Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 1999.10.22 0 0 78
"2. A Tanu ebben az esetben is azt jelenti Gyanusitott."

acid,

minden egyutterzesem a Tied, de a tenyek makacs dolgok: a "gyanusitott" egy jogi fogalom, es jogi ertelemben nem lettel gyanusitott. Az a tanu azonban, akinek kanadai rendszama van es az autoja esetleg serult, az valoban gyanusitott lett (de nem "alaposan gyanusitott", ami egy masik, komolyabb jogi kategoria).

Nem vagyok rendorsegi ugyekben szakerto, de aligha hiszem hogy a tettes megjelent az idezesre a rendorsegen (mar ha nem maradt ki valami miatt a szorasbol). De ha megis elment, akkor jelenik meg az az ujsaghir, hogy elfogtak egy cserbenhagyasos gazolot.

Annak pedig mindenki orulne. Hm?

acid Creative Commons License 1999.10.19 0 0 77
a bödüs halat nem pucoljak, hanem kidobják. ha csak a feje büdös akkor csak azt.
Előzmény: Herold (76)
Herold Creative Commons License 1999.10.18 0 0 76
De a farkánál kezdik el pucolni.
Előzmény: ZöPö (75)
ZöPö Creative Commons License 1999.10.17 0 0 75
Fejétől bűzlik a hal.
Előzmény: hawkeye (74)
hawkeye Creative Commons License 1999.10.17 0 0 74
Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, mikor jön el az az idő, amikor a saját pénzünkből fenntartott rendőrség a bűnözőket kergeti, s nem a kisebb ellenállás felé nyomulva, az egyszerű embereket vegzálja??? Legyen meg a te akaratod: a rendőrség ne a gazdasági és politikai maffia eszköze legyen, hanem valóban bennünket szolgáljon és védjen! Ámen.
acid Creative Commons License 1999.10.16 0 0 73
Bocs. Szoval X polgartars
Előzmény: acid (72)
acid Creative Commons License 1999.10.16 0 0 72
X polgartasr !
Akkor ez a 9. csoda!
bomos = suzuki.
Előzmény: X polgártárs (71)
X polgártárs Creative Commons License 1999.10.16 0 0 71
acid polgártárs,
legalább autózhattál egy jót, 5 literes fogyasztással, ez máskor hogy sikerült volna? :))
1ébként 1üttérzésem
xpt
Előzmény: acid (56)
acid Creative Commons License 1999.10.16 0 0 70
Kedves hawkeye !

A tanuvallomas elott elolvastattak velem egy cetlit, amit ala kellett irnom. A tartalma kb ez volt:
- XY torveny alapjan koteles vagyok buncselekmeny eseten tanuvallomast tenni, ha nem teszem meg az a hatosag felrevezetese, ami szinten buncselekmeny.
- Ha hamisan tanuzok az buncselekmeny.
- Ha a tanuvallomas magamra vagy kozvetlen csaladtagjaimra terhelo akkor megtagadhatom a vallomastetelt.

Előzmény: hawkeye (68)
acid Creative Commons License 1999.10.16 0 0 69
Kedves Alfred!

Egyebkent 1et ertettem azzal hogy ha nem tudom miert de beideztek az autommal, akkor jobb nem oda vinni.
Ez most azert lett volna nagyon ciki, mert eleve egy az orran torott autot kerestek, es ugye ha az enyem eppen pl szerelonel van az ugye gyanus.
A rendor egyebkent baratsagos volt - tul baratsagos.
Velemenyuk pedig nem volt, azt hogy vegulis miert kellett az auto azt sem hivatalosan kozoltek, csak a rendorfotos elkotyogta a dolgot.

Előzmény: Alfred (66)
hawkeye Creative Commons License 1999.10.16 0 0 68
Üdv mindenkinek!

Acid: gratulálok, hogy megúsztad! Annak ellenére, hogy ártatlan voltál! Egyébként érdekelne, ha van közöttünk írástudó, hogy milyen alapon kötelezhetnek egy állampolgárt büntetőjogi felelősséggel olyan nyilatkozatra, hogy ismerem-e X Y-t? Morbidnak tűnik...

Egy szónoki kérdés: szerintetek van ma még Magyaroroszágon igazi rendőr, úgy főhadnagytól felfelé?

ecsém Creative Commons License 1999.10.16 0 0 67
Ha bemész a yard-ra akkor mindenkiről verd le a TÁNYÉRSAPKÁJÁT de csak akin van..................és akkor tudni fogják hogy nem babbra megy a játék.Az uzit hagyd a kocsiban.....én multkor úgy buktam le.

:-)

Alfred Creative Commons License 1999.10.16 0 0 66
acid:
Mivel én amelett voltam, hogy az autót nem jó odavinni, érdekelne, hogy az esetleges autónélküli érkezésről mi volt a véleményük? ("...Ha nem viszem el a kocsit (es azt mondom pl szerelonel van) akkor most igencsak bajba lennek"
acid Creative Commons License 1999.10.16 0 0 65
Kedves m23 !

Csereljunk egy hetre idegallapotot (termeszetesen az elmult hetit adnam at), meg varakozz Te a YARDON, meg beszelgess Te veluk, aztan csevegjunk a Te nem jo hozzaallasodrol. Addig meg kuss.

Előzmény: m23 (64)
m23 Creative Commons License 1999.10.15 0 0 64
Nem jó hozzáállás. Ha tényleg gyanusított lennél, megírná az újság meg ottfognának egy kis barlangterápiára.
Előzmény: acid (56)
ZöPö Creative Commons License 1999.10.15 0 0 63
ÉN MONDTAM MEG!!! :-[[[

:o))))))))))

Előzmény: gvass1 (60)
ZöPö Creative Commons License 1999.10.15 0 0 62
Nem megmondtam? A lottó ötösöm lett volna ilyen tuti... Az értékelésben igazad van, persze. :-)
Előzmény: acid (56)
PRAETORIANUS Creative Commons License 1999.10.15 0 0 61
Örülünk , Vincent?
Örülünk..!
Előzmény: acid (56)
gvass1 Creative Commons License 1999.10.15 0 0 60
Acid wrote:
"2. A Tanu ebben az esetben is azt jelenti Gyanusitott. "

...en megmondtam...
de azert aranylag jol jottel ki, megvan a kocsid, es szabadlabon vagy.

Előzmény: acid (56)
acid Creative Commons License 1999.10.15 0 0 59
A 10 lityi benzin tenyleg nem lenyeg, meg orulok is hogy nem derult ki az a rengeteg titkos ugyem a maffiával :))) Habar a varoban volt ket kabszer dealer gyerek is. Gondolkodtam is rajta, ha elveszik a kocsit akkor jelentkezek naluk biciklis futarnak :)
Előzmény: Laci (58)
Laci Creative Commons License 1999.10.15 0 0 58
Ejnye, itt elégedetlenkedsz holmi benga pénz miatt, ahelyett, hogy örülnél, hogy megvan még az autód :) vagy :( ?

Egyébként gratulálok! Ennyi tapasztalattal is gazdagabb lettél! -Always ultra... Ja nem: Always look on the bright side of life...

Előzmény: acid (56)
donvito Creative Commons License 1999.10.15 0 0 57
acid!

Ne legyél mohó! Nem az a lényeg, hogy megvan az autó és téged se öltettek le??? :o)
A zsernyákok is csak emberek: én fel tudom dolgozni az irigységet, hogy neked e36-osod van, viszont ők nem! :o)

vito

Előzmény: acid (56)
acid Creative Commons License 1999.10.15 0 0 56
Fiuk, lanyok !

Tul vagyok a dolgon. Meg mindig majd szetvet az ideg, asszem ha eddig rossz velemenyem volt a rendorokrol (kulonosen az IQjukrol) az tovabb romlott !
Szoval a helyzet: Fejer-megyeben egy valoszinuleg kanadai rendszamu E30-as BMW balesetett okozott, aztan lelepett a helyszinrol. Ezert a megye osszes BMWset berendelik (fuggetlenul az auto evjaratatol, neklem E36 van) es lefotozzak, valamint nyilatkoznunk kell, hogy ismerjuk e a Jovi becenevu BMW kereskedot.Raadasul en abban az idoben pont nyaraltam kulfoldon.
Termeszetesen 1 orat varakoztattak, de akit korabbra rendeltek be azokat kettovel. Az utikoltseget termeszetesen nem alljak, ill. alljak, de csak az alapdijat (aminel az en autom csak 5 l-el fogyaszt tobbet).
Szoval asszem meg mi nagyon messze vagyunk a demokraciatol, no meg auropatol !

Tapasztalatok:
1. Ha nem viszem el a kocsit (es azt mondom pl szerelonel van) akkor most igencsak bajba lennek.
2. A Tanu ebben az esetben is azt jelenti Gyanusitott.

Koszonom a figyelmeteket, es az egyutterzeseteket !
Udv
acid

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.15 0 0 55
acid: várjuk a fejleményeket!
Előzmény: acid (48)
PRAETORIANUS Creative Commons License 1999.10.15 0 0 54
Bocsi, Sólyomszemnek ment...
PRAETORIANUS Creative Commons License 1999.10.15 0 0 53
Kisértetiesen hasonló esetem volt ország úton éjjel, csak hál"istennek a pali nem halt meg, helyi rendőrök felmentettek, megyei ügyészség meg másodfokon rám vart gyorsan fél év felfüggesztettet.
Igy lettem priuszos...
Előzmény: Kei-Satu (49)
vitézlejszló Creative Commons License 1999.10.14 0 0 52
Egyszer engem is beidéztek tanúként. Ha irtam volna a T.asztalba és elolvasom a válaszokat, akkor még jobban szartam volna, talán rögtön ügyvédet is fogadtam volna (meg egy másikat tartalékba, biztos ami biztos). OK nem árt az óvatosság, a rendőrségről nem kell ódákat zengeni, ismerjük őket. De azért ennyire nem kell beszarni! Ha nem jó az időpont, mért nem kérsz másikat? ( persze nem 4 évvel későbbt) Kérdezésért még senkit nem büntettek meg.
Na mindegy, beidéztek, de asszem telefonon kérték, hogy jelenjek meg tanúként. Melyik időpont lenne önnek megfelelő? - meg ilyenek. A yard kijött értem kocsival mer aszontam , hogy eléggé sietek. Faszikám kérdezgetett, én meg mondtam az igazat. Mivel én nem csináltam semmit, nincs okom félni. Ha meg elkezdenek szivatni, akkor hivom az ügyvédet. Tiszta sor. Asszony is megmondta, kérdeznek, te válaszolsz és kész. Nem kell hantázni.
Ja az ügy persze kicsit más lehetett. Kocsit eladtam, aztán megbuherálták az alvázszámot, vagy ilyesmi. A yardok azt akarták kideriteni, hogy ki volt a ludas.
SmartAss Creative Commons License 1999.10.14 0 0 51
Továbbra is fenntartva, hogy nem érdemes a kocsit rejtegetni, mert csak jól megszivatják acidet, ha lehetőségük van rá, az ügyvédhez fordulással egyetértek, mint ahogy azzal is, hogy egyáltalán nem szabad megbízni a rendőrökben.
Pár hete a kocsimnak rohant egy lány a pirosban, azt hittem egyértelmű helyzet, én zöldnél indultam, de a rendőrök az első pillanattól kezdve úgy beszéltek velem, mint egy bűnözővel, s mikor már mindenki elment, akkor vallotta be a rendőr, hogy fel se írta azoknak a tanúknak az adatait, akik mellettem tanúskodtak. Mindenáron rám akarta húzni a dolgot, pedig az égvilágon semmi oka nem volt rá. Na erre varjatok gombot...:(((
hawkeye Creative Commons License 1999.10.14 0 0 50
Hello mindenkinek!

Bocs, de velem törtent meg a közelmultban, hogy egy hajlektalalan ejszaka, reszegen a kocsim ele lepett kb. 2-3 meterre. Ket het mulva meghalt a korhazban. Abszolut tiszta ugy, semmi gyorshajtas, vagy egyeb szabalyszeges. A helyszinelok szerint egyertelmu a dolog, tilos helyen akart atmenni, az aluljarotol 50 meterre. Beideznek tanunak a Hungariara, ott kozlik velem, hogy gyanusitott vagyok. Miert? Figyelmetlen vezetesert. Akkor miert tanunak ideztek be? Mert a kollegaja toltotte ki az idezest. Vallomas felvetele, utana a vizsgalo fohadnagy szerint sem terhel felelosseg. De az eljaras gyanusitottkent tovabbra is folyik ellenem, mert idezve oket, "ennek ez a rendje". Majd ha a közlekedesi szakerto megerositi az altalam elmondottakat, akkor megszuntetik az eljarast. Mondjak ok. Es ha nem? Akkor megyek Baracskara?

Irastudo barataim jol letoltak! Pont azt mondtak, ami az egyik hozzaszolo, NEKIK NEM AZ IGAZSAG KIDERITESE, HANEM A STATISZTIKA A FONTOS!
TEHAT: UGYVED NELKUL EGY LEPEST SE!!!!

Hawkeye

Kei-Satu Creative Commons License 1999.10.14 0 0 49
Én azt mondom, hogy gvass gondolkodása a leghelyesebb. Ha útmutatásai szerint cselelkszünk, akkor biztos nem lehet baj.

Akármilyen százalékos aránnyal jöttök, bárki beleeshet a maradék 100-x% -ba. Manapság senkiben sem lehet bízni. Főleg nem a rendőrökben. (Kezd az egész a Rákosi-korszakra emlékeztetni.) Paranoia rulez!

Előzmény: donvito (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!