Keresés

Részletes keresés

evad Creative Commons License 1999.10.14 0 0 18
No biz, visszaólálkodik a jószág.
Le a kultúrelittel! Le akkor is, ha Erős Antónia szürcsög a moziba a babájával.
Bár, kevdes des, azt te se gondolhattad komolyan, hogy eme témakör köré gyűlve topic-csúcsot állítunk fönek, mint vak a poharat.

Mégis, pár keresetlen szó. Nem kell ahhoz vágópityunak lenni, hogy bunkó legyek a mozibabe (szinházbabe, koncertenbabe) eccer a Tabánban négyen néztünk egy filmet (Tavianik, ha minden igaz), két nyugdíjas megettünk, még azt is kommentálták, ami nem is volt a filmen.
Szóval, valóban, olyan ez, mint mikor a művész úrnak pút alól adják a szebb uborkát, és az mek mék kérkedik is vele.
Télleg. Ki tud ilyen nagyon ösmert emberek beképzeltéségéről és privelegium-élvezéseiről minél több infot?

Desider Creative Commons License 1999.10.14 0 0 17
Meggyütt a gazda, sehun a jószág...
A dolog nem arról szólt, hogy a Zeffirelli szar, vagyis kevésbé arról szólt.
Hangsúlyosabb a kultúrelit értelmi képességének és extrovertáltságának kifejtése. (az sem releváns hogy a tv2 vagy a rtlklubb a lyobb(oldali?) Bocs!
Topicgazdaként folytassuk innen tovább,

Kössz,

Des

mud Creative Commons License 1999.10.14 0 0 16
gazda nelkul szetszalad a joszag....

a problema pedig meg nincs megoldva....hm....

Előzmény: evad (15)
evad Creative Commons License 1999.10.14 0 0 15
Jó, jó, bevallom, elvtelen élcelődés tárgyává tettem a Desidert ért sérelmet.
Persze, nem lehet élvezni a filmet, ha ott prüszköl mellettem a Stahl. Én ezért nem nézem a tv2-t, mert akkor mindig ott prüszköl.
Vajh, Desider földolgozta-é már a rettenetes sokkot?
Desiiideeeer! Élsz méééég?
getom Creative Commons License 1999.10.14 0 0 14
Na ja, már aszittük, hogy meg akarsz fűzni itten valakit.
Előzmény: vidmar (13)
vidmar Creative Commons License 1999.10.14 0 0 13
kedves a Vágó úrról = a kedves Vágó úrról
vidmar Creative Commons License 1999.10.14 0 0 12
Nem világos, mi a különbség e szempontból a feliratos és a szinkronnal ellátott film között. Az előbbi esetén én még ugyanúgy kíváncsi vagyok az eredeti hangokra, a színészek orgánumára, háttérzajokra, a zenére; és minderre lehetőleg úgy, hogy mellettem ne szövegeljen folyamatosan valaki. Ezek után nekem biztos meg lenne a véleményem kedves a Vágó úrról.
mud Creative Commons License 1999.10.14 0 0 11
OK, nem kepeskonyv. A tobbivel messzemenoleg egyetertek.
Előzmény: evad (10)
evad Creative Commons License 1999.10.14 0 0 10
Persze, hogy szirupos. Na de nem képeskönyv. A Rómeó és Júlia szerintem az egyik legjobb Shakespeare-adaptáció, az egyik leggyengébben megírt (nem kellően logikus, helyenként lárpúrlár) Shakespeare-drámából.
A többi valóban hatalmas giccs, mint pld. a Napfivér, Holdnővér. Az már más kérdés, hogy néha e film kapcsán azon a véleményen vagyok, hogy akkora giccs, hogy az már művészet.
No, de összegezve: Zeffirelli egy szentimentális barom.
mud Creative Commons License 1999.10.14 0 0 9
Semmi sőt. Szirupos kepeskonyv...:o))
Mint minden, amit csinalt...
Előzmény: evad (8)
evad Creative Commons License 1999.10.14 0 0 8
getom!
Stahl Juditka nem vagyok, legalábbis nem tok róla. Ő 1éb ként nem volt ott.
Meg a Borókai se vagyok, remélem, se nem Deutsch se. Eccerűen ott voltam, na, de minek is?
Ezért a mondatért ugye nem nagyon volt érdemes.

Azér azt megjegyezném, hogy a Rómeó és Júlia rendbe van. Sőt.

mud Creative Commons License 1999.10.14 0 0 7
"Plusz. Ha feliratos filmet is nézek, furcsamódon engem mégis idegesít, ha a mellettem lévő széken viháncolnak. Én
biza káromkodok olyankor. De lehet, hogy csak ketten vagyunk ilyen kivételek a topicgazdival. Ahoy."

Nem vagytok csak ketten. En is teszem. Kiveve a Zeffirellinel, meroda el se megyek...

Előzmény: getom (6)
getom Creative Commons License 1999.10.14 0 0 6
"Ezt a Vágó mondta a filem hallat ára a MédiaHajón. Tudná ez a Vágó, hogy ki mindenki ül le mellé."

Csak kéváncsiságképpen. Akkor te mostan ki vagy? A Stahl Juditka vagy egy nagy kormányos?

Plusz. Ha feliratos filmet is nézek, furcsamódon engem mégis idegesít, ha a mellettem lévő széken viháncolnak. Én biza káromkodok olyankor. De lehet, hogy csak ketten vagyunk ilyen kivételek a topicgazdival. Ahoy.

(Abba azért egyet értünk, hogy a Zeffirelli sose vót jó.)

Előzmény: evad (4)
evad Creative Commons License 1999.10.13 0 0 5
Deesider=Desider
Zeffirreli=Zeffirelli
evad=hülye
evad Creative Commons License 1999.10.13 0 0 4
Deesider!

Há, van ilyen, na. Most mi a baj, nem feliratos volt a film??? Mert ha igen, akkor a Stahltól meg a Vágótól még lehetett volna élvezni. Így meg, túinvan, úgy es érezhetted magad, mintha eccere lenné otthul, meg moziba. Mi kell még?
Mostanában 1ébként nincsen Mindentvagysemmit, merhogy nem nézték elegen. Ezt a Vágó mondta a filem hallat ára a MédiaHajón.
Tudná ez a Vágó, hogy ki mindenki ül le mellé.
Csókolom.

p.s. Zeffirreli sose vót jó.

mud Creative Commons License 1999.10.12 0 0 3
"Nem járt úgy, mint egy hálivúdi, inkább simán Woody"

Melyik: az Allen vagy a Woodpecker?

Előzmény: Desider (2)
Desider Creative Commons License 1999.10.12 0 0 2
"Húzza meg magát, aztán élvezze, ha felismerik. adjon autogramot, de ne járjon úgy, mint egy hallivudi sztár."
Na ja, mondanám én erre, ha jó kedvem lenne...
Nem járt úgy, mint egy hálivúdi, inkább simán Woody, de nem sikerült elkendőzni az igazságot. A szűrésem a dologból pedig annyi, hogy inkább kérek mátészlkai Rozi nénitől autót és gramm-mot, minthogy valaha is elhiggyem az öntömjénezésüket a "kirakatban lévőknek".
Az már csak pláne, hogy azon sem csodálkozom, hogy ösmerősöm Kodaj Bence megutálta a Vágót (habár ez a reláció elsőnek a Favágó oldaláról lett definiálva) és ha mindent vagy semmit a kérdés, akkor inkább a SEMMIT-re esik a választásom a Pistával kapcsolatban.
Jó estét Maggyarország...

Des

Előzmény: cinquecento (1)
cinquecento Creative Commons License 1999.10.12 0 0 1
... aztán mondok mást is. Szóval ha ez tényleg így történt, akkor messzemenőkig egyetértek veled. Gíűlölöm, amikor valaki, aki ismert személyiség, ezt kihasználja, és azt hiszi, hogy neki mindent szabad, és más elbírálás alá esik, mint más. ez tényleg gusztustalan. Húzza meg magát, aztán élvezze, ha felismerik. adjon autogramot, de ne járjon úgy, mint egy hallivudi sztár. Attól azért messze vagyunk még.
cinquecento Creative Commons License 1999.10.12 0 0 0
Mindenekelőtt nulláznék...
Desider Creative Commons License 1999.10.12 0 0 topiknyitó
Kedveseim, nehéz lesz objektíven kifejteni magamat (gondolom erre a címből is következtehetünk)!
Nézzük a tényeket (a la Pálfy): tegnap este meglátogattam a Puskin mozi Amarcord-termét, ahol a Tea Mussolinivel c. álsznob és kriminálisan semmitmondó ömleteget kényszerültem saját elhatározásomból végignézi. Hallelujah Zeffirelli!!!
Ez a sokk még elviselhető is lett volna (és itt jön a történetbe a tv2), ha két "veretes" személyiség a kercsatornáról nem éppen mellettem foglal helyet, filmnézés gyanánt. Névsorolvasás: Stahl Judit és Vágó István (igen mindenki jól gondolta eddig és nem pletyka a dolog).
A két hatás együtt már nem semmi, de az pláne, hogy a Vágó végigordítja (nincs más szó rá!), a Jucika pedig végigviháncolja és kommentálja a filmet, egy kis ásványvízzel vegyítve. A pór(ias?) köznép alig hallható felmordulásait figyelmen kívül hagyva, a kultúradiktáló, művelt és hiteles közszereplők belecsobbanntak a pesti est(é)be.
Innentől tényleg: no comment

Bocs, lehet, hogy más kultúrált egyedek ezt jobban bírják, de nekem ki kellett írnom magamból.
Várom a visszamorgásokat

Des

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!