Keresés

Részletes keresés

Gregor Samsa Creative Commons License 2021.11.01 0 0 1413
Gregor Samsa Creative Commons License 2021.09.18 -1 0 1412

Ofeliadorme - In the wake of adversity (Dead Can Dance cover)

 

https://www.youtube.com/watch?v=35s2eKI__58&ab_channel=ofeliadorme

break Creative Commons License 2019.12.30 0 0 1411
bumeráng77 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1410

Amúgy ha rákeresel a neten, egy-két találatot illendő lenne kiadnia. Egyrészt az indexes adatlapomon található linket (ahol egy átfogónak tekinthető Lisa Gerrard diszkográfiát -is- találhatsz), másrészt a fészbukon is megosztottam egy-két helyen az infót, fényképeket.

Nem kizárt, hogy én nem kaptam meg mindent, ami a befizetett 'támogatásért' cserébe járt volna... vagy még mindig lesznek cuccok, amiket küldenek a későbbiekben.

Eddig a játék hivatalosan letölthető verzióján felül kaptam egy plüss békát (a játék egyik figurája), pénzérméket, dobókockákat és egy 'art book'-ot.

 

A 2015 -ös collector's boxset megrendelésével pórul jártam...vagy a lemezboltban hülyítettek, hogy nem küldték el, nem érkezett meg. Ez akár még hihető is lenne, hisz a hely, ahonnan rendeltettem rajtuk keresztül, nekem is csak nagy nehezen, majd' 2 hónap után válaszolt.

Úgyhogy kénytelen voltam egy Kanadában élő rokonomat megkérni a beszerzésére...talán oda elküldik címszóval. Oda megérkezett.

Úgyhogy meg lesz a szimpla CDs kiadás is.

Amúgy elég sok eltérés van a 26 számos album és a 4CDs boxsetben található album számlistájában is...az extrákról nem is beszélve.

bumeráng77 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1409

2014 -ben volt egy kickstarteres gyűjtési akciója az Armello videojátékot fejlesztő -újonnan indult- League Of Geeks -nek. Aki legalább 300 ausztrál dollárral támogatta őket céljaik elérésében, az szerzett jogot arra, hogy megkapja ezt az eredendően 500 példányosra tervezett 4CD -s kiadványt. A startup cég elérte, sőt, túl is teljesítette a kitűzött célt...de ettől függetlenül volt egy hosszabbítás a támogatási időszakban egy kicsit később. Így aki lemaradt vagy módosítani szeretett volna a támogatás összegén -ezáltal exklúzívabb dolgokhoz jutva-, az megtehette.

A 19 számos változata már ekkor letölthető volt a zenének...úgy hírlik, ez mára 26 számosra duzzadt, hiába csak 19 számcímet láthatsz az oldalon. Ez a 26 szám megegyezik a 2015 -ben kiadott 1CD-s verzió tartalmával (amit a játék collectors edition boxába raktak).

A 4CDs változat csak most októberben jött ki és 500 helyett csak 150 példányban.

Előzmény: rum-cájsz (1408)
rum-cájsz Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1408

Tök érdekes, de az interneten semmit nem találtam erről a kiadásról.

Előzmény: bumeráng77 (1407)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 1407

4-5 éve még teljesen más dizájntervezet volt... ez lett belőle. Nem bánom. Illik az 'art book' -hoz (is)

Előzmény: rum-cájsz (1406)
rum-cájsz Creative Commons License 2019.10.24 0 0 1406

jól néz ki!

Előzmény: bumeráng77 (1405)
bumeráng77 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 1405

 

Közel 5 év várakozás után megjelent végre a MICHAEL ALLEN és LISA GERRARD által elkövetett Armello o.s.t. a számítógépes játékhoz. (A letölthető és az 1CD-s verzió tracklistája is eltér. Előbbi 19 számos volt, a CD meg 26. A 4CD-s boxseten csomó korábban nem hallható szám kapott helyet.)

150 példányban készült csupán.

Kazimir Sahovszkij Creative Commons License 2019.10.14 -1 0 1404

sziasztok!

volt a Petőfin annak idején 90-es évek második fele) egy DCD sorozat, ahol minden egyes rész egy konkrét albumnak volt szentelve.

ez valahol fellelhető neten?

 

bumeráng77 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 1403

Talán a kutyát sem érdekli...és nem a reklám helye, de leírom:

Egyedi választékbővítési igényemnek eleget téve a MediaMarkt-ban lehet rendelni az új ZBIGNIEW PREISNER and LISA GERRARD albumot CD -n 'Melodies of my youth' címmel.

 

Ha külföldről olcsóbb, akkor rendeljétek onnan. Csak szólta. Elnézést a zavarásért :)

Leonanonprofit Creative Commons License 2019.06.28 0 0 1402
Gregor Samsa Creative Commons License 2019.06.27 0 0 1401

Frenetikus koncert volt a tegnapi.

 

Egy kis betekintés:

 

https://www.youtube.com/watch?v=zjhebGTJXgo&feature=youtu.be

rush4you Creative Commons License 2016.11.17 0 0 1400

na tegnap megjött a két dcd lemez, és érdekes összevetésnek lett alávetve:

 

egyszer into the lab MoFi és ugyanez az új 4ad reissue formájában.

 

felkerült a 4ad-s, nem rossz közel van az eredetihez, szép munka.

 

aztán MoFi lemez, a silver labelből:

khmm...

mintha egy 33as lemez után egy 45ös vágást dobtunk volna fel.

sajnos a mobile fidelity megéri a többlet kiadást!

Előzmény: rush4you (1399)
rush4you Creative Commons License 2016.11.14 0 0 1399

Reggelire bedobtam a toward the within usa vhs-emet.

Mit mondjak, azért a hifi vhs hang nem hazudik.odabaszós.

Remélem egyszer megjelenik normális hanggal is digitális kiadványon.

Ebben a hónapban aktuális a into the lab és a dupla toward lemezem is mmből.

Alig várom...

rush4you Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1398

Te figyelj már, ezzel mi van ?

Akarsz róla beszélni?

mélem, nick+gmail.com

Üdv Erik

Előzmény: bumeráng77 (1397)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 1397

Az idén végre valahára megjelenő Engine-Earz albumot 9.2 -re is keverték. Nyamvadt 5.1 vagy 7.2 már nem pálya.

 

 

Előzmény: rush4you (1396)
rush4you Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1396

Ilyen kretén volt màr dm kiadványon is, azóta sincs meg.

A zene nekem sztereó, max 70 előtti monó.

Előzmény: bumeráng77 (1395)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1395

The Mission 'Gods own medicine' remaszteren (ami amúgy egész jól sikerült hangminőségileg) szintén van egy anno az albumon nem szereplő intro, ami sik mono. Kretén maszteringet végző 'hangmérnök' biztos a mono kompatibilitást csekkolta, csak elfelejtette utána visszanyomni sztereóra a keverőn a gombot :D

Előzmény: rush4you (1394)
rush4you Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1394

Azon már túl vagyok nem vagyok társadalom központú 😊.

Visszatérve észrevételeidre, egész elképesztő mennyire nem foglalkoznak

Már jó ideje a hangtechnikával kiadvány szinten.

Mono hang..muhaha. na jó van 1-2% kivétel.

Előzmény: bumeráng77 (1393)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1393

Ha nincsen helyed a társadalmon (értsd: discogson) belül, csinálja magadnak azon kívül :D

Előzmény: rush4you (1392)
rush4you Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1392

Most haverom is megcsinálta, sztem kibasszàk 😊.

nesze neked happy contributing.

Előzmény: bumeráng77 (1387)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1391
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1390
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1389
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1388

voltak azért gondok a dvdae progival... nem tudta ám az összes DVD -m hangsávját leszedni. A Greater meaning of water -rel el sem indult, mindig valami hibát írt ki. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy azt csak az asztali DVD íróval tudtam rendesen lejátszani. Gőzöm sin, mi lehet a lemezzel a baja a többi olvasónak.

De a Sorstalanság első tizenakárhány percét is lespórolta a program. Csodálkoztam, hogy rögvest belecsapnak a lecsóba és egy dialógussal kezdődik a hangsáv.

A menű zenéje pedig egy másik sarkalatos dolog, mert -visszatérve megint a Burning man filmre-, ott teljes egészében meghallgatható volt egy kiadatlan szám. A dvdae nem szedte le azt sem, úgyhogy csak a régi asztali CD írós módszerrel tudtam rögzíteni.

Voltak olyan lemezek, amelyeknél 2.0 -ás hangsávot nem is talált, a leszedett 5.1 -ből pedig nem lehetett vele egy sztereó (kioltások nélküli) sávot csinálni.

Ja... 2.0 -ról jut eszembe... van még ám ennél is lejjebb :D

Greater meaning of water rendes hangsávja szinte sík mono volt. A dialógusok nem érdekeltek, de az, hogy a zene is mono, baromira irritált.

A két különböző kommentárral ellátott verzió alatt viszont minden sztereó, csak ott a film hangsávját halkabban hallod, megy az eredeti dialógus is (a zene mellett) és még erre pofázik rá a rendező meg még valaki.

Előzmény: rush4you (1386)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1387

Hülyékkel, bürokratákkal, szarbaszó kreténekkel nem szeretek vívni... ha nem értékelik, hogy valaki helyre akarja tenni a dolgokat, akkor meg sem érdemlik és hagyni kell őket hülyén meghalni.

 

Előzmény: rush4you (1385)
rush4you Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1386

Sok kategória vagy allap kéne még.

Lisa tényleg nagy tömbösítő és sok anyag hiányzik ami filmzenében benne van.

Azt a progit meg én is sokat használtam.

Nyitottam egy topikot discogson ennek magyar nyelven, hungary csoportban.

Sztem bizonyos hozzáállással elriasztanak néhány nagyobb gyűjtőt így dzegényebb lesz az adatbàzis.

Előzmény: bumeráng77 (1384)
rush4you Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1385

Hello

Kàr érte, pedig tudnál felrakni ezt-azt.dcd lap elég hiányos.

Nos alapban a dcd live the show felvételekből indult ki az egész.

Èn fogtam és behúztam 2 cím alá normálisan a felvételeket.

Erre jött a szöveg, hogy nem ugyanazok a dalok nincs kapcsolat stb..

Erre mondtam h ez nevetséges.ld dmlhn cdk.

Erre ebből az egyiket fel is számolta egy modi (pedig úgy volt jó ahogy ).

 

Előzmény: bumeráng77 (1383)
bumeráng77 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 1384

Mondjuk ha engem kérdeznének, csinálnék külön DVD / bluray... illetve 'movies' vagy 'soundtrack' szekciót a discogson. Az album közé berakták Lisa anyó filmzenéit, amelyek többségét valaki mással kollaborálva követte el. Nem mellesleg ha már egy teljes diszkográfiára vágyik az ember, nem hagyhatja ki a mozifilmeket sem, hisz a filmekhez kiadott score / soundtrack lemezekhez viszonyítva rengeteg csak ott hallható hanganyag van.

Pár hónappal ezelőtt a dvd audio extractor nevű programmal leszedtem azon DVD -k hangsávjait, amit anno nem csináltam meg real time módszerrel (DVD lejátszik... asztali CD íróval felvesz). Aztán az így leszedett hangfolyamból csak a zenét tartalmazó részeket kiválogattam, betrekkelve felírtam vagy 80 darab CD -re. Csak ez a folyamat több, mint 1 hónapig tartott.

Pár napja meg nekiálltam szépen beazonosítgatni a filmben elhangzó dalokat és kismillió kiadatlan szösszenetre bukkantam.

Lisa Gerrard bejegyzett szerzeményeinek címeit próbáltam passzítani az ismeretlen dalok mellé a filmbéli dialógusokból vett szövegfoszlányok alapján. Ez a módszer például a Burning man filmzenénél nagyon jól működött. Mondjuk így is maradt pár, amiben nem vagyok biztos.

Ennek a szisztematikus keresgélésnek köszönhetően realizálódott bennem az is (na nem mintha korábban ezt nem gondoltam volna), hogy Lisa az újrahasznosítás bajnoka. A 'The maharaja' korai verziója felbukkant például már 17 éve az Insider extrái között. Az ALI extrái között a 'Tell it from the mountain'... és akkor még a relatíve többször felhasznált, megvariált dolgokról nem is beszéltem. 'Drive to the warehouse' ( a L4yer cake c. filmből) részeire szedve és újra összerakva a Playing for Charlie c. filmben... stb.

 

Még egy raklap film zenéjét kell átnyálaznom, de amivel már elkészültem, itt olvasható:

 

http://dvd-score.blogspot.com

 

 

 

Előzmény: bumeráng77 (1383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!