Keresés

Részletes keresés

endrepp Creative Commons License 15 perce 0 0 160323

Meggondolandó tényleg beszerezni valamit, aztán kerülgetni egész évben, bennem is felmerült már, hogy eladom, amikor a pincében rendet raktam tavasszal, nem használom ki.

Előzmény: Jocó0423 (160322)
Jocó0423 Creative Commons License 20 perce 0 0 160322

Egyetértek, én is hasonló eszközökkel végzek 300 kg-al.

Előzmény: szü(r)cs (160321)
szü(r)cs Creative Commons License 2 órája 0 0 160321

Szerintem az a mennyiség amit említettél nem indokol akkora beruházást. Én az ezekkel egyszerű eszközökkel egy 200-as hordóval egy bő óra leforgása alatt kényelmesen végzek (mosással együtt,a válogatás már szedéskor megtörténik)

Előzmény: bootss (160318)
endrepp Creative Commons License 3 órája 0 1 160320

Nem tudom mivel pépesítesz, egy habarcs keverő biztos nem töri meg a szilva magot, esetleg pár darabot, utána át lehet szűrni, önteni gyümölcsös rekeszen, így leválasztani a magot. Ez nekem bevált. 150kg 1óra onnan, hogy nekikezdek, odáig, hogy el van mosva és pakolva, szóval olyan 200kg/óra körül lehet kalkulálni. Kökénnyel is megbirkózott, ügyes konstrukció, amit ad hozzá habarcskeverő, az is egy kellemes darab. A kivitelezésnek vannak enyhe szépséghibái, csúnya hegesztési varratok, vékonyan festett részek (csak a gyümölccsel érintkező részek saválló, a többi nem), de összességében korrekt holmi, a saválló részek igen szép minőségűek, a perforálás is jól ki van találva. A darálójukat is kipróbáltam, az is becsületes konstrukció, de az nem tetszett annyira, visszavittem.

Green Corner Creative Commons License 3 órája 0 0 160319

Én pépestem, kierjedés után a mag lent marad a cefre alján,  amennyiben nem azzal főzők átmosom és mehet a kazánra a télen. Itt van a gépem, nem töri a magot, 20q-t 1 óra alatt, csak legyen hozzá ember aki eteti!:)

https://www.youtube.com/watch?v=cwq0Df6funY&t=24s

Ez a szilva már egészben erjedt 2 hetet, puhább, mint a friss, de a darabossal sincs gond! (ne kérdezd, hogy mennyibe volna, szezonra már nem lesz kész!)

bootss Creative Commons License 3 órája 0 0 160318

Én két  legyet szerettem volna egt csapásra ,a tavalyi brutál mennyiségü szilva feldolgozás elvette a kedvem...A közel egy tonna szilva cefrézési idejének a legtöbbjét a szedés és a  kézi magozás vitte el...ha nem magazom ki , akkor a pépesítésnél törik meg jó eséllyel a mag , és az még problémásabb .... Drágának találom én is  ezt a készüléket, ezért kérdeztem meg... Nem ragaszkodnék a mechanikus meghajtáshoz , csak gyorsítsa meg a folyamatot...Ti milyen technológiával magozzátok a szilvát? Tudtok valami okosat ajánlani? 

Előzmény: vandox4 (160314)
Jocó0423 Creative Commons License 17 órája 0 1 160317

https://www.agrowebshop.hu/product/1941/eno15-szolo-zuzo-bogyozo-elektromos-0-75kw-hajtasu-szolo-szemezo-daralogep.html

Én ezt használom, szőlőre tökéletes. A behordócsiga miatt magasra sem kell emelni a ládát :)

Előzmény: bootss (160313)
Green Corner Creative Commons License 17 órája 0 2 160316

Szőlőhöz kiváló, de ahhoz lehet venni olcsóbbat is ebből a termékcsaládból!

Előzmény: Jolida (160315)
Jolida Creative Commons License 17 órája 0 1 160315

"Amennyiben étkezési gyümölcsöt helyez a gépbe magozás céljából, előfordulhat, hogy a nagyobb lé hozam véget a magozást meg kell ismételni. "

Lefordítom a marketingrizsát (tavaly beszéltem az olasz alapgép átalakítóival, mert én is nézegettem ezt, onnan van az info):

szőlővel és szottyos gyümölccsel boldogul, a többi felejtős.

vandox4 Creative Commons License 18 órája 0 0 160314

Magáncélra, kisebb mennyiségekre tökéletes. A darálóhengerek alumíniumból vannak, a mag kikoptatja, elveszti az éleit, nem kapja el a gyümölcsöt. Ipari célra, nagy mennyiségekre komolyabb gép kell.

bootss Creative Commons License 20 órája 0 0 160313

Üdv! 

Van erröl a magozó gépröl valakinek tapasztalata? 

https://www.agrowebshop.hu/product/7055/magozo-szemezogep-elektromos-0-75kw-hajtasu-gyumolcsmagozo-es-szolo-zuzo-bogyozo-daralogep.html

Elsösorban szilvamagozásra és szölö zúzásra szeretném használni! 

Köszönet!

szü(r)cs Creative Commons License 23 órája 0 0 160312

Ez is csak a véletlen műve nemrég bukkantam rá mert megfeledkeztem róla. A szenilitásnak is van pozitív oldala..........

Előzmény: Jocó0423 (160311)
Jocó0423 Creative Commons License 23 órája 0 0 160311

Én úgy örülnék ha egyszer maradna tavalyim :) Annyi errefelé a muslica, hogy csak az üres polcot nézegetem :(

Előzmény: szü(r)cs (160304)
szü(r)cs Creative Commons License 23 órája 0 0 160310

Elég érdekes......Tipikus magyar mentalitás, mindenki az orráig lát és a saját gesztenyéjét sütögeti. A dolog  komplexitását nem akarják felismerni, a közös érdeket képviselni, a médiának újfent sikerült megosztani a társadalmat.

Előzmény: GAZSI60 (160309)
GAZSI60 Creative Commons License 25 órája 0 0 160309

https://www.youtube.com/watch?v=SujH5hCq6wY  Bár erről már témáztunk, hátha valaki nem látta.

sogi01 Creative Commons License 30 órája 0 4 160308

vf1 linkgyüjteménye  

linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

A tudás forrása

http://snapszmester.hu/

Benne

Snapszmester és Nabiti összefoglalója

Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

Magánfőzés jogszabályai

Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsa

Előzmény: sogi01 (160284)
szü(r)cs Creative Commons License 30 órája 0 0 160307

Ha kisüsti eljárással készül, nem valószínű, hogy ilyen magas alkoholtartalmú középpárlatot tudnak kinyerni. Egyutas főzővel inkább. Még kérdés, hogy mennyire "rugalmas a főzdés: felénk van olyan aki 50-re főz mindent (kérdezés nélkül), mert így valamivel egyszerűbb az elszámolás... 

Előzmény: !MARATHÓN (160305)
!MARATHÓN Creative Commons License 1 napja -1 0 160306

Nem azért, mert a 45-ös elnyomja a pálinkahibákat?

Tudom-tudom a 40 fokos az nem pálinka. 

Előzmény: vandox4 (160302)
!MARATHÓN Creative Commons License 1 napja 0 0 160305

Ne adj isten, fórumosan cefrézted. Akkor Jó lenne a pálinkát úgy 84-86 fokosan haza vinni. És 3 hónapig pihentetni sötét pincében, majd kihígítani, utána -4 fokra hűteni, aztán kávéfilteren átszűrni. Aztán minimum 3 hónapig, de inkább tavaszig ismét a sötétben pihentetni. Jövő ilyenkor biztos nyerő itóka lesz. Aszalt meggyel tudsz készíteni ágyast is. 

Előzmény: spapda (160298)
szü(r)cs Creative Commons License 1 napja 0 0 160304

Én a tavalyit!!! érzem úgy, hogy mostanra teljesen" kikerekedett".

Előzmény: Green Corner (160301)
szü(r)cs Creative Commons License 1 napja 0 0 160303

Így igaz, ez kimaradt, gyorsan sok infók akartam írni!

Előzmény: vandox4 (160302)
vandox4 Creative Commons License 1 napja 0 1 160302

Egy litert, fél litert. Tudom te így érted, de nehogy valaki az egésszel próbálkozzon:). 40-nél megállapítjuk, hogy 45-ön jobb volt:)!

Előzmény: szü(r)cs (160299)
Green Corner Creative Commons License 1 napja 0 1 160301

3 hónapig felé se nézz! A meggynek idő kell, hogy az ízek kialakuljanak, utána kostolgatással majd eldöntöd mi az ami tetszik!

szü(r)cs Creative Commons License 1 napja 0 0 160300

Most észleltem, hogy főzeted és nem főzöd. Ebben az esetben nézd meg több hozzászóló véleményét ami alapján döntesz, ha nem"kóser",  és ha tudod, végigcsinálod amit az előzőekben javasoltam.

szü(r)cs Creative Commons License 1 napja 0 0 160299

A megítélés szerintem nagyon szubjektív is lehet. Nem lehet egyszerűen kimondani, hogy a meggy X alkoholfokkal mutatja meg magát a legkedvezőbben. Sok tényező (időjárás, a gyümölcs cukortartalma, savszintje,érettségi állapota, cefrézés stb.)befolyásolja , hogy az adott pálinka milyen szeszfokon leginkább élvezhető. Ha van kedved és időd, némi pihentetés után kísérletezd ki. Pl. indulj 48-ről és kóstolás után hígítsd egyre kisebb alkoholfokra míg el nem éred a számodra megfelelő ízérzetet(ez lehet akár  40 -42 térfogatszázalék, de vigyázz az opálosodásra az alacsony értékeknél!

spapda Creative Commons License 1 napja 0 1 160298

Sziasztok! Megvolt a meggy betakarítása, már szépen dolgozik a hordóban, jövő héten tervezem főzetni. Arra gondoltam, hogy alacsonyabb alkoholtartományban tartanám, inkább amolyan desszert pálinkát szeretnék belőle, hölgyek számára is kellemes italt. Mi a tapasztalat, a fenti célra a meggy (nagyszemű, talán érdi bőtermő) hány százalék körül mutatja igazán barátságos arcát?

körte51 Creative Commons License 1 napja 0 0 160297

Egy pici utóerjedés kell , de én örülök, ha 10 napig el tudom nyújtani . Holnap cefrézem az enyémet majd írok pár adatot.

Előzmény: vandox4 (160295)
Jocó0423 Creative Commons License 1 napja 0 0 160296

Járt utat járatlanért........... :)

Előzmény: vandox4 (160291)
vandox4 Creative Commons License 1 napja 0 0 160295

Átgondoltam, igazatok van, főzöm rögtön majd. (Ez nem alma, vagy szilva.)

Előzmény: endrepp (160294)
endrepp Creative Commons License 1 napja 0 0 160294

Azt ne tartogasd sztem, ha nem tudod hatékonyan hűteni, a 3hét kb. 17fokot jelent, csak a hasamra ütöttem, de ilyesmi lehet.

Azzal lehet húzni az erjedést, hogy az induló élesztő mennyiség csökkentve van, mondjuk 10gramm/hl, de pont az epernél nem mennék ebbe bele, persze ez az én álláspontom, azért kíváncsi lennék, hogy a tieddel mit hozol ki belőle. Savat biztos használnék. :)

Előzmény: vandox4 (160286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!