Keresés

Részletes keresés

decubitus Creative Commons License 2012.04.11 0 0 47

csak angol feliratom van, valaki lefordíthatná, aki ráér

Előzmény: zobar (45)
XRive Creative Commons License 2012.04.10 0 0 46

Nekem is kellene. zz.rive kukac gmail.com

 

kösz

Előzmény: zobar (45)
zobar Creative Commons License 2012.04.07 0 0 45

Sziasztok.

 

Hartley-tól  Az élet könyvéhez szeretnék magyar feliratot, de neten nem találtam. Tudna valaki segíteni?

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.31 0 0 44

a Fay Grim megvan műsoros dvd-n, szóval ott nem kellett bajlódnom... :)

 

mostanában adott vagy az M2 vagy a DUNA hétfőnként néhány Hartley-filmet, "természetesen" lemaradtam a Hétfői lányról... :(((

ne volt nehéz, mivel amikor 9 szökőévenként van egy darab nézhető filme ezeken a honi tetves - szó szerint - csatornákon, akkor az ilyen nézőbarát 23.55 vagy 0.20-as kezdési időpontokra kap helyet.... ezek teljesen megőrültek!!!??

Előzmény: decubitus (43)
decubitus Creative Commons License 2009.03.12 0 0 43
Szia, milyen felirat kellene? Hartley-hoz alig van magyar, talán néhány angol...
Neked a Fay Grimhez milyen feliratod van? Én csak spanyolt, portugált, brazilt meg hasonlókat találtam, sajnos.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 42

él még valaki ebben a topic-ban? :) remélem...!

most kaptam meg kaárcsonyra a Fay Grim-et és már a majdnem a lelkem hátsó, dohos, pókhálós fiókjaiba süllyesztett Hartley-emlékek feléledtek!

feliratokat keresek a filmekhez, mindegyikhez, tudna ebben segíteni valaki?

decubitus Creative Commons License 2005.10.29 0 0 41

ÁÁÁÁÁ, hellllló! örülök, hogy ránéztél erre az ősrégi topikra!

A hétfői lány sajnos nem megy moziban, én egyszer láttam a titanicon. Viszont mindenféle kritikusokkal ellentétben nekem nagyon tetszett, és jó lenne valahonnan beszerezni.

Előzmény: Bloodflower (40)
Bloodflower Creative Commons License 2005.10.27 0 0 40
mit kell róla tudni? megy mozikban? új? régi?
teljesen le vagyok maradva.
decubitus Creative Commons License 2005.10.27 0 0 39

Esetleg, valaki ? Nem-e lehetne újraéleszteni kedvenc rendezőm topikját ?

Mondjuk, ki látta a Hétfői lányt ?

Bloodflower Creative Commons License 2000.09.05 0 0 38
Ezt már rég meg akartam mutatni.
Hartley néhány klippet is rendezett, többek között a kedvenc Everything but the Girl számomhoz is vele készíttettek videót. Ebből itt tudsz letölteni fél percnyit.
Rövid, de velős.
Ráadásul a HenryFool-os figurák játszanak benne. Nézd meg!
Bloodflower Creative Commons License 2000.02.24 0 0 37
ooops,sorry!
Előzmény: Rastaman (36)
Rastaman Creative Commons License 2000.02.21 0 0 36
Bloodflower,l aomt uj vagy...
ez nem baj, szo sem rola, mindenki volt itt uj...
szoval ha en hozzaszolok, vagy akarki mas, akkor lehet ugy reagalni, hogy a "valasz erre" gombra kattintok.
Ekkor az, akinek a reagalasom szol, tudja, hogy neki szol es nem masnak, meg epdig ugy, hogy az en hozzaszolasom aljan ott vanm, hogy "Elzomeny, xy (nev), datum"

Nos, ez van az en elozo hozzaszolasom aljan is, es az alapjan kiderul, hogy mudnak szolt, es nem neked....
bocsi, a hosszu magyarazatert, es remelm ezutan te is okosan tudod hasznalni ezt az opciot.

Rastaman
ui: nem akartam lekezelo lenni, remelem sikerult

Előzmény: Bloodflower (35)
Bloodflower Creative Commons License 2000.02.21 0 0 35
Most mégis melyiket hogy értem? A szárnypróbálgatást? Mert azt valóban úgy, hogy szerintem még nem igazán kiforrott a stílusa azokban a rövidfilmekben amiket láttam, de a később rá jellemző fogások már benne vannak.
Ha nem erre gondoltál akkor pontosíts. De azért nehogy azt hidd, hogy nem élveztem őket, csak nem szállok el tőle annyira, mint a későbbiektől. De fasza!!!
Előzmény: Rastaman (34)
Rastaman Creative Commons License 2000.02.19 0 0 34
ez hogy erted?

vagy csak lemaradt a smiley?
:)

Előzmény: mud (32)
Bloodflower Creative Commons License 2000.02.18 0 0 33
Üdv,
itt egy Hartley-fan. A kedvencem.
Szerintem isteni a Henry Fool, az most a kedvencem. Pont az tetszik benne, hogy a Flörtben kicsit beposhadt stílusán túllépve (átmentve a lényeges stíluselemeket) egy abszolút profi módon kidolgozott filmet rakott elénk. És erre még egy lapát Az élet könyve, amit szintén szájtátva néztem végig. Zseniális!!! A régiek közül én a Hihetetlen igazságot szeretem a legjobban. Sajnos a Surviving desire-t nem láttam, csak olvastam róla a neten. Az első rövidfilmjei pedig...hm...érdekesek. Kedves szárnypróbálgatás. De tipikus Hartley.
pápá
mud Creative Commons License 2000.02.17 0 0 32
Rastaman...ez nem egy szép dolog...
(akurvaéletbe)
Előzmény: Rastaman (31)
Rastaman Creative Commons License 2000.02.16 0 0 31
Tudjatok mit sajnalok?

Hogy en vagyok a topicnyito, de nem tudok erdemben hozzaszolni...
Ezt az egy Hartley filmet lattam, igaz ezutan se torekedtem az osszes muve megnezesere...
:)))

Szoval az otlet az enyem, de utana az alakulasaba mar nem tudok beleszolni...

Szar erzes...

KIKA Creative Commons License 2000.02.14 0 0 30
andraso,

asszem' nem túl sokan járnak ezekre a művészfilmekre, én legalábbis egyetlen tiszteletest sem láttam az előadáson... :-)

egyébként meg azért nem, mert a film végig finoman megmaradt a határon,
mert - gondolom - azt az egyház sem furcsállaná, hogy Jézus, ha múlt szilveszterkor jött volna le hozzánk, akkor esetleg öltöny lenne rajta, nem 2ezer éves viselet, ugye?

Előzmény: andraso (29)
andraso Creative Commons License 2000.02.04 0 0 29
a "flort", amiben haromszor van ugyanaz. Itt valaki irta a Surviving Desire filmet. Az Hal Hartley muve, vagy csak a Martin Donovan miatt erdekes.
Az Elet konyve nagyon tetszett, kar, hogy mar nem tiltakoznak az ilyesmi miatt az egyhazak.
na udv,
KIKA Creative Commons License 2000.01.17 0 0 28
Én is arra gondoltam (ha a kitakarásos verzió nem érvényes), hogy Hartley direkt hagyja néha belógni a mikrofont.
Ez olyasmi mint a - na elfelejtettem a címét, amiben 3x megy le ugyanaz a love story, más szereplőkkel -, szóval mint ebben van a középső epizódban egy jelenet, a képen eddig csak érintőlegesen jelen levő munkások elvadult irodalmár stílusban kezdenek vitatkozni azon, hogy a rendező mit is akar kifejezni azzal, hogy a sztorit más-más kontextusba helyezi.
Előzmény: VadalmaX (24)
Ian Brady Creative Commons License 2000.01.14 0 0 27
A Surviving Desire az tényleg nagyon jó (legalábbis a forgatókönyv, mert csak azt olvastam). De mintha egy kicsit túlságosan a szimbólumokra játszana. Pld.erőltetett, hogy a csajt Sophianak hívják.
cornelius Creative Commons License 2000.01.14 0 0 26
Éljen és kösz.
Előzmény: galaxie500 (23)
galaxie500 Creative Commons License 2000.01.13 0 0 25
SD meg a német: lehet, hogy úgy hangzik, mint "egy sor intonált halálhörgés" de azért megvannak a maga elonyei, pl. a 3sat meg az arte, hogy mást ne is mondjak. de jó, ezennel megigérem, hogy beszerzem eredetiben, és esetleg majd körbeadunk egy kalózkopit. sírni azért nem kell vadalmax-nak sem, inkább az erste lektion guten morgen környékén kell keresni a fényt a tunnel végén. :-)
Előzmény: VadalmaX (24)
VadalmaX Creative Commons License 2000.01.13 0 0 24
csak egy rövid megjegyzés a mikrofonokról, mielőtt aszfaltba tapos a rosszabbrészem,
szóval a belógó mikrofonok gyakran egyszerűen a vetítés hibái, a kópia takarásos, de a gépész nem rendelkezik kellő felszereléssel vagy ismerettel a helyes vetítéshez (azt hiszem, kell a lencse elé valami extrakütyü), szóval ilyenkor több látszik a kép széléből, mint szabadna, ezt egyszer elmagyarázta nekem valaki, de szar volt a vonal, na mindegy, a Hartleynál biztos szándékos, én kinézem belőle az ilyen önreflexív izéket.

galaxie, te hol láttad a SD-t? ne merészeld azt mondani, hogy megvan-de-németül, akkor inkább hazudj valamit, hogy öt éve egy burmai szeretetotthonban, vagy ilyesmit, csak azt ne, hogy két hete a 3sat-on, mert akkor megszakad a szívem

galaxie500 Creative Commons License 2000.01.13 0 0 23

Na, de kedves cornelius, ezt nem pár topiccal odébb kéne megtárgyalnunk... ? :-)
Rajongó éppenséggel nem vagyok, csak utánanéztem, mitol volt tele a gatyesz anno, és felvettem pár részt. Nem tudom, megvan-e a keresett darab, majd megnézem, ígérem.
De hogy King Of Spain! Csak így séróból? Ez igen, talán mégsem múlt el nyomtalanul a galaxie...
Éljen minden, ami Hammer!
Előzmény: cornelius (22)
cornelius Creative Commons License 2000.01.13 0 0 22
Spanyolország Királya, figyelj, nincsen meg neked egészen véletlenül a Missing Link című Alfa Holdbázis epizód? nagyon régen keresem, gondoltam, megkérdezlek téged, a rajongót, Peter Cushing is szerepel benne, tudod, ő nekem szerelmem, azért kéne olyan nagyon.
Előzmény: galaxie500 (21)
galaxie500 Creative Commons License 2000.01.13 0 0 21

szintén régi Hartley nézôként mondom, szerintem is az alább olvasható helyezési lista alapján érdemes ôt nézni, két kiegészítéssel:
TALÁN LEGJOBB filmje a Surviving Desire c. régi kb. egyórás film, Martin Donovannal, mint kétkedô irodalomtanárral, aki szinte magát gyôzködvén olvassa újra és újra Dosztojevszkij egy bekezdését az óráján... Nagyon nehéz beszerezni, tudom, nekem is csak németül van, de talán netrôl rendelhetô...
A másik az Élet könyve. Aki nem látta, ROHANJON a Hunniába, amíg még emlékszik 1999 szilveszterére. Nagyon átgondolt, nagyon játékos, nagyon megható, képi stílusában, zenei világában iszonyú progresszív, szuper kis film, profán Biblia-parafrázis, kissé pimasz, de pozitív és tisztelettudó kereszténység-kritika, telis-tele fantasztikus mondatokkal, amelyeket persze SÚLYOS félrefordítások terhelnek, de nem is okoskodom tovább, mindenki nézze meg, csak 60 perc az egész.
Na, azért egy mondatot beidézek. Az ördög utolsó mikrofonos beszólása: "Who said it first? Childlike innocence is not a viable alternative for despair. Those bastards in heaven - they think of everything..." Vagy valami ilyesmi.
pingvin Creative Commons License 2000.01.12 0 0 20
Én is láttam az Élet Könyvét, még december 29-én, amikor már pezsgett bennem ez az ezredvégi dolog. Nekem nagyon tetszett a film, annyira aranyos volt, olyan jó volt nézni, ahogy a végén a szereplők megvonták a vállukat, és mint barátok, a jó és a rossz együtt buliztak szilveszterkor. Egyszerre volt könnyed és mély a film, olyan volt, mintha Hartley és barátai összejöttek volna még gyorsan az ezredvég előtt csinálni még egy filmet, olyat, ami jól esik. Nekem jól esett.:-)
KIKA Creative Commons License 2000.01.12 0 0 19
A mikrofon nekem más Hartley filmben is feltűnt.
Most láttam Hartley filmjét az "Így látom 2000-ret" sorozatból. Itt a mikrofon elég sajátosan szerepel, az utcán időnként teljesen hülye helyeken megjelenik egy álló állványos mikrofon, és az egyik szereplő ebbe kommentálgatja saját magát.
A film egyébként érdekes. A története az, hogy az ezred- (évszám szerinti) fordulón érkezik el a végítélet, Jézus (Martin Donovan) lejön a földre egy laptoppal, és sokat töpreng. De nézzétek meg.
Rastaman Creative Commons License 1999.10.13 0 0 18
hat az az igazsag. h nekem nem tunt fel @ mikrofon
biztos azert mert a magy@r szoveget olvastam...
:)))

pedig tudok angolul:bennetek nincs meg az a kesztetes, h a feliratot olvassatok, h ha az 1szer mar ott van?

ez a meg a francia filmekre is ig@z, pedig franciaul anyanyelvi szinten beszelek

bocs a sok @ miatt, de pont az a mellett van..
:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!