Keresés

Részletes keresés

Hexosz Creative Commons License 2013.05.07 0 0 182
Heló mindenki!

Szeretném megtudni hogy a Bercsényi László KMZ féle alakulathoz szükséges e érettségi vagy bármilyen más végzettség? A fizikai és a mentális eröm meg van hozzá. Ugyanúgy belsö kiválasztás alapján lehet oda bekerülni vagy civil emberek is lazán jelentkezhetnek e oda?
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.07 0 0 181

Ismerős nélkül szerintem nincs sok esély. Amelyik alakulathoz meg én mennék, arra meg egyébként is rá van szakadva Dél-Kelet Magyarország teljes munkanélkülisége, gondolom, a pályakezdők meg előnyben vannak :/

Előzmény: BRT-73 (180)
BRT-73 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 180

Az attól függ, milyen beosztás(ok) üresedésére számítasz. Írnám, hogy mekkora a fluktuáció a harcolóknál, de fenékbe rúgnának miatta... a spórolás egyik módja, ha a leszerelők helyébe nem vesznek fel senkit. Ha igazán komolyan gondolod, akkor ne várj a toborzóirodára, próbáld megkeresni magát az alakulatot.

 

Valaki más kérdezte az MH 34. Bercsényi KMZ-t. Oda többnyire belső toborzással kerülhetnek be, tehát más alakulatok rátermett katonái jelentkezhetnek a jelenleg három hetes, brutál válogatásra.

 

 

Előzmény: kompolthy (179)
kompolthy Creative Commons License 2012.03.13 0 1 179

Március elején töltöttem ki regisztrációt (ez már a harmadik, minden év elején ez van) Voltam sorkatona, érettségim van, Magyaron kívül 2 nyelvet beszélek, úszok, futok, harcművészetet gyakorlok, és három éve csak azt hallom: "ha lesz hely értesítjük, ha 1 éven belül nem történik meg, újból tud regisztrálni." 

 

Nekem úgy tűnik hogy túl sok a jelentkező, és ahhoz képest kevés a pályaelhagyó. Mivel ez a Magyar Honvédség, az összlétszám pedig törvényileg szabályozott, (azt hiszem jelenleg 29700 fő tisztviselőkkel, naplopókkal együtt, ebből legénységi állomány pedig 8035 fő) így esély sincs rá hogy bekerüljek. Sajnos jelenleg nem elég ha valaki a hazáját akarja szolgálni...

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.05 0 0 178

Csak úgy megkérdem: valakit mostanában kiértesítettek?

gyufinnyo Creative Commons License 2011.12.16 0 0 176

Ha érdekel még ez a téma szívesen válaszolok és segítek eligazodni!!fxfm@freemail.hu címre egy e-mailt kérek.

Előzmény: (ÁgiKa) (173)
gyufinnyo Creative Commons License 2011.12.16 0 0 175

Ha érdekel még ez a téma szívesen válaszolok és segítek eligazodni!!fxfm@freemail.hu címre egy e-mailt kérek.

Előzmény: HPéter27 (172)
HPéter27 Creative Commons License 2011.10.27 0 0 174

Szia!

 

Ha titkos lenne a nevét sem tudnánk :-))Mivel civil vagyok én sem tudok sokkal többet mint te. Van gy Katonai című fórum ott  is próbálkozz.

Előzmény: (ÁgiKa) (173)
(ÁgiKa) Creative Commons License 2011.10.27 0 0 173

Kedves HPéter27 Köszi a segítséged, bár ezeket a videókat már én is láttam igaz most már legalább tudom mi az a KFOR és valamelyest tudok különbséget tenni. Azt esetleg nem tudod, hogy ezt a B. László KMZ az ilyen über szuper titkos egy egység? Szóval nekik is van ilyen misszió? Vagy ők folyamatosan külföldön vannak és nem lehet tudni mikor hol merre és mikor jönnek? Vagy ott is van ilyen belső kapcsolati rendszer? Vagy most tök ökörségeket írtam? :)

HPéter27 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 172

Szia !

 

KFOR http://hu.wikipedia.org/wiki/KFOR

 

KMZ :Különleges Műveleti Zászlóalj 

Előzmény: (ÁgiKa) (171)
(ÁgiKa) Creative Commons License 2011.10.24 0 0 171

Sziasztok,

 

Előre elnézést, ha valami butaságot írok, de nem értek a katonasághoz. Az lenne a kérdésem, például az egyik, hogy mi a különbség a KFOR és a KMZ között? Valaki tud e nekem némi felvilágosítást adni a Bercsényi László KMZ-ről?? Még mielőtt valaki szívrohamot akarna kapni, igen lány vagyok és nem készülök katonának és nem is szeretnék oda menni… csak ennél az egységnél van egy ember aki nekem fontos lenne és jelen helyzetben még elérni se tudom sehogy. Viszont azt tudom, hogy melyik egységben van és ha lehetne akkor többet szeretnék megtudni erről az egészről.

Előre is köszönöm!

Wolf02 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 170

rendben

Előzmény: GJProtect (169)
GJProtect Creative Commons License 2011.10.21 0 0 169

Én a Bercsényi László zászlóaljat jelöltem meg, bármilyen pozícióba, de főleg ejtőernyősnek mennék vagy mélységi felderítőnek. Wolf írok email a hétvégén és beszélünk.

 

Üdv, Protect.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.21 0 0 168

Akkor ne nagyon álmodozzunk...

Előzmény: Wolf02 (164)
Wolf02 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 167

Üdv

Erről beszélhetünk msn-en ha gondolod. Én elsősorban a Rakétásokhoz akartam menni mert eléggé informatikai beálítottságú vagyok. De bárhova mentem volna ha szólnak.

Előzmény: GJProtect (166)
GJProtect Creative Commons License 2011.10.20 0 0 166

Üdv!

 

Köszi a választ először is! Hát ezt úgy magamban tudtam már csak megerősítést vártam valakitől. Érdekes ez a helyzet sajnos. Fakabátnak nem mennék. Az nem az én világom. Hát annyira megkérhetlek, hogy ha valamiféle jelzést kapsz tőlük, akkor jelezd nekem? Vagy akár majd beszélhetnénk privátban is ezekről. Pl. Te merre jelentkeztél mit jelöltél meg "kívánt" ezrednek, stb.

Előzmény: Wolf02 (164)
HPéter27 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 165

üDV!

 

engem az érdekelne,hogy ahhiz is "csókosnak" kell lenni,hogy mondjuk a szolnoki 34. KMZ -hez kerüljön valaki? Csak azért kérdem mert az elég  pörgős hely. Erről tud valaki valamit ?

 

Péter

 

 

Előzmény: Wolf02 (164)
Wolf02 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 164

Üdv

Ezzel sokan vagyunk így köztük én is de én már lassan másfél éve jelentkeztem azóta semmi ennek több oka is van. Amit biztos forrásból tudok nemzetvédelemtől az az hogy most mindenkit aki hivatalos életpályát akarna katona, rendőr ... most mindenkit a rendőri irányba terelnek oda most szó szerint mindenkit felvesznek míg honvédségnél folyamatos leépítések vannak nem beszélnek róla sőt. Magasabb rangokban lévő katonák is most szép számmal mennek nyugdíjba és sok közkatonát küldenek a "Szabad munkaerőpiacra". Akik meg maradnak azok közül sokat 1000-es nagyságrendben hoznak pest környékére. Magyarán most nem mondják ki de nem igen vesznek fel senkit honvédnek kivéve ha van ismerős. Bár az sem igazán segít amikor én jelentkeztem engem beajánlottak bementem tudták ki vagyok meg minden azt hittük hogy kicsit hamarabb kerülök sorra a "vizsgára" de eltelt másfél év lassan. Érettségim van, harcművészetet tanulok, fősulira járok magyar vagyok, van ismerőseim között katona bőven akik szintén nem értik hogy most miért van ez. Pedig jelentkező van szép számmal sőt, túl sok is de ez érthető. A munkanélkülieket régen is a hadsereg vagy az építőipar szívta magába jelenleg nálunk eggyik sincs a helyzet magaslatán. Katonákat tisztelem, és kitartást nekik remélem egyszer én is az lehetek. Ha kérdésed van akkor igyekszem rá érdemi választ adni. Minden jót

Előzmény: GJProtect (163)
GJProtect Creative Commons License 2011.10.17 0 0 163

Szevasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy mos mi van a magyar honvédelemnél? Idén januárban jelentkeztem, és még alkalmasságira se hívtak. A toborzóirodán csak nyugtatgatnak, hogy még pár hónap, még pár hónap, de sajnos ezt már lassan 1 éve hajtogatják. Valaki tud most valamit, hogy mi a fene folyik ott? Megköszönnék bármi infót!

 

Üdv GJProtect!

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.14 0 0 162

Jómagam egy hónapja regisztráltam a toborzóirodában, nekem annyit mondtak, hogy akár több hónap (9-10 !) is lehet az átfutási idő az alkalmassági procedúra elindításáig. Ismerősömnek egy tiszt mondta, hogy a nov-dec időszakban jár le nagyon sok szerződés, így akkor talán nagyobb esély van rá, hogy kiértesítsenek. Mondjuk az alkalmasságitól parázom egy kicsit, de próbálom a reményt nem feladni.

Előzmény: hufenbach (159)
Lééo3 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 161

kösz a válaszokat:)

hufenbach Creative Commons License 2011.08.20 0 0 160

Lééo3!

 

A szerződéses katonai szolgálathoz minimum követelmény a 8 általános megléte, de avval csak legénységi és tisztesi beosztást kaphatsz. (honvéd, örvezető, tizedes, szakaszvezető)

Előzmény: Lééo3 (158)
hufenbach Creative Commons License 2011.08.20 0 0 159

Én két hónappal ezelőtt regisztráltattam magam a toborzó irodában, de már akkor sem bíztattak semivel. Azt mondták, hogy ne is reménykedjek, hogy még idén behívnak alkalmassági vizsgálatra. Majd hogy nem azt sugalták, hogy ne is reménykedjek..

 

Az hogy van érettségim, hogy voltam sorkatona, nem jelent semmit. Az hogy ha lenne jogosítványom, talán segítene. (Ezért most azt csinálom: B,C)

 

Egyébbként kijelentették, hogy nincsen létszámstop. De mégsem nagyon vesznek fel senkit. Elkeserítő az egész, nem értem, hogy minek tartják fenn egyáltalán a toborzó irodákat.

Lééo3 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 158

Ha katona akarokleni muszáj legyen éretségim?

sillus Creative Commons License 2011.05.09 0 0 157

Üdv

Ha csak sima szerződéses legénységi katona akarok lenni, és már voltam is a toborzó irodában jelentkezni, mikorra várható valamilyen visszajelzés? Mikor hívnak be az alkalmasságira, és mikor küldenek ki Szentendrére?

köszi

darksend Creative Commons License 2011.02.23 0 0 156

Sziasztok!

Látom több érdeklődő van itt,mindenkinek nem írok külön,ezért eg kis összefoglalót írok a jelentkezésről.Elöljáróban annyit,hogy honvéd tiszthelyettes vagyok.Akkor kezdjük is el:ha betöltötted a 18. életévedet,akkor a toborzó irodában tudsz jelentkezni szerződéses legénységi állományba(honvédtól a szakaszvezetőig értendő).Ha katonai iskolát szeretnél végezni,akkor van ugye a tiszthelyettesi (később tts.) és a tiszti (később ti.).Tts. iskolába szintén a toborzó irodában tudsz jelentkezni egy jelentkezési lapon,ezt minden évben február x. napjáig lehet megtenni. A tts.iskola 10 hónapos képzést nyújt,majd őrmesterré avatnak.Az iskola alapkövetelménye az érettségi. Aki ti.iskolába szeretne jelentkezni,az felsőoktatási felvételi lapon teheti ezt meg,alapkövetelmény az érettségi és az alapfokú nyelvvizsga (angol v. német) 4 éves a képzés és hadnagyi rendfokozattal kerül állományba. A tts.iskolába 18-22.életévét be nem töltött személy jelentkezhet és az elvégzése után jelen jogszabályok szerint hivatásos állományba kerül,ti.iskola esetében 18-25 év volt régen és itt is hivatásos állományba kerül.Kérdés volt a szakágak fajtája is.Alapvetően szárazföldi illetve légierős szakágakat lehet tanulni.Mindig az adott évben dől el,hogy milyen szakágakat indítanak az adott iskolákban pl.:lövész,híradó,élelmezés ellátó,üzemanyag ellátó,fedélzeti fegyverzettechnikus stb.Legénységi állomány: 18-45 év között,minimum 8.általános szükséges.Egy fontos dolog,hiába van érettségid,diplomád,ha sima ismétlem SIMA legénységi állományba jelentkezik az illető,ugyanúgy honvéd rendfokozattal kerül be a rendszerbe.Aki nem volt sorkatona annak 3 hónapos alapkiképzésen kell résztvenni Szentendre Kiképző Központban,aki volt,az automatikusan a csapatokhoz kerülhet.Ha valami kérdés van: jimjones@freemail.hu 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.24 0 0 155

Attól függ hova akarsz menni,tisztire vagy tiszthelyettesire.

Előzmény: NightN (154)
NightN Creative Commons License 2010.09.16 0 0 154
Üdv mindenkinek

Aki voltmár/vagy most katona de olyan is joó aki nagyon sokat tud az ilyen témákról legyen szives nekem válazt adni kérdéseimre:) Pl ,hogy ha én katonai suliba szeretnék járni akkor elkell előtte végeznem valamilyen sulit? vagy valami életkornak meg kell lennie és milyen sulit ajánl esetleg meg ilyen alap infókat szeretnék megtudni...Ha valaki esetleg nem sajnálja rám az idejét tájokoztasson legyen szíves...gery22@citromail.hu e-meil címre irjon levelet és válaszolok is neki amint tudok előre is köszönöm.
sajtfutár Creative Commons License 2010.03.08 0 0 153

13 éves vagyok és katona szeretnék lenni de nem tudom ,hogy milyen pályák vannak és ez alatt azt értem, hogy pl.:mesterlövész,szanitéc. És ezekről többet meg tudni.

Erre a címre küldjetek levelet ezekről:morzsik.dm09@gmail.com

Pöczök Creative Commons License 2009.10.07 0 0 152
Kedves mumeen!

Emlékszem amikor 9 éve sorkatona voltam, ott volt igazán összetartás! Az egész századot befenyítették, és még akkor sem árult el senki senkit.
Ez az, amit hiányolok a mai világban, a "barátok" között. Vissza sírom azokat a hónapokat, nagyon jó volt. :-)
Ezért eldöntöttem, hogy le fogok szerződni a Magyar Honvédség-el

üdv: Pöczök
Előzmény: mumeen (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!