Keresés

Részletes keresés

Kócosfóka Creative Commons License 2004.05.04 0 0 1474
Igenigen! Játszott a Jenő pár számban, és csak nekem elénekelte a Hellóbébi-t is, mer tudja, hogy nem láthattam volna máskülönben. Rendes tőle, na! :-))
Jó volt tényleg, meg az egész Balcsi is, nagyon. Holnaptól fél év külhon. Drukkoljatok! A Spenótot is kösz! Minden olyan szép. Uff. :-)
mángorló Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1473
kémeim jelentették hogy jenő a balcsival nyomja ma a zp-ben


ez pedig itten 1 kocka a fehérvári koncertből

sajnos_batar Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1472
6-ra már nincs jegy. A 10-it még kis sem nyomtatták.
Hate akkor én is Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1471
Mé' is ne :) Bár én sosem mertem távoli időpontra szervezni :) Majd kérdezze meg péntek reggel is :)
Eördögh Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1470
doboskülönítmény Dunaújvárosban? péntekeste?
Előzmény: Hate akkor én is (1469)
Hate akkor én is Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1469
Nekem volt olyan mákom, hogy a drága jó Magyar megdobott egy jeggyel a "zártkörű"-re. Hál' Istennek éjfélre volt beígérve a kezdés, ezért volt időm meglesni Shane bácsit. Node ez nem tartozik ide :) Utána volt időm békésen áttekerni a hajóhoz.

Mit mondjak, ha egy "zártkörű"-n ennyien vannak, mi lesz a nyilvános bulikon? Igaz, a legnagyobb tömörülés természetesen a büfénél alakult ki :))) és mellseleg azt vettem észre, hogy elég sok ember le sem sz.rta, hogy mi folyik a színpadon.
Azért a koncert nekem nagyon bejött...nem sűrűn látni, hallani ilyen minőségű magyar produkciót. Legalábbis szerintem nagyon korrekt volt a hangzás és az előadás is és nem utolsó sorban hallhattam élőben a jó kis régi nótákat újra :))) A sörhöz jutás annál nehézkesebbre sikeredett, de azért meg lehetett oldani. Amin csodálkoztam, hogy a koncert végére, (szerintem) fele annyian maradtak kb., mint kezdéskor...lehet, hogy másnak nem tetszett? :))) Mondjuk a wc-ben hallottam egy-két elégedettlenkedő hangot :))) Én azért boldog voltam, hogy láttam Őket, sőt azon töröm a fejem, hogy még fizetni is hajlandó leszek érte, hogy lássam még egyszer-kétszer :)))))))))))

break2 Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1468
Meg spenot (13. kep)
gyrk Creative Commons License 2004.05.03 0 0 1467
oda kellett volna menni és sörrel lehányni jól az összes médiageci-elittakony-köcsögöt. faszkorbács!!!
Előzmény: mángorló (1459)
kisnigger Creative Commons License 2004.05.02 0 0 1466
Zártkörű: hányok tőle....
Előzmény: elmentekafiuk (1465)
elmentekafiuk Creative Commons License 2004.05.02 0 0 1465
Ezt nem hiszem el! Erre mi szükség van?! Zártköru rendezvény kiöregedo szadeszeseknek meg akármilyenpártiaknak meg a magyar über médiában bazi kreatívan és izlésesen dolgozó fazékközelieknek?
Miért kell ezt az emléket is elvenni tolünk?
A Demszky ha kiváncsi a zenekarra miért nem megy le valamelyik nap megnézni? Minden egyformán popzene?

Naneeeeeeeeeeeeeeee!!!

Vannak olyan dolgok amiket nem adhatunk oda senkinek mert akkor elvesszük mindekitől!

Előzmény: mángorló (1459)
sajnos_batar Creative Commons License 2004.05.02 0 0 1464
nem tudja valaki, van még jegy 6-ra?
kisnigger Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1463
Azt látom az est.hu-n, hogy 8-án Szombathelyen is lesz EK...
kisnigger Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1462
Úgy látom azóta más is megjegyezte, hogy Másik J kinéz vagy 60-nak... Én csak azért mondtam ezt, mert egy pár éve volt egy koncertje a saját zenekarával az Articsókában, és még ott elég jól nézett ki. Nem a régi EK-s időkhöz hasonlítottam, amúgy '84-ben már láttam fellépni az EK-val, ha már a '80-as éveknél tartunk...
Előzmény: szövet (1452)
kisnigger Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1461
Azt írja az a38.hu, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel lesz 10-én is EK. Én csütörtökön vettem 5-ére jegyet, de nem igazán volt hosszú sor a jegyért...
close652 Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1460
Európa Kiadó
Pécsi Egyetemi Klub
2004.05.11.
800ft
mángorló Creative Commons License 2004.05.01 0 0 1459
nos sikerült a zártkörűn is ott lenni. (április 30 éjfél a38) hatalmas tömeg rajzott a hajón, mert ingyenes koncertek voltak egész nap, és amúgyis korzózott a nép, sör 360, idő jó, eső szemerkél. sokak jöttek akik azt hitték ingyenes lesz és volt nagy rohangálás. mi is rohangásztunk hogy valahogy mégiscsak szerezzünk jegyet valakinek, de magyar péter jófej volt és segített. aztán 11 környékén nagyon bunkón kirúgtak mindenkit a koncertteremből és fél egyig ott állt a szardínia lent. szóval semmi uniós tagok vagyok fíling nem volt én békésen sörözgettem át a csatlakozást egy kibaszott hodályban köröttem bunkó nép, kurvára nem volt ismerős, inkább azok szereztek jegyet akik újság, meg médiaterületen a hajó haverjai. (kivéve én :)) persze aki nagy név volt és nem volt jegye az meg tudta oldani a bejutást

aztán végre kinyitották ajtókat és nép be, és jött a a38 vezetősége és nagyon megmondták és jött demszky ő is megmondta persze mindenki összekapcsolta dumáját a kiadóval. aztán jött a jenő és szóról szóra ugyanaz történt mint fehérváron csak szünet nem volt. előrementem és ott már volt celebrajzás, volt pénügyminiszter lászló csaba, meg dezsőfi tanárom pezsgővel, magyar bálint és hodosán, utóbbi énekelte szövegek és kissé táncolt is. 40-50 esek extázisban kipirult arccal. szép látvány volt de olyan elitfíling lengte be. persze 20on évesek voltak többségben, aztán régi narkós haver is volt, meg nagyon berúgott tudósok haveri kör, ja igen és az omega tag benkő lászló

szal gyerekek nem maradtatok le semmiről és jobban örültem fehérvárnak. és lesz 10 én is a hajón konci

a bioneers egyik száma a néjbörhúdsz, jenő kinti zenekara (volt)

turkish Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1458
Ez a tegnapi buli, hú ez nagyon jó volt. Még délután sem akartam elhinni, h tényleg itt lesz az EK. Most meg a hatása alatt vagyok még mindig.

A hangszerelés elég jóra sikerült. Már a Massalanál éreztem, h frankón szól. Persze nem úgy mint a kaziról, hiszen azon fordítva lett felvéve a szám eleje.

Tényleg kellett egy kis idő mire belemelegedtek, de a Turista már nagyon ütősre sikerült. A közönség is vette a lapot. A végére volt egy kis össznépi pogo is. Persze csak 'szolídan'. :)

Elég sokan jöttek a 'nagy faluból' is fehérvárra. Megismerkedtem egy csajjal aki a koncert végén elcsóreszolta az egyik zenész műsorrendjét (vagy mi), majd hosszas unszolás után nehezen, de nekem adta. :))

1. Massala
2. *
3. Fiatal magyarok
4. Turista
5. Elmentek a fiúk
6. Nem bánja
7. Az időnél gyorsabban
8. Csend
9. Toporzékolok
10. Ez a város
11. Tengerpart
12. Jó lesz
13. Mocskos idők
14. Így vonulunk be
15. Megalázó
16. E.K.
17. Várna
18. Igazi hős

A 2. mellé valami 'Néjborhud' vagy mi van írva, képtelen vagyok elolvasni. Ha valkinek beugrik mi lehetett, írja meg.

Remélem van még jegy a hajóra 5-re. :)))

pujcsi Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1457
Halihó!

Mondták, hogy jöjjek ide, itt megvannak a koncert időpontok. Hát, ahogy elnéztem a többi időpont nem jó vidékiában, úgyhogy mégiscsak el kéne menni a hajóra, az legalább közel van.

Viszont a fehérvári buli nagyon jó volt, megvolt életem első Európa Kiadó koncertje! :-)
És remélhetőleg nem az uccsó. Kár, hogy csak ilyen rövid időre álltak össze.
Vki azt mondta nekem, hogy belinkeli ide az általa készített képeket (elnézést, elfelejtettem, milyen néven irogat).

lord Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1456
tényleg... bonanza banzáj ment előtte magnóról, de ezt teljesen elfelejtettem a későbbiek hatására :)

Másik J ergyán néz ki, ez igaz, legalább 60 évesnek látszik, de a lelke a régi. Llaci vicces ősz hajjal, Menyhárt semmit nem változott, csak a kopasz folt növöget a feje búbján, KP viszont valóban nagyon leamortizálódott. MagyarP pedig a világ legjobb dobosa és ezen nem változtat se az egyre hájsabb cicije, se a tenyérnyi lila zúzódás a jobb karján :) A billentyűs lány színtelen, róla nem raktároztam el határozott vizuális benyomást, de talán majd a fiúk kisegítenek.

Előzmény: szövet (1452)
lord Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1455
MISKOLCI TUDÓSÍTÓNK JELENTI:
Az Európa Kiadó koncertet mégis a szabadban tartják a Miskolci Egyetemi Napokon.
JP-PRESS

A tegnap este iszonyú jó volt. Mondjuk az eleje, első harmada gyenge, ha ilyet hallok mostanában a gödörből szivárogni, be sem megyek, de aztán belejöttek :) És amit a népek őrjöngtek! Mi is rokiztunk egyet oldalt, ma persze fáj minen tagom, mert öreg vagyok én már ehhez.

Még a beállásnál volt két Velvet Underground hamisan, de valami ilyesmi volt a számok sorrendje. És tény: lemosnak bárkit, aki manapság altevonalon nyomul. Náluk vannak szövegek pl. ráadásul jók és még érthetőek is. Ilyenkor nagyon sajnálom magam, hogy kikre fanyalodtam az elmúlt majd' 10 évben.

A hely maga borzalom a középen trónoló lépcsővel, a tó viszont király és barátságosak az árak is, sose legyen rosszabb. Végül: köszönet szövetnek és köszönet annak, aki hazahozott minket Pestre az autóján.

rosencrantzhu Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1454
+ 6 fő Pestről. :)

+ Igazi hős

Előzmény: Eördögh (1450)
szövet Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1453
Valah kérdezte félnégykor hogy miért nem szállt be ataxiba..., tulajdonképpen nem tom, de gondolom te sem... :-)
Előzmény: Eördögh (1450)
szövet Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1452
nemhiszem:-) (mármint hogy le van épülve...)
tegnap az a show konci után a tóparton, amit előadott...

a nyolcvanas évek party konci előtt meg $%@r vót, de nem kérek elnézést, mer ezér nem lehet...:-/

Előzmény: kisnigger (1451)
kisnigger Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1451
Most du. 1-kor láttam a Másik J-t bemenni a ZP-be... Ugyanaz a bűrhátas volt rajta, mint az a38-as képeken. Eléggé le van épülve szerintem...
Eördögh Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1450
nagyon hiányzott már ez nekem, hihetetlenül jó volt a tegnapeste. olyannyira, hogy egyáltalán nem volt zavaró a Szab.művház amatőrsége sem.

mi kb. tucatnyian mentünk pestről, ha valaki számolni akarja még :-)

és valami ilyesmi volt a repertoár, a sorrend csak a Turistáig van meg, aztán már csak örültem minden dalnak, ami jött. mit hagytam ki?

Öt kontinens
Massala
Fiatal magyarok
Turista
Ez a város
Elmentek a fiúk
Toporzékolok
Megalázó
A csend
Jó lesz nekünk
Európa Kiadó
Mocskos idők
Az időnél gyorsabban
Ha ő nem bánja
Így vonulunk be
Várna

rosencrantzhu Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1449
Jaja, az eleje valóban meglepő volt, hogy nem valami hangulatteremtő számmal (mondjuk E.K.!) indultak, hanem a 81-es demoval.

A német szöveg valóban az volt, amire gondolsz, bár én "Öt kontinens"-ként ismerem:

"Európa, szegény.
Európa, szegény.
Akárhogy tépelődök,
Nem bírlak megmenteni én.

Ázsia is szegény.
Ázsia is szegény.
Hatalmas lyukat látok
A térképen a helyén.

Amerika beteg.
Amerika beteg.
Lehet, hogy meggyógyítom,
Ha egyszer odamegyek.

Ausztrália miatt,
Ausztrália miatt,
Bármilyen messze is van,
Nyugtalan álmaim vannak.

Afrika - igen!
Afrika - igen!
Oda el kéne menni,
Lenne egy kis színem."

Előzmény: mángorló (1448)
mángorló Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1448
kedves kis város fehérvár, jól bejártuk, mert előbb érkeztünk le a máv segítségével. vásároltunk elővételbe jegyet, ettünk parkban szendvicskéket és néztük a kacsákat.

8 körül gyülekeztek a népek, láttuk jenőt heverészni a tóparton, úgyhogy megnyugodtunk, hogy lesz koncert. aztán elkezdtek beállni (zeneileg) és az nagyon sokig eltartott, mert jenőnk izézett, hogy magas halk stb. maga a hely nem pont koncertre van kitalálva mer egy lépcső mögötti eldugott helyen volt a színpad. na és 9 környékén szervező mondott vmi szöveget hogy izébizé és "hölgyeim és uraim a színpadon a kiadó", jött a jenő és felolvasott egy szöveget németül ami csekély némettudásom szerint a világtérkép című urh szám volt. aztán gitárt ragadott és a többi tagok sorban mentek fel a színpadra zenélni. szóval színházas volt a dolog eleje. a massala nevű számmal kezdtek, de kb fele olyan gyors volt mint anno, aztán a bioneerstől jött a néjbőrhúdsz iz cséncsing refrénű dal, de ez is szar volt. akkor jött talán a túrista de ebben sem volt tűz és a 9o es években írtak meg nem az igaziak ugyebár, szal ezek se tetszettek. gondoltam is magamba na ez is olyan mint a balaton, erőtlen lett és kiégett.

de valószínűleg lámpalázas volt jenő, meg régen is léptek már fel, mert egyre jobb lett az egész. volt szünet is, ilyennel még nem találkoztam, és szünet után már egész hetyke kis koncert lett. jenő sajtótájékoztatón mondta, hogy előszedtek nagyon régi számokat is amiket már alig tudtak és reméltem hogy lesz villanygitár, meg ez ő, de eddig nem mentek vissza, de volt így vonulunk be, meg várna, meg persze helló bébi, megalázó. a hely tömve volt, kb 300 lelkes hallgató, volt konszolidált 4o es nő és kiöregedett 4o es régi altés, zömmel 2o as tanuló akik "kívülről tudják már az összes versem" habitussal tomboltak, volt szóló táncos darkvéver aki egész egyéni táncolást csinált, meg volt sok fotós aki előről hátulról, és volt 12 éves rajongó lány is aki autógrammot kért zenekartól, de egész jó fej volt, beszélgettünk is vele. pestiek nem tudom mennyi lehetett mert egy ismerős volt össz.

koncertet nem vettem fel, mer tarthattam volna mikrofont egész idő alatt, és amúgy is minek, persze ha azok is így gondolták volna akik 8oas években, akkor én ma mit hallgatok, na mindegy, szal zsír koncert volt magasan verte a mai alte vonalat. aki nem volt ott bánkódjon.

close652 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1447
jó képek,
Orsi nem is öregedett, tényleg
Előzmény: kisnigger (1443)
rosencrantzhu Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1446
szerintem egész jól tartja magát :)
Előzmény: zsosz (1445)
zsosz Creative Commons License 2004.04.30 0 0 1445
hat jeno sem lett fiatalabb...
Előzmény: kisnigger (1443)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!