Keresés

Részletes keresés

hc Creative Commons License 2001.03.28 0 0 80
Én még mindig benne vagyok a buliban!! Műsorvezetés, zenei szerkesztés, zeneanyagok.

Alex, mi van az ebédeléssel?

hc

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.28 0 0 79
Na, mi van, nem lesz új rádió? Hátha nem olyan lenne, mint a mostani szennyek.

Még én is beszállnék műsorvezetőnek :)

-Mhedhusa-

Les Connex Creative Commons License 2000.02.21 0 0 78
Rendben van, folytassuk!
Először is legyen valamennyi tőke, mert anélkül feleslegesen csinálunk bármit is.
Most csináltam egy épülő rádiónak költségevtést, és a 25 millió elég szűkös lesz!
Meg lehetne mondjuk csinálni akár 5 millióból is, de NULLÁBÓL NEM! Vannak dolgok,
amelyeket vagy nem lehet megépíteni, vagy nincs idő az építéssel szuttyogni.
Ha megnézitek a http://www.qsl.net/ha4wv honlapot, ott láttok egy rádiót, amit 5 éve
építettem, a bekerülési költsége adáskészre kb. 1.5 millió Ft volt, de a második stúdió
már egy kicsit megnyomta az árat.
Előzmény: Alex27 (77)
Alex27 Creative Commons License 2000.02.18 0 0 77
Kicsit feladtam, mikor 3an voltunk a megbeszélésen....
De ha van kedvetek folytatni, jelentkezzetek !!!
Les Connex Creative Commons License 2000.02.14 0 0 76
Elsüllyedt ez a topic. Nem kellene újáéleszteni?
gáborka Creative Commons License 2000.01.11 0 0 75
Itt vagyok, nézzétek meg az In Memoriam Rádio 11 topicot is... De lehet, hogy beidézem...
szobiszörp Creative Commons License 2000.01.03 0 0 74
én is csak emailozgatok, aztán nem jön válasz. gáborka hol vagy?
Előzmény: Alex27 (73)
Alex27 Creative Commons License 1999.12.30 0 0 73
Mindenki kihalt ? Vagy csak szabi van.... :(
gáborka Creative Commons License 1999.12.29 0 0 72
Nem is igazán tudsz elkeseríteni, mert itt mindenki lelkesen csinálná. Sajnos sok dologban igazad van, de azért titkárnőt nem fogunk tartani... :))) Pontosan ez az, ami miatt eszeveszett pénz kellene. Ebben nem lesz "üzlet", ezt ha valaki pénzért akarja csinálni, az már ne is jelentkezzen többet... Szerencsére ilyen még nem volt. Támogatót meg azért egy ilyen nonprofit témához nem nehéz találni...
Várom a telefonszámokat...
Előzmény: tomp (71)
tomp Creative Commons License 1999.12.28 0 0 71
Sziasztok!
Nem akarok senkit elkeseríteni, de belső infok alapján mondhatom , hogy a mostani frekik már el vannak osztva, pár héten belül lesz a hivatalos kihírdetés.A következő pályázat 2000 őszén lesz,tehát leghamarabb 2001 nyarán indulhat a műsor.
A pályázati díj 2-10 millió forint,adóberendezés 1.5-től a csillagos ég, havi frekvenciabérleti díj /százezres nagyságrend/, jogdíj a műsortól függően a reklámbevétel 15-25%-a, non-profitnál általány-jelenleg cirka 25e Ft.Egyéb járulékos költségek/postázás ,titkárnő,villanyszámla/ szintén több tízezres tétel.Ja és hol lesz a stúdió,hová akarod telepíteni az adót , kapsz -e arra engedélyt vagy más lesz az adó-telephely és a stúdió telephely,mert akkor vagy az AH-tól kell mikrohullámú berendezést bérelned / min. havi egy kiló/,vagy a matávtól közvetlen vonalat /szintén zenész/.Ja !és szedj össze valami minimum főosztályvezető szintű politikai kapcsolatot , ha a frekit meg akarod kapni.
Bocsánat, ha kicsit lehorgasztom a lelkesedést, de nálunk ezek a realitások.
gargoyle Creative Commons License 1999.12.28 0 0 70
nakerem, en is elzarandokoltam, szoval jo lett volna, ha valami piros szegfu vagy egyeb megoldas segiti az ugyet

az emeleten 4gyermekes csaladok szopogattak a shake-et, senkin sem laccott, hogy radiot akarna alapitani...

egyebkent buek

gáborka Creative Commons License 1999.12.28 0 0 69
Ja, a telefonszámokat a freeradio@freemail.hu-ra küldjétek. Beérkezés után mindenkivel felveszem a kapcsolatot...
gáborka Creative Commons License 1999.12.28 0 0 68
Ez valamiért nem jött össze...
Szeretnék mindenkitől egy telefonszámot kérni levélben (már aki még nem adott) talán úgy jobban megszervezhető a dolog. Nem volt tegnap tolongás a maciban...

Tito !

Küldj egy mailt egy telefonszámmal te is, mert ezek szerint nem ismertük fel a rádióstársakat...

.Tito Creative Commons License 1999.12.27 0 0 67
Alex,

Most jottem a Jaszai Mari terrol...:(((

Tito

Előzmény: Les Connex (66)
Les Connex Creative Commons License 1999.12.23 0 0 66
Szia Gáborka!

A dolgoban szívesen segítek Neked! Én túl vagyok több rádióstúdió építésén, amiről többet a
http://www.qsl.net/ha4wv honlapon olvashatsz Te is, és bárki.
Az építésen kívül műszaki vezető is voltam itt 3 évig, műsort is vezettem.
Most készül a shareware adásvezérlő programom, ami nem lesz Nautilus, hanem olyan elven tudod kezelni, mintha CD-kkel dolgoznál. A demó változat szerintem még 2000 előtt fent lesz a honlapomon.
Egyébként most is egy stúdió építését műszaki vezetem a Tiszántúlon, így nem estem ki a gyakorlatból. Többet direkt emailben, nem akarom traktálni a topic olvasóit.

Les

gáborka Creative Commons License 1999.12.23 0 0 65
Helyszin:

Margit híd, Pesti hídfő, McDonalds emelet.
Ha valami közbejön, irok mindenkinek.

Mégegyszer: 1999. december 27. 18.00
Margit híd, Pesti hídfő, McDonalds emelet
Megpróbálom lefoglaltatni, hogy csak mi legyünk fent.

Alex

gáborka Creative Commons License 1999.12.23 0 0 64
Dr!

Ok, értem, de az elveszti az egész "varázsát..." és nem is szól igazán szépen.... majd kiforrja magát...

Limiter: Azért van egy úgynevezett hangmérnök, aki FÜL és AGY alapján szabályoz. Igazad van, ezt az egyszer ordit, egyszer nem dolgot úúútálom én is, és pont EZ az amiér nem találom megoldásnak, amikor valaki műsorvezet, szerkeszt, kever, stb. Vannak multifunkciós emberek, csinálják néha ezt, néha azt, de ne egyszerre...

Mit szólsz hozzá, lassan összehozzuk...

Előzmény: Dreamer (62)
ax Creative Commons License 1999.12.22 0 0 63
Remélem még nem késtem le... emil megy.
Dreamer Creative Commons License 1999.12.22 0 0 62
Hali!

Végigolvastam! Egyáltalán nem azt szerettem volna sugalni, hogy egy előre eldöntetett műsorrend szerint menjen a dolog! Nem arról van szó, hogy egy lista alapján gépről menjen a dolog! Lehet úgy is csinálni, mintha a gépet úgy tekintenék, ami olyan mint egy CD csak éppen sokkal több anyag elfér benne.

Limiter Compressor: Hm!!! Én kifejezetten utálom, ha egyszer ordít a fülembe a rádió, egyszer pedig nem értem a műsorvezetőt! Erre kell! Nem arra, hogy ne legyen dinamikája egy adásnak!

Uff!
Dreamer

Előzmény: gáborka (60)
gáborka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 61
007!

Nonprofit, valószínü alapítvánnyal, hogy eltartani tudjuk magunkat, viszont hallgatható, jó műsorral !

Alex

Előzmény: 0 0 7 (56)
gáborka Creative Commons License 1999.12.22 0 0 60
Nos, örülök, hogy feltámadtunk. Teljesen egyetértek hc kollégával.

1. Dremaer!

Ha elolvastad a topicot végig, rájöttél volna, hogy ez az amit NEM akarunk csinálni. Számítógép egy rádióban csak a zenék megtalálásához kell, meg hirszerkesztéshez, stb. NEM AKAROK adásba bármilyen számítógépes zeneválogatós, időirogatós, automatizálós kütyüt. Minden szerkesztő, műsorvezető, vagy épp egyszerre mindkettő, határozza meg a zenét, ami az Ő műsorához illik. Meg saját magához. Ettől lesz egyéni és nem J. nem D. és még sorolhatnám. A technikus meg azért technikus, hogy ne kelljen egy dinamikakompresszorra bízni a kimenő adást... Attól lesz ugyanis borzasztó a hallgathatóság. Remélem érzett már mindenki lapos dinamikájú rádiókat... Pfúj. Ilyen szempontból a legszebben szóló rádió a Bridge (hajrá)... A legrosszabbat nem mondom, mert az a TÖBBI... Persze ez a saját véleményem.

Szóval, nekem és aki szeretne velünk dolgozni, meg kell elégednünk kommersz asztali CD-kkel, magnókkal, esetleg STM-el, MD-vel, DAT-al. Ezek nagyjából megtalálhatók már akár nálam, szerintem akár HC kollégánál is...

A rossz értelemben vett profizmust, meg hagyjuk a "nagyokra"... Ott a pénz a lényeg... Itt nem.

2. Minden új társulni vágyónak nagyon örülök. A helyszín nagy valószínüséggel még ma kiderül, akkor ide is irkálom. Meg küldjetek levelet az alex@alex.hu cimre, és akkor tudok email-t is küldeni a kis csoportunknak...

Köszi a támogatást,
Alex

Előzmény: hc (59)
hc Creative Commons License 1999.12.22 0 0 59
Hellló Dreamer!

Mint alant kiderült Alexszel mi már nyomtunk együtt a Rádió 11-ben. Úgy hogy a stáb szabadnapos DJ-inek cuccával dolgoztunk, mert a hivatalos műsorkészítők a kezdeti sikereinken felbuzdulva kitiltottak a nagy stúdióból, úgyhogy ha szólni akartunk, akkor vittük a cuccost. Engem sohasem zavart, hogy egyszerre kell elindítanom egy lemezt, egy szignált a szalagról, felvenni a telefont, keverni és közben még értelmeset is mondani a mikrofonba. A Fader-start és a számítógépes zenélés pont azt veszi el, ami az igazi szépsége volt annak a rádiózásnak.

hc

Dreamer Creative Commons License 1999.12.21 0 0 58
Szisztok Lelkes Rádiósok!

Látom kis hazánban igen sok vállalkozó van aki szívesen rádiózna. Én 22 éves vagyok és nem budapesti, de remélem, hogy nem bánjátok, hogy néhány sorral szólnék az itt felvetett dolgokhoz.

1 évig dolgoztam egy kereskedelmi jellegű alapítványi rádiónál. Előtte 3 évig iskolarádióztam.

Nekem is álmom volt egy saját akár részidős rádió is... de aztán felébredtem az álomból.

Nos az alapok. Kell egy frekvencia. Hogyha nagyon talpraesett a társaság és tud invesztálni bele jó néhány Ft-ot akkor erre nagy esélyetek van. Ugye mindenhol vannak megkenhető emberek... Itt kérem erről szól a dolog. Pénz és kapcsolatok!
Kell egy valamirevaló studio+studióengedély. Hm. ennek mindenféle követelményenek meg kell felelnie. Kell egy adóberendezés. Nem hiszem, hogy a HIF mindenféle otthon barkácsolt adóra adna engedélyt (egy rendes adó olyan 1,5 M Ft körül volt 1997-ben). Ha valóban minőséggi dolgot akartok akkor egy jó adóhoz mindenképpen kell egy compressor limiter is! Megfelelő berendezések kellenek. Kipróbáltan a boltban kapható HI-FI-nek feltüntetett gépek (pl. CD-játszó) alkalmatlanok rádiózásra (Pl. hiányzik róluk a FADER start, ami nagyon hasznos tud lenni /igaz utólag barkácsolható de az nem az igazi/, nem olyan strapabíróak bármikor beadhatják a kulcsot).

Ezek csak néhány dolgok.

Ha vannak emberek akik valóban ingyen csinálnák az nagyon jó! De ha valaki elront valamit egy műsorban utánna még felelősségre sem lehet vonni! Mit akarsz attól aki ingyen melózik neked? Ezzel arra akartam célozni, hogy megfelelően kell összeállítani a csapatot, mert később ebből még komoly gondok lehetnek.

Műsorvezetésről: Vezettem és technikuskodtam egyben is. De csak technikuskodtam is. Mind a kettőt szerettem. Ha megfelelő a gyakorlatod akkor szerintem nem lehet gond ha, egyszerre csinálsz mindent. Persze ez az emberek 15% igaz! Egyébként a mai modern számteches rendszereknél a keresési idő 0! :o)

A helyetekben esetleg rányomulnák a budepesti kábelüzemeltető cégekre is! Nagyon jól lehet nyomulni kábelre is, és azt gondolom, hogy pesten elég jó a kábelezettség, ergó nagyon jól lehetne teríteni. Gondoljátok meg azt is, hogy ehhez nem kell se HIF se ORTT engedély.

Nos remélem, hogy egyszer megtekinthetem az önkéntes rádiótokat. Abban az esetben, ha tud segíteni egy vidéki "kollega" is akkor nyugottan kérdezzetek. Ha tudok válaszolni akkor nem tartom magamban!

Uff! Dreamer

brezina Creative Commons License 1999.12.21 0 0 57
Bar csak egy noi agyvelovel lennetek gazdagabbak, a doleg engem is erdekelne. Gyakorlat az van. Talan meg otlet is akad.
0 0 7 Creative Commons License 1999.12.21 0 0 56
Jó estét!

Ez a rádió dolog engem is érdekelne, de azt azért tisztázni kéne (mert nekem ez nem derült ki), hogy kereskedelmi rádiót akartok, vagy nonprofitot, a'la tilos ?

ZedIzDead Creative Commons License 1999.12.21 0 0 55
Asszem nekem is okés, de tényleg kéne a pontos hely.

[ZedIzDead]

gargoyle Creative Commons License 1999.12.21 0 0 54
nekem okés....mítingeljünk
hc Creative Commons License 1999.12.21 0 0 53
Kicsit sűrű vagyok, de meg lehet próbálni. Hol??

hc

gáborka Creative Commons License 1999.12.21 0 0 52
Itt vagyok, nem vesztem el és a háttérben sajnos még nincs semmi. Mindenkinek a címe megvan, mit szólnátok a két ünnep között egy megbeszéléshez?

Közben anno mikor valaki irta, elmentem megnézni az indexrádiót. Számomra annyira nem volt meggyőző. És miután 3-4 levelet is elküldtem, de még válaszra sem méltattak, meguntam. Apropó ! Én olyan rádiót szeretnék csinálni (mert szerintem az A RÁDIÓ), ahol élő műsor van, az jó minőségben hallgatható és nincs mellé pluszkiadása a hallgatónak....

Az időpont lenne pl, december 27. 18.00-kor.

Kérek visszajelzéseket !!!!

ALex

ZedIzDead Creative Commons License 1999.10.26 0 0 51
Banyek...én is lekéstem? A fene a vaksi szemembe...azért egy emilt dobok, hátha...

[ZedIzDead]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!