban. Persze más autójával ezt nem próbálom ki és értelme sem sok van.
Az viszont tény, hogy egy 185-ös sokkal jobban néz ki.
Dex Creative Commons License 2000.01.25 0 0 68
Whitey,

Még egyáltalán nem bántam meg, holnap 2-kor megyek a Fiat MO-hoz átveni!!!! Már alig férek a bőrömbe. Szerencsére sikerült hamarabb hozzájutni, úgyhogy lesz három délutánom bejáratni a sielés előtt. Mennyit hajtsak bele szerintetek?

Ja igen, muszáj lesz tetőcsomagtartóznom. Nem cseszi össze a ttcst a fényezést? Egy bravos ismerőstől kérem kölcsön a cuccot, eredeti.

A gumi pedig 175-ös direkt megnéztam a szalonban és rá is kérdeztem. Az a röhely, hogy az 1.2-esen is ugyanez a gumi van...

Ha meglesz a kocsi, rakok fel fényképet.

Dex

Előzmény: Whitey (67)
Whitey Creative Commons License 2000.01.24 0 0 67
Szevasztok!
Dex! Remélem nem bántad meg, hogy Bravot vettél! Egynaposan azért ne vidd el síelni...
Nekem '98. júliusa óta van egy 1.6 SX-em. Most 24e km van benne. Azon gyárilag 185/60 R14-es Michelin Energy gumik vannak, ami annyira bejött, hogy az hihetetlen. Most télen úgy gyorsul és lassul a hóban, mint egy drágább téligumi. Ha elkopik, tuti, hogy újra ilyet tetetek fel.
Az enyém nem zörgött, nem lötyögött, nem esett szét. Különben is utálom az előítéleteket az olasz kocsikkal szemben. Olasz gép rulez!!!
FanTom Creative Commons License 2000.01.20 0 0 66
Dex

OFF
Nekem pontosan ez volt a bajom, amikor autót vettem. 94 végén elmentem Opel keresőbe, mert akkor az volt az az autó ami tetszett és ki tudtam fizetni. Egy csomó helyen le se sz*rtak, pl Auto Danubia, mert ott fontosabb volt a szalonban dolgozó "hölgynek", hogy a barátnőjével megbeszélje a "tegnapi rántotthúst" mint az, hogy eladjon nekem egy autót. Ha akkor ott lett volna a főnöke, akkor biztosan örült volna. (Ha csak nem a felesége volt a csaj...) Aztán végül is a Maxabónál vettem, mert ott adták a legtöbb kedvezményt. Trabi után csoda volt :-)))
Aztán most ismét választás volt és gyakorlatilag két autó került szóba, a Fiat és a Megane. De a Renaultnál nagyon-nagyon bunkók voltak, pedig akkor még jobban hajlottam arra az autóra. A Fiatnál pedig azt éreztem, hogy nekik egy kicsit fontosabb az, hogy eladjanak nekem egy autót. Kértem próbavezetést és pontosan olyan autót hoztak amilyet venni szándékoztam. Az M0-nál csak a huzavona volt egy kicsit zavaró, meg az, hogy nekik kellemetlen ez a halászteleki telephely. (Nekem pl. messze van.)De ők is igyekeznek kiszolgálni a vevőt.

Én még nem voltam olyan helyen szervízben az autóval (pedig az Opel csak kötelező, márkaszervizben járt) ahol ott lehettem volna az autó mellett. Pedig nem szeretem kiadni a kezemből az autó kulcsait, a szerviz előtt mindig riasztó és egyéb ki, csak pucér kulcsot kapnak. De én egyszer szeretnék meggyőződni arról, hogy tényleg az történik az autóval amit kifizetek, és azt csinálják, amit kell és amit kérek. Több ismerős is dolgozik szervizekben és rémtörténeteket hallani, egy egyszerű olajcseréről is.
ON

Egyébként jó kis autó ez a Bravo, de majd igazán akkor lehet róla komolyabb véleményt alkotni, mikor egy kicsit korosabb lesz, és lesz benne néhány ezer kilométer. Menni azt nagyon tud, majd a minőségre leszek kíváncsi. Eddig meg vagyok elégedve, nem zörög, nem lötyög, pedig többen kérdezték tőlem már másnap, hogy zörög-e már az autó??? Majd a fogyasztására leszek még kíváncsi. Most vegyes használatban, finom vezetéssel 7 és 8 között van valahol. De ebben 80% a város, és rövid utak. Majd lemérem a Bécs Budapest úton, hogy mi is az annyi...

Bocsesz, ha egy kicsit hosszú voltam.
FanTom

Előzmény: Dex (64)
VMax Creative Commons License 2000.01.20 0 0 65
Ja, olyan muanyag kutyu. Ketfele van, az egyik "natur" a masiknak meg van egy elolapja, ami ugy nez ki, mint a high radio. Szerintem borzasztoan ronda, es a tolvaj is tutira
tudja, hogy erdemes moge nezni. Akkor mar inkabb
egy leveheto elolapos radiot tegyel egy sima keretbe.

Valaki irta, hogy 30 ezret kertek volna a radio kiveteleert. Megis, melyik az a vendegszereto hely, hadd tudjuk mar!

Előzmény: Dex (60)
Dex Creative Commons License 2000.01.20 0 0 64
FanTom,

OFFOFFOFF (nagyon)
Komolyan mondom, kész röhely, hogy az ember élete egyik legnagyobb kiadását úgy éli át, hogy jóformán szívességet tesz neki a k!+/==!+!ott kereskedő, ahhelyett, hogy hason csúsznának egy ilyen túlkínálatos piaci helyzeben. Őrület. És mindenhol még át is próbálnak verni, pedig szép árrés van az új autókon, meg egy zsák pénzt leszednek a szaxervízben rólad...ismerős mindenkinek. Pesze ott is lopnak, csalnak, hazudnak.

Esküszöm, a vietnámi kofák a szakadt piacon nagyobb odaadással árulják a gagyi filléres szutykot, mint az autókereskedők a több milliós járműveket.

Remélem, azért nem nagyon hintáztatnak meg az M0-nál, ez az első új kocsim, amit teljesen magam finanszírozok, így nagyon fájna, ha nem lennének fair-ek.

Bravo!

Dex

Előzmény: FanTom (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!