Keresés

Részletes keresés

jocó Creative Commons License 1999.10.08 0 0 51
Hát elég ötletszegény lett ez a novella. Végén chat lett a topikbol. Most képzeljétek magatokat a 7ti7-es szereplői helyében. Ha itt gondolkodva ráérősen ilyen hamar kifulladtok és poénszegénnyé váltok, akkor kapásbol ott mi lenne veletek. Hmm..
jocó
Lafarc Creative Commons License 1999.10.08 0 0 50
vagy mint az önmagától is független kormányfőtanácsos közíró.....
Előzmény: GLászló (49)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 49
Igazán nem lehetek mindenkire tekintettel. Nem én vagyok az a kereskedelmi televízió, aminek a kabaréja SM szerint nem eléggé kiegyensúlyozott (??!!) A kiegyensúlyozott kabaré valami olyan lehet, mint a "miniszterelnöki tanácsadó közíró", vagy a "miniszterelnöki és RTL tanácsadó".
Előzmény: Bruce (48)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 47
akkor viszont Te találtad ki a viagrás viccet Orbánról !
Előzmény: GLászló (46)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 46
Van olyan, aki miatt feláll.
Előzmény: prenotalis (45)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 45
Hát ezt nem tudom.
De ha megmondod, hogy felállnak-e a szerkesztőségben a beosztottjaid amikor megjelensz, na arról megmondom.
Előzmény: GLászló (44)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 44
Gondolod, hogy nekem is ugyanaz ad tanácsot, aki Orbánnak?
Előzmény: prenotalis (43)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 43
ha még sok ilyet a kormányról írsz rövidesen bajban leszel 4
Persze ez csak a magánvéleményem
Előzmény: GLászló (41)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 42
:)
Előzmény: GLászló (41)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 41
Megtörtént, elfelejtettem. De ez is csak egy ócska bolsi trükk. Ha bajban leszek, újra előveszem.
Előzmény: prenotalis (40)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 40
Kedves Glászló !
Én speciel SM "egyenes" nézésére gondoltam de testi hibán nem illik viccelődni. Sorry, felejtsétek el az előző beszólásom.:(

kedves Abaraka
Az hogy nem akarod látni ami a sorok között van, csak egy újabb bolsi trükk.. :)

Abraka Dabra Creative Commons License 1999.10.08 0 0 39
Kedves prenotalis!
Ezen sorok között mit látsz?:-))
GLászló válasz erre | adatok | e-mail 1999-10-08 09:26:12 (35)
(Hiszen lehetsz Te akár a Schmidt Mária is, nem? )
GLászló válasz erre | adatok | e-mail 1999-10-08 09:25:51 (34)
(Hiszen lehetsz Te akár a Schmidt Mária is, nem? )

:-DDD
Én csak fehéret. Már vakulok?:-)

Előzmény: prenotalis (36)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 38
Nem értem. Olyan csúnya a szemem? vagy a szemüvegem? Egy vagyon volt.
Előzmény: prenotalis (37)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 37
..ha én volnék akkor nem tudnék a szemedbe nézni (ha érted mire gondolok :) )
Előzmény: GLászló (35)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 36
háháhá..ez egy régi bolsi trükk !
de tudok én a sorok közt olvasni..
Előzmény: GLászló (33)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 35
(Hiszen lehetsz Te akár a Schmidt Mária is, nem? )
Előzmény: GLászló (33)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 34
(Hiszen lehetsz Te akár a Schmidt Mária is, nem? )
Előzmény: GLászló (33)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 33
Meg sem szólaltam. :-)
Előzmény: prenotalis (32)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 32
Most mi van ?!
ezzel azt akarod mondani, hogy ha én szóltam volna nekik, hogy ne orbánozzanak az nem ugyanaz ?
:O
Előzmény: GLászló (31)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 31
:-))
Előzmény: prenotalis (30)
prenotalis Creative Commons License 1999.10.08 0 0 30
de én úgy hallottam, hogy ezt nem közhivatalnokként tette, így a beavatkozása csak írói munkásságának a része..
Előzmény: GLászló (29)
GLászló Creative Commons License 1999.10.08 0 0 29
A történetnek számomra két érdekes tanulsága van.
Az egyik, hogy az a hatalom, amelyik a kabarét, a szatírát, a humort nem tudja elviselni, az nevetségessé válik. E tekintetben például a jelenlegi hatalom nagyon is rokon vonást mutat letűnt rendszerbéli elődeivel, (Rákositól Kádárig) ha jól emlékszem ők voltak ennyire híján minden humorérzéknek. Igaz, Orbán Viktoréknak hála Istennek nincs annyi eszközük, amit bevethetnének az őket érő kritikus műfajjal szemben. Amennyi van, azzal viszont élnek.
A másik tanulság az, hogy az a médium, amelyik zsarolható, az meg is lesz zsarolva. Az RTL és a TV2 sajnos a szerződéseik tisztázatlansága, végső soron a zavaros média törvény miatt zsarolható. És ez nagy baj.

Beszéltem már arról, hogy az Orbán - Torgyán kormányt mostanában inkább kinevetni érdemes. Ez a Schmidt Mária - Heti Hetes ügy (SM egyszerre tanácsadüója a miniszterelnöknek, meg az RTL-nek, az illetékes elvtársnőhöz tartozik Auschwitz és a kabaré egyaránt.... :-DDD )megint arra ösztökél, hogy a kormányt kinevessem. Aki már a humort sem viseli el....

frett Creative Commons License 1999.10.07 0 0 26
Elfáradtam. Pihi.
Kinek kell valami igazolás arról, hogy az ÁVO tulképpen az Irgalmas rend jogutódjaként fungált? Kiállítanám...
Előzmény: dekóder (21)
fekete kéz Creative Commons License 1999.10.07 0 0 25
Helyszin megváltozik. Gyönyörü sárgha épület, szép parkkal, elől stilusos rácsos kapu. megáll egy taxi és kiszáll belöle SM. A sétányon szembejön jön vele TJ. Már messziröl integet neki. -Szia Szatmárikám, hogy vagyunk, hogyvagyunk! Jó hogy vagyunk. Meg van még a dunatévés kazettád?
- Szia szörnyella. Meg hát, azota is naponta nézem, milyen bátran viselkedtem.
-Legközelebbi 7ti7-es helyett nem adjuk le?
-Gondolod hogy ezen is röhögnének?
-Röhögni biztos nem fognak, de lássák, hogy ki itt a magyarok istene.
- jó a legközelebbi kezelésnél odaadom. Szia drágám, megyek mert vár az máriám.
fekete kéz Creative Commons License 1999.10.07 0 0 24
Mit nekem a tv társaságok - gondolta SM - nekem az index is kell. Majd adok én nektek. Ki az a PuPu, az a feketepont, na meg a Cenzúráról nem is beszélve. Vagy megváltoznak vagy olyan szpikeres jeges esöt kapnak a nyakukba, hogy még a pókot is kiharapják a sarokból. Kovács bácsi, Bányarém tulértesültek vagytok. Majd elmegyek má az MTI-hez is. Kivel figyeltettek minket, mi? Mert eztet csak az tudhattya aki a tüz közeléböl gyün. Biztos a bajor van beépitve, mert ö mindig tiltakozik, hogy ö nem és ez gyanus. Legközelebb majd éjjel háromkor adjuk adásba, és takarékossági intézkedéseket hozunk az elsötétitésre, ja azt nem kell, már elég sötét itt minden. Taxi! Taxi! vigyen kérem a Hüvösvölgyi ut 112-be.
Rsüni Creative Commons License 1999.10.07 0 0 23

És ekkor jött Aigner Szilárd az időjárásjelentéssel, amibe szokás szerint jól belezavarodott.

Előzmény: Bruce (22)
dekóder Creative Commons License 1999.10.07 0 0 21
"Nem kenyerem a sírás. Áss!", morogta az ügyvéd mérgesen. "Társam vagy a bajban...", mondta a másik, a társ.
A többi néma csend.
Előzmény: frett (20)
frett Creative Commons License 1999.10.07 0 0 20
Elmosolyodott. ébredés után milyen hülyeségek jutnak az ember eszébe.
Bánya? Hm. Dolgozni????
Akkor már inkább beáll a jónevű ügyvédhez hullát rabolni.
fekete kéz Creative Commons License 1999.10.07 0 0 19
Mély álmábol felébredve ugydöntött, hogy hülyeség ma abba a komor gyorskocsi utcai épületbe menni,mikor a többiek a korda villában a másik fele meg a bányában "dolgozik". Kihasználta hogy kevesen használják a BKV járatait ezért elment a 4-es-6-ossal. Megnézte a Nemzeti régi helyét, átsétált a nemzeti gödörhöz, és azt mondta: na téged is elvisz az expo mint a világkiállitást. Igaz hogy erömüvet nem épitünk, de majd csinálunk jól benyuló félszigetre épülő varázspalotát, azis okoz annyi kárt. Aki majd oda megy nagy nemzeti elöadásokra az megis érdemli.
frett Creative Commons License 1999.10.07 0 0 18
Egy pillanatra begörcsölt... Mi lesz, ha semmi nem jut eszembe? Kirúgnak...
Aztán felderült a képe. Eszébe jutott, hogy a Gyorskocsi utcában van valami állásközvetítő, ahova be lehet menni, ha az ember elégedetlen a foglalkoztatottságával. És díjtalan. Csak szólni kell, és másnaptól jobbra fordul a helyzet.
Előzmény: Woland (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!