Keresés

Részletes keresés

gepesz Creative Commons License 2020.12.20 0 0 50125

Van egy gondolatom. Megvalósítható?

Egy hp webcamot le lehet cserélni fényképező gépre? Messengeren használnám.

Az egyik Sony DSC-H-200 a másik Fuji HS-10amik felhasználhatóak.

Próbálgatnám, de vennem kell előbb egy USB - mini USB kábelt.

josephoffshore Creative Commons License 2020.11.30 0 0 50124

As a street photographer, I am very much happy to join this group. If you any photographer here, please short me your favorite list. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.22 -1 0 50123

"Miközben a fotó, mint médium lényegéhez tartozik a korlátlan sokszorosíthatóság."

 

Egy jó szkenneren és egy jó nyomtatón kívül nincs másra szükséged. :)

Előzmény: Vargham (50098)
lenardkurtok Creative Commons License 2020.07.19 0 0 50122

Ne használd a saját vakuját, de külsővel se fog a záridó 1/250 alá menni, ha igen az speedlight lesz, amit előtte azért ki kell tapasztalni. Ha embereket fényképezel, óvatos expogombkezeléssel ez elég. A 1/200nál rezeg  a léc, de ha nem rendezvényen fényképezel, működhet. De a szomorú valóság az, hogy a beépített vaku igen csak s.o.s, derítésre, levett teljesítménnyel jó, hogy az iso-t ne kelljen tovább húzni, másra nem igen. 

Előzmény: Nelorfin (50121)
Nelorfin Creative Commons License 2020.07.04 0 0 50121

Köszönöm, ez segített.

Előzmény: Degeczi (50120)
Degeczi Creative Commons License 2020.07.04 0 0 50120

Ne vakuval próbálj fényképezni.

Előzmény: Nelorfin (50119)
Nelorfin Creative Commons License 2020.07.04 0 0 50119

Szia Mindenkinek!

 

Adott egy Canon EOS 2000D fényképezőgép. Próbálgattam a záridőt a legrövidebbtől a leghosszabbig. Ugye a legrövidebbnél 1/4000-ig lehetett állítani. De miután kipróbáltam a leghosszabb záridővel, a legrövidebbet már csak 1/200-ig engedi beállítani. Mi lehet ennek az oka? valamit én állítottam el?

 

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm.

scarabaeus Creative Commons License 2020.05.27 0 0 50118

A szenzor sokszor egybe van építve az objektívvel ezeken, és együtt szokták cserélni.

Előzmény: spee981 (50117)
spee981 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 50117

Gyorsabb volt mint vártam, de sem nem cserélték, sem pedig visszafizettek, hanem "optika csere" szerepel a munkalapon. A hiba mindenesetre nem látszik, nagyítóval keressük egy ideje, ez azért biztató. A csavarokon látok nagyon enyhe nyomokat, tehát azt sem zárnám ki hogy tényleg szétkapták és cseréltek benne valamilyen részegységet.

Előzmény: spee981 (50115)
Soká Creative Commons License 2020.05.23 0 0 50116

Én egyébként csak azért írtam mert a halott pixeleket - már nem tudom, milyen gépeknél) - szoftveresen (a gépben) javítják. Elvileg ezt is simán lehetne. 

Előzmény: spee981 (50113)
spee981 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 50115

Akkor ezt félreértettem, elnézést. A további kombinálás helyett majd csak utólag írom meg mi lett az ügy végkimenetele.

Előzmény: scarabaeus (50114)
scarabaeus Creative Commons License 2020.05.22 0 0 50114

Ja, én nem azt mondtam, hogy egy defektes szenzoron előjöhet később máshol is, hanem azt, hogy ez előjöhet a szenzorokon úgy általában, és nem a használat elején, hanem akármikor a jövőben.

Előzmény: spee981 (50113)
spee981 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 50113

Mielőtt visszavittem, kísérleteztem egy sort az egyik elkészült képpel. Kinagyítva látszott, hogy a tömörítés miatt szétnyalódik a hiba kb 6 pixelre, ami már sok. Ha a tömörítés előtti kép lenne interpolálva, akkor megkockáztatom hogy semmi se látszana a dologból a szenzor zaja miatt. Ha én lennék a gyártó, ezzel megpróbálkoznék - kivéve ha úgy van ahogy scarabaeus írta, azaz később is előjöhet megint, más helyen. Ha így van, akkor gyártóként selejtezném az ilyen eszközöket, elkerülendő az ismételt visszaküldést. Nem épp az arcvesztés zavarhat egy Sony magyarországi képviseletet, annál inkább az, hogy a piaci árat és az adókat tekintetbe véve még egy rezsióra haszna se lehet a gyártónak a gépen. Reménykedek...

Előzmény: Soká (50112)
Soká Creative Commons License 2020.05.21 0 0 50112

Ha szerencséd van, nem tudják szoftveresen "javítani" a hibát, vagyis a hibás vonal helyét kitölteni valami interpolált költészettel.

Előzmény: spee981 (50111)
spee981 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 50111

Akkor scarabaeus 50110-ese alapján az lenne a legjobb, ha visszafizetnék. Nem hullajtanék könnyet ha másfélét kéne venni. A 13 éves Fuji Finepix 5700-unk kiváltására szántam, de tulajdonképpen a videók is vacakok amit készíteni lehet vele. Hallatszik a folyamatos fókuszkorrekció. És persze a videókon is ott az az ív, hiába nem ordítóan feltűnő, most már vonzza a szemet mióta tudjuk, hogy ott van. Ha túl leszek a procedúrán, majd beszámolok. Köszönöm a segítségeteket!

Előzmény: Degeczi (50109)
scarabaeus Creative Commons License 2020.05.16 0 0 50110

Ez a hiba, amikor a szenzor egy oszlopának a kiolvasásával gond van (itt azért görbe, mert képkorrekció történik), ez előjöhet később is. Nekem egy régebbi Fuji kompakton már a garanciaidő letelte után jött elő egy ilyen vonal.

Előzmény: spee981 (50108)
Degeczi Creative Commons License 2020.05.16 0 0 50109

Ilyen belépőszintű cuccban nem valószínű, h szenzort cserélnének, nem éri meg.

Csere, vagy pénzvisszafizetés várható.

Előzmény: spee981 (50108)
spee981 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 50108

Már vissza is vittem, 3-4 hetet ígértek a szervizből visszaérkezésre. A legközelebbi beszerzésnél alaposabb leszek, derüljön ki közvetlenül a vásárlás után ha ilyen van. :S Ezt pedig remélem helyrebillentik használhatóra. Köszönöm a válaszod!

Előzmény: scarabaeus (50107)
scarabaeus Creative Commons License 2020.05.16 0 0 50107

Szenzorhiba, mindenképpen érdemes így, garanciaidőn belül szervizbe vinni.

Előzmény: spee981 (50106)
spee981 Creative Commons License 2020.05.16 0 0 50106

Üdv! A csatolt fotó egy Sony DSC-H300 géppel készült. Pár hónapos, de a kilincsen függőleges ívben látszó hiba nem tűnt fel a próbafotóknál amíg új volt (fényviszonyoktól függ mennyire látszik). Nemrég fedeztük fel, utólag a hiba észrevehető korábbi fotókon is, felbontástól függetlenül. Kérdés hogy javítják-e, érdemes szervizzel próbálkozni?

Íme :
 

gomiak Creative Commons License 2020.04.08 0 0 50105

Nekem is ilyesmik jutottak eszembe, főleg miután az opál plexi igazolta az elképzelésem, hogy valóban nem jó ilyenre :)

Köszönöm, akkor játék következik mindenféle szövettel.

Előzmény: Abu F (50104)
Abu F Creative Commons License 2020.04.08 0 0 50104

Bármilyen megfelelő méretű áttetsző anyag - lehetőleg fehér, hogy ne okozzon szín eltolódást -, amit célirányosan tudsz rögzíteni. Valamilyen tüll, függönyanyag, vékony lepedő, pauszpapír, fehér ernyő, amihez hozzájutsz. 

Előzmény: gomiak (50103)
gomiak Creative Commons License 2020.04.05 0 0 50103

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy a napfény szórására milyen, esetlegesen házi megoldások léteznek? Milyen anyagot érdemes használni? Igazából tökéletesen megfelel a vásárolt diffúzor is, csak legyen jó a végeredmény :)

A helyzet az, hogy a kertben, természetes fényben szoktam fényképezni/videózni, általában 30cm körüli modellautókat egy, kb 1x2 méteres, aszfalt színűre fújt parafa táblán. Ha már jön a felhő mentes, vakító napsütéses időszak, erre a placcra szeretnék valami szórt fényes megoldást.

 

Minden megoldást köszönök.

mapsinad Creative Commons License 2020.03.26 -1 1 50102

Sziasztok,

 

Szeretném megosztani Veletek fotózás blogomat: https://fotozasblog.hu

 

Számos hasznos fotózás tipp kezdőknek és haladóknak egyaránt! Ingyenesen letölthető tippfüzet, online fotózás elméleti kvíz, rengeteg cikk és érdekesség!
Fotózás lépésről lépésre tudástár elektronikus könyv, utómunka videóval. Havonta megújuló fotós tartalom! Ha most tervezel fényképezőgépet venni, mindenképp látogass el erre az oldalra, számos tippet találsz gépvásárláshoz! A fotózás legfontosabb fogalmairól közérthető nyelven olvashatsz, mindenféle technikai száraz részleteket mellőzve.

 

Legutóbbi cikk: 50 fotózás tipp haladóknak

 

Üdv.

Illés Dani

Soká Creative Commons License 2020.02.26 0 2 50101

"A fotóművészetben ugyanilyen hülye szabály, hogy csak X db nagyítást készíthetsz, szignálhatsz."

 

Bocs, de az nem művészet, ahol "szabályok" vannak. Az más kérdés, hogy a sokszorosító műfajú ágakban legyen az luxusautó, bronzszobor, rézkarc, vagy fotó, a művész maga (netán a managere/kereskedője) meghatároz bizonyos limitet. De az nem "szabály", hanem az alkotó jól felfogott saját érdeke, üzenete.

 

Előzmény: Vargham (50098)
Soká Creative Commons License 2020.02.26 0 0 50100

"Szóval mit csinálok rosszul?"

Valószínűleg már arra sem emlékszel, hogy hol tetted fel a kérdésedet :) de azért válaszolok:
lehet, hogy semmit nem csinálsz rosszul. A fozózás sajátossága, hogy bizonyos tartományon belül lehet éles a kép. Minél közelebbi dolgot fotózol, annál inkább észrevehető ez az optikai törvényszerűség. Tehát olyan nincs, hogy egy közeli fotónál a kis modellautó minden részlete éles legyen. Ha szűkíted a blendét, akkor ugyan nő a mélységélesség területe, de ez korlátos. 
Két lehetőséged van, vagy távolabbról fotózol és levágod a felesleget a képről (magyarul kicsi lesz a felbontásod) vagy csinálsz egy spéci sorozatfotót állványról, ahol folyamatosan változtatod a fókuszpontot. Ezt egy spéci szoftverrel összerakod, ami minden képről kicsemegézi neked az éles részleteket és végül kapsz egy olyan fotót, amin minden éles lesz. Rovarfotóknál találkozhatsz ezzel a technikával, akár több tucat fotóból állítják elő az egy véglegest.

 

 

Előzmény: Mt. Yuhan (50096)
syssy48 Creative Commons License 2020.02.16 0 0 50099

Ha jól értem a gondod, az autófókusz területet állítsd át pontszerűről vagy közép-re, vagy teljesre.

Előzmény: Mt. Yuhan (50096)
Vargham Creative Commons License 2020.02.16 0 1 50098

A fotóművészetben ugyanilyen hülye szabály, hogy csak X db nagyítást készíthetsz, szignálhatsz. A keményebbek utána megsemmisítik a negatívot...

Miközben a fotó, mint médium lényegéhez tartozik a korlátlan sokszorosíthatóság.

Előzmény: Soká (50092)
PETYUS Creative Commons License 2020.02.14 0 0 50097

Szűkebb blendenyílással nagyobb lesz a mélységélességi tartomány.

Előzmény: Mt. Yuhan (50096)
Mt. Yuhan Creative Commons License 2020.02.14 0 0 50096

Sziasztok!

 

Nem régóta van egy milc gépem, még csak ismerkedünk. Szeretnék lefotózni egy kisméretű tárgyat egy bizonyos háttér előtt. Ugyebár van egy tárcsa, melynek forgatásával élesedik-homályosodik a háttér/előtér. Nos, amikor a háttér éles, akkor az egész az, de mikor ráfókuszálok a tárgyra, legyen az mondjuk egy 1:64-es méretarányú autómodell, akkor nem tudom úgy lefotózni, hogy az egész tárgy éles legyen, vagy csak az a eleje az, vagy csak a hátulja. Nyilván én vagyok a béna, ezért kérnék most segítséget. Szóval mit csinálok rosszul?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!