Keresés

Részletes keresés

Nan Creative Commons License 1999.11.12 0 0 41
Aranyviktor bacsi,

Ejnye ejnye, kissebb testverekkel igy banni...:) piros sziv, meg feszulet...igy a kozepebe... Olyan durva vagy! :)

tudod nem az mergezi vagy aldja az embert ami megfoghato vagy megeheto, hanem ami a szivbol jon.
Te tudod, de ezt ok meg nem tudjak.

:) Nan

Előzmény: aranyviktor (39)
zsolt7 Creative Commons License 1999.11.11 0 0 40
Kössz.

Ez a kép sokkal szebb.
Mert ez semleges.

Zsolt7

Előzmény: aranyviktor (39)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.11 0 0 39
Nesze neked!
Előzmény: zsolt7 (38)
zsolt7 Creative Commons License 1999.11.09 0 0 38
Keves Aranyviktor

Írtad: "Nem ítélkezünk, csak azt mondjuk "Bálványszobor", meg "belehánytak a levesbe"!"

Elmondom mégegyszer, hogy megértsed.

Ha azt mondom, hogy bálványimádó vagy, akkor ezzel azt mondom, hogy a te személyed, és a bálványimádás össze van fonódva, azt nem lehet szétválasztani. Tehát gonosznak nyilvánítanálak, és kárhozatra méltónak. De én ijet nem teszek, mert szeretlek téged, és nem akarom, hogy elkárhozz. Tehát terád nem mondok gonoszt.

De ha azt mondom, hogy az amit csinálsz, az bálványimádás, akkor ígazat szólok, és mégis meghagyom a lehetőséget, hogy megtérhetsz, és elhagyhatod a bálványimádást. Mivel a bálványimádás, az csak egy cselekedet ezért azt szét lehet tőled választani. Ezért én csak a bunös cselekedetet minosítem, és nem a bunös személyt.

Ézsaiás 5:20 " Jaj azoknak, a kik a gonoszt Jónak Mondják és a Jót gonosznak;"

Ne haragudj, de az általad belinkelt bálványszoborra nem mondhatom, hogy jó, mert akkor a rosszat jónak mondanám. Én nem akarom a rosszat jónak mondani, sem a jót rossznak. Ha majd egyszer megtérsz, akkor te is meg fogod érteni, hogy miért van ez így.

A "belehánytak a levesembe" kifejezés pedig azért helyes, mert ezt a fórumot egy Hites indította el azzal a céllal, hogy az igazi Istent dícsérjük, és az általad beküldött kép ő számára is bálvány, tehát pontosan az ellenkezője történt, annak amiért elindította a topicot.



Egyszer föltetted a kérdést, hogy mi van a családi fényképekkel.
Természetesen a családi fényképek nem bálványok, hiszen nem valami Istent ábrázolnak, hanem embereket. A csládi fényképek nem abból a célból készülnek, hogy imádjuk, vagy tiszteljük őket, ezért a családi fényképek előtt nem is szoktak leborulni, vagy letérdelni.
Csak az Istentiszteleti céllra használt kép és szobor a bálvány.
Egyébként a Jézus szobor az egyik legrondább bálvány, mert csak annyira hasonlít Jézusra, mint ahogyan egy lótetű hasonlít a menyasszonyodhoz. Nézd csak meg a jelenések könyvében, hogy milyen is Jézus ma.

Jelenések 1:13 "És a hét Gyertyatartó között Hasonlót az ember Fiához, Bokáig érő Ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körűlövezve. Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér Gyapjú, mint a Hó; és a szemei olyanok, mint a Tűzláng. És a Lábai Hasonlók Valának az Izzó fényű érczhez, mintha kemenczében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek Zúgása. Vala pedig a jobb kezében hét csillag; és a Szájából kétélű éles kard jő vala ki; és az ő Orczája, mint a nap a mikor fénylik az ő erejében."

Látod mi Hitesek ezt a Jézust Imádjuk. Azért, mert Jézus Ilyen, és nincsen másik Jézus.

Zsolt7

Előzmény: aranyviktor (37)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.09 0 0 37
Zsoooolti! Öreg cimbora!

Nem ítélkezünk, csak azt mondjuk "Bálványszobor", meg "belehánytak a levesbe"! Nem vak ez a ló, hanem bátor! És érzem, hogy Te ezt komolyan gondolod. Ez az aranyos Benned. Mármint arany-os, mert én is komolyan gondolok mindent, még ha hülyéskedek, azt is komolyan teszem.
Az előző leveledben egy csomó olyan dolgot utasítottál el, amit senki sem mondott Neked,legalább is én nem.

"Milyen tyúkot? Milyen tyúkot?"

Járj békével! (Borz nyomán szabadon)

aranyviktor

Előzmény: zsolt7 (36)
zsolt7 Creative Commons License 1999.11.07 0 0 36
Kedves Aranyviktor

Írtad: "Mi lenne, ha inkább Istenre, Isten irgalmára, alakító kezére bíznád magad?"

Elárulom, hogy én már régen Istenre bíztam magam, és most téged is Istenre Bízlak.
Egy darabig nem írok többet neked a bálványimádásról, hanem az Úrra bízlak.

Azt pedig tudd meg, hogy bennem teljes békesség, öröm, és rendíthetetlen HIT és Krisztus beszéde van gazdagon.
Kolossé 3:16 "A Krisztusnak beszéde lakozzék ti bennetek gazdagon, minden bölcsességben, Tanítván és intvén Egymást Zsoltárokkal, Dícséretekkel,"

Az én szivemben pedig maga a Fejedelem, Jézus lakozik Hit által.
Efézus 3:17 "Hogy lakozzék a Krisztus a hit által a ti Szívetekben;"

(Az előző levelemet úgy írtam, hogy még nem láttam a te (35)-ös számú leveled.)

Zsolt7

Előzmény: aranyviktor (34)
zsolt7 Creative Commons License 1999.11.07 0 0 35
Kedves Aranyviktor

Nem akartam belédkötni. Az én eredeti célom az volt, hogy egy csodálatos dicséret szövegét beírjam.

Amikor elhatároztam, hogy írok ebbe a topicba egy dícséretet, akkor még nem láttam az aranyszobrot, amit belinkeltél. Így tehát elhatároztam, hogy beírom a kedvenc dícséretemet. Ezután rákattintottam erre a topicra, és megláttam az aranyszobrot. Mivel én más Istenben hiszek, mint te, amint megláttam a Bálványszobrot, megszomorodtam, és úgy éreztem, hogy valaki belehányt a levesembe. Írtam egy levelet, amiben nem minősítettelek téged, hanem leírtam egy zsoltárt, amlely szerintem a leveled témájához kapcsólódik.

Ezután te bálványimádónak neveztél.

Olvasd el az összes levelem, és meg fogod látni, hogy egyik levelemben sem neveztelek gonosznak, és semmijen negatív dolgot sem állítottam rólad.

Ha ezt végiggondolod, akkor talán meg fogod érteni, hogy nem vagyok egy hirtelenkedő, és dühöngő ember. Sohasem gonosz indulatokból írom az én leveleimet, ezért konkrétan személyre szólóan nem minősítelek téged. Nem mondom rád, hogy ... , hanem azt kivánom, hogy Isten bocsájtsa meg minden bűnödet, és szabadítson meg tégedet a nehéz helyzetedből, de leginkább a leggonoszabb ellenségedtől szabadítson meg: a ördögtől.

1 Péter 5:8 "Józanok legyetek, Vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint Ordító Oroszlán szerte Jár, keresvén, kit elnyeljen."

Zsolt7

Előzmény: aranyviktor (19)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.07 0 0 34
Hello Zsoltikám!

Én nem fogom kérni, hogy kimoderáljanak, de javasolnám neked a meleg színek használatát, piros, zöld, lila, vagy pasztellszínek, bár az is egy szempont, hogy a hideg, rideg színek, melyeket használsz, illenek mondanivalódhoz.

És még egy mondás, ez sem a Bibliából. (halkan mondom, hogy 2x2=4 az sincs a Bibliában, de azért még igaz!)

Szóval mai idézetem számodra:

Az kiabál, akinek a háza ég!

Látványos nagybetűs tiltakozásoddal, "verébre ágyúval" válaszoddal megint bizonyítottad, hogy tényleg nem tetted magad túl a bálványimádáson, hisz mi más, amit Te a Bibliával teszel? Hozzászólásod nem boldogságot,szívbékét, hanem erőlködést, belső feszültségeket tükröz. Ebben, mint mindenben inkább visszahúzó az akarás, mert az egyik pólus erőltetése a másik pólust is erősíti. Minél jobban erőlteted a bálványimádás elkerülését, annál töbet konfrontálódsz vele, annál kevésbé szabadulsz tőle. Mi lenne, ha inkább Istenre, Isten irgalmára, alakító kezére bíznád magad?

üdv: aranyviktor

Járj békével! (Borz nyomán)

Előzmény: zsolt7 (21)
aranyviktor Creative Commons License 1999.11.07 0 0 33
Hello olahim!

Itt is rám találtál? Azt hittem csak az internetto-n foglalkoztatlak.

Egyszer két szerzetes vándorútra indult és egy folyóhoz érkeztek, ahol egy gésa állt, és kérte, hogy vigyék át, hogy ne legyen vizes a ruhája. Szerzeteseknek nővel sem szabad érintkezni, nem hogy gésával, de az egyik fogta magát, hátára vette a gésát és átvitte a folyón. Már jó messze ballagtak a hegyek között, amikor a másik szerzetes megszólalt. - Nem kellett volna azt a nőt átvinni a folyón, hisz hitünk tiltja.
- Barátom. - felelte a másik. Én már letettem a nőt a parton egy órája. Te még mindig cipeled?

Olahim bátyókám!

Nem vagyok nehéz? Nem akarsz letenni?

üdv: aranyviktor

Előzmény: olahim (32)
olahim Creative Commons License 1999.11.07 0 0 32
Kedves Aranyviktor!

Ki ez a pali, akit elmondhatatlanul ennyire szeretsz? Csak nem egy némaságot fogadott kathauzi szerzetes? De miért kellett szegényt ikonizálni?

Egyik kedvenc az Urat dicsőitő dal:
" Mert a fügefa nem fog virágozni, a szőlőkben nem lesz gyümölcs, megcsal az olajfa termése, a szántóföldek sem teremnek eleséget, kivész a juh az akolból, és nem lesz ökör az istállóban.
De én örvendezni fogok az Úrban, és vígadok az én szabadító Istenemben.
Az Úr Isten az én erősségem, hasonlókká teszi lábaimat a nőstényszarvasokéhoz és az én magas helyeimen jártat engemet!
At éneklőmesternek az én hagszereimmel.
Habakuk próféta könyvének CD-melléklete: Habakuk 3

üdv: olahim

Előzmény: aranyviktor (14)
vigor Creative Commons License 1999.11.06 0 0 31
Ne, ne, ne, nem is kell! Jobb ötletem van!
Zsolti, maradj csak, a végén mindki rájön szellemi fogyatéosságaidra, és az agész világ röhögni fog rajtad :)
Dönts: maradsz és hülyét csinálsz magadból, vagy mész és éled az életedet.

Igor

Előzmény: vigor (30)
vigor Creative Commons License 1999.11.06 0 0 30
Egyébként követelem, moderálják ki zsolt7-et, ízléstelen HTML formázásai miatt.
vigor Creative Commons License 1999.11.06 0 0 29
zsolt7 szelleme még a dicséretből is átkozódást csinál
Szombatosok Creative Commons License 1999.11.06 0 0 28
Kedves zsolt7

Hmm miert vetted minezeket magadra? Csak kerdesek voltak.
Mivel itt off topic lenne ha akarod megvitathatjuk a Galatziai levelet pl. a Tanitsatok topikban.
Az a gyanum, hogy szerinted a 10 parancsolatnak csak nemelyike van ma ervenyben...Igaz ez?

Udv.
Szomb.

Előzmény: zsolt7 (27)
zsolt7 Creative Commons License 1999.11.05 0 0 27
Kedves Szombatosok

Írtad: "Mert aki azt mondta, hogy ne allits fel faragott kepeket, az azt is mondta, hogy nem imadjal mas isteneket,(Szentharomsag) ne vedd fel a nevet hiaba a szadra es ne rontsd meg az O szent Szombatnapjait."

nem imadjal mas isteneket,(Szentharomsag) -> Én csak egy Istent Imádok.

ne vedd fel a nevet hiaba a szadra -> Soha sem veszem hiába Isten nevét a Számra, sőt "semmi rothadt beszéd"(Ef. 4:29) nem származik ki az én számból.

ne rontsd meg az O szent Szombatnapjait -> Erre legjobb, ha mutatok egy igehelyet, amely megmutatja, hogy kik azok, akik beszennyezik a szombatot.

Galata 3:1 "Óh balgatag Galátziabeliek, kicsoda ígézett meg titeket, hogy ne engedelmeskedjetek az Igazságnak, kiknek szemei előtt a Jézus Krisztus úgy iratott le, mintha ti köztetek Feszíttetett volna meg?"

Galata 4:8 "Ámde akkor, mikor még nem ismertétek az Istent, azoknak Szolgáltatok, a mik természet szerint nem istenek; Most azonban, hogy megismertétek az Istent, sőt hogy megismert titeket az Isten, miként tértek vissza ismét az erőtelen és Gyarló elemekhez, a melyeknek megint újból Szolgálni akartok? Megtartjátok a napokat és Hónapokat és időket, meg az esztendőket. Féltelek titeket, hogy Hiába Fáradoztam körűltetek."

Tehát a galaták megtérésük előtt nem nem szolgálták az Istent. Megtérésukkor elkezdték szolgálni, az igazi Istent, és nem tartották meg a szombat napot.
De egyszercsak valaki megigézte őket, és ujra elkezdték megtartani a szombatnapot, és a többi ünnepet is havonként, és a szombatévet is megtartották. Erre Isten azt mondja, hogy visszatértek a hamis Istenekhez. Ezért Isten megintette a galatákat, hogy térjenek meg, és ne tartsák meg a szombatnapot, és a többi ószövetségi ünnepeket, mert különben elkárhoznak.

Azt pedig gondolom te is tudod, hogy mikor Jézus tanítványai szombaton kezdték tépni és enni a kalászokat, akkor Jézus nem dorgálta meg a tanítványokat, hanem megvédte őket.

Azt pedig tudd meg, hogy akik nem Zsidók, és mégis megtartják a szombatnapot, azok nem tisztelik az igazi Istent, hanem azoknak Szolgálnak, a mik természet szerint nem istenek;""

Ap. Csel. 15:5 "Előállának azonban némely hívők a farizeusok szerzetéből Valók közűl, Mondván, hogy körűl kell metélni őket, és megparancsolni, hogy a Mózes törvényét Megtartsák. ...
19. Azokáért én azt mondom, hogy nem kell Háborgatni azokat, kik a Pogányok közűl térnek meg az Istenhez;
20. Hanem írjuk meg nékik, hogy Tartózkodjanak a Bálványok fertelmességeitől, a Paráznaságtól, a Fúlvaholt állattól és a vértől.
"

Tehát az Ó szövetségből csak 4 dolgot kell megtartani a pogányoknak:

  • Tartózkodjanak a Bálványok fertelmességeitő
  • Tartózkodjanak a Paráznaságtól
  • Tartózkodjanak a Fúlvaholt állattól
  • Tartózkodjanak a vértől

  • Tehát a pogányoknak nem kell megtartani a szombatnapot. Ha valaki mégis azt mondja a pogányok közül megtérteknek, hogy tartsa meg a szombatot, akkor az az ember Istentelen. A pogány szó azt jelenti, hogy nem zsidó származású.

    Zsolt7

    Előzmény: Szombatosok (25)
    Törölt nick Creative Commons License 1999.11.05 0 0 26
    Azért durva, hogy a nekem nagyon kedves versek mellé (a Rez együttes dalaira gondolok), idenyomta valaki azt a darab fát.
    Bár végül is a fa nagyon szép anyag, én szeretem, és szerintem az is Istenről beszél valahogy. De sehol sincs a szöveghez/beszédhez képest.

    Szombatosok Creative Commons License 1999.11.05 0 0 25
    Kedves zsolt7

    Jo iras a balvanyimadasrol es ebben egyetertek veled.
    De remelem ez nem csak egy kimazsolazott parancsolat a tobbi kozul mert jol hangzik.

    Mert aki azt mondta, hogy ne allits fel faragott kepeket, az azt is mondta, hogy nem imadjal mas isteneket,(Szentharomsag) ne vedd fel a nevet hiaba a szadra es ne rontsd meg az O szent Szombatnapjait.

    Ha egyet megrontunk a parancsolatokbol akkor mindet megrontjuk, tehat nem lehet mazsizni.

    Udv.
    Szomb.

    Előzmény: zsolt7 (21)
    Borz_ Creative Commons License 1999.11.05 0 0 24
    Kedves Zsolt!

    Leírhatom, ami eszembe jutott?

    >>Sőt mondom neked, hogy ennek az ellenkezője az Igazság. Pontosan azokat a dolgokat nem ismered fel, amik benned is megvannak. Amik benned is megvannak, azokat olyan természetesnek gondolod, hogy észre sem veszed, hogy nekik szolgálsz.<<

    Én úgy érzem, ezzel nem mondasz ellent Viktor állításának, sőt, éppen őt erősíted. Mert arról van szó, hogy amit saját magadban nem akarsz, nem tudsz felismerni, azt gyakran kivetíted, és másokban látod. "Nem én vagyok vagyok bálványimádó, semmi sem áll távolabb éntőlem! Ellenben Ti, Ti aztán azok vagytok!"

    Ha nagyon erősen elhatárolom magam valamitől, és igen szigorú vagyok annak megítélésében másokban, fölöttébb gyanús, hogy nem nézek elég mélyen magamba. Nem biztos, de könnyen lehet.

    Másrészt a bálványimádás szerintem nem arról szól, hogy leborulsz-e egy szobor előtt vagy sem. Ennek a _külsőségnek_ köze nincs hozzá. A bálványimádás bennt van, a lélkeben. És a bálvány lehet láthatatlan.

    Járj békével

    Borz

    Előzmény: zsolt7 (21)
    zsolt7 Creative Commons License 1999.11.05 0 0 23
    Kedves Valentine

    Micsoda negatív megvallás.

    Előzmény: Valentine (22)
    Valentine Creative Commons License 1999.11.04 0 0 22
    zsolt7,

    MEGSÜKETÜLÖK!!!!!!!!!!!! :))

    Előzmény: zsolt7 (21)
    zsolt7 Creative Commons License 1999.11.04 0 0 21
    Kedves aranyviktor

    Írtad: "mindenki magából indul ki"
    Ezt nem a Bibliában olvastad!

    Írtad: "mert mindenki csak azt ismerheti fel,ami benne is megvan "
    Ezt sem a Bibliában olvastad! Sőt mondom neked, hogy ennek az ellenkezője az Igazság. Pontosan azokat a dolgokat nem ismered fel, amik benned is megvannak. Amik benned is megvannak, azokat olyan természetesnek gondolod, hogy észre sem veszed, hogy nekik szolgálsz. De jézus azért jött, hogy megszabadítson minket a Bűnnek való szolgálatból. Mert "a ki bűnt cselekszik, Szolgája a bűnnek."(János 8:34)



    Dániel 3:1 "Nabukodonozor Király Csináltata egy arany állóképet,
    ...
    Mihelyt Halljátok a kürtnek, Sípnak, Cziterának, Hárfának, lantnak, Dudának és mindenféle hangszernek Szavát: boruljatok le, és Imádjátok az arany állóképet, a melyet Nabukodonozor Király állíttatott. Akárki pedig, a ki nem borul le és nem Imádja, tüstént bevettetik az égő, tüzes kemenczébe.
    ...
    Vannak Zsidó férfiak, a kiket a babiloni Tartomány gondviselésére rendeltél, Sidrák, Misák és Abednégó: ezek a férfiak nem becsülnek téged, oh Király, a te isteneidet nem tisztelik, és az arany állóképet, a melyet Felállíttatál, nem Imádják.
    ...
    Szóla Nabukodonozor, és monda nékik: Sidrák, Misák és Abednégó! Szántszándékból nem tisztelitek-é az én istenemet és nem Imádjátok-é az arany állóképet, a melyet Felállíttattam?
    ...
    Felelének Sidrák, Misák és Abednégó, és Mondának a Királynak: Oh Nabukodonozor! Nem szükség erre felelnünk néked. Ímé, a mi Istenünk, a kit mi Szolgálunk, ki tud minket Szabadítani az égő, tüzes kemenczéből, és a te kezedből is, oh Király, Kiszabadít minket. De ha nem tenné is, legyen tudtodra, oh Király, hogy mi a te isteneidnek nem Szolgálunk, és az arany állóképet, a melyet Felállíttatál, nem Imádjuk.
    "

    10 éve hoztam egy döntést az én életemben, hogy soha többé nem imádok bálványszobrokat. Ezt a fogadalmamat soha sem szegtem meg, sőt az én környezetemből is kiírtottam minden bálványt.

    1 Királyok 19:17 "És lészen, hogy a ki megmenekedik Hazáel fegyverétől, azt Jéhu öli meg, és a ki megmenekedik a Jéhu fegyverétől, azt Elizeus öli meg. De meghagyok Izráelben hétezer embert: minden térdet, mely meg nem hajolt a Baálnak, "

    Több mint 11 évvel ezelőtt Katólikus voltam, és a Katólikusok szokása szerint én is eljártam a templomba, és letérdeltem szobrok előtt. Habban a korban, és azon a helyen éltem volna, amelyről ez a prófécia szól, akkor nekem is meg kellett volna halnom, és minden Katólikus ismerősőmnek is velem eggyütt. De hála Istennek, hogy itt élek, ahol hirdették nekem, hogy meg lehet térni, és akkor Isten is megbocsájt nekem. Azóta sohasem térdeltem le szobrok előtt.

    És mindennap hálát adok az Istennek, hogy ő " Megbocsájtotta minden bűnömet, az által, hogy eltörölte a parancsolatokban ellenem Szóló Kézírást, a mely ellenem volt, és azt eltette az útból, odaszegezvén azt a Keresztfára;" (Kolosse 2:13)

    Ma boldog ember vagyok, mert az "evilág kincseinél nagyobb Gazdagságnak Tartom Krisztus Gyalázatát, mert a Megjutalmazásra tekintek"(Zsidó 11:26) mint ahogyan Mózes is tette.

    Jelenések könyve 1:3 "Boldog, a ki olvassa, és a kik Hallgatják e Prófétálásnak beszédeit, és Megtartják azokat, a melyek Megírattak abban; mert az idő közel van."

    Ma sokan nevetnek rajtam, de egy napon el fogom felejteni minden gyalázatomat, mert azt modja majd az Úr "soha többé nem pironkodik az én népem."(Jóel 2:26)
    Én ezt a napot várom, és addig is "egyet cselekszem, azokat, a melyek Hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről Való Elhívása Jutalmára."(Filippi 3:14)

    Zsolt7

    Előzmény: aranyviktor (19)
    Valentine Creative Commons License 1999.11.04 0 0 20
    Családi fotók? Azok nem természetfeletti lények ábrázolásai, ugye. Aranyviktor, itt nem is csak a bálványimádásról van szó.
    Egyszerűen azt parancsolta Isten, hogy ne csinálj magadnak faragott képet a mennyei v. föld alatti / nem természetes lényekről. Elhiszem, hogy nem imádod őket, de ha egyszer Isten azt mondta, hogy ne is csinálj ilyeneket, akkor ne. Kész.
    Előzmény: aranyviktor (19)
    aranyviktor Creative Commons License 1999.11.03 0 0 19
    Hello zsolt7!

    Tudod, nekem azt jut rólad az eszembe, hogy mindenki magából indul ki.Nekem eszembe sem jut a szobrot imádni, a szívemben lakó Istenre gondolok, és nincs is otthon se képem, se házioltárom, mert amióta szívemben érzem, nem szükséges. Ugyanakkor sokáig használtam segédeszköznek, szemléltetőnek, emlékeztetőnek ilyen ún. "kegytárgyakat", és addig nagyon is hasznosak, míg az ember ezen a szakaszon túl nem jut.
    Te még nem jutottála bálványimádáson túl,mert mindenki csak azt ismerheti fel,ami benne is megvan (csak épp elfojtva, ezért is utasítja el mindenki, amikor ezzel szembesítik). Akinek még sohasem fájt a foga, még elképzelni is nehezen tudja a fogfájást. Akkor leszel túl a bálványimádás problematikáján, ha márnem fog zavarni, és nem fogod mindenben ezt látni, és keresni.

    Járj békével barátom! (Borz nyomán)

    üdv: aranyviktor

    p.s. Van otthon fotóalbumod, családi képek? Nem tartod furcsának? Minek azok fotók, minek tartod őket? Gondolkodj el ezen barátom, légy őszinte önmagadhoz!

    Előzmény: zsolt7 (16)
    Valentine Creative Commons License 1999.11.03 0 0 18
    Milyen dizájnosan lóg... Ráadásul hosszú szőke haja van. Érdekes.
    Előzmény: aranyviktor (14)
    vigor Creative Commons License 1999.11.03 0 0 17
    Zsolt7, gondolkozz, mielőtt egy feszületet vagy ikont bálványnak nevezel, mert csúnya dolgok fognak történni veled.

    Igor

    Előzmény: zsolt7 (16)
    zsolt7 Creative Commons License 1999.11.02 0 0 16
    Az Aranyviktor által belinkelt képrõl jut eszembe.

    Zsoltár 115:4 "Azoknak Bálványa ezüst és arany, emberi kezek Munkája.
    5. Szájok van, de nem Szólanak; szemeik vannak, de nem Látnak;
    6. Füleik vannak, de nem hallanak; orruk van, de nem szagolnak;
    7. Kezeik vannak, de nem tapintanak; Lábaik vannak, de nem Járnak, nem Szólanak az ő torkukkal.
    8. Hasonlók legyenek azokhoz Készítőik, és mindazok, a kik biznak bennök!
    9. Izráel! te az Úrban Bízzál; az ilyenek Segítsége és paizsa ő.
    10. Áronnak Háza! az Úrban Bízzál; az ilyenek Segítsége és paizsa ő.
    11. A kik félitek az Urat, az Úrban Bízzatok; az ilyenek Segítsége és paizsa ő.
    12. Az Úr megemlékezik mi Rólunk és Megáld minket; Megáldja Izráel Házát, Megáldja Áronnak Házát.
    13. Megáldja azokat, a kik félik az Urat, a kicsinyeket és a nagyokat.
    14. Szaporítson titeket az Úr, titeket és a ti fiaitokat."

    És most egy dícséret. De nem a bálványszobornak, hanem az igazi Istennek szól.

    Zsoltárok 145:1 "1. Dávid dicsérő éneke. Magasztallak téged Istenem, Királyom, és áldom nevedet örökkön örökké!
    2. Minden napon áldalak téged, és dicsérem neved örökkön örökké!
    3. Nagy az Úr és igen dicséretes, és az ő Nagysága megfoghatatlan.
    4. Nemzedék nemzedéknek dicséri műveidet, s jelentgeti a te Hatalmasságodat.
    5. A te Méltóságod dicső fényéről, és Csodálatos Dolgaidról elmélkedem."

    Zsolt7

    Előzmény: aranyviktor (14)
    vigor Creative Commons License 1999.11.02 0 0 15
    Kedves Aranyviki!

    Már régen megtapasztaltam, hogy mérhetetlenül gazdag az emocionális életed. Ezt még párosítani kéne egy kis metematikai pedantériával, és nagyon jó eredményeket érhetsz el. Ha van kdeved matekozni, csak szólj nekem.

    Üdv,
    Igor

    Előzmény: aranyviktor (14)
    aranyviktor Creative Commons License 1999.11.02 0 0 14
    [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

    Szeretlek, szeretlek, nagyon, nagyon szeretlek! Kimondhatatlanul, elmondhatatlanul!

    Előzmény: Törölt nick (12)
    vigor Creative Commons License 1999.10.31 0 0 13
    Pech.

    Faithfulból sem lesz vállalkozó :-)

    Előzmény: Törölt nick (12)
    Törölt nick Creative Commons License 1999.10.31 0 0 12
    Hát igen.
    Ezt nem olvassa senki.
    Ide nem ír senki.

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!