Keresés

Részletes keresés

kiggyo Creative Commons License 30 perce 0 0 119140

A világon mindenki hülye csak Elek nem, ezt el kell fogadni. Soha nem fog semmit beismerni, elfogadni, addig fúrészeli a szart míg a másik meg nem unja.

Előzmény: umnyo (119139)
umnyo Creative Commons License 1,5 órája 0 0 119139

"másrészt tele van számára valószínűleg ismeretlen  szakkifejezésekkel."

De ha így lenne akkor megkérdezi az illető hogy mit is takar a mit leírtam, vagy tévedek? Én sem tudhatom miből mit ért meg egy teljesen számomra ismeretlen egyén, és ez fordítva is igaz. Ha megérti, megköszöni olyan formán ahogy tette: "Világos, köszi!". Ez szerinted azt jelenti, hogy nem érti és bele kell menni a porszemek világába, amikor nem is az az ok ráadásul?

Ha meg nem érti leírja, hogy köszi, a választ, nem értem, elmagyaráznád kicsit?

De láthatóan nem ez történt így kb a gittet rágjuk a semmin.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119138)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2 órája 0 0 119138

"Tényleg nem kötekedés, de hol írta a válaszomra azt, hogy nem érti?"

Egy laikus kérdésére szó szerint ez volt a válaszod: "Indukált fesz plusz kapacitív csatolások.", ami  egyrészt hiányos (lehet egyéb ok is), másrészt tele van számára valószínűleg ismeretlen  szakkifejezésekkel.

De ha már ketten is azt mondjátok, hogy szemmel láthatóan tökéletesen érthető lett számára a jelenség, akkor én nem is zavarom a fórumot valami hülye általános magyarázattal a környezetünkben szinte mindenütt, számos ok miatt jelen lévő különböző feszültségekről és a téves eredményekre vezető feszültség mérésekről.

Előzmény: umnyo (119137)
umnyo Creative Commons License 3 órája -1 0 119137

"akkor nem írta volna később azt, hogy nem érti."

Tényleg nem kötekedés, de hol írta a válaszomra azt, hogy nem érti? Megmutatod? Sőt a reakciója mást takar....

(a te magyarázatodra reagált valamit, méghozzá teljesen jogosan, konkrétan mert hülyeség volt.....)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119136)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 3 órája 0 0 119136

"De hát megválaszolta neki Umnyo a 119115-ben,"

Nem minden válasz használható minden tudásszinthez. Ha a segítség nem támaszkodik a kérdező már meglévő ismeretanyagára/szókincsére, akkor az a válasz elsúllyed a mélybe :) Ha abból válaszból megértette volna a jelenséget, akkor nem írta volna később azt, hogy nem érti.

"amit meg is köszönt"

A "köszönöm" nem azt jelenti, hogy "értem" ;)

Előzmény: ötfelezős (119135)
ötfelezős Creative Commons License 5 órája -1 0 119135

okosságokat fognak válaszolni (nem fognak

De hát megválaszolta neki Umnyo a 119115-ben, amit meg is köszönt, most mire borzolod magad? :D

Az a helyes válasz.

Amikor én azt írom, hogy ez oltári hülyeség volt tőled, annak az az aranyfedezete, hogy mikor igazat írtál, akkor megvédtelek.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119134)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 5 órája 0 0 119134

Többen is írták, hogy én hülyeségeket írok ide. Most várd meg, amíg erre a kérdésere ők (vele,m ellentétben) okosságokat fognak válaszolni (nem fognak, mert csak a szájuk nagy), aztán majd én írok ide egy "hülyeséget", ami urán egyből meg fogod érteni a dolgot.

Előzmény: erga45 (119131)
C20NE Creative Commons License 8 órája 0 0 119133

Még a hődrótos is azt mért, ráadásul frekvencia függetlenül.

Előzmény: Dehogyne (119132)
Dehogyne Creative Commons License 9 órája 0 0 119132

A Deprez mutatós műszer az valóban áramot mér. A  mai digit műszerek nem.

Előzmény: erga45 (119131)
erga45 Creative Commons License 19 órája 0 0 119131

Ezt nem igazán értem. Lehet, hogy párás lett valahol egy dugalj, de annak mi köze az én mérésemhez? A párán nyilván át tud folyni egy kis áram, én viszont egyrészt feszültséget mértem, másrészt teljesen máshol. Jó, tudom, a feszültségmérő valójában áramot mér, de az én esetemben semmiképp sem azt, ami egy párás dugaljban a fázis és a nulla között folyik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119117)
erga45 Creative Commons License 19 órája 0 2 119130

Világos, köszi!

Előzmény: umnyo (119115)
sylvanus67 Creative Commons License 24 órája -1 1 119129

Hát a pöttyös labdás szemléltetesen keresztül is borzalmasakat irsz. 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119122)
ötfelezős Creative Commons License 26 órája -1 2 119128

Borzalmasakat írsz, majd rádobsz egy lapáttal.

Aki egy laikus amatőr kérdésére olyan választ ad neki, amit az ő ismeretanyagával képtelen felfogni, az rossz tanító/segítő

De itt nem volt ilyenről szó, hanem arról, hogy egyvalaki megírta, hogy kapacitás, te meg belezavartál a képbe a 3 porszemmel.

- Aki bármiféle szakmai indoklás nélkül (tehát mondjuk puszta rosszindulatból)

- az nemcsak saját hozzánemértését hirdeti

Ez a kettő meg egyenként is nagy hülyeség, másrészt meg ez nem tud más lenni, csak kispályás bosszúszomj  aljaskodása.

Atis57 Creative Commons License 26 órája -1 0 119127

Szia!

Azóta meg minden kötést el kell távolitani róla. A vizmérő áthidalásokat is!

Némelyik szerelő csoportnál (MIVIZ !) még az EPH sem megengedett !

---Hát ....igen ahol nem szakmabéliek fújják a passzátszelet.--

mert igy; "idegen potenciál kerülhet a csőre/csövekre"?

De ugyan ez másik cégnél; 

A gázbekötéshez kérik az ÉV jegyzőkönyvet ,egyúttal saját kezüleg levágnak minden zöld/sárga vezetéket!

Előzmény: ötfelezős (119119)
Jahno Creative Commons License 27 órája -1 0 119126

"gondoljuk csak végig, talán nem is beszél teljesen hülyeséget,"

De. Ráadásul gondolkozni sem kell túl sokat, 2 naponta bebizonyítod.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 27 órája -1 0 119125

Egy példa: az F.BS nevű szilikon tömítő/ragasztóra a gyártója ráírta, hogy lehet használni elektromos környezetben, más gyártók szilikon tömítő/ragasztójára meg nincs ez ráírva. Ezért én az utóbbiakat valamennyire vezetőképes anyagnak tekintem, pedig erősen valószínű (DE NEM BIZTOS!), hogy pontosan ugyanarról az anyagról van szó.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119124)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 27 órája -2 0 119124

Az ismeretlen vezetőképességű anyagokkal kapcsolatban az indiai mérgeskígyó-felimerési szabályt kell alkalmazni ("minden kígyó mérgeskígyó"), tehát ha egy anyagra a gyártó nem írta rá egyértelműen, hogy elektromosan szigetelő anyag, akkor azt az anyagot vezetőképes anyagnak kell(ene) tekinteni. Ettől eltérni csak saját felelősségre lehet. Rengeteg olyan anyag van, ami látszólag a szigetelő anyagok közé tartozik, valójában bőven eléggé vezető ahhoz, hogy becsapjon egy műszeres mérést, vagy akár megrázzon valakit. De én dolgoztam olyan anyagokkal is (szénszálas szövet, magas széntartamú gumi), ameelyek kimondottan jó vezetők, ki is fogom mérni egyszer, hogy hány ohmos az asztalon összesöpört porkupac :)

Előzmény: Pillanatragasz (119121)
tfe_tng Creative Commons License 27 órája -2 3 119123

Nem ez a baj. A baj az, hogy f@szságokat mondasz, sokan meg elhiszik neked. 

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 27 órája -3 2 119122

"Komolyan mondom, borzalmasakat írsz."

Száznál több olyan visszajelzésem van, hogy valaki egész életében rosszul tudott vagy nem értett valamit és végül az én egyik "borzalmas" elmegyarázáson után értette meg azt két perc alatt, amit mondjuk soksok éven át senki sem más tudott érthetően elmagyarázni neki. Mert én nem használok latin szakifejezéseket, nem emlegetek híres halott fizikusokat meg a róluk elnevezett törvényeket, hanem fogok egy kisnyuszit meg három pöttyös labdát és a kérdező két perc múlva életében először valóban megérti a hidegfúziós reaktor működési elvét :)

Tehát mondjuk 12 év iskolán át számos iskolai tanár, majd fél életen át ezer fizikus nem tudott elmagyarázni neki valamit, amit én két perc alatt teljesen érhetővé tettem számára. Mert nem az volt az első gondolata, hogy "azt mondta a Pisti, hogy ez egy hülye, ne hallgass rá", vagy az , hogy "melyik szavába lehetne belekötni", hanem az, hogy "gondoljuk csak végig, talán nem is beszél teljesen hülyeséget, van-e bármilyen érv az ellen amit mond" ;)

Még két dolog:

- Aki egy laikus amatőr kérdésére olyan választ ad neki, amit az ő ismeretanyagával képtelen felfogni, az rossz tanító/segítő.

- Aki bármiféle szakmai indoklás nélkül (tehát mondjuk puszta rosszindulatból) beleköt egy amúgy hasznos segítség jelentéktelen apró részletébe (ami magán a lényegen semmit sem változat), az nemcsak saját hozzánemértését hirdeti, de a kérdező elbizonytalanításával a számára nyújtott segítséget is lenullázza. 

Előzmény: ötfelezős (119120)
Pillanatragasz Creative Commons License 30 órája 0 0 119121

Én úgy tudtam a tömítőanyagok nem igazán vezetik az elektromos áramot . 

A kenderkócot is lefestették néhány helyt  hogy jobban tömítsen.

De vannak az újabb tömítőanyagok mint a teflonszallag. Ennek a tulajdonságainál többek közt  azt irja hogy  nem vezeti az elektromos áramot. 

A szilóplasztot nem tudom . 

Előzmény: ötfelezős (119119)
ötfelezős Creative Commons License 1 napja 0 0 119120

Komolyan mondom, borzalmasakat írsz.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119117)
ötfelezős Creative Commons License 1 napja 0 0 119119

Tudom, hogy arról beszélsz, de én meg pont arról beszélek, hogy nincs igazad. A vízcsőhálózat hivatalból használható volt védővezetőnek. Itt van a villamos készülékek elterjedésétől egészen 2017-ig (!) az állam rendelkezése:

1/1964. (IX. 9.) NIM rendelet

3.47 Régi - külön védővezető nélküli - épületekben megengedett a vízvezetéki nyomócsövet védővezetőül felhasználni.

8/1981. (XII. 27.) IpM rendelet

15. § (3) A villamos vezetés szempontjából a vízvezetéki nyomócső fémcsőkötései kielégítőek, azokat villamos vezetővel külön áthidalni nem szükséges

Előzmény: Pillanatragasz (119118)
Pillanatragasz Creative Commons License 1 napja 0 0 119118

Pont erről beszélek  , a vízmérő óra előtt  volt a földelés bilincs  rátéve a csőre. Onnan  villanyvezetéken ment  a lakásokba .

Előzmény: ötfelezős (119096)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 1 napja -2 0 119117

"Ez a feszültség természetesen nem terhelető."

Lehet, hogy valahol a fürdőszobában egy icipicit  párás lett egy dugalj 20 percre, vagy a falban egy kötődobozban két vezetéket összeköt három száraz porszem már 20 éve. És a túlságosan érzékeny műszered ezeken a porszemeken átcsordogáló 0,00001 ampert jelzi, amely áramnak még a százszorosa sem tudna egy picit sem megrázni még egy csecsemőt sem.

Előzmény: erga45 (119114)
Atis57 Creative Commons License 1 napja 0 0 119116

Szia!

természetesen Digitális Volt Mérővel mérted?

Ha nincs terhelés , és a belső ellenállás Mohm = minden rendben van.? !

Ilyen módszerrel még akár 600V-t találhatsz a 230V-s hálózaton.

A villanyszerelő tanulokatezzel szórakoztatják kb 2-3 hónapig;

Mi-mennyi --miért annyi ?S mit vegyünk ebből figyelembe ?

umnyo Creative Commons License 1 napja 0 1 119115

Indukált fesz plusz kapacitív csatolások.

erga45 Creative Commons License 1 napja 0 0 119114

Sziasztok!

Méregettem ezt-azt, és azt vettem észre, hogy kb. 30 V feszültség van egy lekapcsolt lámpakapcsoló (lámpa felé menő) kivezetése és egy másik lakásáramkör hosszabbítóval odavezetett nullája között. Ez a feszültség természetesen nem terhelető. De mi okozhatja mégis? Arra tudok pl. gondolni, hogy valahogy az adott lakásáramkör nullájáról jön vissza feszültség az izzón keresztül. Mondjuk ezt azért nem értem, mert az összes nulla találkozik a nulla-sínen, tehát elvileg nem lehet köztük feszültség. Kivéve persze ha valami baromi nagy áram folyik az egyiken, mert akkor a rajta eső feszültség is jelentős lehet, de ekkora áram nem folyt a méréskor sehol. Vagy a kapcsoló nem szakítja meg tökéletesen a fázist? Akkor meg a 30V-ot nem értem, egészen irreális értéknek tűnik.

Köszi, ha van ötletetek.

umnyo Creative Commons License 1 napja 0 0 119113

csak ne csak pl a csúcsokban vagy szakaszosan.

Előzmény: umnyo (119111)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 1 napja 0 0 119112

"5x16-osnál is jó az. Aktív vezetők lesznek 32 mm2-esek, védővezető meg 16 mm2."

Igazad van elszámoltam magam,

már 5x16-os kábelnél is szabályos a trükk.

Előzmény: ötfelezős (119108)
umnyo Creative Commons License 1 napja 0 0 119111

Nyilván kell. de kevés táp van amiben nicns valami iylesmi, hisz akkro nem is tápról beszélünk igazán. HA kell neked mondjuk 24V dc a 230V-ból, akkor kell "stabilizálás" és folyamatos megfelelő feszültség szint valahol a rendszerben.

Hogy miylen széles ez az "áramvezetési" idő, az függ az áramkör%táp terheltségétől, időállandóktól, stb simán látható szkóppal is. A szűrőkondik kimenetén van egy hullámosság mindig, minél kisebb ez a hullámosság, annál kisebb az áramvezetés ideje is.  Pont ezért találták ki a PFC-t ennek a hatásnak a kivédésére - nem csak ezért, ezért is. Hogy a teljes szinusz hullám alatt állandó hálózati terhelés legyen, csak csak pl a csúcsokban vagy szakaszosan. Ha nem terheljük egyenletesen, és sok sok ilyen terhelés van, az a Fourier sor miatt felharmonikusokat fog létrehoznia  hálózaton, az meg nem kevés veszteséget. de ez ennél sokkal összetettebb persze, nem lehet leírni két sorban. Az energia termelőre is komoly hatással van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (119103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!