Keresés

Részletes keresés

Camberjack Creative Commons License 2019.11.05 0 1 32505

Vasárnap a Dunán 20 fok, a víz 11, teljesen jó volt. A lényeg a jól megválasztott neoprénben és az alacsony számú fürdőzésben rejlik. 

Előzmény: pam-pi (32503)
majkel Creative Commons License 2019.11.02 0 0 32504
Az öltözettel nem volt probléma, száraz ruha és egyebek.
Viszont a 20 fok összesen nem annyira volt meg :)
Előzmény: pam-pi (32503)
pam-pi Creative Commons License 2019.11.02 0 0 32503

Minden öltözet kérdése. Én idén nyáron, volt úgy, hogy jobban fáztam mint bármikor télen 5 fokban.

Előzmény: majkel (32501)
vin. Creative Commons License 2019.11.02 0 0 32502

Én személy szerint megpróbálom tartani magam ahhoz az íratlan szabályhoz, miszerint a levegő és a víz hőmérsékletének összege valamilyen arányban, de érje el a 20°-ot. És lehetőleg süssön a nap, mert az, a neoprén nagy barátja.

...persze, ha rendesen fúj, akkor egy kicsit leszarom ezt a szabályt...hehe. 1,5-2 óra még komfortos lehet, ha jelentkeznek az elvonási tünetek és menni kell.

Előzmény: majkel (32501)
majkel Creative Commons License 2019.10.31 0 0 32501
Kissé leült a topik, bedobtam egy követ :)

12-13 fok, még elmegy HA a levegő meleg, lásd déli szél/mekeg front.
Én már a xar időt kihagyom a vízen.
Megkúráltam már az izületeimet sok mindennel.
Elmúltak azok az idők amikor a Fakapunál, februárban havas esőben toltuk.
Akkor poén volt, de igazából totál hülyeség.
Ez az én álláspontom :)
Előzmény: vau1111 (32499)
vin. Creative Commons License 2019.10.31 0 0 32500

Pl. most vasárnap adja is a Déli! :)

vau1111 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 32499

Mert? A vizek még egész jó hőmérsékletűek, vasárnapra erős DNY-it is igérnek (sajnos nem érek rá), de lehet hogy jövő hétközben is lesz valami. Aztán igaz hogy hideg lesz, de néha pár óra jó lehet télen is. Vagy jég. Vagy ki tudja.

Előzmény: majkel (32498)
majkel Creative Commons License 2019.10.30 0 0 32498

Akkor tavaszig ennyi ?  :))

Előzmény: vau1111 (32497)
vau1111 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 32497

Ma már sokkal jobb volt tényleg, egy kifogásom lehet, hogy nem volt nálam a 4.8 freestyle, így kénytelen voltam a 7.0 szlalomot használni. Ezzel sem volt gond, de az ugribugri azért motiválóbb. Erősen elfáradtam, pedig a vizen töltött összidőm nem volt annyira sok.

Előzmény: vau1111 (32496)
vau1111 Creative Commons License 2019.10.19 0 0 32496

Úszni igen. 7.0-val nem kockáztattam meg a bemenetelt, valószínűleg megsiklani elég lett volna néha, de sok volt a luk, álldigálni meg nem volt annyira kedvem. Holnap talán jobb lesz, de ki tudja.

Előzmény: majkel (32495)
majkel Creative Commons License 2019.10.19 0 0 32495
Volt ma valaki a Velencei tavon?
Sukoró spot, 10-es skálán 2 pont nálam.
IDSx Creative Commons License 2019.10.16 0 0 32494

Ez a jelenség minden sportágban ott van, ahol komolyabb felszerelés mellett egy nehezebb, elhúzódóbb tanulási görbe van. Pontosan emiatt lett népszerű a kite vagy éppen a snowboard: alacsony eszközigény és a tanulási görbe eleje meredekebb, előbb érsz el egy középhaladó szintre, ahol már önállóan is élvezetes a sportág.

Előzmény: vau1111 (32484)
majkel Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32493

Hááát, aki ilyen tempóval elfikkant, annak kitörik keze-lába :D

Én utoljára amikor dobtam egy komolyabb slajdert. lett egy 2 tenyérnyi kék folt az oldalamon :)

Előzmény: vau1111 (32491)
majkel Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32492

Klassz, jó kis csapatások :)

Hihetetlen jó dolog száguldozni a vízen, kimaxolva mindent :)))

Előzmény: ibp7au (32490)
vau1111 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 32491

Egy kis videó ajánló, ha valaki nem látta

https://www.youtube.com/watch?v=3K_eY-q8sbk

Plusz tegnapról egy kis gárdonyi élmény:

Délig talán minden idők leggárdonyosabb, leggusztustalanabb szele fújt (többekkel egyetértve tettük ezt a megállapítást). Az egész tavon mindenhol kb. 2 bft alap, és teljesen véletlenszerűen 6-7 bft ráfújások foltokban. Az alap és a ráfújás iránya véletlenszerűen kb. 90 fokban változott. Minden vitorlaméret és semmi sem volt jó. Én 4.8-al egész tudtam élvezni, de brutál elfáradtam.

Du. meglepő módon relatív egyenletes szél volt 7.0-ra, bár 5.5-el ugyanúgy lehetett menni. Igaz, ki kellett menni a Nagytisztásra (délelőtt a Nagytisztás is a foltos rettenet játszótere volt)

A szlalomos sebességem igencsak hagyott némi kívánnivalót, jól meg lettem előzve többször is, és mondhatnám azt, hogy csak kényelmesen cruise-oltam, de ennek kicsit savanyúszőlő érzete volna :)

Víz, levegő még ok, de rohamosan hűl. Vége a nyárnak...

ibp7au Creative Commons License 2019.10.02 0 0 32490

keszult rola egy video is

https://www.youtube.com/watch?v=BErm0Ud4KgA

Előzmény: majkel (32489)
majkel Creative Commons License 2019.09.24 0 0 32489

Thx, az nekem kicsit messze van Bp-ről de biztos jó lehetett :)

Előzmény: ibp7au (32488)
ibp7au Creative Commons License 2019.09.23 0 0 32488

szombaton es vasarnap a Ferton tavon voltunk, Illmitzen kb 20 magyar szorfos volt , nagyon jo volt

Előzmény: majkel (32487)
majkel Creative Commons License 2019.09.22 0 1 32487
Volt ma valaki csúszni valahol?
vin. Creative Commons License 2019.09.21 0 0 32486

Vautól? Ez egy rövid, kis reflexió volt. :)

Előzmény: majkel (32471)
majkel Creative Commons License 2019.09.18 0 0 32471
Jó hosszú lett, de tökéletesen egyetértek vele.
Számtalanszor bebizonyosodott már, ha valaki nem tud megfelelően trimmelni, akkor mindegy, h milyen cuccot használ.
Előzmény: vau1111 (32484)
vau1111 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 32484

Kicsit belekontárkodnék a foil témába, bár továbbra is a saját tapasztalat közelít a nullához. Vagyis inkább lehet hogy a Velencei tóhoz szólnék hozzá...

Mindenki azzal megy, amivel akar. Ettől függetlenül én pont fordítva látom, itthon tök mindegy milyen vitorlamérettel mész, a pöffökben TUTI siklani fogsz, mert 0 km/h alapra jönnek 6 bft-os befújások. A lukakban meg gyakorlatilag senki sem siklik, pont azért, mert az nulla. Ez, ha fúj a szél, mindig igaz. Lepkefingról mondjuk nem tudok nyilatkozni, az tény, hogy minél kisebbek a belökések, relatíve annál egyenletesebb a szél.

Régóta vallom, hogy 7 m2 fölött nincs élet, bár az idei és tavalyi nyár megcáfol. Azért nagyon sokszor van, hogy 7 m2-el folyamatosan haladok, míg sokan 9 m2-el sincsenek siklás közelében sem. Ez nem azért van, mert annyira könnyű vagy jó lennék, csak Gárdonyban az emberek rábeszélik egymást a nagyobbnál nagyobb és profibb cuccokra, csak sokan a tudásukat felejtik el hozzáigazítani. Persze, van egy szűk réteg, akik tényleg tudnak bánni a felszerelésükkel.

Foilban is kezd elszállni a ló, eddig normál windsurf-el is csak kevesen vettek 10 m2-t, most már foilra is kevés.

A foil fejlődik, és egyre inkább csepegnek az információk. Ha a minél előbbi megsiklás a lényeg, nem kell 10 m2, a foil formája legalább annyira fontos, mint az összes többi rész fölötte. Szélesebb, rövidebb első szárnnyal sokkal hamarabb megsiklik, igaz sokkal lassabb is lesz a végsebessége. Azaz optimalizálni kell az igényekhez. Aki gyors akar lenni, vegyen keskeny, hosszú szárnyat, és ahhoz giga vitorlát. Akinek elég a kisebb sebesség, de könnyebb kezelhetőség, jobban jár egy szélesebb szárnnyal, és használhatja a kisvitorláját.

Néztem az EngadinWind közvetítést. Akkor, amikor a versenyzők 9.5-10 m2-el foil pályaversenyeztek, Balz-ék 4.8 m2-el lazán freestyle-oztak ugyanott, ugyanabban a szélben. Persze nem mindenkit érdekel az ugribugri, de azért nagyon nehéz a korai megsiklásra és a több szörfözhető időre hivatkozni 10 m2-el, amikor feleakkora vitorla is láthatóan elég (na jó, Balz kihangsúlyozta, hogy a megpumpáláshoz ilyen kis szélben már érzék kell). A foil ha megsiklik, az ott is marad, ha nem áll el nullára a szél. Versenyteljesítményhez természetesen a nagyobb vitorla dukál, de szerintem foilban is jó betartani a fokozatosságot, és nem érdemes egyből versenycuccal tanulni.

Tavaly volt itt Gárdonyban a BUG gyártója bemutatózni, akkor próbáltam először foilt. Eléggé elálló szélben próbálkoztam, akkor volt a vízen kb. 2 foilos talán 8+ m2-el, meg egy Moth. Érdekes, a gyártó srác is "csak" 6 m2-el ment, ill. adta próbára a cuccot, és nem a túl kicsi vitorlával volt baj. Ő folyamatosan siklott akkor is.

Előzmény: Zolee69 (32482)
majkel Creative Commons License 2019.09.17 0 0 32483

Szia,

Értem a mondandódat, de én ezeket a méreteket kihagyom továbbra is.

Idén 2x voltam Gárdonyban, mindkét alkalommal olyan pöffös szél volt, h katasztrófa.

Talán még idén lenézek, ha értelmes szelet írnak de csak addig amíg elviselhető a hőmérséklet mindkét közegnél.

A foil szárnyméretéről nincs hivatalos adat, ezért körbe rajzoltam és így próbáltam kiszámolni, ennek a közelítő eredménye 1080 cm2.

Valamelyik postodban írtad, h nem tudtál papucsolni, mert felélesedett azonnal.

Az sztem tartási hiba, az enyémnél is ez van, ha hagyományos windsurf pozícióban akarod terhelni.

Nem úgy kell vele menni, hanem a deszkán színte állva, előre fordulva.

Nehezen emésztettem meg ezt a részt, de csak így működik, ez látszik a videokon is.

Előzmény: Zolee69 (32482)
Zolee69 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 32482

szia Majkel,

én is jól ismerem Viganjt, ott nagyon stabil a szél, legalábbis ha fúj a Mistral. Nem véletlenül rendeztek itt többször is formula VB -t. A Garda is ilyen, folyamatos a szélutánpótlás. Itt elég a kisebb vitorla is, ahogy írtad. Milyen széles a deszkád, mekkor a az első szárnyad hossza és felülete? 

De hát a Velencei-tó kicsit más, itt frontszelek vannak és sokszor lyukas a szél. Mivel én szeretek folyamatosan siklani, ezért mindig a szél aljára szerelek és vagyunk ezzel így páran. Ha verseny van, akkor nem hivatkozhatok arra, hogy kis vitorlát szereltem és ezért nem siklok. Ott mindig túlvitorlázva kell menni. A többől mindig el lehet elvenni, de kevéshez nem tudsz hozzárakni, a kis virola erejét nem tudod nagyon felfelé tuningolni.

Én valami hasonlót gondolok a foilról is egyelőre. A gyártók már megjelentek a 10 -es foil vitorlákkal, így szerintem a 9.6 nem túlzás, főleg ha 100 cm széles deszkára teszed.

Tudom, hogy sokan irtóznak a nagyvitorláktól, de szerintem jó beállításokkal jó karbon boommal sokat lehet túlvitorlázva, kényelmesen is szörfözni. 

https://www.loftsails.com/windsurf-gear/sails/skyblade

https://ga-windsurfing.com/sails/2019/foil/vapor-air-19/

Lehet hogy nem kell majd a 9.6, de ez volt az első próba és én sikeresnek gondoltam. A BUG gyártója szerint a nagy szárny a nagy deszkához (91 cm -s PWA vagy formula deszka) és a 9.2 vitorlához a legjobb. Nekem ekkora nem volt, ezért a 9.6 -t raktam össze. Megnézem a 8.6 -al is valamikor. És nagyon kíváncsi vagyok a 850 -s szárnyra, mert az elmondások szerint ez élvezetesebb, csak kicsivel több szél kell hozzá. És ezt már nem csak a formulán fogom kipróbálni, hanem a 80 cm széles Isonicon.

Itt Gárdonyban ketten is várnak a 10 m2 foil vitorlájukra, mert úgy gondolják, hogy így többet fognak siklani. Meglátjuk.

Előzmény: majkel (32481)
majkel Creative Commons License 2019.09.16 0 0 32481

Szia,

Elolvastam a postjaidat a másik fórumon.

Elméletileg a foilozás lehetővé teszi egy nagyságrendel kisebb vityó használatát, mint amit egy normál deszkához szükséges.

Nekem 6.8-5.2-4.5 a lépcső.

Ennél nagyobb vitorlám sohasem volt, ez egy Nortsails IQ, 4 camber.

Én azt érzem, h a foilhoz borzasztóan merev, sokkal jobban lehet menni az 5.2-es freeride vitorlámmal.

Szóval, nem látom értelmét egy ilyen atomcsapás méretű vitorlával való foilozásnak.

Persze, fogjunk meg minden szelet de számomra ez már nem a komfort kategória.

Az egy hét Viganj alatt szerencsére zömében az 5.2 elég volt, amit a gagyi szélmérőm mutatott ilyenkor 9-10 csomós alapszél, 12-es ráfújásokkal.

A deszkám pedig ez:

https://www.24-7boardsports.com/afs1-windsurf-board-and-carbon-foil/

Az a 31 kiló amit odaírtak egy marhaság, 11 a foillal együtt.

Előzmény: Zolee69 (32480)
Zolee69 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 32480

sziasztok,

foil témában posztolgattam a másik windszörf fórumon, https://windsurfing.hu/forum. Próbáltam fontos információkat összegyűjteni, elsősorban a saját szempontomból, mert hát a wind - foilban is vannak már irányzatok (freestyle, freeride, race), nekem az utóbbi kettő, ami szóbajön.

Foil vitorlával kapcsolatban voltak kérdések. Én csak 4 kemberes vitorlákkal próbálkoztam eddig, 7.0 és 9.6 között, de célom egyelőre a megsiklás a legkisebb szélben. Ha van kérdésetek, szívesen megosztom tapasztalataimat itt vagy másik fórumon, amelyek foilban egyelőre még kezdetlegesek, de szlalomban / formulában már nem annyira.

majkel Creative Commons License 2019.09.12 0 0 32479

Még 2 nap, oszt ennek is vége.

Gyönyörű idő, a tenger 26 fokos, múlt péntek óta csak szerdán volt pihenönap.

minerel Creative Commons License 2019.09.07 0 0 32478
De igen, köszi! Átsiklottam felette.. :-)
Előzmény: majkel (32477)
majkel Creative Commons License 2019.09.07 0 0 32477
Az nem jó neked, amit pár posttal lejebb linkeltem?
Előzmény: minerel (32475)
minerel Creative Commons License 2019.09.06 0 0 32476
Lehet cserélnem kell a vitorlámat? Racsodálkozott egy szörfös, hogy jéé a legenda. :-o Nem ismertem annyira a saját cuccom, úgy került hozzám ismerőstől.
Egy régi 7.7 Arrows T-force race. Itt ott már kikandikál a camber(támasz?) az árbóczsákból és dögnehéz. Amikor megy akkor viszont jól megy szerintem. Na ezt lecserélném egy kb ekkora ha lehet cambermentes és sdm-es árbochoz való vitorlára.
Nem kelle feltétlenül új tipus, annyit már nem feccelnék az ügybe.
Milyen tipusokat tudnátok ajánlani ami jó lehet? A keresgélésében majd a google segít csak a rengeteg tipus között elveszetem, sok márka tök ismeretlen számomra.
Ja, én is dögnehéz vagyok, 105kg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!