Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.26 0 0 41

óóóóóó... mindjárt elpirulok! ;-)))))

köszönöm a bókot! :-))

Előzmény: gubike (40)
gubike Creative Commons License 2004.11.25 0 0 40
No ki? Nézz a tükörbe!
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.25 0 0 39

gubike!

Ki ő?

Előzmény: gubike (38)
gubike Creative Commons License 2004.10.20 0 0 38
Nekem eddig Zentát Cili jelentette a Für Elise-ből, de néhány hete már egy kedves, ügyes, jó humorú fiatalasszony is. Csupa jót kívánok neki, és a szülővárosának is.
3sparky Creative Commons License 2000.09.30 0 0 37
szi cic ...probald ezt ky tarsalgasra www.icq.com utana jelentkezz majd megadom a jelentkezo szamomat uttana kozben kaptam egy szep tajkepet othonrol a tiszapartrol [felso tiszapart] szia jelentkezz sparky
Előzmény: Törölt nick (34)
Troger Creative Commons License 2000.09.28 0 0 36
Drága anyanyelv...
:-)
Előzmény: linda ibolya hilton (35)
linda ibolya hilton Creative Commons License 2000.09.28 0 0 35
szia cic ..
kb 13-eve ..es a norht amerikai continensen vagyok ep a hetekben talaltam volt osztajtarsamra a turzo lajos iskolabol es igen foglaltak . ugy latszik te sem zentan elsz,en 59-s vagyok es te... kosz ataj leirasrol .
Előzmény: linda ibolya hilton (33)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.28 0 0 34
Ezek szerint nem Zentán élsz...
Azt hiszem az ide írogatók (vagy mostanában nem írogatók) többsége szintén nem a szülővárosában éldegéli mindennapjait. Én a magam részéről július végén voltam otthon utoljára...
De gondolom pillanatnyilag a választások kimenetelével van arrafelé mindenki elfoglalva, de meg lehet érteni őket.
A Tisza - tavasszal akkor láttam, amikor tetőzött; félelmetes volt. A gyönyörű, öreg gesztenyefák lassan kezdenek valóban kiöregedni, egy-kettő kifejezetten beteg, esetleg már el is pusztult...:-((( Pedig gyönyörűek, amikor virágba borulnak; mindig is szerettem virágzásuk idején a Tisza-parton sétálgatni, no meg ilyenkor már lehet a gesztenyét is gyűjtögetni. :-)))

Mikor jártál utoljára Zentán?

Egyelőre ennyi.Üdv, Cic

Előzmény: linda ibolya hilton (33)
linda ibolya hilton Creative Commons License 2000.09.27 0 0 33
szia cic es tobbiek
irjatok tobet azentai tiszaparol es zentarol mar nagyon regen jartam ezen a tajekon mivel toltik
az emberek fiatalok a szabad idejuket
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.27 0 0 32
Szia l.i.h.!

Légy üdvözölve a körünkben, örülök, hogy felhoztad ezt a topicot a mély süllyedésből! :-))
Milyen évjáratú vagy?

Üdv, Cic

Előzmény: linda ibolya hilton (31)
linda ibolya hilton Creative Commons License 2000.09.27 0 0 31
szia cic igen zentan szulettem es tiszpatjan notem fel ...sparky
Előzmény: Törölt nick (-)
linda ibolya hilton Creative Commons License 2000.09.27 0 0 30
szia cic igen zentan szulettem es tiszpatjan notem fel
Előzmény: Törölt nick (-)
linda ibolya hilton Creative Commons License 2000.09.27 0 0 29
szia cic igen zentan szulettem es tiszpatja notem fel
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 28
Üdv Mindenkinek!

Remélem minden fiú begyűjtött egy csomó piros tojást! :-))
Látta valaki a napokban a Tiszát Zentánál? Én egy hete láttam, de már akkor is igen csak fent volt a rakparti lépcső felénél... Azóta gondolom a tetőzéshez készülődik...
De e hét végén robogok egyet haza, majd megcsodálom.
Voltatok Zentán Húsvétkor?

Üdv, Cic

ab iove Creative Commons License 2000.04.16 0 0 27
Mint általában minden vizumköteles külföldi állampolgárnak, a kanadaiaknak is meghívólevél kell, meg fizetni kell a vízumért.
Más: olvastátok zentaiak mi történt tegnap Belgrádban? Ajánlom a belgrádi Blic napilap mai számának tudósítását.
Üdv.
Előzmény: Ocsi (26)
Ocsi Creative Commons License 2000.04.15 0 0 26
Szerbusztok Zentaiak!

Valaki emlitette, hogy garancia kell a Kanadaiaknak ha mennek latogatoba Szerbiaba.
Szuksegem van informaciora errol a temarol.
Felesegem Kanadai es en lemondtam a Jugoszlav allampolgarsagrol es csak Kanadai allampolgar vagyok. Szeretnem tudni, hogy jovo evi latogatasomhoz kell e garancialevel?

Elore is koszonet,
Istvan.

homaar Creative Commons License 2000.03.16 0 0 25
tegnap beszéltem apósommal, aszondja mondjuk meg a sógoromnak, hogy most ne nagyon menjen haza, mer' van vmi cirkusz. nem tudjátok véletlen hogy mi van már megint?
homaar Creative Commons License 2000.03.07 0 0 24
sziasztok
nemtom jártatok-e újabban zentán, én kb két hete voltam. a tiszaparton sétálva mindenféle kikötött uszadékfákat láttam. azzal fűteni akarnak az emberek, vagy mi? más magyarázatot nem találok.
stevie wonder Creative Commons License 2000.01.27 0 0 23
Na kerem:

"Így igaz, Jugoszláviát kizárták a
a Nemzetközi Zöldkártya Egyezménybol, így a jugoszláv zöldkártya nem
érvényes az Egyezmény országaiban és más országok zöldkártyája sem
érvényes Jugoszláviában. A Magyar Zöldkártya Iroda ellenben kétoldalú
szerzodést kötött a jugoszláv társszervvel, hogy a magyar autósok magyar
rendszám-H betu- magyar forgalmi együttes meglétével igazolják
Jugoszlávián belül a biztosítási fedezetet. Tehát, a magyar autósoknak
nincs semmilyen különleges kötelezettségük ha Jugoszláviába mennek, sot
még a zöldkártyát sem kell kiváltani."

A forras: Szilagyi Jozsef, MABISZ

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.20 0 0 22
Jó reggelt Mindenkinek!

Úgy örülök, hogy kezd éledezni egy kicsit a T. társaság!! :-)) Üdvözlök köreinkben minden új embert és természetesen nem csak a zentaiakat. Igaz, tegnep reggel írtam egy hozzászólást, de valahol eltűnt az információs szupersztráda útvesztőjében. :-(

Tulajdonképp a biztosításra szeretnék visszakanyarodni - túl sok választási lehetőségünk nem volt, mert sajnos rohanni kellett haza, szegény Nagyapám temetésére, sürgetett bennünket az idő. Ráadásul itthon elfelejtettük kiváltani a zöldkártyát, Hmvhelynél jutott eszünkbe. Már épp záróra utánra estünk be az ajtón, de készségesen segíteni szeretett volna egy hölgy. Kiderült azonban, hogy a zöld kartonokat elzárta az arra illetékes, aki természetesen már haza is ment. De közben kaptam felvilágosítást, hogy ha YU-ba akarok menni, akkor hiába is ad, nem érvényes stb.
A magyar határőrt én is megkérdeztem és neki is az volt a válasza, hogy odaát kell intézni. Így nem akartam sokat vacakolni, ez látszott a legegyszerűbb eljárásnak.

De ha valaki megtud valami nagyon konkrétumot ezzel kapcsolatban akkor kérem, hogy tegye közhírré számunkra.
ab iove! Ezek szerint az általad említett verzió már biztos nyerő? Valamikor február vége felé készülök ismét haza menni és ha nem muszáj, nem szeretnék megint perkálni annak a gyönyörűséges államháztartásnak.

Bocs, ha megint nagyon hosszú voltam. :-))
Üdv, Cic

homaar Creative Commons License 2000.01.19 0 0 21
hétvégén voltunk apósoméknál Csókán. na a határon én is rákérdeztem a biztosításra, a magyar vámos aszonta odaát érvényes a zöldkártya és ők is elfogadják a jugó biztosítást. ehhez képest a biztosítós (ÁB)haverom felvilágosított, hogy az új zöldkártyákon a "YU" már át van húzva. én rafkós voltam, december közepén megcsináltattam, és akkor még spécizöldkártyát adtak.
ab iove Creative Commons License 2000.01.18 0 0 20
Üdvözlöm a zentaiakat. Én igaz, hogy becsei vagyok, de a Tisza-part,...egyébként mindkét gyermekem Zentán született...
Ami a biztosítást illeti: ez a fele az igazságnak, ahogy Cicvarek leirta. Igen, megszűnt a zöld kártya, de a két ország decemberben kötött egy külön egyezményt, mi alapján Jugoszlávia továbbra is elismerti a magyar kötelező biztosítást, tehát magyar rendszámmal gond nélkül utazható, a magyar fél pedig elismeri a jugoszláv sárga kártyát ( a zöld helyett). A sárga kártyát pedig a júgó biztosítók adják ki. Nem mindegyik jogosult, hogy kiadjon, csak a nagyobbak. Az árát nem tudom, de azt hiszem 20-30 márkának megfelelő dinár, és ez egy egész évre szól. Ha nincs a sárga kártya, akkor kell a határon magyar biztosítást kötni drága pénzért.
Előzmény: Törölt nick (18)
stevie wonder Creative Commons License 2000.01.18 0 0 19
Ez biztosan igy van? En a napokban autoztam at Jugoszlavian a kis zold kartyammal, es egy rendornek sem volt semmi baja vele.
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2000.01.18 0 0 18
Üdvözlet annak a kevés topiclakónak, akik itt vagyunk!

Elnézést kell kérnem mindenkitől aki többet várt ettől a topictól (felháborodás jogos!!), de eddig sajnos nem nagyon volt időm gondozni az általam indított fórumot de ígérem, a jövőben sokkal szorgalmasabb leszek!

Rögtön az elején szeretném egy kis hasznos információval ellátni a társaságot, akik magyar-, vagy esetleg más külfödi rendszámmal szeretnék megközelíteni a JSZK-t. Mivel szülőhazánkat január 1-el kihajították a Nemzetközi Biztosítótársaságból, a zöldkártyánkkal mehetünk a sunyiba, ugyanis nincs már nemzetközi egyezmény. A határon (pontosabban ahogy átlépsz rajta) kell megváltani a biztosítást, kemény valutáért. A legszebb az egészben az, hogy a határon nem biztos, hogy rád szólnak, hogy el ne feledkezz róla, így aztán ha megállít a rendőr és nem tudsz neki ilyen jellegű papirost felmutatni, még a valutánál is keményebb büntetés vár rád.
Kérdezte tőlem az ügyintéző, hogy hány napra kérem, mondtam a legkevesebbre. Eredmény: 3 napra 50 DEM (persze márkában). De nagyon előzékenyen tájékoztatott, hogy megvehetem egy évre előre is, akkor "csak" 900 DEM-be kerül a dolog... :-((
A legszomorúbb az, hogy az otthoniakra is ugyanez a sors vár itt Mo.-on, ez a biztosítási ceremónia vice-versa érvényes. Csak hát ugye nem ugyanannyit ér nekünk az 50 DEM, mint nekik.

Bocs, ha nagyon hosszúra sikeredett a hozzászólásom, de próbálom behozni a hiányosságaimat.

Üdv, Cic

homaar Creative Commons License 1999.12.22 0 0 17
bocs, meghagyták, csak a nyitólapról szedték le.
Előzmény: homaar (16)
homaar Creative Commons License 1999.12.22 0 0 16
na mostmeg levették. akkor most kacsa az egész, vagy szig. titkos?
a fene egye meg.
homaar Creative Commons License 1999.12.22 0 0 15
válaszoljon már valaki plíz
Előzmény: homaar (14)
homaar Creative Commons License 1999.12.22 0 0 14
figyuzzatok már, azt írja az index, hogy már megint mozgósítás van, csak most montenegró a lehetséges ellenfél. ez igaz?
Burany Creative Commons License 1999.11.27 0 0 13
Valamit eltoltam,azt akartam jelszonak,hogy kis szerbia,de valami mas jott ki!No mindegy,lato itt sem tolakszanak a zentaiak.De remelem nemsokara megszaporodunk,addig is probalok toborozni!
Törölt nick Creative Commons License 1999.11.26 0 0 12
Dragan!
?????
Előzmény: Dragan (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!