Keresés

Részletes keresés

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.10.13 0 0 6
Igaz, igaz. Mintha csak magam mondtam volna.
A végrehajtással nagy bajok vannak felénk. Bár én nem hiszem, hogy minden törvényünkben, pl költségvetés, ezt az alapelvet figyelembe vennék. Pedig nem huszad, hanam minimum 16-od rendű kérdés!
Előzmény: KöjálBébi (5)
KöjálBébi Creative Commons License 1999.10.13 0 0 5
Tarka polgtars, az alkotmany - tobbek kozott - arra is jo, hogy az abban lefektetett elvek szerinti - es ilyetenkeppen jogos - konkretabb torvenyek megszulessenek. Utalnek pl. a gyermekvedelmi tv-re, ami mar tobb jogot ad a gyereknek, mint regen. Persze ez is relativ...

Es ha mar ideztel, eszembe jutott nekem is egy, sajnos igazi ize angolul van, de azert idegombolom:

"Justice is a hope, not a certainty."

Az igazsagszolgaltatas remeny, nem bizonyossag.

Es itt jutunk a dolog lenyegehez szvsz: a hiba nem(csak) a jogszabalyokban, hanem azok vegrehajtasaban, ervenyesiteseben, kikenyszerithetosegeben van. A torveny az elv, nem a gyakorlat...

Előzmény: magyar tarka nagy barom (4)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.10.12 0 0 4
Polgártársam, igazságok vagynak szavaidban. Magyar igazságok. De megnyugodhatunk-e ebben? Jó ez így?

"Nyomorú ész, ki fénynek hirdeted magad,
Vezess, ha fény vagy, vezess, csak egy lépésnyire!"

"A jognak asztalánál lopnak,
Népek nevében, s Te halott vagy!
Holnap a szellem napvilágát,
Roppantják ránk a hétszer gyávák!"

Előzmény: X polgártárs (3)
X polgártárs Creative Commons License 1999.10.11 0 0 3
magyar tarka nagy barom polgártársam,
Planney polgártársunknál van a kutya elásva.Az, hogy az Alkotmányban szövegként ott figyel, nem sokat jelent, nézd meg a többi pontot is, hasonlóan furcsa eredményre jutsz. Mivel nem biznissz, nem jellemző, hogy valaha is ez lenne a "teendők" lista eleje felé...
xpt

ui. kb. annyit tesz, hogy az okos jogász és nemzetépítő bácsik ismerik ezeket a szavakat is...

magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.10.11 0 0 2
Tartottam tőle, de hátha. Akinek mégis kedve van hozzá az itt meg nézheti.
Előzmény: Planney (0)
utnapistim Creative Commons License 1999.10.11 0 0 1
Ezt egyszer eszébe kéne juttatni Orbán Vityának is (ha már az előző kormányoknak nem jutott), biztos akkora szemeket meresztene mint két nagy 0.
:o))
Előzmény: magyar tarka nagy barom (-)
Planney Creative Commons License 1999.10.11 0 0 0
Fölösleges olvasgatni, semmit (gy.k. 0) nem jelent.
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.10.11 0 0 topiknyitó
Nézem, nézegetem a Magyar Köztársaság Alkotmányát.
Ezt a paragrafust viszont nem tudom értelmezni.
16. §
A Magyar Köztársaság különös gondot fordít az ifjúság létbiztonságára, oktatására és nevelésére, védelmezi az ifjúság érdekeit.

Lehet hogy az elmúlt 10 évben mulasztásos alkotmánysértést követ el a Kormány, az Országgyűlés, és az Önkormányzatok?
Valaki magyarázza el ezt nekem, mert én csak egy barom vagyok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!